Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Hajder kaže...

 Ma u dućanu u Linksa, isto me skupo izašlo. Planirao sam ubacit kučište i hladnjak još do 4k kuna al sam ostao kratak.

 

 

 Ti baš po komandi moraš kupit u Linksu?Samo na tom SSD-u i procesoru bacio si 125kn u vjetar, kad se usporede cijene recimo sa ponudom u Protis.

 

https://www.protis.hr/products/details/ssd-kingston-a2000-500g-m2-2280-nvme-readwrite-2200--2000-mbs-random-readwrite-iops-180k200k-sa2000m8500g/142999?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.protis.hr/products/details/procesor-intel-core-i5-10400-box-s-1200-29ghz43ghz-12mb-cache-six-core/156258

 

https://www.protis.hr/products/details/memorija-kingston-ddr4-16gb-3200mhz-2x8gb-hyperx-fury-black-rgb-hx432c16fb3ak216/144713

  

Za 50kn više, eto nudi se i RGB memorija pa nek žmigulji.

 

Matična je tipično jeftino smeče, nula bodova od barem manjeg pasivnog hladnjaka naponskog djela+memorija samo do 3000mhz.I da opet isto, tu je prastari HDMI 1.4=4K 30hz nek se nađe ako zatreba.

 

https://www.asrock.com/mb/Intel/H410M-HDV/index.asp#Specification

 

Može i ovako, kupovinom u Protis okvirno 130kn ne bi bacio u potok pa bi si mogel priuštit bolji CPU hladnjak.

 

https://www.protis.hr/products/details/cooler-arctic-freezer-7-x-s-77511511155115611501366am2am3fm1am4tr4fm2/155123

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 15:03 (rambox).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
rambox kaže...
Hajder kaže...

 Ma u dućanu u Linksa, isto me skupo izašlo. Planirao sam ubacit kučište i hladnjak još do 4k kuna al sam ostao kratak.

 

 

 Ti baš po komandi moraš kupit u Linksu?Samo na tom SSD-u i procesoru bacio si 125kn u vjetar, kad se usporede cijene recimo sa ponudom u Protis.

 

https://www.protis.hr/products/details/ssd-kingston-a2000-500g-m2-2280-nvme-readwrite-2200--2000-mbs-random-readwrite-iops-180k200k-sa2000m8500g/142999?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.protis.hr/products/details/procesor-intel-core-i5-10400-box-s-1200-29ghz43ghz-12mb-cache-six-core/156258

 

https://www.protis.hr/products/details/memorija-kingston-ddr4-16gb-3200mhz-2x8gb-hyperx-fury-black-rgb-hx432c16fb3ak216/144713

  

Za 50kn više, eto nudi se i RGB memorija pa nek žmigulji.

 

Matična je tipično jeftino smeče, nula bodova od barem manjeg pasivnog hladnjaka naponskog djela+memorija samo do 3000mhz.I da opet isto, tu je prastari HDMI 1.4=4K 30hz nek se nađe ako zatreba.

 

https://www.asrock.com/mb/Intel/H410M-HDV/index.asp#Specification

 

Može i ovako, kupovinom u Protis okvirno 130kn ne bi bacio u potok pa bi si mogel priuštit bolji CPU hladnjak.

 

https://www.protis.hr/products/details/cooler-arctic-freezer-7-x-s-77511511155115611501366am2am3fm1am4tr4fm2/155123

Nema poslovnica protisa/future u Splitu, a nepada mi napamet za tako sitnu razliku u novcima naručivat iz Zagreba. Imat peripetije sa slanjem nazad ako šta ode kvragu itd.
Što se tiče matične da sam imao više para uzeo bi bolju.

11 godina
offline
Intel i5 Club

konačno je sve stiglo

 

asus tuf b560m plus

intel i5 11400

kingston hyperx predator 3200mh 2×8gb

 

slijede testovi da vidimo kako se ponaša i što se dobilo u odnosu na stari i5 4590

Moj PC  
9 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Desio se preporod.

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
MGloc kaže...

Desio se preporod.

ćemo da vidimo, zasad fercera sve na starim windozama

najprije slijedi podešavanje ventova, power managementa, pa ćemo vidjet testove

 

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
MGloc kaže...

Desio se preporod.

Slazem se, toliko velik skok se ne zove upgrade vec preporod.

 

Kakavi testovi za koliko generacija razlike...?

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže... 
zasad fercera sve na starim windozama

Možeš izvući više sa čistom instalacijom Windowsa, a i u slučaju problema odmah imaš eliminiranu staru instalaciju.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže... 
zasad fercera sve na starim windozama

Možeš izvući više sa čistom instalacijom Windowsa, a i u slučaju problema odmah imaš eliminiranu staru instalaciju.

 hvala ne bi dok sve radi kako spada, nemam niti najmanje volje prolazit kroz instalacije svih mogućih pizdarija

ako bude problema ide čista instalacija, zasad je sve ok

11 godina
offline
Intel i5 Club

dakle, vrlo zanimljivi testovi, pogotovo stress test, majku im ludu intelovsku, pa ovo nije normalno koliko se ovaj pizdek grije

 

u sikicama prvo idu benčevi poput cb20 i cpu-z, razlika u odnosu na stari 4/4 4590 je poprilična u cb20, pogotovo multicore

igre sam benčao metro exodus, ac oddyssey i gta 5, na 1080p/60hz nije bogzna kakva razlika, osim što 11400 postiže nešto viši maksimalni fps

očito u sp igrama, sa 60fps ograničenjem radi 60hz monitora, prastari 4core 4590 nije bio neki bn za gtx 1070, šteta što nemam jaču grafu za isprobat

 

doduše, ćerce mi je probala igrat zadnjih dana detroit become human i imala je gadnih trzanja sa i5 4590, moram vidjet s njom kako će se ponašat igra s novim procesorom (igra nema čmark tool nažalost)

ajmo reć da je to i jedina igra na kojoj sam dosad vidio nekih problema sa 4core, sve ostalo je bilo itekako igrivo s uglavnom zakucanih 60fps, tek vrlo rijetko s padovima na 50fps i još rjeđe na 40+

vidjet ćemo kako će biti nadalje, no prema dosad viđenom u gejmanju nisam dobio bogzna što, izuzev neoptimizirano govno poput detroita

 

e sad, najzanimljiviji dio je occt stress test

s uključenim asusovim profilom (očito su otpušteni power limiti), moj hladnjak koji je deklariran na 160w jednostavno nije dovoljan, nakon par minuta occt stress test zakuca skoro sve jezgre na 99-100 stupnjeva (zadnja slika)

okretaji venta na hladnjaku su zakucani na maksimalnih 1.560rpm, tri komada silent wings 3 na kućištu zakođer na maksimumu

neko vrijeme klok se drži na 4,2ghz, rastom temperatura na 100 stupnjeva klok pada na 3,8-3,9 i varira do 4,2 pa opet padne

majko mila što je ovo , sreća pa u gaming čmarcima temperatura ne prelazi 72-73 stupnja, okretaji hladnjaka na 'ugodnih' 1.100rpm 

naspram starog hase koji nije prelazio 65 stupnjeva i 800rpm, ovo je katastrofa razine supervulkana yellowstone

 

kad se isključe asusove postavke u biosu, dakle sve po intelovim preporukama, priča je potpuno drukčija

temperature nit u stress testu ne prelaze 55 stupnjeva, okretaji ventova na cca 550rpm

međutim, klok tijekom stress testa ne prelazi 2,8ghz, tužno

 

sve skupa, performance upgrade je sasvim dobar u odnosu na starog hasu, doduše tek trebaju doć igre gdje će ta razlika biti bitna

temperature su katastrofa, potrošnju nisam nit mjerio (bogme i neću, jer ovo je blaga jeza i bolje je živjet u neznanju)

 

zaključak - nemam pojma, kao picajzli na buku i zagrijavanje ovo mi je teško za progutat, vidjet ću još kako se ponaša u dužem gejmanju bez stress testova

možda se odlučim na jači hladnjak, no vrlo vjerojatno ću mijenjat kompletnu platformu čim izađu nove serije sa ddr5 na kojima temperature neće ovako divljati

Moj PC  
2 0 hvala 5
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

dakle, vrlo zanimljivi testovi, pogotovo stress test, majku im ludu intelovsku, pa ovo nije normalno koliko se ovaj pizdek grije

 

u sikicama prvo idu benčevi poput cb20 i cpu-z, razlika u odnosu na stari 4/4 4590 je poprilična u cb20, pogotovo multicore

igre sam benčao metro exodus, ac oddyssey i gta 5, na 1080p/60hz nije bogzna kakva razlika, osim što 11400 postiže nešto viši maksimalni fps

očito u sp igrama, sa 60fps ograničenjem radi 60hz monitora, prastari 4core 4590 nije bio neki bn za gtx 1070, šteta što nemam jaču grafu za isprobat

 

doduše, ćerce mi je probala igrat zadnjih dana detroit become human i imala je gadnih trzanja sa i5 4590, moram vidjet s njom kako će se ponašat igra s novim procesorom (igra nema čmark tool nažalost)

ajmo reć da je to i jedina igra na kojoj sam dosad vidio nekih problema sa 4core, sve ostalo je bilo itekako igrivo s uglavnom zakucanih 60fps, tek vrlo rijetko s padovima na 50fps i još rjeđe na 40+

vidjet ćemo kako će biti nadalje, no prema dosad viđenom u gejmanju nisam dobio bogzna što, izuzev neoptimizirano govno poput detroita

 

e sad, najzanimljiviji dio je occt stress test

s uključenim asusovim profilom (očito su otpušteni power limiti), moj hladnjak koji je deklariran na 160w jednostavno nije dovoljan, nakon par minuta occt stress test zakuca skoro sve jezgre na 99-100 stupnjeva (zadnja slika)

okretaji venta na hladnjaku su zakucani na maksimalnih 1.560rpm, tri komada silent wings 3 na kućištu zakođer na maksimumu

neko vrijeme klok se drži na 4,2ghz, rastom temperatura na 100 stupnjeva klok pada na 3,8-3,9 i varira do 4,2 pa opet padne

majko mila što je ovo , sreća pa u gaming čmarcima temperatura ne prelazi 72-73 stupnja, okretaji hladnjaka na 'ugodnih' 1.100rpm 

naspram starog hase koji nije prelazio 65 stupnjeva i 800rpm, ovo je katastrofa razine supervulkana yellowstone

 

kad se isključe asusove postavke u biosu, dakle sve po intelovim preporukama, priča je potpuno drukčija

temperature nit u stress testu ne prelaze 55 stupnjeva, okretaji ventova na cca 550rpm

međutim, klok tijekom stress testa ne prelazi 2,8ghz, tužno

 

sve skupa, performance upgrade je sasvim dobar u odnosu na starog hasu, doduše tek trebaju doć igre gdje će ta razlika biti bitna

temperature su katastrofa, potrošnju nisam nit mjerio (bogme i neću, jer ovo je blaga jeza i bolje je živjet u neznanju)

 

zaključak - nemam pojma, kao picajzli na buku i zagrijavanje ovo mi je teško za progutat, vidjet ću još kako se ponaša u dužem gejmanju bez stress testova

možda se odlučim na jači hladnjak, no vrlo vjerojatno ću mijenjat kompletnu platformu čim izađu nove serije sa ddr5 na kojima temperature neće ovako divljati

 nek sam ja čekao da to čudo izađe 

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Mislim da ćeš najveću razliku (u realnom svijetu) osjetit u multitaskingu i stutterima, trentuno imam i5-7300HQ i kod zahtjevnijih igara (Division 2, R6 i sl.) dešava se takozvani "100% CPU bug" gdje igre samo krenu stutterat ako koristim discord u isto vrijeme i naravno da mi chat krene pucat.

Gro ljudi ima takav problem, i jedino što sam našao kao lijek je korištenje process lassoa, al i to ne pomogne dovoljno.

 

 

Također, Denuvo igre ne moram ni spominjat.

Say hello to my little friend
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 23:00 (Krunoo7).
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

dakle, vrlo zanimljivi testovi, pogotovo stress test, majku im ludu intelovsku, pa ovo nije normalno koliko se ovaj pizdek grije

zaključak - nemam pojma, kao picajzli na buku i zagrijavanje ovo mi je teško za progutat, vidjet ću još kako se ponaša u dužem gejmanju bez stress testova

možda se odlučim na jači hladnjak, no vrlo vjerojatno ću mijenjat kompletnu platformu čim izađu nove serije sa ddr5 na kojima temperature neće ovako divljati

Kupio si šparet i to namjerno, a nisi bio pijan kod kupnje i sad ga eto kudiš to fakat nije ok.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 23:08 (rambox).
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Krunoo7 kaže...

Mislim da ćeš najveću razliku (u realnom svijetu) osjetit u multitaskingu i stutterima, trentuno imam i5-7300HQ i kod zahtjevnijih igara (Division 2, R6 i sl.) dešava se takozvani "100% CPU bug" gdje igre samo krenu stutterat ako koristim discord u isto vrijeme i naravno da mi chat krene pucat.

Gro ljudi ima takav problem, i jedino što sam našao kao lijek je korištenje process lassoa, al i to ne pomogne dovoljno.

 

 

Također, Denuvo igre ne moram ni spominjat.

 ma uopće ne igram mp igre, stutteringa nisam iskusio nikad, ponešto padanja fps-a u ac origins i to samo u gradovima kad je više ljudi na ulicama

čak i tada nije bilo nepodnošljivo, jer fps ne bi pao ispod 40, pa se malo osjeti, ali ništa dramatično

uglavnom, za sp igre koje ja igram tek čekam igre na kojima bi osjetio razliku

rambox kaže...

Kupio si šparet i to namjerno, a nisi bio pijan kod kupnje i sad ga eto kudiš to fakat nije ok.

 šparet jest kad se otpuste power limiti, ali za gejmanje mu uopće ne treba ništa više od intelovih stock postavki, a tada je hladan kao špricer

s druge strane, perfomanse u gejmanju su tek na par posto od duplo skupljih procesora konkurencije ili intelovih k verzija, šte je nezamjetljivo, a cijena duplo manja

best buy, sjećaš se te mantre 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

 šparet jest kad se otpuste power limiti, ali za gejmanje mu uopće ne treba ništa više od intelovih stock postavki, a tada je hladan kao špricer

s druge strane, perfomanse u gejmanju su tek na par posto od duplo skupljih procesora konkurencije ili intelovih k verzija, šte je nezamjetljivo, a cijena duplo manja

 

Da, ali za to treba high-end Z590 ploča da CPU ode na 4.4GHz+, high-end AiO 240/360 hlađenje uz 75°C+ i GPU u rangu RX 6800XT ili RTX 3080.

 

Tek onda Core i5-11400 dolazi na svoje, a cijena procesora je u tom slučaju najmanja stavka, jer ostatak višestruko pojede ušparano na CPU kupnji.

4 godine
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

dakle, vrlo zanimljivi testovi, pogotovo stress test, majku im ludu intelovsku, pa ovo nije normalno koliko se ovaj pizdek grije

 

Ocito ga ni nema smisla drzati bez power limita jer se ne dobija u gamingu prakticki nista pogotovo bez top GPUa ili eventualno nac neku zlatnu sredinu ovisno o cooleru pa stavit na npr 90W.

 

A kom je bitan neki productivity gdje ce radit cesto i dugo sve jezgre na 100% ili jako dobro hladjenje ili gledat dalje samo problem je sto i to dalje kosta (dosta) vise.

 

S obzirom na situaciju i dalje se ne cini kao los CPU (bar ne na stocku ili uz blago otpustene power limite) s obzirom na cijenu i situaciju na trzistu.

 

Kako god hvala na recenziji iz 1. ruke. :)

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
McG villain kaže...

Da, ali za to treba high-end Z590 ploča da CPU ode na 4.4GHz+, high-end AiO 240/360 hlađenje uz 75°C+ i GPU u rangu RX 6800XT ili RTX 3080.

 

Tek onda Core i5-11400 dolazi na svoje, a cijena procesora je u tom slučaju najmanja stavka, jer ostatak višestruko pojede ušparano na CPU kupnji.

 ne treba ti high end ploča, jer i ova b560 bez problema natjera 11400 na maksimalni takt na svim jezgrama + oc memorije 

jedino što treba je jebačko hlađenje da može održavat taj takt, vjerujem da bi bilo dovoljno i bilo koje aio hlađenje ili jači zračni hladnjak od mojeg

 

dapače, mislim da neću problema imat niti sa ovim hlađenjem kod gejmanja, jer ne prelazi 72-73 stupnja u takvom scenariju

kako god okreneš, za duplo manje novaca dobiješ u gejmanju perfomanse vrlo blizu duplo skupljim procesorima

10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

CPU možda košta duplo manje novaca, ali platforma koja ga prati je itekako finih cijena. Samo bolji cooler je 100€ ekstra, Z590 ploča ima hrpu opcija koje dižu taj Core i5 iznad 4.4GHz, dok kod tebe ne ide dalje od 4.2GHz. Sve to na kraju ima svoju računicu i dok je procesor jeftiniji od konkurencije, da bi bio u rangu s njom, mora se potrošiti minimalno onoliko koliko se u startu ušparalo s kupnjom procesora. I još ostaje kupnja kartice novije generacije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 0:05 (McG villain).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
McG villain kaže...

CPU možda košta duplo manje novaca, ali platforma koja ga prati je itekako finih cijena. Samo bolji cooler je 100€ ekstra, Z590 ploča ima hrpu opcija koje dižu taj Core i5 iznad 4.4GHz, dok kod tebe ne ide dalje od 4.2GHz. Sve to na kraju ima svoju računicu i dok je procesor jeftiniji od konkurencije, da bi bio u rangu s njom, mora se potrošiti minimalno onoliko koliko se u startu ušparalo s kupnjom procesora. I još ostaje kupnja kartice novije generacije.

 procesor nemere ići iznad 4,4ghz niti na jednoj ploči, osim sa bclk, a to je ionako uzaludno i gotovo neprimjetno

na mojoj ploči isto može ići na 4,4ghz sa dodatnim podešavanjima u biosu, možeš mijenjati i bclk odnos, no i ovako nemam adekvatno hlađenje za takve estreme, pa je nebitno

 

u svakom slučaju, ne treba ti z590 ploča za izvuć maksimum iz njega, a dobro hlađenje trebaš i sa drugim procesorima, pogotovo s ovima na vrhu

kako god okreneš, sa jeftinjarom b560 pločom i bilo kakvim hlađenjem srenje klase, za gejmanje je best buy

to što će neki intel k verzije ili amd 5xxx imati par posto veće perfomanse manje je bitno, jer je razlika u cijeni skoro pa dvostruka

 

EDIT

evo ti stevin test, još on drži 11400 na intelovim stock postavkama i razlika u odnosu na duplo skuplji 'best gaming cpu' je mizerna, bez frapsa neprimjetna u praksi

a na tim stock postavkama 11400 je najhladniji procesor, bez problema ga koristiš sa stock hladnjakom

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 0:20 (picajzla0707).
10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Može ići bez problema na 4.4GHz, a dosad su svi recenzirali taj model isključivo s high-end Z590 platformom, isto kao i ostatak Rocket Lake ponude.

 

Nitko ne osporava da je CPU duplo jeftiniji, ali za performanse koje su u rangu s konkurencijom, ostatak platforme ne može biti budget ponuda.

 

Em ga ne možeš ohladiti s coolerom od 200 kn, em bez skupljeg hlađenja nema visokih taktova, em bez toga nema performanse u rangu konkurencije.

 

EDIT:

          Baci pogled koje komponenete koristi Heavy Metal Steve za 11400 na stocku.

 

          Frajer ima Z590, 240 AiO, DDR4-3200 CL14 i RTX 3080, a to je malo drukčije od tvojeg. Kod tebe je 11400 stock na svega 2.8GHz.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 0:28 (McG villain).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
McG villain kaže...

Može ići bez problema na 4.4GHz, a dosad su svi recenzirali taj model isključivo s high-end Z590 platformom, isto kao i ostatak Rocket Lake ponude.

 

Nitko ne osporava da je CPU duplo jeftiniji, ali za performanse koje su u rangu s konkurencijom, ostatak platforme ne može biti budget ponuda.

 

Em ga ne možeš ohladiti s coolerom od 200 kn, em bez skupljeg hlađenja nema visokih taktova, em bez toga nema performanse u rangu konkurencije.

pa jebiga, nisam ja kriv što ga svi recenziraju na z590, kažem ti da i na b560 može raditi popuno isto

 

baci oko na stevin test što sam dodao u gornjem postu, procesor na stock intelovim postavkama nije nikakav problem za ohladiti, može i sa stock hladnjakom koji dobiješ uz njega, a perfomanse su u gejmanju vrlo blizu konkurenciji

 

kako god okreneš, za duplo manje novaca imaš best buy gaming procesor, čak ti ne treba bogzna kakvo hlađenje niti skupa matična

a ako baš hoćeš izvući maksimum, jedino ti treba jebačko hlađenje

 

EDIT

ne kužiš ti baš previše, jbga 

11400 na stock postavkama je pi*čkin dim za ohladiti, to što ga stevo drži na 240mm aio nema nikakve veze, jer na stock postavkama taj procesor ne prelazi 60-70 stupnjeva niti sa stock hladnjakom

a to što meni radi na 2,8ghz je isključivo u stress testu radi ograničenog power limita, jer mi nije prelazio 55 stupnjeva

u igrama će ionako raditi na 4,4ghz ili malo ispod, jer nikad u gejmanju neće imati opterećenih 12 threadova

 

uostalom, pogledaj stevin test, pa ćeš vidjeti kako stoji u gejmanju na stock postavkama, a zasigurno tu nije problem temperatura, kad ga stock power limit ionako ograničava na 65w

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 0:35 (picajzla0707).
10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Velim, nitko ne osporava da je ovo solidan CPU, samo Heavy Metal Steve i ostali koriste high-end komponente čak i za stock postavke, pa su i rezultati u rangu s konkurencijom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 0:31 (McG villain).
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Intel i5 Club
McG villain kaže...

Velim, nitko ne osporava da je ovo solidan CPU, samo Heavy Metal Steve i ostali koriste high-end komponente čak i za stock postavke, pa su i rezultati u rangu s konkurencijom.

 

Za stock postavke nisu potrebne nikakve high-end komponente te ce stock cooler biti sasvim dovoljan.

 

A ako se idu pustati power limiti onda ovisno koliko se puste ce zahtijevati i toliko bolje hladjenje (koliko se to isplati ovisi o use caseu i ostalim komponentama).

 

Isplati se pogledati npr:

 

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
McG villain kaže...

Velim, nitko ne osporava da je ovo solidan CPU, samo Heavy Metal Steve i ostali koriste high-end komponente čak i za stock postavke, pa su i rezultati u rangu s konkurencijom.

 baš ne kužiš 

ajd dobro, još je to friško sve pa je jasno da nisi upućen

 

baci oko dolje koje su razlike u temperaturama 11400 na stock postavkama, čak i u odnosu na ultra efikasni 5600x

40 vs 59 stupnjeva u koristr 11400, valjda ti je sad jasno da je 11400 na stock apsolutno nikakav problem za ohladit, a na tim stock postavkama dere guzove u gejmanju 

10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Sve 5, samo vi i dalje linkate recenzije u kojima su korištene high-end komponente (mada velite da to nije bitno) za dobivene rezultate.

 

MPG B560I GAMING EDGE WIFI, MSI MEG Z590 ACE, NZXT Kraken X73, RTX 3080, DDR4-3200 CL14 i tome slično. Tak da, sve super u tom slučaju.

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel i5 Club
Kuzi on dobro, ti nekuzis da si uzeo zakljucanu plocu i procesor a ocekivao si perfomanse kao da imas z plocu i K procesor, nhf
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Eto, kužimo se.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Boris grozni kaže...
Kuzi on dobro, ti nekuzis da si uzeo zakljucanu plocu i procesor a ocekivao si perfomanse kao da imas z plocu i K procesor, nhf

 informiraj se malo 

 

b560 ploče od 11400 mogu izvuć apsolutno sve što i z590 ploče

jedini je problem hlađenje, a i to u gejmanju nije neki problem jer i sa mojim mid range hladnjakom ne prelazi 75 stupnjeva u gejmanju potpuno otključan (koliko 11400 može bit otključan otpuštenim power limitima)

 

McG villain kaže...

Eto, kužimo se.

 kužite da obojica ništa ne kužite 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 1:17 (picajzla0707).
10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Mislim da smo svi informirani osim tebe. Osim toga, kak to da ti nemaš te stock postavke ko ove recenzije, a ploča nudi sve opcije i cooler nije bitan?

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 1:17 (McG villain).
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
McG villain kaže...

Mislim da smo svi informirani osim tebe. Osim toga, kak to da ti nemaš te stock postavke ko ove recenzije, a ploča nudi sve opcije i cooler nije bitan?

 nemaš pojma očito, probao sam ti objasnit, ali ti je to očito preteško za shvatiti

 

testirao sam sa stock postavkama, temperature ne prelaze 55 stupnjeva s mojim hladnjakom

sa asusovim postavkama ne prelazi 75 stupnjeva u gejmanju, dakle s nekim mid range hladnjakom poput arctic freezer e34 možeš ga imat otključanog za gejming

 

pa čak i da ga ne otključaš i da koristiš stock hladnjak, opet ćeš imat odlične perfomanse u gejmanju - valjda vjeruješ stevi, ako ne vjeruješ meni 

a na stock postavkama je daleko hladniji čak i od 5600x

 

ajde neka, naučit ćete dok se malo više testova pojavi 

10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Netko tu definitivno nema pojma, ali OK, glavno da si ti zadovoljan. Eto, za pola cijene jednog R5 5600X imaš isto to, ali duplo jeftinije.

 

Intel opet spašava malog čovjeka, svi sretni i zadovoljni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 1:26 (McG villain).
 
1 1 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice