Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.116.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
online
Intel i7/i9 Club

A jel uvoze naši 9400 bez F? Taj ima iGPU...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Spiridon kaže...

A jel uvoze naši 9400 bez F? Taj ima iGPU...

kako ne. igpu vrijedi barem 850knnavali.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 16:15 (Stjepanj).
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Da samo minimalno, skoro pa nebitno... A onda vec i hladjenje ulazi u racunicu a tu sa 9400 nema problema...

 Za 4.7 na 7700k ti je dovoljan lc cc 120 od 150kn, tako da... ali nebitno samo sam demantirao tvoju tvrdnju da je 6/6 brzi od 4/8 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Master enthusisast kaže...
ansha kaže...

Da samo minimalno, skoro pa nebitno... A onda vec i hladjenje ulazi u racunicu a tu sa 9400 nema problema...

 Za 4.7 na 7700k ti je dovoljan lc cc 120 od 150kn, tako da... ali nebitno samo sam demantirao tvoju tvrdnju da je 6/6 brzi od 4/8 

Kad usporedjujemo 4/8 i 6/6, onda je naravno pretpostavka da imaju isti ipc i da su na istom taktu. I single core procesor na 100ghz bi pomeo 9900K.. 

16 godina
moderator
offline
Intel i7/i9 Club

Obrisano zadnjih 5-6 poruka o grafičkima karticama(?) - držite se teme!

 

Btw - neki stavljaju LINK u prazan post. Obavezno opišite, može to biti i par riječi, kamo vodi link. Piše vam to u pravilima foruma...

...
Moj PC  
6 1 hvala 2
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ajmo jedno pitanje za Vas hardware stručnjake. Razmišljamo o nadogradnji CPU+MBO+RAM i to konkretno i5 9600K + 16 GB DDR4 + MBO, da li će mi to donesti neke konkretne vidljive pomake u igrama tipa veći broj FPS ili bi to bilo zanemarivo i neisplativo, moj sad trenutni CPU je i5 4570 (pod MojPC je vidljiv ostatak kompa).

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 11:18 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Poprilican boost, negdje i 50+% veci framerate s tom grafom.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 1 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
To je itekako dobar upgrade, dobit ces boost ~45% u cpu intenzivnim igrama.

Edit: Ispravio postotke, tek sad vidim da je non k.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 11:27 (war3_tft).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Hvala na info, a MBO - ASRock Z390 Phantom Gaming 4 i RAM - 2 x Adata DDR4 8GB 3000MHz XPG GAMMIX D10 bi bili ok u kombinaciji sa i5 9600K.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 11:31 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
9600k se oc bez problema i na budzet plocama, tako da si biraj plocu sa dodacima koji ti trebaju i koja ti se svida. Sa ramom je prakticki ista prica, evo ja ovaj uredski hyperx fury 2133mhz vrtim na 3000mhz 14-16-16-32 pri 1.33v. Na superiornoj platformi to ide bez problema.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 11:42 (war3_tft).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MasterOfDisaster kaže...

Ajmo jedno pitanje za Vas hardware stručnjake. Razmišljamo o nadogradnji CPU+MBO+RAM i to konkretno i5 9600K + 16 GB DDR4 + MBO, da li će mi to donesti neke konkretne vidljive pomake u igrama tipa veći broj FPS ili bi to bilo zanemarivo i neisplativo, moj sad trenutni CPU je i5 4570 (pod MojPC je vidljiv ostatak kompa).

 Pričekaj još par mjeseci do Ryzena 2...moguće da češ za iste novce dobiti 8/16 proc na 4.5 ghza...ako ne lako onda kupiš ovo kaj si naumio.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MasterOfDisaster kaže...

Hvala na info, a MBO - ASRock Z390 Phantom Gaming 4 i RAM - 2 x Adata DDR4 8GB 3000MHz XPG GAMMIX D10 bi bili ok u kombinaciji sa i5 9600K.

 Osobno nebi uzeo tu oguljenu plocu, z370/390 su identicni socketi stovise cak ce i nova generacija ici na z370, jedina je razlika sto z390 po defaultu dolazi s USB 3.1 Gen 2 kontrolerom a na z370 samo odredeni modeli pa ako ti je to krucijalno a ne provjereno dobra ploca uzmi kaj ti paše, ja i dalje stojim iza toga da za 900kn Msi-a Z370A-pro je i dalje teski best buy. Bolju plocu od te mozes uzeti tek tamo od 1400+ kn sto je 500kn razlike. Ram ti je prakticki svejedno bitno da su dva modula zbog duall channel-a.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Cijena ryzena 2 je jos veliki upitnik, osobno sumnjam da ce za iste novce ici 8/16 procesori, al ako mu nije hitno nek priceka.

EDIT: Ova z370-a pro sta se spominje je po pitanju oc-a najbolja od budzet ploca, al od dodatnih utora ima usb 3.0, ugl ogoljena do kraja i daleko najruznija.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 13:11 (war3_tft).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
I sto ce nam donijeti nova generacija cpu-a? Ima gdje kakav info, uspio sam izdurati da ne uzmem 9600k i 9700k no mogao bi novi kaj bu to 10k serija?lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 2 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
I sto ce nam donijeti nova generacija cpu-a? Ima gdje kakav info, uspio sam izdurati da ne uzmem 9600k i 9700k no mogao bi novi kaj bu to 10k serija?lp

Donosi novo ime, kao zadnjih par generacija 

5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Znam da ce nova generacija donesti 10 jezgri kod flagshipa za mainstream, i dalje ce biti 14nm a ipc isti. 10nm intel sprema tek za 2021...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Prestrasno je kako su Samsung i TSMC, u samo par godina presisali intela u tehnologiji proizvodnje cipova

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Intel i7/i9 Club

Stjepanj je negdje dobro opalio hebe mi se za nm samo daj na tih 6.0ghz da se i overclockeri malo vesele.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo novi član u klubu 

***********
Moj PC  
15 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Sad nam javi dojmove u crysis-u jel se isplatio i ima li bar 144fps
AMD AntiBoy
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Evo novi član u klubu aktivne teme

 Čestitam Nicky, javi OC dojmove sto prije, mislim da ces se lijepo zabaviti s tim cudovistemlp

Intel Core™ i7 Forever
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Sad nam javi dojmove u crysis-u jel se isplatio i ima li bar 144fps

 A tko to više igra ??? Ja sam ovo uzeo radi ultra HD tetrisa

***********
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
 Čestitam Nicky, javi OC dojmove sto prije, mislim da ces se lijepo zabaviti s tim cudovistemlp

Još kad nabavi Samsung b-die memoriju, onda će to biti to, ovako je to po meni NEISKORIŠTENO.

Procesor od preko 4000 kn zaslužuje bolju ploču i još bolju memoriju.

Moj odabir bi bila EVGA Z390 Dark i GSkill TridentZ RGB Royal 3200 CL14 Samsung B-die 2X 8 GB, onda je to ono pravo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 18:02 (Valentin17).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
dreadmoore kaže...
Sad nam javi dojmove u crysis-u jel se isplatio i ima li bar 144fps

 A tko to više igra ??? Ja sam ovo uzeo radi ultra HD tetrisa

 S obzirom na broj jezgri i threadova možeš šah igrat s njim u task manageru.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma zezam te bez daljnjeg to je trenutno najbolji gejmerski cpu koji se moze kupiti odlican za sve ukucane.Doslovno sve ostalo mozes rasprodati i njega upregnuti da mu iskoristis citav potencijal.Kao npr 1 procesor 4 gejming pc-a ili 3 plus jos radis neku obradu videa.
AMD AntiBoy
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...
 Čestitam Nicky, javi OC dojmove sto prije, mislim da ces se lijepo zabaviti s tim cudovistemlp

Još kad nabavi Samsung b-die memoriju, onda će to biti to, ovako je to po meni NEISKORIŠTENO.

Procesor od preko 4000 kn zaslužuje bolju ploču i još bolju memoriju.

Moj odabir bi bila EVGA Z390 Dark i GSkill TridentZ RGB Royal 3200 CL14 Samsung B-die 2X 8 GB, onda je to ono pravo.

 Oko memorije se neću ni najmanje trudit, sasvim dovoljna mi je i ova što ju imam pa neka bude i NEISKORIŠTEN

Ova ploča je i više nego dobra, ima sve što meni treba kao što su: M.2 utor (čak ima i jedan viška), socket za uglavit procesor, ono dugo za uglavit grafičku, ono drugo dugo x4 za uglavit RAM, a ima i more drugih stvarčica kojima neznam namjenu al snaći ću se već.

 

A nema ono što ja ne podnosim a to je gomila božićnih lampica u duginim bojama (doduše ima konektore za to zlu ne trebalo)

Sve u svemu po mom mišljenju jedna od najboljih uloženo dobiveno ploča 

***********
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 18:25 (nicky.sl).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Da je jos jedan slot za grafulju bila bi super al ima inegrusa

AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Intel i7/i9 Club

nicky.sl očekujemo prve neslužbene rezultate...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Gledao sam pre neki dan fps na RTX2080 meren na i7-8700K i na klokovanom Intel Xeon sa 6 jezgra za X58 chipset 1366.

i7-8700K ima 10-25% fps razlike zavisno u igrama. Ali je Xeon bio klokovan a i7-8700K nije.

Opet to je dokaz koliko nam serviraju nikakva poboljsanja koja cak i kada se nagomilaju posle 2-3 generacije nisu pracena optimizacijom softwara.

 

Iz tog razloga ja sam rekao da ne postoji sansa da zamenim X99 pre nego se pojavi DDR5 i novi tip jezgra.

Mislio sam da bi mi prodaja i7-5820K i dodavanje malo manje para nego nov i9-9900K moglo dovesti do i7-6950X pri cemu bi ustedeo sve i memoriju i plocu ali sam shvatio da je to bacanje para i da frekvencija dominira pod uslovom da ima 4-6 jezgra da tih 8-10 ne znace nista ali da cu sacekati 2021 pa ici na Intel sa 10 jezgra i sa DDR5.

 

 

7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

nebi prodava x99 šteta je. ako baš morate prodat onda tu na forumu pls :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 22:03 (dabar_solta_V2).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice