I5 2400 ili Phenom II 1090BE

poruka: 65
|
čitano: 10.002
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Ranko Kukumar kaže...

  Zanemarite te spike. Već 5 godina (od 2006. godine) čekam da se pojavi neka igra koja koristi više od 2 jezgre. Imamo par igara koje donose ubrzanje sa više jezgara:

- Battlefield Bad Company 2

- ArmA II + Ekspanzije (Tko to igra na forumu osim mene, Minoze, Convicta?)

- COD BO (Neoptimizacija, igra i kod mene šteka - Original nije do pirata, neovisno o detaljima šteka).

- GTA IV (Isto djelomično neoptimizacija)

 

Dalje nevidim nijednu igru. S obzirom da se danas 95% igara porta sa konzola i da su engine stari 3-4 generacije (Izuzev par njih) nevidim zašto nebi tako bilo još 3-4 godine do dolaska nove generacije konzola. Od 2006. godine se govori da će igre početi koristiti 4 jezgre i da će satrati dualce al ja još nevidim gdje ih sataru. Danas 90% igara radi na visokim detaljima uz prosječnu GTX 460/ATi 5830 karticu a sve kao posljedica užem prilagođavanju konzola. Jedan UT3 engine je forsiran u stotinama igara, doslovno nepamtim nijednu igru iz 2011. godine koja bi zaštekala na brzom dual core procesoru (Isključujem Athlone II X2 i Pentiume Dual Core, isključivo Phenom II X2 i Core 2 Duo E8xx serija) uz odgovarajuću grafičku karticu koja je sposobna da pogoni igru. Zbog jedne igre nikako nevrjedi promjeniti cjelo računalu.

 

Savjet autoru: Idi na Intel. Modernija arhitektura.

 

Niti jedan višejezgreni procesor ne donosi ubrzanje u odnosu na dvije jezgre osim ako je grafa bottleneck. Samo će se uporaba jezgri odvijati paralelno pa će umjesto 100% usagea na dvije jezgre biti 50% usagea na 4 jezgre, dakle teže se ka rasterećivanju.

 

Problem je samo što je u kombinaciji sa svim highend karticama dvojezgreni proc neosporivi bottleneck stoga quad core procevi donose vidljivo ubrzanje u izvođenju igre. A takvih igara danas vać imaš jako puno. DiRT 2, DiRT 3, Mafia 2, Far Cry 2, F1 2010, Crysis 2, Bulletstorm, COD MW, spomenuti BC2, ArmA, GTA IV... i to su samo neke od njih.

 

Jasno ti je i da višejegreni procesori pridonose stabilnijem framerateu tako da neće vidjeti framedropova kao na dualcu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 10:43 (ATiGamer).
12 godina
neaktivan
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
RPG vs TENK kaže...
Koliko bi mi se isplatilo uzet i5 2500k i h61 jer to je najvise sto mogu uzet za svoj buđet ? Jer sam vidio negdje da se na h61/67 nemoze overclockat. Pa sam mislio kroz nekih godinu dana uzet p67 ili z67 maticnu.

Radije skupi odma nesto novca pa stavi P67 ako si ikako u mogućnosti.

12 godina
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
ATiGamer kaže...

Niti jedan višejezgreni procesor ne donosi ubrzanje u odnosu na dvije jezgre osim ako je grafa bottleneck. Samo će se uporaba jezgri odvijati paralelno pa će umjesto 100% usagea na dvije jezgre biti 50% usagea na 4 jezgre, dakle teže se ka rasterećivanju.

 

Problem je samo što je u kombinaciji sa svim highend karticama dvojezgreni proc neosporivi bottleneck stoga quad core procevi donose vidljivo ubrzanje u izvođenju igre. A takvih igara danas vać imaš jako puno. DiRT 2, DiRT 3, Mafia 2, Far Cry 2, F1 2010, Crysis 2, Bulletstorm, COD MW, spomenuti BC2, ArmA, GTA IV... i to su samo neke od njih.

  I čemu onda spike da će AMD X6 biti bolji od Intel Core i5 2400 jednom kada igre budu "iskorištavale" (mrzim tu rječ)?

 

Sporij procesor može samo kočiti karticu da nedaje svoj puni potencijal, što je sasvim normalno. Jedna GTX 580 sa sporijim procesorom može biti tek u rangu GTX 460 sa brzim procesorom. Ali da danas igre teže nekom masivnom multithreadingu i da je neophodan prelazak na višejezgrene procesore, nije. Od svih igara koje si nabrojao ja sam uspješno igrao sa E8400, osim Bulletstrom, a s obzirom da se temelji na starom UT3 engine-u vrlo je izvjesno da bi i on tekao glatko.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
16 godina
neaktivan
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE

A ne znam. Autoru preporučam i5 kako god.

Ali znam da sam baš sa ovim i7 2600 isprobavao ovisnost fps-a o broju jezgri.

Npr. kod Mafie 2 se poprilično primjeti štucanje nakon isključivanja 2 jezgre, a to mene osobno jako živcira.

Možda je to zato što sam sve stavio na max, i fiziku pa je valjda onda proc obrađivao i nju.

A neki E8xxx i Phenom X2 nije baš usporediv sa sandyem na 3.8GHz i 8MB cachea.

Istu stvar sam primjetio sa Portalom 2, ali u daleko manjoj količini.

GTA4 ne moram ni spominjati, kod njega i prilikom prelaska sa 3 na 4 jezgre se primjeti popriličan boost.

Sve to u kombinaciji sa prosječnom HD6850.

Rado ću ponovit testove sa screenshotovima i demoima,

ali moram prvo uzeti neku pošteniju grafu da se još više vidi razlika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 10:50 (Penryn).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Ranko Kukumar kaže...

  I čemu onda spike da će AMD X6 biti bolji od Intel Core i5 2400 jednom kada igre budu "iskorištavale" (mrzim tu rječ)?

 

Sporij procesor može samo kočiti karticu da nedaje svoj puni potencijal, što je sasvim normalno. Jedna GTX 580 sa sporijim procesorom može biti tek u rangu GTX 460 sa brzim procesorom. Ali da danas igre teže nekom masivnom multithreadingu i da je neophodan prelazak na višejezgrene procesore, nije. Od svih igara koje si nabrojao ja sam uspješno igrao sa E8400, osim Bulletstrom, a s obzirom da se temelji na starom UT3 engine-u vrlo je izvjesno da bi i on tekao glatko.

Kratko i jasno, neće biti brži zbog mnogo inferiornije arhitekture. Ulitizacija 6 jezgara sasvim sigurno će dati određeni boost no to opet ne može kompenzirati sve te nedostatke i slabosti u arhitekturi.

 

E pa to ti ja pricam. Jednostavno se ne isplati uzimati highend kartica ako nemas quad jer ce u slucaju dualca performanse u mnogim igrama biti na razini realno dosta sporije kartice. Ja sam vrtio testove i sa 5850 i 6970. Zaključak u oba testa je jednak - dualac podosta koči i jednu i drugu.

13 godina
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE

sta se tice procesora anadtech je malo cudan...jedan e8400 ima slicne rezultate sa 955be...a za grafe je siguran tako mi nisi jasan ati gameru...i ti i spy gi..

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 11:10 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE

i5 2400 sigurno nije jači od i5 750 na 4GHz, a test imate Phenom II x6 vs i5 750 na 4GHz u igrama. Razlike u igrama gotovo i nema, tek sitna očima nevidljiva prednost intelu.

 

Što se mene tiče ja nebih uzimao procesor koji se neda clockat, turbo nevolim.

MKV - H.264
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 10:56 (Hyperion).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Hyperion kaže...

i5 2400 sigurno nije jači od i5 750 na 4GHz, a test imate Phenom II x6 vs i5 750 na 4GHz. Razlike u igrama gotovo i nema, tek sitna očima nevidljiva prednost intelu.

 

Što se mene tiče ja nebih uzimao procesor koji se neda clockat, turbo nevolim.

2500K je N1 {#}

Intel <3
12 godina
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Penryn kaže...

A ne znam. Autoru preporučam i5 kako god.

Ali znam da sam baš sa ovim i7 2600 isprobavao ovisnost fps-a o broju jezgri.

Npr. kod Mafie 2 se poprilično primjeti štucanje nakon isključivanja 2 jezgre, a to mene osobno jako živcira.

Možda je to zato što sam sve stavio na max, i fiziku pa je valjda onda proc obrađivao i nju.

A neki E8xxx i Phenom X2 nije baš usporediv sa sandyem na 3.8GHz i 8MB cachea.

Istu stvar sam primjetio sa Portalom 2, ali u daleko manjoj količini.

GTA4 ne moram ni spominjati, kod njega i prilikom prelaska sa 3 na 4 jezgre se primjeti popriličan boost.

Sve to u kombinaciji sa prosječnom HD6850.

Rado ću ponovit testove sa screenshotovima i demoima,

ali moram prvo uzeti neku pošteniju grafu da se još više vidi razlika.

  Ovisnost se može povećati vrlo lako, što više stvari streamaš na CPU veća će biti ovisnost. Paralelizacija (u programiranju) nije pretjerano lagan posao i sve postaje teža što imaš više jezgara. Paralelizirati igru sa 1 jezgre na 2 je bilo lagano, sa 2 na 4 već osjetno teže i sporije, a sa 4 na 6 će biti još mnogo mnogo teže.

 

Fizika, umjetna inteligencija su stvari koje CPU najviše obrađuje u jednoj igri. Kada uključiš PhysX u Mafij II znači da neke stvari GPU preuzima na sebe.

ATiGamer kaže...

Kratko i jasno, neće biti brži zbog mnogo inferiornije arhitekture. Ulitizacija 6 jezgara sasvim sigurno će dati određeni boost no to opet ne može kompenzirati sve te nedostatke i slabosti u arhitekturi.

 

E pa to ti ja pricam. Jednostavno se ne isplati uzimati highend kartica ako nemas quad jer ce u slucaju dualca performanse u mnogim igrama biti na razini realno dosta sporije kartice. Ja sam vrtio testove i sa 5850 i 6970. Zaključak u oba testa je jednak - dualac podosta koči i jednu i drugu.

  Višak jezgara bi trebao donjeti toliki bost da bi se toliko lošija arhitektura trebala prekriti, čak bi X6 trebao biti u prednosti. Ali, naravno igre nisu CPU aplikacije, već prvenstveno još od svojih početaka GPU orijentirane aplikacije, tako da nećeš nikada vidjeti toliku prednost kao što je vidiš u nekom benchmark programu. Ili eventualno neke simulacije koje koriste CPU za proračun nekih stvari u igri (ARMA 2, Sturmovik ako sam dobro napisao, itd.).

 

Uključi PM ili dođi na Steam, trebaš mi nešto.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 11:01 (Ranko Kukumar).
12 godina
neaktivan
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE

Evo i meni je na kraju ljeta u planu neki komp, naravno sa i5 2500K {#}

 

I, naravno, overclockao bih taj proc, pa nebi bilo lose i neki aftermarket cooler imat.

 

Sto mislite o AC Freezer 13 PRO?

Intel <3
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Hyperion kaže...

i5 2400 sigurno nije jači od i5 750 na 4GHz, a test imate Phenom II x6 vs i5 750 na 4GHz u igrama. Razlike u igrama gotovo i nema, tek sitna očima nevidljiva prednost intelu.

 

Što se mene tiče ja nebih uzimao procesor koji se neda clockat, turbo nevolim.

Taj test pokazuje samo da oba procesora mogu iskoristit jednu GTX570.

Zanimljivije bi bilo da ste koristili Vexxove dvije GTX470.

Ali kod nekog brutalnijeg GPU sistema tipa GTX590, ili čak dvije takve u SLI, razlika bi bila veća u korist i5.

Zašto? U single threaded benchovima i5 760 sa svojih 2.6GHz nadmaši jednog Phenoma x6 1100T sa 3.3GHz. (konkretno, cinebench R10, razlika od 200 CBMarksa)

Znači clock per clock ne mogu nikako biti ravnopravni.

Eto, ako Vexx ovo vidi, pozivam ga da odvrti Cinebench R10 (single thread) sa I5 750 clockanim na 4Ghz, pa da

vidimo kako jedna i5 750 jezgra na 4Ghz stoji u usporedbi sa jednom od i5 2400 na 3.1GHz. test

(a nije loše napomenuti da se i zaključani i5 2400 može mrvicu clockati, točnije do 3.6GHz, samo povećanjem turbo množitelja)

 

EDIT: Ne treba, pronašao sam na anandtechovom forumu.

 

Cinebench R10(Single CPU)

i5 750 @ 4GHz       -   5669 CB

i5 2400 @ 3.1GHz  -   5423 CB

 

Još samo fali rezultat od phenom x6 na 4GHz, to ti odvrti Hyp ako ti se da, ja ću pokušat pronać na netu.

Evo ga:

AMD Phenom II X6 1090T @ 4GHz  -  4613 CB

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 13:51 (Penryn).
14 godina
neaktivan
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Stvarno sam neodlucan ako uzmem intel morat cu imat losu maticnu (asrock h61m-vs) ali dobre performanse i malu potrošnju i zagrijavanje dok s druge strane ima AMD koji ima 6 jezgri i odlicnu maticnu (asrock 870E3) koja ima 2pcie 4 utora za rame ostale mogucnosti necu ni nabrajat. Pa me onda vise vuce amd jer smatram da ce u buducnosti igre moći iskoristiti svih 6 jezgri ali jos cu razmislit.
.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
RPG vs TENK kaže...
Stvarno sam neodlucan ako uzmem intel morat cu imat losu maticnu (asrock h61m-vs) ali dobre performanse i malu potrošnju i zagrijavanje dok s druge strane ima AMD koji ima 6 jezgri i odlicnu maticnu (asrock 870E3) koja ima 2pcie 4 utora za rame ostale mogucnosti necu ni nabrajat. Pa me onda vise vuce amd jer smatram da ce u buducnosti igre moći iskoristiti svih 6 jezgri ali jos cu razmislit.

870 Extreme3 nije dobra ploca zbog 4plus1 fazne regulacije,Phenom 1090T zahtjeva 8plus2 za normalan overclocking !!!

Ja ti preporucujem ovu plocu http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_188&products_id=9956 ima 8plus2 i ovaj procesor http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=8409 ovaj proc moze sigurno na 3.8 bez muke,ne zaboravi tu su veci takt i 6 jezgri...i grijese oni koji kazu da se 6 jezgri na Thubanima nece moci iskoristiti jeer ce biti prestari,Q6600 je star 4 godine pa noce igre dobro znaju iskoristiti njegove 4 jezgre znaci 880G Pro+1055=3.8-3.9GHz

15 godina
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE

ineresantno. pročitao sam sve postove i većina ljudi preporučuje intela u ovom slućaju. nasuprot tome, u postavljenoj anketi amd opcija ima duplo više glasova.

RPG vs TENK če i dalje ostati neodlučan.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 13:59 (Harold).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE

I šta ćeš danas sa Q6600? Grije se ko lud, troši struje, zastario je, i sporij je čak od Athlona II X4. Tko ga je kupio prije 4 godine danas od njegove 4 jezgre nema skoro pa nikakve koristi.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
13 godina
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Ranko Kukumar kaže...

I šta ćeš danas sa Q6600? Grije se ko lud, troši struje, zastario je, i sporij je čak od Athlona II X4. Tko ga je kupio prije 4 godine danas od njegove 4 jezgre nema skoro pa nikakve koristi.

glupost..nebi se kladia u to da je sporiji od athlona

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
16 godina
neaktivan
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Ranko Kukumar kaže...

I šta ćeš danas sa Q6600? Grije se ko lud, troši struje, zastario je, i sporij je čak od Athlona II X4. Tko ga je kupio prije 4 godine danas od njegove 4 jezgre nema skoro pa nikakve koristi.

Možda za bencheve i rušenje rekorda nije najbolji, ali svaki se primjerak uz tvornički napon clocka

bez problema do 3.0GHz i sa tim taktom parira Athlonu X4 640.

Nije najefikasniji, ali sa svoje 4 jezgre može donekle ispratit jednu današnju high-end grafu na većim rez.

(HD 6970, GTX570 ; Full HD rez)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 14:07 (Penryn).
13 godina
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
zoharbizo kaže...
Ranko Kukumar kaže...

I šta ćeš danas sa Q6600? Grije se ko lud, troši struje, zastario je, i sporij je čak od Athlona II X4. Tko ga je kupio prije 4 godine danas od njegove 4 jezgre nema skoro pa nikakve koristi.

glupost..nebi se kladia u to da je sporiji od athlona

  Od 32 testa, Athlon II X4 635 je brži u 24 testa. Nije osjetna razlika, ali postoji.

 

LINK

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
16 godina
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Penryn kaže...
Ranko Kukumar kaže...

I šta ćeš danas sa Q6600? Grije se ko lud, troši struje, zastario je, i sporij je čak od Athlona II X4. Tko ga je kupio prije 4 godine danas od njegove 4 jezgre nema skoro pa nikakve koristi.

Možda za bencheve i rušenje rekorda nije najbolji, ali svaki se primjerak uz tvornički napon clocka

bez problema do 3.0GHz i sa tim taktom parira Athlonu X4 640.

Nije najefikasniji, ali sa svoje 4 jezgre može donekle ispratit jednu današnju high-end grafu na većim rez.

(HD 6970, GTX570 ; Full HD rez)

I Athlon II X4 630 je dost bolji, opcenito od tog Intel proca pogotovo u dekodiranju videa H264 kaj je danas najbitnije tu je najveca razlika.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
12 godina
neaktivan
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE

Ako mozes opcija je i da cekas Bulldozera jer se ne isplati uzet i5 2400 zbog toga sto se jako malo clocka i to samo u sklopu turbo modea, a ni tu maticnu koja ne podrzava overclock. Ako uzimas i5 moja preporuka je 2500k i bolja maticna jerr tako neces pogrijesit.

Intel 4ever!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE

Ja sam sebi uzeo I5 2500k i asrock p67 E4 jer mislim da se isplati za to dati malo više pa sam na miru duže vrijeme.

 

 

Sve o iphone jailbreaku na http://iphone-jailbrek.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 17:20 (AFK).
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
RPG vs TENK kaže...
Koliko bi mi se isplatilo uzet i5 2500k i h61 jer to je najvise sto mogu uzet za svoj buđet ? Jer sam vidio negdje da se na h61/67 nemoze overclockat. Pa sam mislio kroz nekih godinu dana uzet p67 ili z67 maticnu.

i5 2500K se nikako nesiplati uzet bez ploče P67 ili z68 chipseta jel sa H61 chipsetom nemožeš clockat taj cpu koji je stvoren za clockanje. Ako nemaš za takvu ploču, onda komotno uzmi i5 2400 ili uzmi AMD Phenom X6 1055T što bi ti bilo još jeftinije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE

i5 2500K se nikako nesiplati uzet bez ploče P67 ili z68 chipseta jel sa H61 chipsetom nemožeš clockat taj cpu koji je stvoren za clockanje. Ako nemaš za takvu ploču, onda komotno uzmi i5 2400 ili uzmi AMD Phenom X6 1055T što bi ti bilo još jeftinije.

Sa prvom recenicom se u potpunosti slazem, a i5 2400 nije ni los izbor ako nece clockat.. A moja preporuka (ako bas hoces AMD) ti je uzet 4-jezgreni AMD Phenom 955BE, neki dobri cooler, maticnu i overclockat ga {#}

Intel 4ever!
13 godina
online
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
mate960 kaže...

i5 2500K se nikako nesiplati uzet bez ploče P67 ili z68 chipseta jel sa H61 chipsetom nemožeš clockat taj cpu koji je stvoren za clockanje. Ako nemaš za takvu ploču, onda komotno uzmi i5 2400 ili uzmi AMD Phenom X6 1055T što bi ti bilo još jeftinije.

Sa prvom recenicom se u potpunosti slazem, a i5 2400 nije ni los izbor ako nece clockat.. A moja preporuka (ako bas hoces AMD) ti je uzet 4-jezgreni AMD Phenom 955BE, neki dobri cooler, maticnu i overclockat ga {#}

955 BE je definitivno best buy procesor trenutno, prodaje se kao lud jel za manje od 800 kn se nikad nije mogao dobiti toliko dobar i jak procesor. Sad i5 2500k je puno bolji ,ali je i 100% skuplji, tako da kome pare nisu prepreka uzme Intela, a oni na budgetu uzmimaju opet odličan X4 955 BE. U biti nitko nije na gubitku {#}.

15 godina
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Autor, gledaj, 6 jezgri ce bit za buducnost, isto su govorili za s775 quadove pa se ipak isplatilo uzeti makar su neki pricali da je neisplativo.


Ako gledas sada i iduce dvije godine, i5 SB 2400 je definitivno isplativiji i jači.
Kasnije, će biti kasnije :D Jedino se isplati cekat AMD Bulldozera i IB sta ce oni nudit...naravno ako ti ovaj mjesec za kupnju nije prioritet
Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
I5 2400 ili Phenom II 1090BE

imam ogranicen buđet, 2000kn moram uzet mbo cpu i gigu rama barem onda na drugoj placi uzmem jos rama, oduvjek odkad znam za sebe koristim intel i nebi se htio odvojit od njega razmisljo sam o i5 2500k polovnom al nitko ne prodaje odlucio sam uzet i5 2400 novi za 1200kn i neku maticu bi trebo da izdrzi barem 2 godine bavim se grafickim dizajnom i zaigro bi pokoju noviju igricu tu i tamo, ako imate neku drugu preporuku rado cu razmotrit . unaprijed hvala =)

 

 

 

edit: mislio sam uzet ovu maticnu plocu za i5

Vrane nebom šestare
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2011 23:19 (Ner0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
Ner0 kaže...

imam ogranicen buđet, 2000kn moram uzet mbo cpu i gigu rama barem onda na drugoj placi uzmem jos rama, oduvjek odkad znam za sebe koristim intel i nebi se htio odvojit od njega razmisljo sam o i5 2500k polovnom al nitko ne prodaje odlucio sam uzet i5 2400 novi za 1200kn i neku maticu bi trebo da izdrzi barem 2 godine bavim se grafickim dizajnom i zaigro bi pokoju noviju igricu tu i tamo, ako imate neku drugu preporuku rado cu razmotrit . unaprijed hvala =)

 

 

 

edit: mislio sam uzet ovu maticnu plocu za i5

Bolje da AMD-a uzmeš, kod njega za te pare dobiješ odličnu matičnu sa heatsinkom na mosfetu i 8+2 regulaciju i x6 procesor.  A šta dobiješ kod intela? Procesor koji se nemre clockat i low end matična...

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2011 1:19 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
x6 je bezveze...
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
15 godina
offline
Re: I5 2400 ili Phenom II 1090BE
8ax kaže...
x6 je bezveze...

Zbog čega?

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice