Upgrade procesora

poruka: 12
|
čitano: 2.734
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Upgrade procesora

Pozz ekipa, Da li se isplati zamjeniti trenutni i5-8400 za novi neki procesor ? Uglavnom se komp koristi za gaming. U warzoneu i ostalim igrama je proc konstantno na 100% i jako dolazi od izražaja trokiranje slike itd..

I ukoliko da, koji bi bio neki najbolji procesor uzeti za gaming ?
Ostale komponente su 1070ti, 16gb ram (3000mhz)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Upgrade procesora
sokre2896 kaže...

Pozz ekipa, Da li se isplati zamjeniti trenutni i5-8400 za novi neki procesor ? Uglavnom se komp koristi za gaming. U warzoneu i ostalim igrama je proc konstantno na 100% i jako dolazi od izražaja trokiranje slike itd..

I ukoliko da, koji bi bio neki najbolji procesor uzeti za gaming ?
Ostale komponente su 1070ti, 16gb ram (3000mhz)

 Nabavi i7 8700 (k) i miran si

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
offline
Upgrade procesora

A recimo ovaj i7 11700F ?  
planiram kroz godinu dana i novu grafu uzet...

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Upgrade procesora
Grije se previše i tteba ti jebena ploča, radije 11400f koji za gejmanje skoro i ne zaostaje.
14 godina
offline
Re: Upgrade procesora

Nesto ti ne stima sa tim trokiranjem, jesi provjerio temperature? U kombinaciji sa tom 1070ti nebi trebao biti zabijen na 100%, mozda imas neki malware koji ti nabija usage? 

Na tom procu se igra warzone bez problema bez trokiranja. Definitivno nije do njega, nego imas neki problem

 

 

Btw. konfiguracija 2 iz mog profila (koja je slicna ovom tvome, doduse sa slabijom grafickom, vrti stabilno warzone bez ikakvog zastajkivanja, stekanja i problema).

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 6:30 (sfc_PsychQ).
13 godina
offline
Re: Upgrade procesora

To mi se događa od prvog dana od kad imam komp, više puta sam radio clean install windowsa, na novo skidao igre itd...

Da malo detaljnije pojasnim, to trzanje, stekanje i trokiranje se desava najvise u loadingu, jednom kada se uđe u game igra radi fluidno i imam cca 110 fps-a, unatoc tome procesor je stalno na 100% i nije samo meni vec puno ljudi na forumima spominje istu stvar ali svi koji su napisali da im se to desava imaju i istu maticnu plocu (gigabyte b360m), komp ako recimo upalim u 15h odigram sat vremen i odtavim ga upaljenog i krenem opet igrat kasnije onda se desava opet taj stutering ali u svim igrama i moram resetat cijeli komp da bi radilo normalno.

 

Sto se tice procesora na 100% tako je u svim igrama ali prateci temperature ne vidim pregrijavanja, jednostavno radi ali je na 100% usage

14 godina
offline
Re: Upgrade procesora
Da zamjeni ga ali ništa ti bolje neće biti od tih 110 fps jedino što će ti pisati 50% iskoristivost.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Upgrade procesora

To mi doslovce nema logike. Ja sam taj proc drzao na z370 gigabajtu radilo fino, sad je prebacen na asus b360m radi fino, nema 100% zakucano stalno.

Neznam sta bi ti rekao, s obrzirom da si radio clean instal par puta iskljucujem neki mallware. 

 

Dali imas mogucnost ubost proc na neku drugu plocu recimo kod frenda pa probat warzone?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 9:13 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Upgrade procesora
A igra je na ssd ili hdd
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Upgrade procesora

Da s obzirom da spominje stekanje kod loadinga, razlog moze biti i da je installano na hddu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 9:15 (sfc_PsychQ).
13 godina
offline
Upgrade procesora

Da instalirano je na HDD... m2 kojeg imam nema dovoljno memorije za WZ, ali recimo BF1 je instaliran na SSD, vidi se brzi loading ali procesor je i dalje na 100% usage..

 

Dal mozda ima update Biosa kakve veze s takvim stvarima ? To iskreno nisam nikad radio niti znam kako se radi i ukoliko bi uzimao novi SSD, da li je bolje uzet Sata ssd ili baciti trenutni m2 i staviti novi ? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Upgrade procesora
Koji god uzmeš ssd nećeš se zajebati jer pomalo vrijeme hdd gazi, dobar je i siguran za cuvanje podataka ali igranje i brzina čitanja i pisanja mu je katasrofa.A sto se tiče bf-a on ima puno bolji engine od coda tako da ništa ne iznenađuje sto je procesor na 100%.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice