BIOS ne prepoznaje Hard Disk na laptopu

poruka: 3
|
čitano: 2.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
BIOS ne prepoznaje Hard Disk na laptopu
Pozdrav!
Znam da ima vec mali miljon ovakvih tema, ali niti jedna mi ne pomaže. Dakle pred par dana sam otvorio moj Acer Aspire 5552G da bih očistio ventilatore. Rastavljao sam stolna računala mnogo puta, no laptop još nisam. Uglavnom, laptop ima malo manje od 2 godine, i odkad sam ga slozio natrag BIOS ne čita HD već se pokušava network bootati. HD je ispravan, testiran i napravljen backup na stolnom računalu. Pokušao sam i flashati BIOS ali mi ne cita datoteke sa USBa, a USB čita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BIOS ne prepoznaje Hard Disk na laptopu
andhrelja kaže...
Pozdrav!
Znam da ima vec mali miljon ovakvih tema, ali niti jedna mi ne pomaže. Dakle pred par dana sam otvorio moj Acer Aspire 5552G da bih očistio ventilatore. Rastavljao sam stolna računala mnogo puta, no laptop još nisam. Uglavnom, laptop ima malo manje od 2 godine, i odkad sam ga slozio natrag BIOS ne čita HD već se pokušava network bootati. HD je ispravan, testiran i napravljen backup na stolnom računalu. Pokušao sam i flashati BIOS ali mi ne cita datoteke sa USBa, a USB čita.

Nešto očito nisi dobro složio, provjeri još jedanput, za probu možeš probat izvadit DVD-RW iz ležišta i tamo ubacit disk, samo pazi na smjer (kako ga okrećeš) jer i DVD-RW ima SATA sučenje kao i HDD. Vrati postave BIOSa na default postave pa probaj.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Re: BIOS ne prepoznaje Hard Disk na laptopu
Kao 1. provjerio sam vec najmanje 5 puta, kao 2. nemaju isto sučelje, DVD-RW ima uže SATA priključke.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice