Power Reporting Deviation - Ryzen 3700X

poruka: 7
|
čitano: 1.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Power Reporting Deviation - Ryzen 3700X

Pozdrav.

 

Jucer, nakon igranja igre, primjetio sam da mi procc gori, dosao je do 83-84 stupnja.

 

Upalio sam HWInfo i malo pratio, te vidio pod "power" stavkom tkz. "Power Reporting Deviation" divlja.
Najvise je bio oko 140-145% , najmanje oko 84% (u tom slucaju svaki put dok se spustio tako nisko, u HWInfo se te brojke zacrvene, sto daje do znanja da tu nesto ne stima), a jos uz to svaki put dok bi na sekundu palo tako nisko cuo sam "KLIK" unutar kucista, jedino taj klik cujem kada gasim komp, pa u napajanju klikne kao power off. No u ovom slucaju se nije niti sustav srusio niti komp ugasio, samo se cuo taj klik.

 

Znaci koristim godinu dana taj proc, jos mi se nije to desilo. 

Koje su normalne vrijednosti i kako da to podesim da normalno dise? 

Da napravim update biosa, pa nesto tamo podesim? 

 

 

"Ryzen 7 3700X
MSI X570 Gaming Plus
Corsair Vengeance DDR4 - 3200MhZ - 2x8GB
GainWard RTX 3080 Phantom
Corsair 750W"

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Power Reporting Deviation - Ryzen 3700X

Koji hladnjak imas na njemu i koja igra je u pitanju ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Power Reporting Deviation - Ryzen 3700X
MGloc kaže...

Koji hladnjak imas na njemu i koja igra je u pitanju ?

 Stock koristim. (Wraith Prism)

"Tetris Effect" 

 

Kazem, jucer se pojavio taj problem. Jel to znaci da proc dobiva premalo/previse struje i onda kad treba i netreba??

Danas cu updejtat BIOS reda radi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 8:42 (pataljunga).
8 godina
offline
Power Reporting Deviation - Ryzen 3700X

imaš objašnjenje što je to

https://www.hwinfo.com/forum/threads/explaining-the-amd-ryzen-power-reporting-deviation-metric-in-hwinfo.6456/

 

ukratko, pokreni cinebench i prati koliko ti je devijacija pod opterećenjem. ako to pada ispod nekih 96-95% nije baš dobro.

to  znači da matična javlja procesoru da troši manje struje nego što stvarno i jest, i onda proc misli da ima još lufta do max TDP i vuče još, pa se onda ekstra zagrijava.

probaj noviju verziju biosa, na mojoj X570 taichi, deviation pod cinebenchom bude 95-96%, nije najbolje al nije strašno.

ako ti je 84 pod opterećenjem to nije baš dobro

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Power Reporting Deviation - Ryzen 3700X
HowYesN0 kaže...

imaš objašnjenje što je to

https://www.hwinfo.com/forum/threads/explaining-the-amd-ryzen-power-reporting-deviation-metric-in-hwinfo.6456/

 

ukratko, pokreni cinebench i prati koliko ti je devijacija pod opterećenjem. ako to pada ispod nekih 96-95% nije baš dobro.

to  znači da matična javlja procesoru da troši manje struje nego što stvarno i jest, i onda proc misli da ima još lufta do max TDP i vuče još, pa se onda ekstra zagrijava.

probaj noviju verziju biosa, na mojoj X570 taichi, deviation pod cinebenchom bude 95-96%, nije najbolje al nije strašno.

ako ti je 84 pod opterećenjem to nije baš dobro

 Updejtao bios.

pokrenuo cinebench.

i evo ... temp se penje do 85... power deviation oko 88.7%

Sto sada? Ima neka opcija u biosu da se to postela? Da maticna ne javlja procuu ili nesto?

 

8 godina
offline
Power Reporting Deviation - Ryzen 3700X

pročitaj malo po tom linku, možda za neke MSI matične ploče se to i može poštelati.

jel ti PBO uključen? meni taj proc sa PBO off, u cinebenchu je na oko 73C, a kad je PBO uključen onda ide preko 80C, a razlika u cinebenc R20, je možda 50 bodova.

mada ti ne bi bilo loše stavit bolji hladnjak. npr noctua U12S, ja ga imam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Power Reporting Deviation - Ryzen 3700X
HowYesN0 kaže...

pročitaj malo po tom linku, možda za neke MSI matične ploče se to i može poštelati.

jel ti PBO uključen? meni taj proc sa PBO off, u cinebenchu je na oko 73C, a kad je PBO uključen onda ide preko 80C, a razlika u cinebenc R20, je možda 50 bodova.

mada ti ne bi bilo loše stavit bolji hladnjak. npr noctua U12S, ja ga imam.

 Hvala na info.

Iskljucio sam PBO i sada uredno radi. 

Nede iznad 80 pod opterecenjem svih jezgri. 
Single core test je jos hladniji. 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice