AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.556
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

do kolko ono ide ram na intel plocama od 500-600kn ?

 za i5 i i3 2666mhz za i7 i i9 2933mhz 10. generacija

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ubo bi 5600x jel se popravila stabilnost s njime..tj radi li out of the box s xmp ukljucenim? Ostali bi mi rami koje imam..sad neznam dal bi b550 ili x570 plocu? Cijena ploce nebitna..imam 6k za oboje

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...
Santana kaže...

do kolko ono ide ram na intel plocama od 500-600kn ?

 za i5 i i3 2666mhz za i7 i i9 2933mhz 10. generacija

 i sad kad im se šupak stiso na 11. generaciji nema vise ogranicenja za memoriju :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Ubo bi 5600x jel se popravila stabilnost s njime..tj radi li out of the box s xmp ukljucenim? Ostali bi mi rami koje imam..sad neznam dal bi b550 ili x570 plocu? Cijena ploce nebitna..imam 6k za oboje

 evo ja sam s peripetijama završio, Asus ROG Strix B550-F Gaming WiFi, Ryzen 5600x i ta Geill DDR4-3200 radi glatko s XMPom...

 

moram promijeniti PC u potpisu

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Glupo mi kupovat novu memu imam vengance pro rgb 3200cl16..jel su dominatori 3200cl 16 ista bolji ili je to isti cup pod dominator heatsprederima

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stiso se njima šupak odavno, samo što ga popuštaju pomalo. Najprije u jednoj generaciji 6core i5, pa u drugoj 6/12 i5, a tek sad puštaju i oc memorije na slabijim pločama. Konkurencija radi čuda, pa makar i postepeno.
Jedino da još sjaše sa 14nm, al valjda i to treba čekat još jednu generaciju :D
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

ma kužim da govoriš samo za one kojima se ruši non-stop, ali je veliki problem i što memorija ne radi kako treba

evo ti samo u zadnjih par postova imaš trojicu kojima ram ne radi kako bi trebao, a koliko ih je koji i ne znaju da im ne radi nego na minimumu

koliko ih je kojima se sruši sustav, ugase-upale i opet radi do idućeg rušenja, nejdu u servis

o tome govorim i onda kad kažeš da je to amd lutrija fanboji se odmah dignu na zadnje noge

A da se krenemo javljati mi kojima radi gdje bi zavrsili? 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

a tko ti brani, nazoveš servis i kažeš: dobar dan, ja sam tomonja i s mojim amd-om je sve u redu

 dapače, možeš im se javit svaki dan, siguran sam da će biti sretni 

 

EDIT

problem je samo što nemereš, jer te vjerojatno imaju u bazi podataka, slično kao i bug 

Tomo53nja kaže...

Po tome sam ja odmah od AMD-a trebao odustati kada sam imao problema sa plocom od 600 kn, pa onda problemi sa plocom od 800 kn, da bi na kraju zavrsio na ploci od 600 kn koja je dobro radila i na ploci od 1000 kn koja odlicno radi, dakle poanta je proucavat, pokusavat i ne odustajat pa ces na kraju doc do cilja i naucit sto i kako...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 12:23 (picajzla0707).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uuuuuu burn! Jeo_te pas, evo prijedlog.

 

 

Ajmo otvorit temu AMD problemi i losa iskustva da se tamo preseli preserans i vidimo koliko toga ima zapravo!!

 

Ovdje samo nek budu prijedlozi, pohvale, zelje i cestitke. :D

 

P.s.

@modertori sto kazete na temu problematika AMD ryzen?

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

a tko ti brani, nazoveš servis i kažeš: dobar dan, ja sam tomonja i s mojim amd-om je sve u redu

 dapače, možeš im se javit svaki dan, siguran sam da će biti sretni 

 

EDIT

problem je samo što nemereš, jer te vjerojatno imaju u bazi podataka, slično kao i bug 

Tomo53nja kaže...

Po tome sam ja odmah od AMD-a trebao odustati kada sam imao problema sa plocom od 600 kn, pa onda problemi sa plocom od 800 kn, da bi na kraju zavrsio na ploci od 600 kn koja je dobro radila i na ploci od 1000 kn koja odlicno radi, dakle poanta je proucavat, pokusavat i ne odustajat pa ces na kraju doc do cilja i naucit sto i kako...

 

Ne kuzis poantu, mi koji nemamo problema, a pri tome nemamo iskustva sa slicnim memorijama ili plocama koje imaju kolege, samo odmazemo jer zapravo ne znamo pravi uzrok problema i kako isti rijesiti zbog prvog navedenog...Isti prvi ti, a bome i ja, zato se i ne javljam osim ako se nekad ne radi o specificnom slucaju iste memorije ili ploce...

 

P.S. ne javljam se u servise jer vecinu servisa odradim sam sa svojim viskom ploca, ramova, napajanja, i sl. ne gubim vrijeme jos i na to...

 

Eto tko treba servis i probu za nesto od AMD-a neka se javi, paleta raznih ploca su tu, X570 od MSI-ja, Gigabyte-a, X370 Asusa i sl...Memorije takoder, od G-skilla, preko Corsaira do Kingstona, ispod 3000Mhz, preko 3000 Mhz pa do 4000 Mhz, mozemo sve isprobati...

 

Rijesio i rjesavam probleme za koje su se ljudi kunili ovako na prvu da je AMD krivac, Navi (zadnji slucaj) i sl. sto i je na kraju slucaj, ali iskljucvo u vidu grafe koja je tvornicki neispravna jer s drugom Navi grafom sve radi bez problema, s drugom AMD plocom i proizvodacem isto radi, naprimjer...

 

Vidi vraga na X370, a ni sada na X570 XMP nisam korisitio osim sto sam ga probao i memorija od 3000 Mhz i to Corsair RGB Pro "losi" A-die (prodani i rade kolegi koji se ne javlja na XMP-u) mi je radio ispod stock latencija bez problema, a isto tako mi je sada situacija sa X570 i Kingston HyperX Rgb ramom D-die koji je na 3200 stock, latencija kao stock otprilike, nesto malo nize, radi, mislim da je to cudo jedno...

 

Na dalje, zatrpavali bi temu bzvz o svemu tome, i tema bi izgubila smisao...Gore navedene probleme sam ja imao sa Amd-om od am3 soceta ako se ne varam, i to su krivci iskljucivo bili ploce, dakle nije krivac u ovom slucaju bio AMD (ne znam iz cega si zakljucio da je to tako)...Na dalje, kakvi ljudi rade u servisu i kako rade u nekim servisima, bolje da ne pricam, i dalje smatram da je bolje da se da nekome iskusnijem sa foruma da ti sredi neke probleme (vise iskustva sa AMD-om ili Intelom) jer su serviseri u vecini stvari ili neiskusni ili lose odrade posao pa imas jos vise ili opet problema...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 13:06 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...

Ne kuzis poantu, mi koji nemamo problema...

 pričamo o ljudima koji kupe komp ne znajući kako se ulazi u bios i što je to uopće, dakle većina kupaca

ne pričamo o tebi koji si u stanju sate, dane i tjedne provesti drkajući i isprobavajući sve i svašta dok ne proradi, e da bi zaključio kako zapravo 'problem nema' jer za tebe to i nije problem nego fičr

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 pričamo o ljudima koji kupe komp ne znajući kako se ulazi u bios i što je to uopće, dakle većina kupaca

ne pričamo o tebi koji si u stanju sate, dane i tjedne provesti drkajući i isprobavajući sve i svašta dok ne proradi, e da bi zaključio kako zapravo 'problem nema' jer za tebe to i nije problem nego fičr

Isto tako ljudi koji kupe komp a ne znaju nista ili jako malo, ili nemaju iskustva cackaju svasta jer su naculi kako nesto moze bolje, moze se clockat, bolje latencije i tako i dode do problema, nemozes ni braniti takve ljude...

 

Ja isto sam obicni kupac, oni kod kojih kupujes nema tih podjela tako da ne znam zasto bi ih trgovci dijeliti, serviseri vec da jer oni ugl. rjesavaju probleme...Za mene je sve ako se moze bolje ficr naravno, zasto ne ako moze bolje, za tebe ako nemas isksutva je najbolje plug and play, za nekog drugog XMP i sl. a takvih ima takoder dovoljno i puno, i zato kazem, bolje da kao takav oblik ne smetamo...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 16:18 (Tomo53nja).
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala

 

Pravilo je jasno od nedavno - ako nisi pri parama onda uzmi Intel.

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala

 

Pravilo je jasno od nedavno - ako nisi pri parama onda uzmi Intel.

 Nisu tolko pare bitne kolko je,zakaj dat 3600kn za 5800x ako je 10700k 2400kn da li je 5800x tolko bolji u svemu?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Radis li ista osim gaming/streaming?

Survivor - eye of the tiger
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Radis li ista osim gaming/streaming?

 Niti ne stremam puno,tu i tamo malo preko discorda frendovima dok traze,tako da je samo gaming u pitanju 90% vremena 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da bi mogao uzeti u obzir zen2. Tipa ryzen7 3700x...

Survivor - eye of the tiger
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Mislim da bi mogao uzeti u obzir zen2. Tipa ryzen7 3700x...

 ne zelim stare ryzene,onda bi po tom pitanje rade uzo 5600x kad bi vec moro

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 16:46 (Nvidia GTX 680).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...
metallic kaže...

Radis li ista osim gaming/streaming?

 Niti ne stremam puno,tu i tamo malo preko discorda frendovima dok traze,tako da je samo gaming u pitanju 90% vremena 

 Posto prelazis na novi cjipset i sve ja bih ti preporucio da prvo vidis koliko te izadje kompletan bundle CPU + MBO + RAM ako ostale komponente uzimas jer ovaj i7 jeste jeftiniji i za gaming ti je sasvim dovoljan ali ako ce te u konacnici sa plocom i RAM-ima izaci isto kao i AMD kombinacija onda je bolje ici na Ryzen. 

 

Uostalom najbolje ti je u temama za sklapanje racunara reci sa kojim budzetom raspolazes, koju grafu i monitor imas i dobit ces trenutno najisplativiju opciju. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...
metallic kaže...

Mislim da bi mogao uzeti u obzir zen2. Tipa ryzen7 3700x...

 ne zelim stare ryzene,onda bi po tom pitanje rade uzo 5600x kad bi vec moro

Nema tu nista staro kolega, samo novo i novije. Po tome je svaki intel nakon delidatora stari. :D

Survivor - eye of the tiger
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svakako nije za odbaciti ni to da Ryzen potencijalno pruza mnogo vise zabave kad je u pitanju memorija

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala

 novi bi trebao imat osjetno bolje single core performanse od starog i7 10700k

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala

 novi bi trebao imat osjetno bolje single core performanse od starog i7 10700k

 

 

jel to opravdava 800kn vise kaj se tice gaminga?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...
Santana kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala

 novi bi trebao imat osjetno bolje single core performanse od starog i7 10700k

 

 

jel to opravdava 800kn vise kaj se tice gaminga?

 a gle po meni ne opravdava niti jedan procesor skuplji od r5 3600, ako igras na rezoluciji 1440p ili vise, al to je samo moje misljenje :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 22:48 (Santana).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za pet fps-a više vrijedi dat život ako treba. Nemoj to više nikad dovest u pitanje.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Santana kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje za vas teske nerds,prelazim napokon sa i7 4770k na nesto novije,samo i dalje ne znam na kaj da prodem ryzen ili intel,htio bi 8 jezgri ali ne zelim dati 3600kn za 5800x ako mi je 10700k sa 8 jezgri sad upravo gledam 2450kn a ponovo necu ryzen 5 zato kaj ima 6 jezgri,gledam novi intel lineup smece je novi i7 11700k je 3300k znaci 800kn vise nego last gen a imaju isto jezgri,daj neko pomozi sa odlukom bois hvala

 novi bi trebao imat osjetno bolje single core performanse od starog i7 10700k

 

 

jel to opravdava 800kn vise kaj se tice gaminga?

 a gle po meni ne opravdava niti jedan procesor skuplji kd r5 3600, ako igras na rezoluciji 1440p ili vise, al to je samo moke misljenje :)

 Na ultrawide sam 3440x1440 to znaci da mogu i 5600x onda vjerovatno isti perf u gejms ce bit ko na i7 10700k makar imo 2 cores extra i guess

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na 1440p možeš bilo šta sve je isto.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jezuš kristuš na kubik.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Travanjnjnjnjnjnj :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice