[Prodaja] Dark Rock Pro 4 zaključana tema

poruka: 44
|
čitano: 5.347
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: [Prodaja] Dark Rock Pro 4
Spacecraft kaže...
Jeli hladnjkak jos dostupan?

 Poslao sam ti pp

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
10 godina
offline
Re: [Prodaja] Dark Rock Pro 4
Valentin17 kaže...
LordNIbbler kaže...

P.S. ispricavam se visocanstvima iz PCMR jer je ovo samo komentar pleba koji je na stock cooler od amda stavio noctua nf12 i undervolto rzyena 5 i sretan je s fps i rendering time a najbitnije ne cujem pc .

 

Ovo je jedino točno što si napisao u cijelom postu.

  

 

 

 

Nepoznam vas gospodine, pa mozda znate vise.  No mislim da imam neku ideju o cemu shitpostam kad su u pitanje izmjenjivaci topline, za razliku od prosjecnog korisnika

Aio ili voda je kompleksniji sustav i ako nesto pode po zlu a takav je dizajn(ne mogucnost nadoljevanaj medija)  velike vecine gotovih proizvoda puno vise stete moze bit i duzi je down time, dok air coler se moze presarafit samo vent s kucista na tower... 

Vecina aio  ne spada u skupinu  da se prodaju djelovi sistema obicnim kupcima(bar koliko je meni poznato) tj nisu user serviceable tako da kad rikne pumpa imate fin paperweight.

Ja sam cheapskate i volim jednostavnost stvari koje ne moram odrzavat pazit jel sve radi kako bi trebalo, tako da mi ne pada na pamet da platim premiju di ne vidim prednost u performansama za nesto sto ima ogranice vijek trajanja tj sto bi rekli ameri da je ticking bomb. ako su  vama tako dizajnirani  prozivodi i nedostatci  ok  to je uredu, samo molim da razmotrite da nije svima to pozeljno ni potrebno 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
13 godina
online
Re: [Prodaja] Dark Rock Pro 4
LordNIbbler kaže...

Jedno je hladiti procesor od 65W TDPa i procesor od npr. 150 ili 200W TDPa, za vaš slučaj je dovoljan i stock hladnjak, s druge strane onaj tko želi performanse bez kompromisa,

nema što gledati zračni hladnjak jer npr. i9 10900k je malo teže za ohladiti bilo kojim zračnim hladnjakom, mi koji uzimamo vodena hlađenja ih budemo prije zamjenili nego ih vrijeme pregazi.

Onaj tko uzme ThreadRipper model sa 32 jezgre, sigurno neće gledati zračni hladnjak, AIO ide na svaku primjenu, svaki procesor, za zračni hladnjak se to ne može reći.

Vi govorite za svoj primjer i to je u redu, ali ne vrijedi za sve.

 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
[Prodaja] Dark Rock Pro 4

Razumio bih ove rasprave da je tema review navedenog hladnjaka, no to nije slučaj. Radi se o cooleru koji spada u Amazon bestsellere, a kao što vidim nije rijedak ni među forumašima. Razumijem da to nekima nije dovoljno dobro i da im ne smetaju nedostaci AIOa, ili da netko misli da je riječ o precijenjenom proizvodu (sve 5 i sve na mjestu), no to bi se onda odnosilo i na kupovinu novog, pa me čisto zanima da li smatrate da su svi koji su kupili dotični air cooler nov iz dućana blesavi, glupi, retardirani? Pretpostavljam da ne. Lupi onda TD, napiši "skupo brate" i dokurca.

14 godina
online
[Prodaja] Dark Rock Pro 4

bump  - 450 kn

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
3 godine
offline
[Prodaja] Dark Rock Pro 4

ovo je najbolji zracni hladnjak koji postoji (dobro izuzev thermalright ultra 120 extreme copper), bolji od raspjevanih noktua d14 d15, tj. 1stupanj losiji ali osjetno tiši. a imas nas koji vodeno ne bi nikad stavili u racunalo obzirom vodena hlađenja nisu postavi & zaboravi, + cujne pumpe

12 godina
protjeran
online
Re: [Prodaja] Dark Rock Pro 4
Petar hw kaže...

ovo je najbolji zracni hladnjak koji postoji (dobro izuzev thermalright ultra 120 extreme copper), bolji od raspjevanih noktua d14 d15, tj. 1stupanj losiji ali osjetno tiši. a imas nas koji vodeno ne bi nikad stavili u racunalo obzirom vodena hlađenja nisu postavi & zaboravi, + cujne pumpe

Znalac, vrati se na osnovno stivo i prouci malo bolje stvari, neistine ostavi za neke druge ljude, ovdje ti to sigurno nece proci...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 23:51 (Tomo53nja).
3 godine
offline
[Prodaja] Dark Rock Pro 4

ti si taj koji pises neistine i obmanjujes, kao i mnogi ovdje, sve redom bitange provokatorske, evo ti rezultati ovog hladnjaka: https://tpucdn.com/review/be-quiet-dark-rock-pro-4/images/temp_oc_aida64_fpu.png

a evo i rezultata tisine, napomenuti kako DBA ljestvica nije linearna vec porast od 3dba je osjetan porast: https://tpucdn.com/review/be-quiet-dark-rock-pro-4/images/fan_noise_100.png

8 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Dark Rock Pro 4
Petar hw kaže...

. a imas nas koji vodeno ne bi nikad stavili u racunalo obzirom vodena hlađenja nisu postavi & zaboravi, + cujne pumpe

a imas nas koji ne bi nikad u racunalo stavili tumor 

3 godine
offline
[Prodaja] Dark Rock Pro 4

veci je tumor vodeno 240 nego ovi ladnjak

16 godina
offline
Re: [Prodaja] Dark Rock Pro 4
Petar hw kaže...

ovo je najbolji zracni hladnjak koji postoji (dobro izuzev thermalright ultra 120 extreme copper), bolji od raspjevanih noktua d14 d15, tj. 1stupanj losiji ali osjetno tiši. a imas nas koji vodeno ne bi nikad stavili u racunalo obzirom vodena hlađenja nisu postavi & zaboravi, + cujne pumpe

 

Ha? Da li si ikada koristio vodeno hlađenje ili je ovo "mislim, dakle ne znam, ali pretpostavljam, dakle serem..."?

 

Pa ne stavljaju svi custom vodena hlađenja, čak bih rekao da su to iznimke.... Prije 6 godina sam kupio kupio Arctic Cooling Freezer 120, stavio ga na Core i5 3570k i nisam ga dirao dok nisam prešao na Ryzena 7 1700, i onda nakon toga kada sam prešao na 3700x . Što se podrazumijeva jer je trebalo zamjeniti i matičnu i procesor u prvom slučaju i samo procesor u drugom, i sa zračnim coolerom bi bilo isto. Čak sam prije par mjeseci upgrade-ao na Freezer 240, to je skresalo temperaturu za barem 5°C pod full loadom.

Što se održavanja tiče je ista stvar kao i sa zračnim, tu i tamo očistiti ventilatore radijator od prašine... Ne znam što tu nije postavi i zaboravi... Pumpu isto ne čujem, štoviše, mogu joj kao i ventilatorima kontrolirati brzinu preko matične pošto se napaja iz porta za ventilator.

Čak sam stavio i u mITX konfiguraciju vodeno hlađenje, Sharkoon QB One kućište, vodeno hlađenje je SilentiumPc Navis 120, kod toga se pumpa spaja direktno na napajanje pa nema kontrole, ali se isto ne čuje. A pošto je 90% ventova toweri koji ne stanu u ITX kućišta, ili mali koji su isti kao box vent skoro da je vodeno bilo jedini izbor. Definitivno jeftinije od venta niskog profila nekog renomiranog proizvođača i sigurno sa boljim performansama...

A inicijalni razlog zašto sam prešao na vodeno hlađenje sa zračnih je bila tišina jer sam alergičan na glasne kompove. Tako da mi ne možeš reći da to ne čujem, itekako čujem. Nakon raznih Scythe-ova, CoolerMaster-a, ThermalTake-ova koje sam probavao, koji su koštali 300-500kn vodeno ih je sve nadjačalom, i po performansama i po manjoj buci.

9 godina
offline
[Prodaja] Dark Rock Pro 4

Tek trebam vidjeti (odnosno čuti) vodeno kojem se ne čuje pumpa.

 

Imao H110 kojem je nakon četiri godine crkla pumpa. Kupio D15 dok je vodeno na reklamaciji. Odjednom više nema pozadinskog šuma pumpe. Na kraju prodao to novi neotvoreni H110 koji sam dobio u zamjenu. Ti AIO drekovi više ne budu išli u moj komp. Ali opet, ja nisam normalan, mijenjao sam Noctua ventove dok nisam našao one kojima se ne čuju ležajevi.:D

 

Ono što priznajem je da su Arctic i beQuiet sa svojim Silent Loopom napravili dobar posao što se tiče tišine pumpe, ali to još uvijek nije nečujno. 

 

Eh, da, Thermaltake spomenuti u razgovoru o tišini? Pa ta ekipa je u stanju napraviti bučan pasivni hladnjak...:D

15 godina
offline
[Prodaja] Dark Rock Pro 4

Ne mogu da ne komentiram ove dezurne "dusebriznike", dakle lik stavi cooler i navede cijenu, e sad za pretpostaviti je da su ljudi na forumu vecinom upuceni u google i opcenito u PC svijet. Tema je prodaja, ne procjena. E sada, kakve jebene veze ima koliko je lik stavio cijenu, da je stavio 800 kuna, ako ti je cijena previsoka ides dalje a ne pljuvati kako je cijena skupa i traziti opravdanja kako ima negdje tamo jeftinije itd... preskupo? Ok, idi dalje. Svi koji objavljuju cijene imaju pravo na to, a nije na nama da mu govorimo koliko ce staviti odnosno nece. 

Ohladite malo, ili napravite neki koristan youtube kanal pa dijelite to znanje sa svima a ne prosipati pamet na forumu

 

Fool for a day, King for a lifetime...
14 godina
online
[Prodaja] Dark Rock Pro 4

Prodano

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice