Tražimo i nikako da nađemo :)

poruka: 6
|
čitano: 5.200
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Tražimo i nikako da nađemo :)

Tvrtka sa splitskog područja već godinama traži programere, dizajnere i sl, na svaki njihov oglas se javi par nesretnika očekujući da će upravo oni biti ti sretnici kojima se obećava plaća od +10.000 kn. Kada se pojavite u njihovim prostorijama ponuditi će vam da uradite par testova uključujujući i one koji se po zakonu obavljaju isključivo u ordinacijama specijalista za medicinu rada. Podvrgnu će vas bez ikakvog srama i stida tkz danskom iq testu (online),  složenim matematičkim zadatacima, mozgalicima, nitko vas neće pitati za reference i vaše umijeće. Na osnovu prikupljenih rezultata "oni će procijeniti" da li ste odgovarajuća osoba za njih.

 

Svoje oglase gotovo redovito objavljuju na vodećim portalima za ponudu/potražnju posla kako u RH tako i u BiH.

 

Iz oglasa:

 

Vrsta posla:
    Stalno.
Potrebna stručna sprema:
    Nije bitno.

   

Vozačka dozvola:
    Ne
Osnove rada na računalu:
    Da
Ostali uvjeti:

    - poznavanje PHP programskog jezika s naglaskom na objektno orijentirano programiranje
    - poznavanje SQL programskog jezika
    - iskustvo u radu sa nekim od MVC frameworka (Zend, Symfony)
    - iskustvo u radu sa ORM-om (doctrine, propel)
    - iskustvo sa nekim od javascript framerwoka (jQuery, Prototype, Mootools)
    - poznavanje version control sustava (Subversion, Git)

Što nudimo:

Plaća:

    Od 12000

   

Mogućnosti za posloprimce:

    - učenje naprednih tehnika kao sto su load balancing, cachiranje i web servisi
    - sudjelovanje u lifecycleu velike web aplikacije
    - konstantno usavršavanje
    - rad u kreativnom okruženju
    - ugodna radna atmosfera

...BLA BLA BLA {#}

 

 

Postavljam pitanje, zar je moguće da godinama ne mogu naći programera, dizajnera, sistem administratore itd u HR i BiH?

 

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :( http://clientsfromhell.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tražimo i nikako da nađemo :)

Pa kad podvrgavate ljude nekom ultra IQ testu i sad ak je čovjek dobar php/sql developer a ne zna rjesavati ultrakomplicirane logicke gluposti, ne dobije posao. Ma daj.

We are nothing but the stones to pave the way...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tražimo i nikako da nađemo :)
Ja sam nasao 8 programera bez ikakvih tih glupih testova koji rade savršeno...

I to jos 5ero nema fakultet nego su samoškolovani...

A kako su oni tek prilagodljivi...

Plaća istina je nesto visa od 1000 eura, ali vrijede svakog centa... I TO SVE NA PODRUČJU ZAGREBA...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Tražimo i nikako da nađemo :)

za mene to nije niš' novog,

 

čak sam i sam prošao IQ test, test osobnosti, matematičkog razmišljanja... te test gdje bi se najbolje snašao: DBA, Dev, Support...

naravno to rade specijalizirane agencije i šalju rezultate firmi.

i nakon par tjedana rekli mi da su dobili čudne rezultate jer kakti u testu osobnosti nisam izrazio određeni karakter

... no svejedno su me zaposlili {#}

 

radi se o microsoft gold partner firmi sa 30+ zaposlenika i klijentima poput MZOŠa etc.

traže neki određeni standard, i to mi je ok

 

EDIT: i da, u takvim firmama plaće nisu ispod 10k za senior developere i dba-aše

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2011 17:48 (enloz).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tražimo i nikako da nađemo :)

@toni, nema problema ako ne kužiš :)

 

 

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :( http://clientsfromhell.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Tražimo i nikako da nađemo :)

Pretpostavljam da misliš na istu firmu na koju se misli kod toga, a nije IT firma? Navodno je ta firma vječno u potrazi jer stalno rotira ljude. Plaća se "smanjuje" ili je oglašena "potencijalna", na kraju se sve ne isplati i većina ode nakon nekog vremena. Izbjegavaj u širokom luku, po faksevima i kavama se već priča o firmi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice