Intel i5 760

poruka: 22
|
čitano: 6.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 760

Pitanje za Intel i5 760:

 

Jel taj proc sa 1156(P55) matičnom isplativ na duže vrijeme(4,5 godina)?

Komp ću kad nabavim(za 2mj) više koristit za igre i HD filmove, te dal će bit dobar i za to kasnije?

Uzet ću neku GTX460(1GB) za njega te bih pitao dal će novije grafe za godinu dve ići na 1156 matičnu i 760?

Znam da Intel često mijenja sockete pa me to zabrinjava.

 

Puno hvala.

Cheers

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Intel i5 760
RocknRoller kaže...

Pitanje za Intel i5 760:

 

Jel taj proc sa 1156(P55) matičnom isplativ na duže vrijeme(4,5 godina)?

Komp ću kad nabavim(za 2mj) više koristit za igre i HD filmove, te dal će bit dobar i za to kasnije?

Uzet ću neku GTX460(1GB) za njega te bih pitao dal će novije grafe za godinu dve ići na 1156 matičnu i 760?

Znam da Intel često mijenja sockete pa me to zabrinjava.

 

Puno hvala.

Cheers

ako hoces imati komp na duze vrijeme onda je definitivno bolje ici na amd.uzmi neku jako dobru am3 maticnu plocu i npr.phenoma x6 1055t.

sljedece godine mozes ubosti buldozera na tu plocu bez problema.

-=PiS=- CROZOKI
13 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760
Imam i ja isti problem :) za Bozic planiram kupit kompjuter novi i neznam kaj je isplativije zbog najave novih procesora! Dali ih cekati ili sad kupiti recimo Phenoma II 955 BE i neku odlicnu 890 GX/FX plocu pa kasnije kupiti bolldozera recimo! Jer izlaskom Bulldozera izlazi i nova soket ( nove maticne) AM3+
14 godina
offline
Intel i5 760

Ja sam isto bio u nedoumici između Intela i AMD-a. Na kraju uzeo Intel i5 760 i MSI GTX460 Hawk. To sigurno traje 4-5 godina bez problema ako staviš kvalitetno napajanje.

Ja sam stavio Corsair 750W u slučaju da za godinu-dvije stavim još jednu GTX-icu.

To što AMD ima kompatibilniji socket s novim procesorima me ne zamara jer uvijek dok sam mijenjao cpu sam mijenjao i ploču jer sam staru prodao u kompletu s procom.

A promijenio sam puno računala, i većinom sam 1-put godišnje promijenio komplet konfu, a staru prodao.

Ovu mislim zadržati duže vrijeme pa sam ipak išao na kombinaciju Intel +   Nvidia (zbog CUDA-e).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760
Ja vec imam gigabyte gtx 460 768 MB OC tako da ako ipak uzmem AMD necu moc stavit jos jednu gtx-icu :(
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2010 10:20 (marko93).
13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 760

Znači......jel dobar i5 760 ili?

Slabašni odgovori

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760

Ne da je dobar nego je odlican! {#} i jos se jako dobro kloka! Ako ces igrat igrice onda uzmi i5, nemas kaj razmisljat uopce! i ljepo uzmes neku maticnu tipa gigabyte P55-UD4 imas je u ADM-u za 1150 kn! Naravno da ce novije grafe kasnije ic na tu maticnu, i jos k tome prednost je sto mozes na nju stavit ili SLi ili Crossfire! Vjerojatno si cuo da dolaze novi procesori pa sad razmisli hoces kupit to ili cekat njih, jer njihovim dolaskom i cijene i5 ce past !

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2010 11:23 (marko93).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760

Odlično. Thx very much. Nice

13 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760
RocknRoller kaže...

Znači......jel dobar i5 760 ili?

Slabašni odgovori

Jako dobar procesor, s time da ako ti se da pričekaj izlazak bulldozera neće on još dugo bit van prodaje. Jedno pola godine, možda nešto više, ja npr čekam baš njega. Iako intel izbacuje svoju novu seriju početkom 2011, mislim da s bulldozerom nitko neće pogriješit. A dal ti može trajat 5 godina, može trajat i 10-15 godina samo što nitko nema strpljenja gledat kako nove mrcine dolaze a oni na starom procu. {#}

AMD Phenom II x 6 1090T
13 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760

E to je istina da hehe, al štaš. zato i mislim uzet neki bolji da ga nemoram odma mijenjat za pol godine godinu.

A što se tiće billdozera mislim da ga nebum čeko. Nemam tolko vremena hehe. Zanimalo me da li je i5 isplativ a kolko vidim po pozitivnim odgovorima čini se da je. Bude on uletio u novi komp posle Nove krajem prvog mj.

13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 760

imam taj procesor vec tjedan dana(vise-manje).nemam problema s njim.

uglavnom odlican je

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760

Koju su matičnu uzeo?

Asrock P55 Extreme - Intel P55, socket LGA1156, ATX, 4xDDR3?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760
RocknRoller kaže...

E to je istina da hehe, al štaš. zato i mislim uzet neki bolji da ga nemoram odma mijenjat za pol godine godinu.

A što se tiće billdozera mislim da ga nebum čeko. Nemam tolko vremena hehe. Zanimalo me da li je i5 isplativ a kolko vidim po pozitivnim odgovorima čini se da je. Bude on uletio u novi komp posle Nove krajem prvog mj.

Jako dobar procesor, iako sam ja više naklonjen amd-u, šta reći 2-3 godine će te služit i više nego solidno. Normalno ako si gamer, nakon tog vremena ne bi bilo loše da svoju konfiguraciju malo osviježiš i s novim procesorom i s novom grafičkom. Ja npr nisam ljubitelj mjenjanja konfiguracije svake godine, neki doslovce svake godine mjenjaju konfiguraciju. Ja ipak volim malo ušparat pare, a i nemam neku potrebu tako brzo mjenjat procesor grafičku matičnu ko neki pošto mi je kompjuter samo za igranje a nije mi naročito bitno da mi grafika svaki obris prikaže ili da mi procesor piči 5Ghz-a. U svakom slučaju taj i5 760 se može clockat do 4Ghz-a i mislim da nećeš pogriješit ako ga uzmeš.

AMD Phenom II x 6 1090T
14 godina
protjeran
offline
Intel i5 760

Evo i ja 2 tjedna imam ovaj proc i jako samo zadovoljan - lijepo se clocka i stabilan je, ne grije se puno (u igrama), ali ionako na jesen planiram opet novu konfu složit za iste pare (oko 13k) nakon šta sam radio negdje 2,5 - 3 mjeseca (tako svako ljeto, nije da mi starci ili bakice i djedice kupuju komp {#}) tako da... Ali preporučam ti ga svakako, za igre ti ne treba bolje ako to misliš raditi.

Si vis pacem, para bellum.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760

Ma i ja skupljam pare. Taman će bit gotovo sve krajem 1.mj(u cashu) pa cu da uzmem pilu. Nisam od onih koji mijenjaju konfu svaki godnu dana zato sad pitam jel dobar.

A daj mi molim te recite hoće li socket za i5 zastarit za par godina te dali ću moc ubost u MBO neku noviju nvidiu kad izađe?

I da konfa ce mi pretezno služit za igre i HD filmove, tu i tamo koju obradu photo.

Vidim da svi idu na AMD neznam jer zbog jeftinijih procova i MBO ili?

Koristim Intela oduvijek pa zato bih opet isao na njega.

13 godina
offline
Intel i5 760
Većina ide na AMD jer je isplativiji i nudi slične performanse kao i Intel
Ipak za igre ti je važnija grafa od proca.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel i5 760

Pozdrav!

 

Imam u planu uzimati i5 760 proc, a zanima me vaše mišljenje o ovoj mobo:

Gigabyte P55-UD3L, s1156, Intel® P55, 4x DDR3 2200/1333/1066

 

Komp meni služi prvenstveno za grafički i web dizajn, a onda za gledanje filmova i igara.

Pozz!

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760
crozoki kaže...
RocknRoller kaže...

Pitanje za Intel i5 760:

 

Jel taj proc sa 1156(P55) matičnom isplativ na duže vrijeme(4,5 godina)?

Komp ću kad nabavim(za 2mj) više koristit za igre i HD filmove, te dal će bit dobar i za to kasnije?

Uzet ću neku GTX460(1GB) za njega te bih pitao dal će novije grafe za godinu dve ići na 1156 matičnu i 760?

Znam da Intel često mijenja sockete pa me to zabrinjava.

 

Puno hvala.

Cheers

ako hoces imati komp na duze vrijeme onda je definitivno bolje ici na amd.uzmi neku jako dobru am3 maticnu plocu i npr.phenoma x6 1055t.

sljedece godine mozes ubosti buldozera na tu plocu bez problema.

nece moci buldozera na to stavit pa da kupi najbolju AM3 plocu, on ce biti AM3+ socket. AM3 procesori ce ici na AM3+ ploce, ali ne i obrnutno tako da zaboravi.

 

a s ovim 760 nemosh fulati, ja ga isto imam nekih 2 tjedna, po svim reviewima (a procitao sam ih sve, vjeruj mi), uvijek se sve svodi na i760 kao best buy. Pusti price o Sandy Bridgeu i novim 1155 plocama, ovo ce trajati jos godinama. Iza nove godine ces vjerojatno proci i puno povoljnije nego da ga sad uzimas. Sve sto je receno o clockanju i slicno stoji, proc je bomba, preporucujem.

14 godina
offline
RE: Intel i5 760
deyooo kaže...
AM3 procesori ce ici na AM3+ ploce, ali ne i obrnutno tako da zaboravi.

A to da Bulldozeri neče na AM3 si našao di?? Volio bi da staviš link.

 

Čisto jer sam dosad čuo sto teorija o tome.

 

Ili si pak jedan od onih koji napamet nagađaju??

14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760
zabranjeniples kaže...
deyooo kaže...
AM3 procesori ce ici na AM3+ ploce, ali ne i obrnutno tako da zaboravi.

A to da Bulldozeri neče na AM3 si našao di?? Volio bi da staviš link.

 

Čisto jer sam dosad čuo sto teorija o tome.

 

Ili si pak jedan od onih koji napamet nagađaju??

na više mjesta, izmedju ostalog na Xbitlabs-u

 

od svih nagadjanja, ovo mi je nekako najrelevantniji izvor jer se poziva na izjavu iz AMDa...a zapravo, a s obzirom da se radi o 8 jezgara i skroz novoj arhitekturi procesora ima smisla.

 

Ovdje ti je AMDov Buldozer blog pa mozes pratiti sve novosti, a ovdje ti je post s nekim pitanjima i odgovorima (vidi pod komentarima na postu). Ovo ti je tema na AMDovom forumu, pokrenuo i pise isti taj John Fruehe - the Director of Product Marketing for Server/Workstation products at AMD, autor sluzbenog Buldozer bloga. 

 

Pretpostavljam da taj lik zna o cemu prica buduci ipak radi na Buldozer projektu pa sad...

 

 

 

14 godina
offline
RE: Intel i5 760
deyooo kaže...

Evo, baš malo čitam ove đinđe što si mi dao.

 

Nekako, u onom linku nije izravno dana informacija da neče radit na AM3 platformi.

 

Ali po pitanjima/odgovorima čini se da stvarno Bulldozer neče radit na AM3, nego samo na AM3+.

 

Hvala ti na ovim linkovima. Prvi put dolazim do nekih korisnijih informacija.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel i5 760
zabranjeniples kaže...
deyooo kaže...

Evo, baš malo čitam ove đinđe što si mi dao.

 

Nekako, u onom linku nije izravno dana informacija da neče radit na AM3 platformi.

 

Ali po pitanjima/odgovorima čini se da stvarno Bulldozer neče radit na AM3, nego samo na AM3+.

 

Hvala ti na ovim linkovima. Prvi put dolazim do nekih korisnijih informacija.

da, nigdje oni eksplicitno nisu rekli to je tako i tako i amen (ali nisu nigdje ni demantirali), osim sto znaju da im je neisplativo lansirati novu arhitekturu na starom socketu i ovog sto ovaj tip iz AMDa tvrdi...medjutim, negdje sam isto procitao da je najizglednije da izbace 2 varijante na buldozer platformi - slabiju za AM3 ploce i AM3+ koja ce podrzati sva ta nova cudesa kako bi nahranili 8 jezgri bez problema. U biti, slicna stvar je vec bila s onim 939 i 940 socketima koji su se razlikovali u 1 pinu, i onda ih je pregazio AM2 kad su stigla 64bit-a i DDR2, a ni tad bas nista s nicim nije bilo kompatibilno pa su svi prezivjeli, tako ce i sad. Buldozer je najveca promjena od uvodjenja AM2, pogotovo zbog tog novog memorijskog kontrolera tako da je za ocekivati nikakvu kompatibilnost.

 

No da se vratimo da temu - zato treba kupiti Intel i5 760 {#}{#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice