Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

poruka: 111
|
čitano: 48.822
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a

vec imamo slicnu temu no odnosi se na relativne tvikove i hakove, među kojim ima i beskorisnih, starih fora.

pa sam ovu temu zamislio kao nesto sto bi pratilo moderno vrijeme hakiranja

 

pod moderno vrijeme mislim na firewalle koji imaju raznorazne filetere po defaultu za syn-flooding, web adrese koje su zasticene od vjerojatno svih vrsta injectiona,

microstoft koji je jos s izlaskom viste dobro zasticen od raznolikih exploitova buffera

u danasnje vrijeme mislim da je haker uzasno tesko biti kraj svega, onaj koji u bilo koje vrijeme moze bilo sto na internetu

 

gledajuci defaultni sekjuriti jednoga Linuxa zapitao sam se:

i kako to razbiti ?

-raznolikim exploitima, metasploitima, fludanjima, ... ma nema teoretske sanse.. Kako ?

-da proucavam taj sekjuriti i na osnovu njega radim buffere da se probiju u neku memoriju, pisem svoje skripte za exploit, ... mozda bi tako islo, nisam sposoban ni znati, velike su to muke... kako samo doci do roota?

 

mislim da i windows nema nesto puno losiji sekjuriti, tu su opet fajervali koji su MSov obraz, ipak njima uspjeva zadrzati cinjenicu da je na 90% svijetskih komjutera.

po meni Linux nema nista jaci sekjuriti od windowsa, razlika je u rootu/administratoru; windowsima je tesko razbit sekjuriti ali lako uzeti administrator dok linuxima nije nista teze razbiti skjuriti ali je tesko preuzeti root kntrolu

vecina servera na netu je na linuxima, ne zato jer su oni sigurniji glede sekjuritia nego zato sto se ne rade aplikacije za nekakvo pruzimanje root kontrole kao sto su u windowsima virusi i slicna smeca, a upravo zbog toga jer je root u linuxu dobro zasticen.

to je i jedan od vecih razloga zasto su virusi na linuxu neucinkoviti;

jer tesko je zamisliti aplikaciju koja ce tu nesto napraviti

u windowse se hakira stilom ribicije i mamca, uvjek korak iza. da bi bili korak napred na putu nam stoji MSov sekjuriti koji je tad ozbiljan, apdejtan problem. lako za antiviruse i sl... lako je nekom sjebat komp, ali to nije smisao.

 

tu su i web adrese koje na padaju niti na jedan tutorial dostupan pojedincu na googlu

"hack this site"  - ma sta ? - stranica apdejtana zadnji put u 2002 ne pada vise na te fore...

 

to je smisao ove teme..

da budemo u toku sa sekjuritijem, ne godinama iza skupljajuci nevazece skripte koje su nekad hakeri ostavili iza sebe..

sto danas djeluje ?

 

moje misljenje je da danas za sekjuriti sustava djeluje samo binarno stajaliste i vlastite skripte za exploite, i dobro upoznavanje sa slabim tockama konkretnog sekjuriti premca

ali to je sekjuriti sustava

 

sto sa web adresama ? sto sa wep2 vajrles ? sto sa microsoft SQL serverima koje koriste banke ? ....    .....   ..... 

zato je tema....

nek tema bude baza svih djelotvornih, u koraku s vremenom skripta na internetu

 

 

edit: moze li mod gramaticki popraviti naslov...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 20:47 (nick_01).
 
2 6 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a

mislim da je na ovom forumu zabranjeno pisanje o hakiranju.

Uostalom dobra tema, jer ja isto volim hackati

kinder milch schokolade
 
2 5 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a

etničko hakiranje?????

Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a

o hakiranju je zabranjeno govoriti ali ne o etničkom hakiranju

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a
Alesandro kaže...

etničko hakiranje?????

zar nevidiš da je napisao dali mogu ispraviti grešku

kinder milch schokolade
14 godina
neaktivan
offline
Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a

mislim da si možda falio pf

 

isto tako ima jedna slična tema gdje bi korisnik htio bit ceh da se može pravit važan pred frendovima....

 

 

kaj se tiče nekog etičkog hakeraja, i sam si rekao da imaš i win i linux pa tome dodaj par slojeva mreže i slično, od kud početi od svukud al isto tako sumnjam da netko možda pokriti sva područja nego je to više bazirano na firma xy zatraži konzultacije na polju sigurnosti, ceh (eh ili haker, nzovite ga kako hoćete) prvo detaljno prouči što sve ima ta firma (znači poput pravog targetiranog napada) te onda izlaže sve uočene sigurnosne rizike

 

 

ps-linux je možda nemoguće "shakirat", windows teško al zato uvijek postoje korisnici koji su u večini slučajeva najslabija karika

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a

Pokretač je strahovito neinformiran oko nekih stvari.

 

Ovo izgleda kao trabunjanje nekog djeteta.

Better safe than Sony
 
7 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a
Bypass kaže...

Pokretač je strahovito neinformiran oko nekih stvari.

 

Ovo izgleda kao trabunjanje nekog djeteta.

joj nemoj, molim te...

znas vise od mene, znas puno bolje i dobro

i trabunjam kao djete i dobro, nema problema.

i mogu biti neinformiran, da mislim da sam iformiran ne bi otvorio temu, ali me onda informiraj, ovo ti je bezveze

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 21:17 (nick_01).
13 godina
neaktivan
offline
Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a

Etnicko ??? Mislio sam da je samo zajeb, ali 2. puta !!

ETICKO ne ETNICKO. Etnos - gr. narod

 
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a
Budimir kaže...

Etnicko ??? Mislio sam da je samo zajeb, ali 2. puta !!

ETICKO ne ETNICKO. Etnos - gr. narod

 daj ga ne pilaj, skužio je kasnije no nažalost ne može editirat više

kod mene normalno radi.....
14 godina
offline
Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a

Super tema  {#}

 

Inace, ja nisam haker, samo preogramer, ali ovo je i meni zanimljivo. Inace čitao sam malo o tome. Meni jednostavno neide u glavu kako netko može otkriti bug u sustavu i exploitati ga. Pokašajem i pogreškom? Ili kako to radite? I kad napraviš tu skriptu i iskoristiš je, šta onda? Šta dobiš time? Šta zapravo exploitaš, firewall?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a
King of Games kaže...

Super tema {#}

 

Inace, ja nisam haker, samo preogramer, ali ovo je i meni zanimljivo. Inace čitao sam malo o tome. Meni jednostavno neide u glavu kako netko može otkriti bug u sustavu i exploitati ga. Pokašajem i pogreškom? Ili kako to radite? I kad napraviš tu skriptu i iskoristiš je, šta onda? Šta dobiš time? Šta zapravo exploitaš, firewall?

trazenjem

 

je malo starije ali objasnjeva poantu

 

ovaj nece da radi ali je ok primjer

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 23:45 (nick_01).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a
King of Games kaže...

Super tema {#}

 

Inace, ja nisam haker, samo preogramer, ali ovo je i meni zanimljivo. Inace čitao sam malo o tome. Meni jednostavno neide u glavu kako netko može otkriti bug u sustavu i exploitati ga. Pokašajem i pogreškom? Ili kako to radite? I kad napraviš tu skriptu i iskoristiš je, šta onda? Šta dobiš time? Šta zapravo exploitaš, firewall?

 

Dosta toga se dobiva pokušajem i pogreškom. Postoji gomila brute force alata koji jednostavno isprobavaju kombinacije raznih inputa, ovisi o programu. Pisalo se o tome i u Mreži, potraži stare brojeve kod lokalnog dilera. Do nekih stvari se također dolazi slučajno, a dosta exploita otkrije se analizom izvornog koda.

Kaj dobivaš time? Pa, ko klinci smo znali otkrivat rupe u susedovoj ogradi i krast trešnje il jabuke. Tak nekak je i ovo brijem. Doduše, tu je i spoznaja o sustavu i njegovu načinu rada. Uostalom, ti kao programer bi trebao znat nešt o bugovima, ako si ikad napisao netrivijalni program.

 

 

15 godina
offline
Re: Etničkog hakiranja uz korak sa razvojem IT-a
nick_01 kaže...

..

to je smisao ove teme..

da budemo u toku sa sekjuritijem, ne godinama iza skupljajuci nevazece skripte koje su nekad hakeri ostavili iza sebe..

sto danas djeluje ?

 

moje misljenje je da danas za sekjuriti sustava djeluje samo binarno stajaliste i vlastite skripte za exploite, i dobro upoznavanje sa slabim tockama konkretnog sekjuriti premca

ali to je sekjuriti sustava

..

 - po dijelu citata, jasno je da ova tema bolje da ode pod lock... jer su moguća dva odgovora.

a) -može se nešto hacknuti ... pa bi postali izvor infoa kako koje bi klinci imali ponuđena rješenja na tacni? ... -nepoželjno.

b) -nemože, pa je tema ošla u kvasinu. Ali bar nema štete.. pa lock nije (preventivno) potreban.

c) nešto treće..  -za statističare, ili flamanje.

 

a nejasnoće kao ''samo binarno stajalište'' ... wtf, što na computerima nije binarno? što radi compiler kojeg svaki čas spominješ? Nije li to stojni jezik?

C/P: Compilers are used to translate source code from a programming language into either object code or machine code. Object code needs further processing to become machine code, and machine code is the central processing unit's native code, ready for execution.Compiled computer programs are commonly referred to as executables, binary images, or simply as binaries — a reference to the binary file format used to store the executable code.

-kako sad pročitati tvoju rečenicu a da binarno stajalište ima neki smisao? Možda Babagge ili računalo na vodu? Možda kvantna računala koja će imati stanja 0-1 i oba-nijedno... izgublen sam.

-možda kao binarna kompatibilnost? -pa onda tako napiši. Može i o BSD -*nixima. Da nešto naučimo. Koliko (jako malo) znam, dobar dio binaryja se može izvršavati na drugim OSevima (unix-BSD-OSX-Linux). Teoretski nema razloga da se neka ''nakupina nula i jedinica'' ne izvrši na bilo kojem processoru (u ovom slučaju je CPU isti x86). Idući problem je daleko veći, različitost OSeva. Dok je windows masovan, javan s gledišta korisnika, *nixi su ipak zatvoreni sistemi u velikim kompanijama..

 

Recimo nećeš iskompilirati nikakvim čudima kod za UIX bez da imaš UIX na kome ćeš to napraviti.

No vrlo lako je moguće da griješim i da sam sasvim promašio bit.

 

Zato:

- može tema, ali ipak da bude malo jasnija, ovo je pecanje u mutnom, više vuče na želju da se ima izvor infoa na jednom mjestu kako to napraviti.

(zapravo je dobro da na netu ima more netočnih ili zastarjelih infoa..., kao upute za teroriste ''kako napraviti bombu'', jedina greška -namjerna je da eksplodira odmah {#}).

-ako se temi pridruži i Mate(tm), tad svakako treba ostati tema otvorena... neće biti štete, osim humora.

 

Fore made in hollywood ne pale više. Zero Cool i Acid Burn su izmišljeni likovi (samo je Djed Mraz pravi..).

 

NHF (za Djeda Mraza, jer dobar si lik, samo umjesto B.Spencera stavi Praskatona).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
protjeran
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

ne kuzim bas sta si zadnjih koji red htio reci ali dobro...

u pravu si vecinom jedino mi nije jasno kako nakupinom nula explojtati nesto. Zar ona ne svodi proces na segmentation fault ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Ja nisan nista razumija sta je autor tija rec.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
nick_01 kaže...

.. kako nakupinom nula explojtati nesto. Zar ona ne svodi proces na segmentation fault ?

 -zašto razmišljaš o exploatu? razmišljaj o normalnoj funkciju uređaja. To je kao kad klinac uzme gitaru i želi biti rock star.

Normalna funkcija čekića je da napravi koristan rad. Identičnim postupkom (zamahom) možeš napraviti i 'crash'... razbiti prozor (windowse, btw zato se i zovu tako, ako nisi znao...)

 

fault ili overflow je samo način ta 'probiješ' normalan rad, da se nešto izvrši a da nije trebalo (osnova visusa). Prvo se uči 1+1.. normalan rad, sve su to nule jedinice..

Pa kasnije odustaneš od exploita... jer postoje i druge zanimljivije stvari kao:

Overflovom recimo Pik-Pokaš adresu, recimo broj života u PrinceOfPersia... :)

 

Zadrži se na operaciji samih registra, što rade. (vrte nule-jedinice i prebacuju ih s jedne mem-adrese na drugu...) - jednako kao da pustiš na audio playeru neki txt ili .exe file -dobio si digitalnu buku (ne glazbu)... da bi dobio glazbu iz takvog txta morao bi izvršiti složene operacije.. - ako si ikad pikpokaio ili črčkao u assembleru, nešto takvog trebaš napraviti overflowom. Pa nije nemoguće ali ... radije idem na pecanje ili se igram s klincem.

Današnji hacking se svodi na to da nazoveš sekretaricu i tražiš je password. Recimo da je šansa 1 posto. 100 poziva i bingo, to je brže nego haknuti joj računalo. Tajne službe gube notebookove, gube aktovke itd..

Dok hackeri samo služe za novinske članke (i filmsku ind.).

Suprotno Sonyjev šlamperaj. Uopće ne poštivanje struke, implementacija...

 

Možda drugačiji primjer, na CDu su nule-jedinice udubine.. pa sad, da recimo želiš iglom napisati nešto što će čitač pročitati, ili kao standardi u komunikaciji uređaja, npr modem i stop bitovi, kodne tablice za karakter set itd..

Sve su to podatci, u binarnom obliku isti. Baci pogled na neki nasumični dio HDDa i pokušaj zaključiti što je. - (skoro) nemoguće, moraš vidjeti file od početka ili znati barem približno koji je tip podatka.

Jesi li razmišljao kako ih AV prepozna? = binarni pattern. Ali da pustiš recimo virus na audio playeru, možda bi čuo nešto kao ovo...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
moderator
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
ihush kaže...
Ali da pustiš recimo virus na audio playeru, možda bi čuo nešto kao ovo...

 

EPIC {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija
15 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
tnakir kaže...

Ja nisan nista razumija sta je autor tija rec.

Autor želi iskazati svoje frustracije današnjim alatima kojima se dočarava da s njima se može nešto i nekako hakirati, ali mu nikako ne ide.

 

Poruka autoru, složi se neki sustav za koji misliš da je još ranjiv i probaj ga sam testirati.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
protjeran
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
Smooth Operator kaže...
tnakir kaže...

Ja nisan nista razumija sta je autor tija rec.

Autor želi iskazati svoje frustracije današnjim alatima kojima se dočarava da s njima se može nešto i nekako hakirati, ali mu nikako ne ide.

 

Poruka autoru, složi se neki sustav za koji misliš da je još ranjiv i probaj ga sam testirati.

dali jesu to frustracije ?

evo primjer: haker napravi, modificira program i vec  neka od nj prvih zrtava prvih to reportira kao nekakv bug, ili se greska u ms sama reportira.

u sljedecih 7 dana od haka, vec je tu apdejt koji krpa taj hak i program kakv je vise je nefunkcionalan

i onda kad ja kazem da se programima ne hakira sam frustriran ?

nemam pojima o hakiranju ali zelim nuciti iz zelje ne zlonamjere, barem priznajem da sam noob za razliku od nekih koji "hakaju programima" i misle da su hakeri

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2011 13:47 (nick_01).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
nick_01 kaže...

dali jesu to frustracije ?

evo primjer: haker napravi, modificira program i njegova vec koja od prvih zrtva to reportira kao nekakv bug, ili se greska u ms sama reportira.

u sljedecih 7 dana od haka, vec je tu apdejt koji krpa taj hak i program kakv je vise je nefunkcionalan

i onda kad ja kazem da se programima hakira sam frustriran ?

nemam pojima o hakiranju ali zelim nuciti iz zelje ne zlonamjere, barem priznajem da sam noob za razliku od nekih koji "hakaju programima" i misle da su hakeri

 

Shvati, nitko nikad nije naučio hakirati. Nitko nikad.

 

Samo su ljudi skužili kako rade neke stvari i kad su sakrivene od njih. Samo su onda izmislili termin "hack".

 

Uglavnom, treba učiti kako radi, a ne kako hakirati, e onda možda i uspiješ nešto hakirati.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
protjeran
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Mene više zabrinjava autorova nepismenost.

Better safe than Sony
 
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
nick_01 kaže...
i onda kad ja kazem da se programima ne hakira sam frustriran ?

nemam pojima o hakiranju ali zelim nuciti iz zelje ne zlonamjere, barem priznajem da sam noob za razliku od nekih koji "hakaju programima" i misle da su hakeri

Gotovo uvijek se hakira (joj kako mrzim tu rijec) programima. Iskoristit ces neki program da za tebe napravi nesto sto nije namjena tog programa.

 

Zelis znati kako se to radi? Potrudi se nauciti kako tocno nesto radi pa ces nauciti i njegove mane tim putem, mane koje ces moci iskoristiti u vlastitu korist. Netko radi buffer overflow napade preko browsera, dok netko drugi radi cuda sa benzinskim motorima. Obje osobe imaju jako puno znanja o tome s cime rade.

 

Uciti hakirati je isto kao i uciti ubijati ljude golim rukama. To te nitko nece nauciti. Nauciti ce te eventualno kako se jako dobro tuci nekakvom tehnikom, a ti to znanje mozes iskoristiti i da ubijes nekoga.

 

Sve pocinje od nekakvog znanja, kada imas znanje onda ga mozes za nesto i iskoristiti. Normalno da ti je "hakiranje" apstraktno kada doista ne razumijes rad racunala, operativnog sustava itd... vjerojatno ti je i programiranje rocket science.

 

Kada si spomenuo "hack this site" kao losu stranicu zato sto ne demonstrira najsvjezije exploite time si pokazao samo vlastitu lijenost, jer zelis sve na pladnju a ne zelis uciti. Hack this site je zapravo genijalna stranica, i za tebe, koji nemas pojma o pojmu, izvrstan pocetak. Nece te pretvoriti u velikog crackera, ali ce ti usaditi nekakvo znanje i razumjevanje tako da vise neces otvarati ovako nebulozne teme o tim stvarima.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2011 14:39 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Meni je najsmješnije bilo prije neki dan ona afera kad su mobiteli bili prisluškivani. 

i onda je svaki medij napisao "mobiteli su bili hakirani", a meni ROFL u glavi {#}

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Tome da su pojmovi "hack" i "hacking" na zlu glasu krivi su jedino neznalački novinari iz 80tih i 90tih i kasnije, naravno. Nema ništ loše u hakeraju niti hackingu. Računalni kriminal je nešt sasvim drugo, doduše, i sama činjenica da kriminalci hakiraju stvari ne govori puno o samom hakiranju.

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

Sto reci nego stereotipi sporo umiru. Tim se terminom danas tako olako razmahuje a da ljudi ni ne znaju o cemu se tocno radi. Zato i izbjegavam koristiti tu rijec, vuce previse negativne konotacije naslijedene od egotrip balavaca s neta i opcenito informaticki nepismenih osoba.

 

Vec sam se time bavio na forumu, ali mi je dosadilo boriti se sa vjetrenjacama.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
13 godina
protjeran
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
rustweaver kaže...

Sto reci nego stereotipi sporo umiru. Tim se terminom danas tako olako razmahuje a da ljudi ni ne znaju o cemu se tocno radi. Zato i izbjegavam koristiti tu rijec, vuce previse negativne konotacije naslijedene od egotrip balavaca s neta i opcenito informaticki nepismenih osoba.

 

Vec sam se time bavio na forumu, ali mi je dosadilo boriti se sa vjetrenjacama.

Ah, da. Krivi za to su mediji i slični.

 

p.s. I da, ono je pravi haker u punom smislu riječi (rus).

Better safe than Sony
15 godina
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
nick_01 kaže...
...

u sljedecih 7 dana od haka, vec je tu apdejt koji krpa taj hak i program kakv je vise je nefunkcionalan

..

..za razliku od nekih koji "hakaju programima" i misle da su hakeri

 

 

 -ne, hack nije exploit. Kad se određena rupa u sistemu pokrpa onda je sistem zatvoren, identično rupi u ogradi. Hack je otvaranje ograde, probijanje... ako primjećuješ lingvističku razliku.

Hacker je pak onaj koji to zna i može, naravno s odgovarajućom opremom - alatima.

Hacker zna kako neki sustav radi, obično insider. Možda koristi exploite ili bugove (koje je sam napravio..), kao što postoji i obrnuti primjer da ga nakon kazne čeka posao -krpanja sistema.

Virus je više u toj domeni, nego rupau sistemu.

-Nastavak, na rupe i krpanje; ako je neka rupa otkrivena i izdan patch za nju, to ne znači da se ta rupa više nemože koristiti. Preciznije, (vjerojatno) se nemože koristiti na patchiranom sistemu, ali dali su svi sistemi izlaskom patcha zakrpani? - jer, većina kućnih korisnika ne vodi brigu o tom (ili ih određeni patch ''odbija'' zbog nabavne cijene OSa), jednako kao što korporacije znaju imati centralističku politiku... patch (SP) se primjenjuje tek nakon odluke.. pa poznat exploit može biti otvoren duže vrijeme. Ili kao što je bio igrokaz sa Sonyjem, rupa-patch,rupa -patch, ....

 

Sve je neki software, firmware, BIOS, assembler... pa i hardware chip za dekodiranje videa je u biti software, samo zapakiran u chip.

Razumijem što si mislio reči, ali si to rekao na pogrešan način, pogrešnom terminologijom..

 

- hackeri koji misle da su hackeri, korištenjem npr backtracka,i klikanjem nexta probiju nezaštićenu susjedovu wlan ili WPA... - jel to?

Opet, koriste alate, da koriste MS-MASM ista stvar, ili bi bili 'pravi hackeri' jedino paljenjem prekidača na univacu ili štekanjem žica na eniacu...

Drugačiji primjer, ako klinac nezna matematiku neće mu puno pomoći TI-Calculator, nasuprot, možeš znati matematiku i koristiti calculator. -razlika je jasna? Alat je tu da se koristi, plug je nekad bio drveni, dali bi seljak bio ''pravi'' seljak da koristi stari plug i konje ili traktor.

 

Jedino što klikanjem next nije potrebno znanje, jednako kao klikom na gumb nuklearke nije potrebno biti jači od neprijatelja.. ali jedno i drugo su alati, software, na kraju nule i jedinice ako govorimo o elektroničkim napravama a može i na vodu (analogni - mehanički computer) ..

 

- btw:

 To je poveznica s plavušama. Zašto plavuša sipa vodu u kompjuter? - ide Surfati...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2011 16:45 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a
rustweaver kaže...

Vec sam se time bavio na forumu, ali mi je dosadilo boriti se sa vjetrenjacama.

 

Meni je ipak uspjelo nagovorit PR department na poslu da napišu da nas ne DDoS-aju "hakeri", nego "računalni kriminalci".

 

 

 

15 godina
protjeran
offline
Etičko hakiranje u korak sa razvojem IT-a

jojoj ljudi moji, ko je izmislio racunalo? Covjek? Ko je napravio OS? covjek, zato covjek ce otkrit i njegove mane.Haker ne radi nista drugo pravi se advokat.Trazi rupu u jednom sistemu.Sve sto je covjek napravio nikad nije bilo savrseno, niti ce biti i uvijek ce neko naci rupu u tome.Ma kolko se MS trudio i sve svijetske kompanije sigurnosnog softwera  da ''zastite'' isto kako znaju zastit tako i one placaju ljude koje ce iste te njihove sigurnosne sisteme probijat da bi im uvidili manu.Nema etike u tome sto nekome krades net pomocu nekog hacka, nema etike u tome sto pravis crack za igru.Lopov nikad nije imo etiku niti ce.Svi svijetski hackeri koji su pohvatani, pohvatani su jer im je porasto apetit za dostizanjem necega veceg.I malo mi je naslov teme glup eticko hakiranje?Hakiranje je krivicno dijelo prije svega, a potom sve ostalo.Hakiranje u kontrolisanim okolnostima se naziva testiranje i to je posao.Stoga glup mi je naziv teme.Svatko moze postati hacker, samo ukoliko ima zelju za ucenjem kako masina radi, binarni zbroj, isto kao advokat uvidis kako funkcionise pravosudni sistem i trazis nacin da ga obrusis.MS, Linux, nikad  nece moci pokrpat rupa kolko ce ljudi na svijetu pronaci nacina da ga provale.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice