AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.722
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je ASRock jako pao u ocima sa plocom koju trenutno koristim u kucnom serveru. Sluzbeno podrzavaju SR-IOV a zapravo uopce ne radi. Posaljem im mail da pitam kako da upogonim SR-IOV jer u BIOS-u postoji opcija - oni mi odgovore da to podrzavaju samo na Windows 10. A Windows 10 uopce ne podrzava SR-IOV. Gnjavio ih danima i onda mi samo prestali odgovarati na mailove mater im jebem

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je li uopće moguće staviti Ryzen na matičnu i koristiti računalo normalno, bez zamaranja s XMP, PBO, RAM CAS, štogod piz****jama? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jesus kaže...

Je li uopće moguće staviti Ryzen na matičnu i koristiti računalo normalno, bez zamaranja s XMP, PBO, RAM CAS, štogod piz****jama? 

 Moguće je

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da, samo učitaš XMP za RAM i to je to...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

da, samo učitaš XMP za RAM i to je to...

 Ja koliko pratim ovu problematiku XMP i stvara najviše problema.

 

Na sinovom kompu nisam ama baš ništa dirao po biosu nego sam samo instalirao OS i neka pegla a bogme i pegla i ne buni se.

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
Stric_Jura kaže...

da, samo učitaš XMP za RAM i to je to...

 Ja koliko pratim ovu problematiku XMP i stvara najviše problema.

 

Na sinovom kompu nisam ama baš ništa dirao po biosu nego sam samo instalirao OS i neka pegla a bogme i pegla i ne buni se.

 Mislim da je vjerojatnost da u prebuiled konfiguraciji nekog ozbiljnijeg dućana ne radi XMP ravna nuli. Slobodno ga upali za free boost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 1:11 (user2206).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
user2206 kaže...
nicky.sl kaže...
Stric_Jura kaže...

da, samo učitaš XMP za RAM i to je to...

 Ja koliko pratim ovu problematiku XMP i stvara najviše problema.

 

Na sinovom kompu nisam ama baš ništa dirao po biosu nego sam samo instalirao OS i neka pegla a bogme i pegla i ne buni se.

 Mislim da je vjerojatnost da u prebuiled konfiguraciji nekog ozbiljnijeg dućana ne radi XMP ravna nuli. Slobodno ga upali za free boost.

 Vjerujem ja dućanu ali bogme ne vjerujem ni AMD-u ni AsRock-u

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

da, samo učitaš XMP za RAM i to je to...

bas suprotno, najmanja vjerovatnost da ces imat sranja sa memorijom je bios na default, a ne na XMP, upravo ih XMP najvise i zeza i to tRC vrijednost koja je u XMP postavkama

 

OC3D je testirao sve i jednu maticnu plocu i objavio na forumu rezultate sranja sa svim mogucim memorijama koje imaju na raspolaganju, a imaju ih poprilicno 

 

"memory support is all over the place, with many DIMMs refusing to run at their rated speeds and some kits that simply refused to boot at all. 
 
with the help of new BIOS/UEFI updates and the release of newer AMD AGESA microcode updates, things have improved tremendously, but that still does not mean that AMD's Ryzen platform is perfect in regards to memory support, especially when many new AGESA BIOS versions are still in beta.

we noticed a strange trait that was present on every AM4 motherboard that we tested so far. The motherboard always set the Bank Cycle Time (tRC) to 75 clocks, instead of the 48 clocks that were listed in the DIMMs XMP table. this is probably for stability reasons "

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Linkao si test 1. generacije Ryzena od prije 4 godine

https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/amd_ryzen_memory_optimisation_-_the_effect_of_trc_timings/1

To danas više nije relevantno niti se može uzimati kao argument

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
user2206 kaže...

Linkao si test 1. generacije Ryzena od prije 4 godine

https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/amd_ryzen_memory_optimisation_-_the_effect_of_trc_timings/1

To danas više nije relevantno niti se može uzimati kao argument

 kako ne, pa isti su problemi sa tRC i XPM postavkama i BIOS updatima, stavi su defaul BIOS vrijednosti pa pogledaj koliki ti je tRC ploca stavili a koliko ti pise u XMP

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 9:03 (3dfx).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taman i da je problem, defaultni xmp na većini e die, b die stickova uopće nije agresivan. Mene je smetalo što ne mogu 3800 c15, a da mi stock xmp ne radi vratio bi proc momentalno.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

zasigurno vecina nema problema, da li zato sto niti ne znaju sta je BIOS, pa niti nemaju pojma kak im je memorija podesena, ili su kupili gotovo racunalo, pa takoder nemaju pojma kak radi memorija

 

najveci problem je sto 4 godine AMD ne moze ispraviti to sranje sa memorijom  

 

ne znam kako im to nije prioritet.

 

moguce da  DELL, HP, Lenovo, Acer i ostali imaju tako jadnu ponudu svojih racunala baziranih na Ryzenu, pogotovo workstation racunala, upravo zbog memorijskih problema

 

Tek su sa izlaskom 4000 serije malo pojacali, ali je to opet slabo u odnostu na Intel

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jesus kaže...

Je li uopće moguće staviti Ryzen na matičnu i koristiti računalo normalno, bez zamaranja s XMP, PBO, RAM CAS, štogod piz****jama? 

 

Ja sam uzeo ram kojem na pakiranju pise "for intel" i 4 keksa rade bez greske od prvog dana na XMP postavkama. PBO i te pizdarije sam jednom-dvaput upalio samo da vidim kako sve radi sa time i to je to. Imao sam problema sa prevelikim naponom kojeg je ploca pumpala nasumce ali i to su popeglali kroz BIOS update. Cekam jesen da ubodem 5900x i ne sumnjam da ce platforma kao takva ostati stabilna. Sto se ne moze reci za graficku koju sam prodao...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Stara spika sa AMD-om: ako radi - sve radi super. Kad ne radi - treba ti Lisa osobno doci da podesi.

Ja sam se preporodio sa zadnjim BIOS-om za svoju Mastericu i bas sam zadovoljan. Od grafe sam u potpunosti odustao i uzeo si GT710 dok ne prodje crypto ludilo...

Imaš GT710 sada? Kako radi? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

Imaš GT710 sada? Kako radi? 

 

Imam sliku na monitoru

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Envy kaže...

Imaš GT710 sada? Kako radi? 

 

Imam sliku na monitoru

A igrice.. neke starije tipa Age og Empires II.. to je ona sa 2 GB RAM-a?

Sorry.. možda bolje da odustanemo idemo iz okvira "crvenih". 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Envy kaže...

Imaš GT710 sada? Kako radi? 

 

Imam sliku na monitoru

 Znači već je bolja od 5700xt .

 

Svaka ćas.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

saga se nastavlja.

 

odnesao sam cijelo racunalo u ducan, sjeo sa njima u servisu, i isli smo memoriju po memoriju sa lagera, dok nisamo nasli koja radi.

 

sretni dobitnik je Kingston KH3200C16D4 kit 2x8GB.

 

ucitava XMP postavke i radi sve bez drkica, stabilo u svemu u cemu se prije rusilo

 

super sretan dodem doma, rokam cijeli vikend Apex, sve super sve pet.

 

u subotu oko 3 ujutro ugasim komp. pogledam UFC do kraja, idem dalje igrat nesto, upalim komp i stane na ekranu od BIOS, ono gdje pise press del, F11 to enter BIOS i ne mrda

 

nemres u bios, nemre load windoza, hahahah umirem od smijeha

 

clear CMOS, radi opet, stavim XMP i sve ponovo kak je bilo, nema rusenja cijeli dan sve radi tip top, ugasim komp, upalim ga, opet isto sranje nemrem u BIOS nece boot windoza

 

clear CMOS, radi opet.

 

i eto, sad ce bit upaljen non stop, dok ne prodam, jer mi se vise neda, stvarno sam se potrudio, ali ne ide.

 

previse je to sranja cak i za mene, koliko god bio strpljiv

 

ide sve u prodaju, imam MAC Mini, World of Warcraft, Dota i ostale igre koje imaju Mac verzije cu igrat, mogu bez Apexa :D

 

od te love kupit cu konzolu, AMD vise nikad niti probat, a da li cu slagat ponovo neki Windows PC, to cu vidjet jos, nikad ne reci nikad, ali siguran sam da AMD nikad 

 

 

Moj PC  
5 2 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzet ćeš konzolu sa AMD-om unutra 

Moj PC  
15 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čitam ispovjesti takve, i apsolutno sam zapanjen kolki netko peh za pehom može imat s hardwareom, dok ja apsolutno 100% stabilno držim stari 1600 na OCu i samoj granici napona (ok sad više ne, spustio ga gotovo na stock radi situacije na tržištu) kojeg se usudim stavit na nekvalitetnim B350 pločama i BIOSima koji su tada slagani za AMD više-manje prek one stvari. 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

saga se nastavlja.

 

odnesao sam cijelo racunalo u ducan, sjeo sa njima u servisu, i isli smo memoriju po memoriju sa lagera, dok nisamo nasli koja radi.

 

sretni dobitnik je Kingston KH3200C16D4 kit 2x8GB.

 

ucitava XMP postavke i radi sve bez drkica, stabilo u svemu u cemu se prije rusilo..

 

Koji si ti baksuz, pa to je strašno.. Da se djele zlatne šipke i da si uzmeš jednu.. u tvojim bi rukama ona postala brončana. 

 

Kaj nisi prije neki dan rekao da ti Crucial radi na XMP-u. Koja je ploča na kraju u pitanju? Koliko sam uspio pratit, ti si imao MSI ploču, pa Gigu i sad na kraju AŠrot.. sa lošeg na lošije.. 

 

 

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Uzet ćeš konzolu sa AMD-om unutra 

Napisao sam nikad vise Windows PC sa AMD-om. Konzola nije Windows PC

 

Rupy da, bila je MSI B550 koja nije radila sa RX 580 grafickom, pa Gigabyte B550, koja nije radila sa memorijom, i sad je Asrock koja radi, ali je ne smije ugasit, osim ako hoces svaki put clear CMOS

 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ttebao si ići na sigurnjak i uzeti asus, meni tufica radi bez ikakvih problema, a i inače imaju najbolji bios i posljednje vrijeme vrlo dobro hlađenje
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Ttebao si ići na sigurnjak i uzeti asus, meni tufica radi bez ikakvih problema, a i inače imaju najbolji bios i posljednje vrijeme vrlo dobro hlađenje

 Da je tija ić na sigurnjak onda bi uzeja Intel konfigaraciju

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nekima je tehnologija majka, nekima maceha.

 

Sto god sam slozio, 99% je radilo od prve. No svejedno za kucne korisnike predlazem OEM

rijesenja, gdje je jamstvo sigurno, hardware kompatibilan, i moguci problemi brzo i lako rjesivi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

decki sve je ok, laganini, evo vec imam 3 PP za kupnju, pa nije problem

 

imao sam intel konfu koju sam prodao, kupio mac i ryzen konfu, kao pricuvnu samo za Apex, dok ne bude prilika za jacu graficku

 

a uvijek kupujem svake 3 godine najbolje za gaming sto se nudi u trenutku kada kupujem, sad je to Ryzen i 3000 serija nvidia, a kako su cijene i dobava grafa kakve jesu, uzeo sam RX 580 tek toliko da mogu Apex vrtit dok ne kupim 3080 ili 4080 sto god prije dode

 

Medutim kao je Mac Mini strojcina samo takva, i nisam ocekivao da je toliko bolji workstation od PC-a sa CUDA jezgrama, a i mogu igrat na njemu ostale igre koje igra, plus ova sranja sa platformom, na kraju cu uzet konzolu i to je to

 

sve super sve 5 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

decki sve je ok, laganini, evo vec imam 3 PP za kupnju, pa nije problem

 

imao sam intel konfu koju sam prodao, kupio mac i ryzen konfu, kao pricuvnu samo za Apex, dok ne bude prilika za jacu graficku

 

a uvijek kupujem svake 3 godine najbolje za gaming sto se nudi u trenutku kada kupujem, sad je to Ryzen i 3000 serija nvidia, a kako su cijene i dobava grafa kakve jesu, uzeo sam RX 580 tek toliko da mogu Apex vrtit dok ne kupim 3080 ili 4080 sto god prije dode

 

Medutim kao je Mac Mini strojcina samo takva, i nisam ocekivao da je toliko bolji workstation od PC-a sa CUDA jezgrama, a i mogu igrat na njemu ostale igre koje igra, plus ova sranja sa platformom, na kraju cu uzet konzolu i to je to

 

sve super sve 5 

 

 

 

 

 

 

 Kolko sam pratio nisi probo asus ploču ?U širokom luku izbjegavam Gigabyte ploče a još u većem Asrock, B550/ X570 Asus ploče nikakvih problema sa XMP i ono apsolutno maltretiranje ručnim overclockanjem raznih ramova, PBO što ne, sve radi super.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

 Kolko sam pratio nisi probo asus ploču ?U širokom luku izbjegavam Gigabyte ploče a još u većem Asrock, B550/ X570 Asus ploče nikakvih problema sa XMP i ono apsolutno maltretiranje ručnim overclockanjem raznih ramova, PBO što ne, sve radi super.

 

Sta ne valja sa gigabyte plocama? Samo sam znatizeljan

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
ivicask kaže...

 Kolko sam pratio nisi probo asus ploču ?U širokom luku izbjegavam Gigabyte ploče a još u većem Asrock, B550/ X570 Asus ploče nikakvih problema sa XMP i ono apsolutno maltretiranje ručnim overclockanjem raznih ramova, PBO što ne, sve radi super.

 

Sta ne valja sa gigabyte plocama? Samo sam znatizeljan

 Pa da valjaju nebi 3dfx ovo sve pisao probleme.Iskusio sam ih i sam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 14:07 (ivicask).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa valjaju, jedino sučelje biosa im je u klincu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice