Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memorijom

poruka: 13
|
čitano: 3.369
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memorijom

Lp svima. Imam navedenu ploču u naslovu u kombinaciji sa Ryzen 5 PRO 4650G, i 2x8 gb rama, i imam problema sa memorijom. Stvar je ovakva. Bios ne prepoznaje da imam 2x8 gb memorije,i ne prepoznaje memomoriju u utoru B1 samo u A1. Ako izvadim memoriju iz A1 utora i ostane momorija samo u B1 utoru, pc ne bota. Probao sam zamjeniti tri različita para memorije i uvijek isto. Windowsi također vide samo 8gb rama. Ali sad jedna zanimljiva stvar, a to je da CPU-Z vidi i detektira obadvije pločice rama. Sada ako je netko imao ili ima sličan problem i riješio ga je, bio bih zahvalan za pomoč, ili ako netko ima kakvih ideja.... Slike u prilogu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memorijom

Da li je najnoviji BIOS na matičnoj ploči?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memor

Je najnoviji bios je gore.

13 godina
online
Re: Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memor
herbrico kaže...

Je najnoviji bios je gore.

 Probaj izvaditi procesor i ponovno ga ugraditi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 8:13 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memor

Jesam, ne pomaže...

10 godina
offline
Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memorijom

možda banalan prijedlog - da li si probao malo slabije zategnuti cooler na cpu?

nedavno sam imao sličan problem na FX ploči (isto Gigabyte) pa išao istraživati što bi moglo biti pa naišao na taj prijedlog koji je ljudima rješavao stvar... (meni nije)

 

isto su mi cpu-z i bios pokazivali sva 4 keksa, ali u windowsima (7pro x64) je uvijek pola rama bilo reserved, koju god kombinaciju keksa probao...

isti taj ram mi uredno radi u HP SFF (i5 2600k cpu) kanti pa sam pretpostavio da je do toga kaj je ram u biti Intel certified pa nije baš za AMD...

 

tak da - probaj ovo s coolerom ak već nisi...

ps: 2 keksa mi uredno rade, ali 4 nisam uspio nikako upogonit bez ovih gore navedenih problema

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 12:21 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memor
60nine kaže...

možda banalan prijedlog - da li si probao malo slabije zategnuti cooler na cpu?

nedavno sam imao sličan problem na FX ploči (isto Gigabyte) pa išao istraživati što bi moglo biti pa naišao na taj prijedlog koji je ljudima rješavao stvar... (meni nije)

 

isto su mi cpu-z i bios pokazivali sva 4 keksa, ali u windowsima (7pro x64) je uvijek pola rama bilo reserved, koju god kombinaciju keksa probao...

isti taj ram mi uredno radi u HP SFF (i5 2600k cpu) kanti pa sam pretpostavio da je do toga kaj je ram u biti Intel certified pa nije baš za AMD...

 

tak da - probaj ovo s coolerom ak već nisi...

ps: 2 keksa mi uredno rade, ali 4 nisam uspio nikako upogonit bez ovih gore navedenih problema

 Da nije faulty matična? ako ima garanciju odma reklamacija.

10 godina
offline
Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memorijom

ili to ili još nek provjeri i CPU da li su mu svi pinovi ok...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memor

Jesam ni to ne pomaže

11 godina
offline
Re: Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memor
60nine kaže...

ili to ili još nek provjeri i CPU da li su mu svi pinovi ok...

 Bili su 4 pina savinuta na rubu ali sam ih poravnao bez problema. Momorija radi u drugom pc-u, ali na žalost nemam pri sebi procesor ni ploču kako bi testirao dali je cpu ili mbo, imam samo X470 u koju nejde ryzen 4560g i imam ryzen 2400g koj nejde u b550... koliko sam vidio u windowsima što se tiče procesora sve radi ok...odradio sam cinebench i superpi i sve radi ok...samo mi je čudno da bios ne vidi dimm slot 2, windowsi ne vide, ali cpu-z normalno vidi i prepoznaje obadvije pločice rama..

12 godina
offline
Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memorijom

imao sam slicno nesto samo na intel platformi sa gigabyte plocom, probaj reset cmos pa onda ubaci memoriju, ja sam tako uspio.

meni je bilo ili bi ucita jedan od dva keksa ili bi upao u neki bootloop non stop reset bez prikaza slike bez beepova

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 19:46 (1950Killer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memor
1950Killer kaže...

imao sam slicno nesto samo na intel platformi sa gigabyte plocom, probaj reset cmos pa onda ubaci memoriju, ja sam tako uspio.

meni je bilo ili bi ucita jedan od dva keksa ili bi upao u neki bootloop non stop reset bez prikaza slike bez beepova

 Hi, probao i to več, ništa ne pomaže...neznam kad mi ram samo u B1 samo se popale ventilatori,pc ne boota, ne rade ni ledice, nema ni nikakav beep kod ništa...tek kad vratim pločicu u A1 sve radi normalno, al naravno ne vidi se ova u momorija u B1

11 godina
offline
Re: Gigabyte B550I AORUS PRO AX - Problem sa memor

Lp svima još jednom. Evo riješio sam problem, pa da ga podijelim sa vama jel možda nekome pomogne u budučnosti. Nakon još dosta guglanja i pregledanih filmiča, otkrio sam da bi mogao biti problem u soketu na ploči. Skinuo sam onu plastiku sa soketa na ploči i dobro pogledao sve pinove ( nisu baš pinovi, ali neznam kako da to nazovem... ) na soketu sa povečalom, i otkrio da na jednom dijelu ima neki sitni komad plastike, to sam izvadio i sada sve radi ok. Memorija u B2 je prepoznata u bios-u. Ako netko ovo bude radio OPREZ dok skidate plastiku sa soketa, ja sam je malo potrgao iz prve.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice