Koji bi posao odabrali od ova dva?

poruka: 12
|
čitano: 6.153
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji bi posao odabrali od ova dva?

Pozdrav ekipa, na forumu sam od početka srednje škole, a sad sam nedavno i diplomirao te je vrijeme da se zaposlim. Nije IT, ali pitanje je generalno pa me zanima što bi vi odlučili. Na kraju se sve to svodi na mene, ali me zanimaju iskustva i mišljenja ljudi koji rade i imaju iskustva. U firmi A sam radio studentski još prije i svidjelo mi se.

Nešto sitno o meni. Dosta mi je bitna radna atmosfera i druženje na poslu. Nisam tip koji puno priča, ali volim biti u radnom okruženju. Plaća mi trenutno nije toliko bitna jer imam riješeno stambeno pitanje (nasljedstvo), i nemam velike zahtjeve ni troškove (ne pušim, ne treba mi auto, nisam materijalist i sl.). Međutim, naravno da ću s vremenom tražiti više i neću se zadovoljiti s početnom. Srce kaže posao A, glava kaže posao B, pogotovo kad se uzme u obzir da bi posao B počeo raditi u 8., dok bi posao A trebao u 10., s tim da tu "vjerujem na riječ".

 

 

Usporedba poslova Usporedba poslova
 
1 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji bi posao odabrali od ova dva?

Tesko za odluciti posto su prednosti i mane skoro pa podjeljene! Tu pak ovisi vise o tebi kakav si covjek tj  kako zivis i sto zelis od buduceg zivota!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji bi posao odabrali od ova dva?

B - putuj, nemoj postati uredski štakor odmah na početku

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji bi posao odabrali od ova dva?

Ako ti je ovo prvi pravi posao biraj tamo gdje mozes vise nauciti. Ti trebas biti svjestan da si na pocetku vise smetnja nego korist (osim ako nemas dosta iskustva) tako da ti je bitno na prvom poslu raditi nesto gdje ces ubiti nauciti to sto radis. Prvi posao je svugdje (a posebno u IT-u) samo odskocna daska. Naravno tu ima puno pluseva i minusa ali ovo gore sto sam napisao bi meni bio modus operandi. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji bi posao odabrali od ova dva?

Apsolutno A. 

Ako je plaća otprilike ista.. a raditi nešto što ti je ok i gdje ti je ok je neprocijenjivo, po meni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 15:23 (sendjo).
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji bi posao odabrali od ova dva?

-zanimljivo.. i tako bi (hipotetski) ti povjerovao mojem izboru za tebe? npr sladoled od čokolade ili vanilije kao banalni primjer u kojem ne postoji greška tj nema posljedica.. bi li pristao da ti netko bira sladoled? Ili je to stvar tvojeg izbora (pa i pogrešnog, ali tvojeg) .. pa na to dodati nešto važno ili važnije, npr koje cipele, koji auto.. a posao je kao žena i sl. (najviša kategorija izbora koje osoba napravi u životu..). .. i ja bi to trebao bolje znati nego ti za sebe? (ja i ti smo figurativni likovi, bilo tko u temi.. sporedno, netko treći osim konkretne osobe). ..

 

- Roditelji ne biraju ženu-posao djeci a recimo da ih poznaju najbolje, zašto bi ovo bilo drugačije? Dudek kojeg treba udati za kravicu ili uredski štakor kojeg treba dovesti do fotelje? Samo njima ili nesposobnima za samostalan život (rad, vožnju..) se tako određuje život, normalnima-većini ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji bi posao odabrali od ova dva?

Šefe, hvala na filozofskom odgovoru, malo ću razmisliti o životu.

14 godina
offline
Re: Koji bi posao odabrali od ova dva?

Izaberi A i nastavi tražiti C.

10 godina
offline
Re: Koji bi posao odabrali od ova dva?
Jesi u firmi A radio isti taj posao već kao student ili ideš na drugu poziciju? Ako si već to radio onda definitivno B, u startu je najbitnije skupiti što više različitih znanja i iskustva. Prerano je za nekakvu komfort zonu i igranje na sigurno, sad ti se najviše isplati riskirati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji bi posao odabrali od ova dva?

 

@Keops

 

Frende, biraš posao sa kojim na tržštu rada može u budućnosti imati najviše šanse za novi posao.

Znači, ne ideš na državne jasle da se uhljebiš, nego nešto progresivno(izazovno) gdje će tvoji skillovi rasti sa protokom vremena.

 

To je iz mojega kuta gledanja. Dakako, da će netko drugi gledati nekako drugačije. Sretno im bilo.

 

Biraj razvoj softvera. Nije bitna tehnologija.

 

Generalno ljudi se boje slobode, zato bježe u komfor zone. Mislim, mentalitet štale:"Smrdi, al' je barem toplo!".

Ne preuzimaju odgovornost za svoje djela. Bježe u kolektive, jer su slabići.

Luzeri!

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 16:29 (PzKpfw).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji bi posao odabrali od ova dva?

Posao A.

Mlad si i bitna ti je atmosfera u uredu. S obzirom da ti je bitno da je zanimljivo u uredu, ne vidim da je rad od doma neki faktor za tebe.
Posao ti je zanimljivi u A. To je jako bitno radi motivacije.
Napredovanje ionako nije bitno jer ćeš za 2-3 godine kupiti prnje i ići u drugu firmu (vjeruj mi).
Putovanja su nešto što ti djeluje jako kul i zabavno, ali ti ne ideš na ta putovanja da bi se tamo zabavljao nego da bi radio, tako da od tih putovanja nećeš imati nekih posebnih privatnih doživljaja, samo poslovnih.

 

P.S. ovo "vjerovanje na riječ" ti ne znači ništa. Već sutra ta firma može izgubiti klijenta i više nemaju potrebe za tobom. To neka ti uvijek bude važan faktor u poslovnom životu. Tuđa obećanja bez potpisanog ugovora su baš to - obećanja.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji bi posao odabrali od ova dva?
PunchyTinkerton kaže...

 

P.S. ovo "vjerovanje na riječ" ti ne znači ništa. Već sutra ta firma može izgubiti klijenta i više nemaju potrebe za tobom. To neka ti uvijek bude važan faktor u poslovnom životu. Tuđa obećanja bez potpisanog ugovora su baš to - obećanja.

 

Trenutno mi je to najveća mana posla A i tu tražim neku vrstu potvrde podhitno, u suprotnome biram B.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice