Matična ploča pitanje

poruka: 9
|
čitano: 1.800
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Matična ploča Gigabyte (verzije)

Vidim kod matičnih ploča marke Gigabyte da imaju neke verzije ( other version : rev. 2.0 rev. 1.0 rev. 2.1 ) . Što to znači ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Matična ploča Gigabyte (verzije)

Pa koliko sam ja upoznat s tim revizijama ploca, trebalo bi znaciti da imaju neke novosti ili poboljsanja tipa noviji bios, podrzavanje veceg broja procesora, veci bus speed, podrzavanje brze memorije, ugradjeni kvalitetniji dijelovi i td. u odnosu na istu plocu koja je ranije izdana od strane proizvodjaca.

Ukratko modernizirana verzija/izdanje u odnosu na starije izdanje ploce.

 

Ispravite me ako grijesim...

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
offline
RE: Matična ploča Gigabyte (verzije)

pa nije bas da se tolko stvari promijeni jer je fsb vezan za chipset a na revizijama ne mijenjau chipsete, uglavnom razlika moze bit po broju usb-a stavljenih iza, biosu i jos nekim sitnim stvarima. da se bas ugraduju kvalitetnije komponente......  nisam siguran u to

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
15 godina
offline
RE: Matična ploča Gigabyte (verzije)

Ok ja se bas i nerazumijem toliko u sitnice, ali evo nesto o povecanju bus speed u revizijama

 

http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=1010054

 

 

http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=9205045

 

Radi se o Gigabyte P35-DS3 i Gigabyte EP35-DS3 novija verzija podrzava brzi bus speed....tako da sam prema tome zakljucio da se moze nekad i bus speed povecati u novijim revizijama ploca..

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
offline
RE: Matična ploča Gigabyte (verzije)

u optimum racunalima pise 1600fsb o.c a to isto vrijedi i za plocu kod vemila sam sta to oni nisu napisali (ali su lukavi ovi u optimumu)

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
15 godina
offline
RE: Matična ploča Gigabyte (verzije)
benko kaže...

u optimum racunalima pise 1600fsb o.c a to isto vrijedi i za plocu kod vemila sam sta to oni nisu napisali (ali su lukavi ovi u optimumu)

 Pa sluzbeno novija ploca podrzava 1333 fsb a starija do 1066fsb po specifikacijama, necu pominjati ovo 1600fsb o.c.
E sad, jel to znaci da noviji procesor sa 1333fsb moze na stariju plocu do 1066fsb i hoce li on normalno raditi tj, hoce li ga ploca podrzati na 1333fsb odmah, ili ce mu spustiti fsb na 1066?? pa ga moras overclockirati na 1333?
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
offline
RE: Matična ploča Gigabyte (verzije)

milsim da ce ga spustit ali svaka p35 mbo ima podrsku za 1333.

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
15 godina
offline
RE: Matična ploča Gigabyte (verzije)
benko kaže...

milsim da ce ga spustit ali svaka p35 mbo ima podrsku za 1333.

 Cekaj jel mislis ili znas? Ako ce ga spustiti onda znaci da novije revizije ploca daju brzi fsb jer nece spustiti fsb ako je on deklariran na vrijednost fsb procesora.
A p35 dsr ima do 1066, a ep35 ds3 do 1333 defalt,, obje su P35..znaci dobijamo ubrzanje busa na novijoj verziji ploce koja nece spustati fsb kao na starijoj ploci. A mislim da je druga stvar sto se tice oc-a.
Samo nas dvojica pisemo,,,,Izlanuo se
Ima li ko da to strucno objasni nama/meni??
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2008 15:20 (boxer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Matična ploča Gigabyte (verzije)

to nije nuzno vezano samo za gigabyte i drugi to koriste. to ti znaci da je doslo do promjene u odnosu na originalni dizajn. promjene mogu biti razne i ovise od modela do modela.

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice