Moja android igra

poruka: 3
|
čitano: 2.870
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Moja android igra (Nine Board TicTacToe)

Objavio sam svoju prvu igru na android marketu.

LINK

 

Ako netko ima volje za isprobat aplikaciju neka mi javi kako radi i na kojem je uređaju isprobao.

Inače, ako nekoga zanima kako sam neki dio aplikacije odradio ili općenito o android programiranju neka se pita. Nisam pro developer nego student druge godine računarstva ali koliko budem znao pomoći ću.

 

E sad ono što će svakoga zanimat: Aplikacija je free ali se može aktivirat tako da te prestane gnjavit porukama za vrijeme igre. Plaćanje te aktivacije je odrađeo na MoVend platformi. Može se plaćati pomocu PayPal-a ili SMS poruke (samo u nekim zemljama). Integracija u aplikaciju je jako jednostavna. Naišao sam i na Fortumo koji se isto čini ok (podrzava hrvatsku za razliku od MoVend), njega je cak i Rovio koristio za in app billing u Angry Birds.

 

________________________________________________________

EDIT

 

link na android market koji radi

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2011 20:09 (live_for_this).
 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moja android igra

Sviđa mi se sam dizajn igre i pozadinski prikaz pobjednika nekog polja. Jesi li igru izradio u OpenGL ES-u? :)

http://bit.ly/fEJAtE
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Moja android igra

Ne, puno jedosntavnije. U pozadini je slika (ImageView) bloka. Polje za igru je isto tako ImageView koji drži bitmapu u koju svaki put iscrtavam redom: pobjednika polja, mrežu i ove obične poteze. I to iscrtavanje nije umetanje nekih slika nego cisto drawCircle, drawLine i tako to. Samo mijenjam boju, opticy i debljinu olovke kojom crtam. Ovaj tekst New game i Back to menu je isto tako obicni ImageView koji na korisnikov touch prikaze isti tekst (drugi bitmap)u drugoj boji. I to je sve. Prednost je jednostavnost i brzina izvrsavanja, a nedostatak (uz sve ostalo sta vam pada na pamet) je da je tesko iskemijat animaciju na taj način.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice