Game dev iskustva

poruka: 3
|
čitano: 3.714
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Game dev iskustva

Pozdrav,

 

Trenutno završavam 3. godinu računalstva i malo gledam po internetu vezano za budući posao.

 

Vrlo mi je zanimljiv game development, te sam izradio prvu igricu da se malo upoznam s Unityjem

(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MarkosAppsandGames.PlanetaryDefense).

 

No, na internetu se mogu naći razne informacije vezane za game development.

Neke od njih dosta negativne tipa da se puno više iskorištava i manje cijeni rad nego u drugim granama programiranja i sl.

Tako da ne znam jel mi je pametnije nastavit učiti Unity ili obične Android aplikacije u Javi / Kotlinu.

 

Tako da me zanima radi li netko ovdje u nekoj od naših game dev firmi ili ako znate nekog tko radi?

Kakva su Vaša iskustva?

Jesu li plaće usporedive sa onima iz drugih grana ili osjetno niže i dali se često traži da radite prekovremeno?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Game dev iskustva
Mislim da u HR i nije nešto. Da smo u SADu, onda da.
Ovako ti je bolje otić na embedded, isto radiš u C/C++u kao i u gamingu(većim dijelom). Kakve su plaće, ne znam. Vjerojatno su tu negdje.
8 godina
offline
Game dev iskustva

A slušaj, možeš započeti sam čuo sam da dosta ljudi čak i firme prijavljuju u drugoj državi jer su porezi u Hrv veliki. Pokušaj sam napraviti neke prototipe igara, te se baciti mozda na malo jaci projekt. 

Kiky
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice