AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.081.178
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

'jeftine' ploče ipak imaju razlog zašto su jeftine

a zapravo uopće nisu jeftine, what a mess 

 

sad zamisli jeftine gotove konfe s ovakvim pločama i iole jačim procom, koje uzme ekipa kojoj je bios znanstvena fantastika, ajoj 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 18:13 (picajzla0707).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Žohar kaže...

Molim vas, koje su "idle" frekvencije za procesor RYZEN 5 5600g?? Kada mi je zauzeće 1% on i dalje ide od 3.0GHz pa do 4.4. Matična je ASrock A520 a memoprija je 3.600MHz. Tek kupljeno računalo, nije overclock. Prvi put imam AMD do sada imao Pentium koji je išao od 0,8GHz pa do 3...

 

Ovisi s kojim programom gledaš :)
To je malo drlog s AMD-om. Instaliraj si Ryzen Master pa u njemu pogledaj. Kolko se sjećam (nemojte me odmah razapeti) CPU jako često mijenja frekvenciju (plus nešto sa sleep intervalima jezgri) i onda ovi razni programčići krivo čitaju.

Bitno da su ti OK temperature (koju isto Ryzen master drukčije očitava ) i nemaš brige.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

'jeftine' ploče ipak imaju razlog zašto su jeftine

a zapravo uopće nisu jeftine, what a mess 

 

sad zamisli jeftine gotove konfe s ovakvim pločama i iole jačim procom, koje uzme ekipa kojoj je bios znanstvena fantastika, ajoj 

 

 To je okvirno stari problem, ili Asrock je zafrknul Bios ili realno na tu M+ matičnu su zaljepili Bios od najeftinije A620 matične.To je ovako ili onako rješeno, ili dobro pogledaj kaj sam ja ranije napisal u pravoj temi.Ja sam to napisal dosta prije tog Stevinog videa, meni je tu odma nekaj bilo sumnjivo čim se Asrock igra skrivača sa CPU podrškom.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=34&jumpto=6612616&sort=asc&view=flat

 

Pa to fakat i jesu jeftine matične, ali samo 65W TDP-a CPU podrška je realno najmanji problem fučkaj ga sad.

 

Ukratko, najeftinije A620 Asrokače su smeče s obzirom da nemaju niti najosnovije RGB konektore.

 

U narednih godinu dana, u AM5 socket sjest če nekoliko novih APU procova sa TDP-om 65W.Ukratko=izbjegavati najeftinije Asrokače, ili ipak kupit ako ti se živo fučka za RGB tričarije. 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije to samo asrock. I drugi imaju takve ploče na kojima piše '7000 series cpu supported', a onda vidiš da pola procesora, i to ovih najazraktivnijih, nisu podržani.
Odnosno jesu i mogu se upalit, ali rade kao govno
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Nije to samo asrock. I drugi imaju takve ploče na kojima piše '7000 series cpu supported', a onda vidiš da pola procesora, i to ovih najazraktivnijih, nisu podržani.
Odnosno jesu i mogu se upalit, ali rade kao govno

Nije to samo AMD. Citat iz videa, 18:49 minuta:

As we were pretty unsuccessful in our attempts to solve this for budget Intel boards wich are complete and utter disaster and a real minefield for consumers.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 22:53 (SaintGriz).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Naravno, ali ovo je rajzen tema i to što sad radiš je klasični whataboutizam
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Naravno, ali ovo je rajzen tema i to što sad radiš je klasični whataboutizam

 Naravno da nije, jer si mučki prešutio to spomenuti. Ovako ispada da samo AMD ima užasne low end ploče, i naravno da 90% čitatelja ove teme neće sad gledati video od 20 minuta. Drugi put kada daješ TL:RD daj budi objektivan.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kako mučki kad se o tome pisalo davno prije? Mučki je u tvojoj glavi jer funkcioniraš kao i obično, fanbojevski, da ćeš srat do besvjesti po intelu, a čim amd napravi isto - pozivaš se na what about intel...
Jesam li nekidan napisao da je 4060ti teško govno? Jesam, uz nadu da će rx 7600 biti bolja.
Kad je izašla rx 7600 jedini sam napisao da je u odnosu na nevidiju barem sa 20% napretka u odnosu na 6600. Ti tako nešto nemereš napisat protiv amd-a jer si fanboj
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mene moja ASUS Crosshair VI HERO X370 i dalje super sluzi :D Uskoro ce nadam se i 3. proc na nju, ako me ostave na novom poslu.. Pederski je bilo sto se cekalo s podrskom 5000 serije, ali sta je tu je. Treba imat strpljenja s AMD-om x) Sto se tice hardveraja, slazem se s DarthMarkusom da je Asus nekako sigurna opcija. Mozda sam cak postao i fanboy, ne znam, ali vjerujem njihovoj automatiziranoj proizvodnji hardveraja.. Sto se tice BiOS-a imaju jak community pa se brzo moze saznati koji BIOS je bolji ili losiji.. CH6 ima skoro 2500 threadova na Overclockers.net lol. Naravno, proizvodjac je manje bitan, ako komponenta ima jamstvo i jos bolje, ako se kupi online pa uvijek ima onih 14 dana za povrat..
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma sve te firme gledaju kako da nam uzmu lovu, intel, amd, nevidija, asus, giga itd

sve su lakome i sve ih boli ona stvar za kupca, da opet proradi majning svi bi skupa poletili dić cijene i za nas gejmere bi ih najmanje bilo briga

kupiš ono što ti odgovara u datom trenutku i to je to

11 mjeseci
neaktivan
offline
5700g

kako funkcionira RAM u računalu sa amd 5700g procesorom (mb je ASUS ROG Strix B550-A)

 

ako imam 32 gb rama da li procesor sam uzima koliko mu treba memorije za grafiku

da li ja podešavam u biosu? ako da koliko treba staviti (16 za sustav 16 za grafiku ili 8/24 ili 24/8)

 

što je bolje vezano uz performanse?

 

 

kakvu memoriju trebam?

3200  cl 14  ili 3600 cl 16  ili 4000 cl18 (nisam još kupio, čekam slijedeću plaću, pa molim konkretan odgovor da znam kaj kupiti )

 

ima li veze koji je win glede boljih performansi

10 ili 11? (imam original 10 da li da ostanem na njemu ili ga upgrejdam na 11)

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2023 7:55 (Mercenary).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobar dan....

 

jedno pitanje korisnicima koji imaju novu seriju AMD Ryzen 7 serije.
Moze li se saznati koliko im se moze dodijeliti kolicina RAM-a preko Biosa ?

 

By by

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2023 19:38 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jebodiah kaže...

Dobar dan....

 

jedno pitanje korisnicima koji imaju novu seriju AMD Ryzen 7 serije.
Moze li se saznati koliko im se moze dodijeliti kolicina RAM-a preko Biosa ?

 

By by

Jesi ti videl kaj sam ti napisal u toj temi, ili si več brže bolje pobegel na more.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=37&jumpto=6629378&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A da sasvim očekivano, još okvirno friški AM5 socket ide barem do 2026 godine.

 

https://twitter.com/harukaze5719/status/1665695378564345859

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je to!  

fade to gray
Moj PC  
6 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Totalno su jadni nula prodaja am5 kad moraju navračat na staru.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Totalno su jadni nula prodaja am5 kad moraju navračat na staru.

Osim da je upravo suprotno, tamo di imaš točne podatke u zadnje vrjeme AMD AM5 procovi su prešišali Intel 1700 socket prodaju.

 

To je on o bitno, a detalji ipak idu u pravoj temi fučkaj ga sad.Dalje znamo, još uvijek neki nisu skužili da svaki prodani proc u dugovječni AM4 ne ide Intelu u prilog ili na račun.Đe je tebi logika hm, nemam poima ali nadam se da je nisi kupio od nekakvog prekupca.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 22:31 (rambox).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

To je to!  

 Kako u 2023/24 uvaliti još skuplji 6 core cpu, pa stavis mu oznaku 3dzanimljivo da Intela 6 core i nakon 6g gaženja(i7 8700) mozes prodati bez beda za 100€ dali ce tako biti i s Amd 3d vrijeme ce pokazati

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 22:46 (Boris grozni).
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da nece kada je 6 jezgri vec izaslo iz idealnog za igre, tada kad je Coffe Lake dominirao je 6/12 bio overkill i ispred svog vremena zato je i potrajao, a AMD je tek sa zen 3 na pragu 2020te stigao taj IPC uz i dalje nize taktove. Ali zato je ryzen 5600x/5600 jako blizu toga da bude novi 8700k po dugovjecnosti, vec je 3 godine na sceni a i dalje je bang4buck i tjera sve zivo.

 

Osobno ne vidim nikakvu paontu kupnje tog 5600X3D kada ce kostati jako blizu ryzena 7600 koji je jaci i kompletniji proc uz iGPU na dugovjecnoj platformi.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gle, sve ovisi o cijeni, naravno.

 

Gaming voli taj x3D, a ne treba mi 5800, dobro je imati siri izbor.

fade to gray
Moj PC  
7 0 hvala 1
18 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Preporuka bolje B550 ploče sa najmanje 8 USB utora, zasad sam našao ove dvije, ASUS mi se čini nešto bolji?

 

MSI B550 Gaming Plus

 

ROG STRIX B550-A GAMING

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SaintGriz kaže...

Preporuka bolje B550 ploče sa najmanje 8 USB utora, zasad sam našao ove dvije, ASUS mi se čini nešto bolji?

 

MSI B550 Gaming Plus

 

ROG STRIX B550-A GAMING

 

 

Obije su u redu. Na tvom mjestu bi uzeo ASUS zbog bolje zvučne kartice i LAN ulaza.

I want to believe
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 7 7800X3D + ASRock A620M-HDV/M.2+



 
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 Tsss, naravno da, prema Stevi from austalja, imam najbolju B650E ploču jer sam faca i znam izabrati...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2023 16:42 (notloB).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najnoviji BIOS za Gigabyte B450M S2H (F64) i Adrenalin 23.5.2 (za RX580 8GB) u kombinaciji sa Ryzen 5 3600 donijeli su mi samo probleme. Igranje BF5 i Division 2 više nije bilo zabavno, igre su usporile. Kod Media Markt je Corsair Vengeance LPX 2*8GB DDR4-3200 bila na akciji za 40tak €, no ni to nije pomoglo.
Naponi u BIOS-u su bili u redu, 1.35V za memoriju i 1.461V za procesor.
Kad sam uspio vratiti F63 verziju BIOS i Adrenalin 22.11.2 gore navedene igre opet su normalno proradile.
Corsair sjedi u pričuvi, jel moguće da upravljački program Adrenalin "usporava" na određeni način Ryzen-a kojeg imam??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ovo je trenutno stanje na slikama, igre su bile jako usporile. Mislio sam da je sve to zbog najnovije nadogradnje Windowsa 10, M.2 disk sam također testira.
BF5 single player je na momente trza, a ni multiplayer kojeg sam na kratko zaigra nije bio ništa bolji. Division 2 ista stvar.
Sve se vratilo u normalu kad sam vratio F63 verziju Biosa i stari Adrenalin.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za "Checksum : 35E0" i "Addresses download assistant vulnerabilities reported by Eclypsium Research" nisam uspija nać neko konkretno objašnjenje priko Google.
Eto, ako neko ima iste matičnu i procesor neka ne instalira F64 verziju BIOS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nadam se da se sada bolje vidi
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice