FX 8300 vs i3 6100, non gaming

poruka: 10
|
čitano: 1.508
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
FX 8300 vs i3 6100, non gaming

Prijatelj me pita koji od ova 2 proca odabrati. Može na poslu birati između njih. Ostalo je na konfi praktički isto, 8GB DDR3(L), klasični disk, neke bezveze matične. Imat će komp 5-6 godina bez mogućnosti nadogradnje procesora.
Nisam ni sam siguran da li mu preporučiti ovaj što ima duplo jači single core ili ovaj sa više jezgri. Namjena je all rounder (Obrada fotki, CAD 2 i 3D, ponekad virtualka, Office, uz to surfanje sa puno težih tabova). Gaming ne dolazi u obzir, OC za FX također zbog stock coolera i slabe matične.

 

Što bi vi uzeli za tu namjenu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
FX 8300 vs i3 6100, non gaming

Kam ćeš na i3 pokraj Pentium G4560?
FX zaboravi ako ne ide sa dobrom matičnom, cooler-om i neće OC

 

EDIT: ako su to već gotove konfe, onda i3

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2017 14:17 (zuper).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
FX 8300 vs i3 6100, non gaming

Po meni neka uzme FX 8300 ako sigurno nece nadogradivati 5 godina. i3 ako nema dedicated graficku za piknut.

Burek s mesom
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2017 15:02 (KKristijan).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
FX 8300 vs i3 6100, non gaming

Dosta tezak odabir, bas zbog nemogucnosti oc, pretpostavljam da su to vec gotove konf koje ima na poslu, ja bih ipak izabrao intel jer moze nadograditi na jaci cpu, znaci samo zamjena cpu,dok kod amd ce to teze napraviti jer mora novu plocu kupovati a i za oc mu treba i dobar hladnjak. Pitanje je koliko je zahtjevan posao, ako ima mnogo multitaskinga onda amd

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: FX 8300 vs i3 6100, non gaming
fx bez razmisljanja
15 godina
offline
FX 8300 vs i3 6100, non gaming

Za autocad je uvijek bolji proc sa cim vecim ipc, tako da definitivno intel u tom slucaju, pitanje je koliko ima multitaskinga. A i ako ce mu komp poceti stekati lakse ce poslodavcu reci da moze samo ubaciti novu cpu nego da mora sve na novo sastavljati i rastavljati kao kod amd jer amd se i neda nadograditi na jaci cpu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
FX 8300 vs i3 6100, non gaming

Ako nema nadogradnji onda FX 8300. Ako ima onda i3 pa kasnije i7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
FX 8300 vs i3 6100, non gaming

Konfe su kakve jesu i prema dosadašnjim iskustvima neće biti nadogradnji procesora.

 

Hvala svima. Vidim da ste i vi podijeljeni. Idem pobrojat glasove :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2017 23:01 (jdv).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: FX 8300 vs i3 6100, non gaming
jdv kaže...

Prijatelj me pita koji od ova 2 proca odabrati. Može na poslu birati između njih. Ostalo je na konfi praktički isto, 8GB DDR3(L), klasični disk, neke bezveze matične. Imat će komp 5-6 godina bez mogućnosti nadogradnje procesora.
Nisam ni sam siguran da li mu preporučiti ovaj što ima duplo jači single core ili ovaj sa više jezgri. Namjena je all rounder (Obrada fotki, CAD 2 i 3D, ponekad virtualka, Office, uz to surfanje sa puno težih tabova). Gaming ne dolazi u obzir, OC za FX također zbog stock coolera i slabe matične

FX ponajvise zbog ovog

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: FX 8300 vs i3 6100, non gaming
chaselol kaže...
jdv kaže...

Prijatelj me pita koji od ova 2 proca odabrati. Može na poslu birati između njih. Ostalo je na konfi praktički isto, 8GB DDR3(L), klasični disk, neke bezveze matične. Imat će komp 5-6 godina bez mogućnosti nadogradnje procesora.
Nisam ni sam siguran da li mu preporučiti ovaj što ima duplo jači single core ili ovaj sa više jezgri. Namjena je all rounder (Obrada fotki, CAD 2 i 3D, ponekad virtualka, Office, uz to surfanje sa puno težih tabova). Gaming ne dolazi u obzir, OC za FX također zbog stock coolera i slabe matične

FX ponajvise zbog ovog

 naglasak je na ponekad 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice