Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 996
|
čitano: 546.809
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Manzi kaže...
Pa, ako ga zaposle normalno nakon mjesec-dva stažiranja. Ako ne proba, neće nikako jer neće ni imati šansu da proba zaradit novce. Ne budi "pametan", čovjeku treba posao, a ovo mu se sada nudi

 Da ali te fore neki moderni "poduzetnici" zloupotrebljavaju, pa posao koji bi valjalo pošteno platiti netko stalno odradi za kavu, i time se srozava cijena posla. Obično se to svodi da grindaju dosadan posao koji je neupotrebljiv na cv-u. Okej, ako baš ništa drugo nema, neka se privikava na posao od-do i satnice. Nisam desetljećima pratio što i tko nudi, pa u to nebih ulazio. Možda su ovi izuzetak i fer. Imamo tih nekih milijunaških softverskih kompanija, pa ako je kod od njih, moguće da je vrijedno upoznavanja sistema i rada.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Odi van sinko . koji si jezik ucio tamo idi.Nemoj trositi mladost i zdravlje u lijepoj nasoj ako nemas veze i poznanstva .

Vani ces imati puno vece sanse za bilo sto jer kad si mlad i zdrav samo nebo ti je granica. Ako trebas savjet javi se na pm.

Eire
13 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Manzi kaže...
Pa, ako ga zaposle normalno nakon mjesec-dva stažiranja. Ako ne proba, neće nikako jer neće ni imati šansu da proba zaradit novce. Ne budi "pametan", čovjeku treba posao, a ovo mu se sada nudi

ja bih zelio kucu.. ako ima neka gradevinska firma da mi prvih par mjeseci besplatno da materijal, kasnije cu mozda kupiti.. i ako vas ima slobodnih za zidanje i sve ostale radove, par mjeseci da vidim kakvi ste, a ako do onda ne zavrsimo, mozda vas i platim, a mozda uzmem opet nove na probu..

6 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Manzi kaže...
Pa, ako ga zaposle normalno nakon mjesec-dva stažiranja. Ako ne proba, neće nikako jer neće ni imati šansu da proba zaradit novce. Ne budi "pametan", čovjeku treba posao, a ovo mu se sada nudi

 Tako je majstore, ja bih novu alfu giuliu 2.2 dizel, 4x4. Na probu koji mjesec, ako mi se svidi možda bih je platio, ako ne... 

Tko god radi bilo koji posao za bjega treba bit plaćen. Minimalac, minimalac. Čak i dok se uči jer je iskustvo zapravo završeni proces učenja. Ove gluposti nikad nebih nudio jer ljude ne smatram životinjama koje će radit posao. Neka se skupi 5 ljudi, tko bude bolji ostaje, tko ne, plati mu se neka cifra za posao i bok.

13 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

@cvaja997, dobro si me podjsetio

 

pogledajte ovo: 

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Nikako ne mogu naći posao
cvaja997 kaže...

Tko god radi bilo koji posao za bjega treba bit plaćen. Minimalac, minimalac. Čak i dok se uči jer je iskustvo zapravo završeni proces učenja.

Ako radi posao, mora biti plaćen.

Ako ne radi koristan posao, tu je već problem. Proces učenja i mentorstvo koštaju firmu, tu je jedini problem to što mjesec - dva - tri su u biti ništa. Tu tek dobiješ feeling je li netko nekakav materijal za nešto ili ne.

16 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Dakle, nudi mi se učenje, od 0. Neću raditi na projektu, niti ću imati radno vrijeme. Stvar je na meni koliko ću dolaziti i koliko ću raditi. Imat ću mogućnost učiti i pitati, naravno da dobijem projekt koji firmi nosi posao, a da me ne plate da nebi ostao, ako me neće platiti. A ovako isto mi je učio sam doma ili tamo. Barem ću moći pitati ako nešto zapne, a ne bit prepušten sam sebi.
A uvijek je opcija otići van, samo su me zanimala konkretna mišljenja, ne planiram raditi zauvijek tako bez plaće, ako urodi poslom super, dobio sam iskustva i posao, a ako ne uvijek ima posla vani...

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Old Iggy kaže...
cvaja997 kaže...

Tko god radi bilo koji posao za bjega treba bit plaćen. Minimalac, minimalac. Čak i dok se uči jer je iskustvo zapravo završeni proces učenja.

Ako radi posao, mora biti plaćen.

Ako ne radi koristan posao, tu je već problem. Proces učenja i mentorstvo koštaju firmu, tu je jedini problem to što mjesec - dva - tri su u biti ništa. Tu tek dobiješ feeling je li netko nekakav materijal za nešto ili ne.

istina.. ali firma ima izbor uzeti nekoga tko nema pojma ili uzeti seniora koji ce im odmah moci odraditi posao.. tu je problem sto bi nase firme placale seniore kao juniore, pa im ne ide bas sa seniorima

16 godina
online
Re: Nikako ne mogu naći posao
ministar kaže...
Old Iggy kaže...
cvaja997 kaže...

Tko god radi bilo koji posao za bjega treba bit plaćen. Minimalac, minimalac. Čak i dok se uči jer je iskustvo zapravo završeni proces učenja.

Ako radi posao, mora biti plaćen.

Ako ne radi koristan posao, tu je već problem. Proces učenja i mentorstvo koštaju firmu, tu je jedini problem to što mjesec - dva - tri su u biti ništa. Tu tek dobiješ feeling je li netko nekakav materijal za nešto ili ne.

istina.. ali firma ima izbor uzeti nekoga tko nema pojma ili uzeti seniora koji ce im odmah moci odraditi posao.. tu je problem sto bi nase firme placale seniore kao juniore, pa im ne ide bas sa seniorima

Tako je, ima firmi i firmi, trebaju im za razna radna mjesta, načini zapošljavanja / praksi su različite, ljudi biraju što im odgovara i gdje su zadovoljni, kao što i mogu mijenjati radna mjesta kad i kako žele.

Seniori u pravilu ionako ne traže baš posao preko oglasa, a ni plaćanje seniora ao juniora ne hoda dugo, brzo se dozna.

 

Kad je čovjek junior kao što je ovdje pitao ni ovo nije loša situacija za naučiti ako nema bolje, a definitivno je bolje nego sjediti doma i ne raditi ništa. Ako vidi nakon par dana da služi za nošenje kave ili odlazak u Konzum po gablec lako digne sidro u roku odmah.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Pa ovo skroz mijenja stvar... Vjeruj, nije isto sjediti doma i sam učiti i učiti uz nekog tko ima iskustva. I ne, profesori na faksevima nemaju iskustva u stvarnom svijetu (čast izuzecima). Ono što su tupili na predavanjima 3-4 godine, pokupi se za 6 mjeseci u stvarnom svijetu jer to više nije obična teorija. Primjenjuješ, prilagođavaš i učiš u pokretu, ne spremaš ispite. Konstantno i uvijek primjenjuješ prijašnje naučeno gradivo. Ovi što su preponosni da steknu iskustvo pa im je draže krasti bogu dani i ništa ne raditi, svaka čast. Tebi preporučam da izabereš ovaj pokušaj stjecanja iskustva u stvarnoj firmi. Ti se i dalje možeš interesirati i gledati ponude za posao. Valjda je firma dovoljno pametna pa će vidjet tko se trudi, a tko ne.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 20:54 (Manzi).
13 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Pozdrav ekipa, nisam siguran da li je ova tema pravo mjesto za ovo ako nije usmjerite me dalje. Naime osoba sam s tjelesnim invaliditetom imam 25g, največi su mi problem ruke(kontrola, motorika...). Završio sam redovnu osnovnu školju, dalje sam trebao u ZG ali sam odustao. Radim na posebno prilagođenoj tipkovnici s pleksiglasom(da ne stisnem više tipki),programirana je da ne moram držati shift,ctrl,alt dok stisnem naredbu te da ako drži pojedino slovo ili nešto drugo "ne ode u nedogled" nego izvrši to samo jednom. Mišem se snalazim solidno čak igram i igrice na browserima FV2 i ostale poput traviana kojeg dugo nisam igrao :D ali i sp poput coda,bf,wolfenstein... ali s cheatevima zbog heltha i municije igrao sam i mp wow,wot,wows... Ovo sam napisao da otprilike shvatite invaliditet. Prva 4 razreda sam koristio laptop i svoju tipkovnicu u razredu. Pa sam čačkao i po winsima a i biosima. Imam veliko znanje na računalu i puno vremena provodim na njemu. Znači znam rušit wiinse dizat, instalacija programa i ostalo čak sam i C++ sam učio prije par godina. E sad pošto imam puno vremena volio bih imati neki posao putem interneta da si popunim vrijeme a i nešto zaradim. Možda neki rad/pomoč na cloudu ili održavanje os-a... Imate li neki prijedlog ili nešto?

 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Bez uvrede, ali zasto bi netko zelio ici raditi juniorske i malo slabije placene pozicije u Beograd gdje su place upola manje nego u hrvatskoj? jest da je strana firma,

al s razlogom im je podruznica u beogradu.

5 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Dobar dan, kao sto naslov kaze u potrazi sam za novim poslom.

Sljedom dogadaja u firmi, korona manjak posla firma je odlucila otpustiti desetak ljudi i od jucer sam u potrazi. 

Imam 37 godina, cijeli zivot se bavim drvetom i poslovima vezano uz to. 

Imam 10 godina iskustva u jednoj firmi di sam bio montazer namjestaja pa sam se nakon nekog vremena prebacio na teren na montazu ventiliranih fasad i sanitarnih kabina od max compact ploca.

Bilo je tu svakakvih projekata pa sam postao poslovodja ekipe od 10tak ljudi te sam strucan kaj se tice montaza i svakavih vrsta improviziranja. 

Uz ti

O cijeli zivot u fusu radim podopolagacke poslove znaci laminati, parketi tepisi i slicne stvari.

Taj posao sam radio nekakvih 3 godine u jednoj firmi. 

I na kraju zadnjih 5 godina radim u firmi koja se bavi proizvodnjom kupaonskog namjestaja, pratece galanterije i kuhinja. 

Radno mjesto cnc operater na obradnom centru za obradu drveta scm morbidelli p200.

Jako dobro poznajem cad cam software i u njemu sam radio programe za svoj posao. 

Nada je bila da jednog dana prijeđem u tehnicku pripremu na medutim sve se izjalovilo i eto mene na burzi. 

Trazim posao slicne djelatnosti znaci cnc operater ili programer pa eto ako neko zna da se teazi bio bi mu zahvalan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
A opcija da probaš nešto svoje otvorit? Obrt ili tako nešto?
Od ovog što si nabrojio, majstori za sve to se konstantno traže...
5 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Hvala na komentaru al nemam mogucnosti niti mjesta a trenutno mi situacija ne dozvoljava da po cijele dane rintam. 

Znam kak je to kad imas nesto svoje. 

Imam malo dijete, nema ga ko cuvat osim mene i zene pa se kombiniramo kako god znamo. 

Tak da bi mi trenutno pasalo 8 sati radno vrijeme. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Ne znam odakle si, ali u ZG-u nedostaje majstora jako koliko mi je poznato. Malo vidi kako ide to s poticajima i otvaranjem obrta, dobije se neka početna lova za uložiti u posao.

 

Imam kuma u Njemačkoj koji radi na CNC-u, znam da je i tamo situacija bila gadna jer jedno vrijeme nije bilo posla pa nije ni radio (ali nije dobio otkaz). Sada kao opet kreće na bolje kako mi je rekao.

 

Nadam se da ćeš brzo naći posao, mislim da ti s tom strukom (na majstora mislim) danas ne bi trebao imati problema.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 13:41 (Pero Dinamit).
6 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ispričavam se na blagom off-topicu, al ovo je ajmo reć najsličnija tema vezano za moj upit a da je "aktivna".

Može li mi itko pojasniti ograničenja internshipa, odnosno, znam da je svrha internshipa prvo zaposlenje nakon fakulteta, te stjecanje iskustva u nekom polju, zato sljedeće pitanje.

Zanima me može li se za neki internship prijaviti osoba koja pod sobom ima više od godinu dana formalnog radnog staža, sa već završenim fakultetom? (možda nekima glupo pitanje, ali nisam mogao naći neke zakonske odrednice da se ograničava)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Pa, mogu se javiti svi. Lako za zakon, ta bio sam pripravnik u IT firmi sa gro radnog iskustva izvan branše.

Samo se javi, nije tvoje da brineš za zakon. To je na kadrovskoj, odnonso HR da brine.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
10 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Pozdrav! Po zanimanju sam kuhar i imam dosta problema s tim. Naima mogu pronaci posao ali problemi su mi međuljudski odnosi. Neznam jesam li dobra osoba ili ne, trudim se biti i tu nastaje problem. Ljudi me gledaju kao da sam peder. Naime kao da zivim u drzavi u kojoj se najvise postuje mrznja, a ljudske kvalitete i postenje niko ne mari. Neznam di sam falio.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
fanaticni gejmer kaže...

Pozdrav! Po zanimanju sam kuhar i imam dosta problema s tim. Naima mogu pronaci posao ali problemi su mi međuljudski odnosi. Neznam jesam li dobra osoba ili ne, trudim se biti i tu nastaje problem. Ljudi me gledaju kao da sam peder. Naime kao da zivim u drzavi u kojoj se najvise postuje mrznja, a ljudske kvalitete i postenje niko ne mari. Neznam di sam falio.

 Nisi nista falio, jednostavno je okolina navikla da su svi neposteni,zli i pokvareni i vise nitko ne zna oprostiti,shvatiti,pomoci ili barem razmisliti. Svi zele svoja prava, s cime se u potpunosti zlazem,ali ne zele preuzeti odgovornost koja ta prava sa sobom nose. Akp sam dobro razumio previse si dobra osoba,tj trudis se ali okolina to ne raxumije,tj. imas negativna iskustva. Mali savjet, pokusaj se ne truriti svima biti dobar, malo tko ce ti uzvratiti isto. Pokusaj ne misliti o tome kako ce netko reagirati. Ako je sastavni dio posla biti dobar onda imas jako lose radno okruzenje. Biti dobar je razlicito i nema veze sa biti kulturan,profesionalan i znati komunicirati. Ako sam fulao ovaj post onda se ispricavam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 16:43 (Han).
10 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Hvala na odgovoru.

Bracu i sestre nemam pa nazalost sve uzimam srcu. 

Pokusat cu malo stavit masku na sebe, jednostavno sve neshvacat ozbiljno. Ljudi su razliciti, ne mogu na to utjecat. 

Ceka me zakazan termin kod psihijatra, pa cu popricat i naci rjesenja. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Evo da malo oživim temu. Naime ja imam posao, ali cura, inače magistar ekonomije (FOI,VŽ) po struci traži posao od kako je faks završila na jesen.
Kao što obično biva sa ekonomistima, ne mogu biti izbirljivi jer nije baš lako naći prvi posao kad svi traže 1-2 godine iskustva.
Nju zanima područje marketinga, društvenih mreža, računovodstva, ljudskih resursa, rad sa djecom, rad sa osobama sa invaliditetom te voli komunicirati. U marketingu ima iskustva sa prakse, a tu i tamo, kada uleti prilika, sa mnom sudjeluje u izradi stranica(uglavnom wordpress), iako ne zanima ju konkretno programiranje.

Pa ukoliko poznajete neku firmu, samo javite. Inače, može se zaposliti i kao pripravnik što je jako povoljno za poslodavca.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Pozz, jedno pitanje ako mi može netko pomoći jer se nalazim u velikoj dilemi.. naime, završio sam školu za elektrotehničara te namjeravam upisati jedan od sljedećih smjerova koji me podjednako zanimaju: računarstvo (Riteh) ili elektrotehnika (Riteh). Bio sam siguran da želim računarstvo, no u posljednje vrijeme čuo sam par detalja koji mi ne izlaze iz glave, a to su da je taj smjer uvelike lakši od elektrotehnike te da se elektrotehnika više cijeni...te sada smatram da je računarstvo bezveze upravo zbog tih razloga. A isto tako škola mi ide poprilično dobro (prošao s odličnim uspjehom zadnju godinu) pa možda želim upisati elektrotehniku.
Bio bih zahvalan ako netko ima bilo kakvih informacija o postotku prolaznosti tih dvaju smjera ili koji je poželjniji za pronalazak poslova u budućnosti s završenim faksom.
Svaka sugestija, savjet je dobrodošao/la.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 20:26 (Kreps).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Pitanje je što te zanima? Što voliš?
Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Kreps kaže...
Pozz, jedno pitanje ako mi može netko pomoći jer se nalazim u velikoj dilemi.. naime, završio sam školu za elektrotehničara te namjeravam upisati jedan od sljedećih smjerova koji me podjednako zanimaju: računarstvo (Riteh) ili elektrotehnika (Riteh). Bio sam siguran da želim računarstvo, no u posljednje vrijeme čuo sam par detalja koji mi ne izlaze iz glave, a to su da je taj smjer uvelike lakši od elektrotehnike te da se elektrotehnika više cijeni...te sada smatram da je računarstvo bezveze upravo zbog tih razloga. A isto tako škola mi ide poprilično dobro (prošao s odličnim uspjehom zadnju godinu) pa možda želim upisati elektrotehniku.
Bio bih zahvalan ako netko ima bilo kakvih informacija o postotku prolaznosti tih dvaju smjera ili koji je poželjniji za pronalazak poslova u budućnosti s završenim faksom.
Svaka sugestija, savjet je dobrodošao/la.

Iz iskustva kolega elektrotehnicara(fer), svi uredno nalaze posao, ali ga je cca 30% teze naci nego racunarcima. Isto primjeni i na ocekivanu kompenzaciju za svoj rad.

Tezina faksa ti je donekle bezvezna metrika i pali uglavnom kod povrsne ekipe koja se ne moze sjetiti i primjeniti iole inteligentnije metode selekcije.

 

Dakle gledaj sto te zanima i sto ces s zadovoljstvom raditi - Ako odes na racunarstvo to sto je faks laksi iskoristi da u slobodno vrijeme rokas svoje projekte, doprinosis u open source i slicno.

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
"...namjeravam upisati jedan od sljedećih smjerova koji me podjednako zanimaju: računarstvo (Riteh) ili elektrotehnika (Riteh)." Zanimaju me oba realno, iako nekako malo vise vucem na racunarstvo..
2 godine
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Ok prvenstveno, hvala..svida mi se tvoje misljenje i puno mi je pomoglo; odabir cu sigurno bazirati na njemu.
Lp :)
2 godine
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 23:56 (Kreps).
2 godine
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Stavio sam temu ovdje ali evo pejstat ću i ovdje ako netko ima volje odgovoriti:

 

Pozdrav, zanima me mišljenje mrežnih administratora, tehničara ili kako već za sljedeće.

 

U kasnim sam 20-im, završio sam dosta opskurnu srednju za računalca, imam 6 godina staža ali ništa u struci. Od tamo kraja 90-ih čitam o svemu i svačemu vezano za IT, pratim te novosti, hardware i software forume i slično. Kroz godine sam umočio prste u svašta ali nikad dovoljno da bih imao portfolio. Malo započeo programirati Python i Java, malo modelirao u Blenderu, malo fotografiranje, malo foto, video i audio editing, restauracija, ML upscaling i slično. h.264 i HEVC transcoding videa. Nešto game deva. Malo lemio LEDice i radio sitne popravke, provodio kući elektroinstalacije gdje je trebalo i tako. Ono, sposoban sam sa gotovo svakim iz IT-a popričati i imati smislen razgovor o novostima u njegovom području, nešto kao generalist.  

  

Od poznanika kojeg nisam dugo vidio sam dobio ponudu u jednoj povećoj hrvatskoj firmi vezano sa "servere, na Windows platformi" pa me zanima što podrazumjeva entry-level posao u jednoj od tih firmi, može li se osoba sa plitkim ali širokim poznavanjem IT-a pripremiti za tako nešto kroz koji mjesec pa da ne ispadnem potpuni mulac? Imam solidan osmojezgreni CPU, dva monitora, 16GB RAM (mogu napraviti upgrade ako je potrebno) i volju za učenje.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 8:36 (Ribnjak2048).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice