Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

poruka: 16
|
čitano: 5.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Intel i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

Je li dobri stari Intel i5-4460, u kombinaciji sa 8 gb rama i grafičkom r7 370 od 2 gb rama još uvijek dovoljan za igranje novih igrica?

Razmišljam dal klincu ispuniti želju za novim kompom il nek još pričeka neko vrijeme s ovim da ne bacam pare ako ne treba.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

Ovisi sta podrazumijevas kao "dovoljno dobar". Za 90% igara je jos uvijek ok, ali u nekima ce biti ogroman bottleneck - npr GTA 5, Kingdom Come: Deliverance. Pa Multiplayer pucacine i tako. Sve ovisi sta se igra i kakvi su zahtjevi :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?
Minneyar kaže...

Ovisi sta podrazumijevas kao "dovoljno dobar". Za 90% igara je jos uvijek ok, ali u nekima ce biti ogroman bottleneck - npr GTA 5, Kingdom Come: Deliverance. Pa Multiplayer pucacine i tako. Sve ovisi sta se igra i kakvi su zahtjevi :)

 sad treba vidjeti što znači - ogroman bottleneck, jer tako kako kažeš netko neupućen će mislit da mu se igra neće niti pokrenuti ili da će gledati slide show 

kolega u svojem kompu ima 4460 i gtx 970, bez problema igra sve nove igre na 60hz monitoru

 

osobno imam nešto jači 4590, kojem matična sve 4 jezgre drži zakucanima na 3,7 ghz, dakle oko 10-12% je jači od 4460

na njemu vozim gtx 1070, također sve igre idu bez problema - da ima bottlenecka, naravno da ima, ali u većini slučajeva se to na 60hz monitoru ne vidi

gta 5 s maksimalnim postavkama (osim naravno jebene trave koja na ultra udavi i jače grafe, pa je stavim na very high) piči daleko iznad 60 fps na koliko ga ograničim jer nema smisla na takvom monitoru išta više 

kingdom come je užasno neoptimizirana igra i papazjaniju sa održavanjem fps-a će imati gotovo bilo koja konfiguracija, no opet sam je uz sitna podešavanja uspjevao držati na prosječnih 50fps

 

za multiplayer nemam pojma, preveliki sam grinč da bi imao strpljenja za sva sranja mp igara

uglavnom, mislim da za tu njegovu grafu, pa i nešto jaču, i5 4460 je sasvim dovoljan, ne za 90, nego za 99% igara i 60-75hz monitor

 

mfran

ne bacaj pare, eventualno možeš na taj procesor uzeti neku jaču grafu - tipa gtx 1060

to bi idućih godinu-dvije trebalo fercerat bez većih problema (gledam po sebi)

e sad, ako mali igra mp pucačine u kojima se dave i jači procesori, pa još želi da to ide u 100+ fps-a, onda nema druge nego ići na novu konfu

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 14:03 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Intel i5-4460 dovoljno dobar ili ne?
mfran kaže...

Je li dobri stari Intel i5-4460, u kombinaciji sa 8 gb rama i grafičkom r7 370 od 2 gb rama još uvijek dovoljan za igranje novih igrica?

Razmišljam dal klincu ispuniti želju za novim kompom il nek još pričeka neko vrijeme s ovim da ne bacam pare ako ne treba.

 

Hvala.

 je. upravo to imam ja ali sa 16 GB RAM, na win7 x 64 i vrti na high sve (zadnje: rise of the tomb raider) čak i bez posebnog pregrijavanja (baš sam to opisao u postu za ovaj novi GTX NVIDIA). monitor je 1920 x 1200, pun zaslon. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
neaktivan
offline
Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

Hvala na odgovorima.

Mali najviše igra fortnite i fifu 19, a zanimaju ga i ostale novije pucačine i gta.

Ne mora igrati nužno na najjačim postavkama igrice što se mene tiče.

 

E sad, ja bi bio najsretniji da još nekako izdržim godinu-dvije s tim procesorom pa onda u kupovinu i novog procesora i grafičke, valjda može i ova grafa izdržati makar na medium settings većinu novih pucačina :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

Picajzla  - ti je fino odgovorio, ovisno od igre PC ti može poslužiti još neko vrijeme, a najslabija karika je tu grafička kartica koja može još gurati i novije igre ali naravno sa smanjenim detaljima. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
online
Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

Onda ti je to jos ok.

 

Evo moj i5 4690k (clockan na 4.4 GHz) nije imao donedavno nigdje problema - i onda sam naletio na Kingdom Come koji ga je ubio (sve 4 jezgre na 100% zakucane i povremeni padovi na 20-30 fps)... ali to je doslovno jedina igra uz GTA 5 di je bilo ikakvih problema, sve druge su na nekih 50-60% iskoristenja...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

ja sam taman prosli tjedan pospremio moj 4460 i zamijenio ga sa novim rzyenom 5 pa imam friska iskustva.

 

Nisam nikad igrao fortnite i o tome ne mogu, ali i fifu, kingdom come deliverance, gta jesam i to na gtx 750ti sta je puno slabije od njegove konfiguracije. 

 

dakle, ako mali ne zna za bolje, ovo sta ima mu je ok i bit ce jos bar godinu dana. ako ubacis neku polovnu 1060 ili jos bolje rx 470, sigurno si miran jos dvije do tri godine uz 150 eura investicije.

 

doduse, prelazak sa 4460 na ryzena je neusporediv i komp je puno ugodiniji u igrama i na desktopu. al doslo bi te nekih 500 eura sa grafickom pa ti vidi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

pozdrav svima i isprike za dizanje zaboravljene teme.

Vlasnik sam i5-4460 procesora na asrock fatality z87 ploči sa 16 gb rama sa grafikom 1060 3gb i razmišljam o kupovini novijeg računala,možda zamjeni za bolje uz moju nadoplatu,ako je to uopće potrebno jer računalo mi služi većinom samo za surfanje,gledanje  youtuba te pokojeg filma,možda odigram koju igru tipa far cry 5,gta 5 ali stvarno jako rijetko.

Ono što me zanima je,kolika je razlika u brzini surfanja na nekom novijem računalu recimo sa ryzen 5 1500x ili malo bolje u usporedbi na ovo moje navedeno? da li je razlika u brzini otvaranja web stranica očita ili se to vrlo malo osjeti? Nažalost nema nitko koga znam neku bolju konfu da mogu tako nešto isprobati pa odlučiti.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?
Nisi naveo bitnu stavku a to je imaš li SSD? Ako kojim slučajem nemaš, to je najjeftinija investicija da vidiš najbolje povećanje performansi za to što Tebi služi.
14 godina
offline
Re: Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

uh zaboravih to napisati,imam ssd 500 gb kingston

11 godina
offline
Re: Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?
A vidi, kakvo je tvoje iskustvo je najbitnije. Nisi kako kažeš neki heavy user...Ako ti "zapinje" kojim slučajem browser, eventualno možeš "poštelati" Windoze...pa onda vidjeti..
Ako ti je sustav uglađen i niš ne zapinje nemaš razloga mijenjati.
Ja vozim i5-4690 na Asus Rog HeroVI, isto z87, sa 8gb RAM, Strix GTX970 i meni je uštelan ko urica. Eto moje iskustvo. Ne bacaj novac ak ti nije baš sila.
14 godina
offline
Re: Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

pa ne primjetim da baš zapinje nešto,nego sam mislio da to može još možda malo brže,ali i možda znatiželja kako ide jača pila :)

a možda i malo zbog toga što bi valjalo zamijeniti trenutno dok još ipomalo nešto vrijedi,za godinu neće vrijedit ništa...

no hvala na savjetu :)

11 godina
online
Re: Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?
gogych kaže...

pa ne primjetim da baš zapinje nešto,nego sam mislio da to može još možda malo brže,ali i možda znatiželja kako ide jača pila :)

a možda i malo zbog toga što bi valjalo zamijeniti trenutno dok još ipomalo nešto vrijedi,za godinu neće vrijedit ništa...

no hvala na savjetu :)

ako nije za gejmanje i to za visoki fps na nekim mmo cpu zahtjevnim pucačinama te eventualno neki cpu zahtjevni posao, razlika u odnosu na noviji proc se ne osjeti

nedavno sam prešao sa i5 4590, koji je malo jači od tvojeg, na novi i5 11400 i razlike u svakodnevnom radu nema, ssdovi isti na oba kompa

fps u igrama sa gtx 1070 na 1080p/60hz monitoru je nešto stabilniji, vjerujem da bi na gore spomenutim cpu zahtjevnim igrama s monitorom od 144hz osjetio razliku, ali zasad ništa dramatično

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 21:18 (picajzla0707).
10 godina
offline
Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

Ja sam napravio upgrade sa 4460 na 10400F. U svakodnevnom radu nema nikakve razlike. U GTAV je fluidnije, na 4460 je znao zatrzati kad brže voziš i mora učitati novu lokaciju.

Više će ti značiti stanje windowsa i eventualni reinstall da se očisti smeće, te nekakav adblocker u browseru. Mene je nervalo što je forum.hr zblokirao cijeli komp periodički na 30 sekundi pa sam zamijenio Chrome Operom, bilo je nešto bolje. Kasnije sam skužio da je kriv javascript koji servira oglase, nakon adblockera nikakvih problema nije bilo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 12:21 (simsis).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel Core i5-4460 dovoljno dobar ili ne?

Upravo to, reinstall na LTSB i ima deset puta bolje računalo.

I obavezni adblock, odmah i može surfat normalno.

Jer još uvijek ne postoji dovoljno moćno računalo na svijetu da normalno učita i prikazuje drloge od današnjih web stranica, užas nad užasima.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 17:06 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice