AMD Athlon problem sa očitovanjem jezgara

poruka: 9
|
čitano: 2.491
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Dual Core-problem

Amd Athlon 64x2 3000+

 

Primjetiosam da pc nesto slabije radi.Naime odjednom mi pc ocitava jednu jezgru.

Nista novo od hardwera nisam stavljao ni cackao sam po pc-u.

ALi kad pogledam na Task Manager on ucitava dvije jezgre,na CPU-Z pise mi dvije jezgre ali ocitava samo jednu odnosno radi na 3000 Mghz.

Stavio sam svijeze windowse ali ne pomaze.

 

Molim savjete.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dual Core-problem

U polje Run upiši naredbu msconfig pa odaberi boot pa idi na advanced options. Označi da imaš dva procesora pa restartuj računar.

 

Pozdrav!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dual Core-problem

Učinio sam sad to.Pisalo je da sam na jednoj,stavio sam na dvije al opet nista.

14 godina
offline
Re: Dual Core-problem

Šta kaže BIOS? Postavi ga u default privremeno pa ga ponovo podesi.

 

Pozdrav!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dual Core-problem
pseto kaže...

Amd Athlon 64x2 3000+

 

radi na 3000 Mghz.

 Već tu nešto nevalja jerbo taj procesor default radi na 1600 MHz, ako je sudeći po AMDovoj stranici.

14 godina
offline
Re: Dual Core-problem

Isključi opciju da ti OS kontrolira brzinu CPU-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 21:21 (phoenix2003).
14 godina
offline
Dual Core

Najbolje bi bilo da testiraš računar Linux-om (Mint ili Ubuntu) pa vidi šta će Linux prijaviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dual Core

ljudi pomognite mi mucim se odavno imam compaq presario cq 57-375sm i radi mi samo jedan procesor msm samo jedan pokazuje u sistem info probao sam ms konfig i nista prihvati drugi ali isto mi radi nzm vise sta da radim pomoc molim vas 

Dj Somy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dual Core-problem
pseto kaže...

Amd Athlon 64x2 3000+

 

Primjetiosam da pc nesto slabije radi.Naime odjednom mi pc ocitava jednu jezgru.

Nista novo od hardwera nisam stavljao ni cackao sam po pc-u.

ALi kad pogledam na Task Manager on ucitava dvije jezgre,na CPU-Z pise mi dvije jezgre ali ocitava samo jednu odnosno radi na 3000 Mghz.

Athlon 64 3000 nije dvojezgreni već jedenojezgreni proc koji ima takt od 2.0 ghz.

Dvojezgreni su u verzijama od x2 3600+ do 6400+. Taj proc šta si ti naveo ne postoji.

Stavi sliku iz task managera i CPU-Za.

blackhart kaže...

ljudi pomognite mi mucim se odavno imam compaq presario cq 57-375sm i radi mi samo jedan procesor msm samo jedan pokazuje u sistem info probao sam ms konfig i nista prihvati drugi ali isto mi radi nzm vise sta da radim pomoc molim vas 

I imaš jedan procesor ali ima dvije jezgre.

Također postaj sliku iz CPU-Z i provjeri da nisi u task manageru uključio opciju da ti pokazuje graf za obje jezgre zajedno a ne za svaku posebno.

 

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 1:39 (F1-IVO).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice