AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.525
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Puno tog ubrzanja i napretka ce biti na grbi PCI-e v4 uparenog sa DDR5.

Najbolja stavka koja bi DDR5 standardno trebao imati, jer bit parnosti,

tj. dio memorije koja ce kontrolirati parnost bitova, i u principu ce svaki DDR5

modul imati osnovne karakteristike ECC memorije - sto je super za kucne korisnike,

koji vise nece morati lutati i traziti ECC kompatibilne procesore i ploce - sama funkcija

ce biti na razini DIMM modula, i samim time ce gubitak performansi biti zanemariv.

 

https://www.anandtech.com/show/15912/ddr5-specification-released-setting-the-stage-for-ddr56400-and-beyond

Svaka ali baš svaka komponenta u računaru ima u sebi ECC tj kôd za korekciju grešaka... Osim memorje.

Ryzen je donio podršku za ECC memoriju i rekao sam sebi: "konačno, uskoro mali NUC-evi koji će trošiti 25W ili QoS FireWalli i milina..
Ali malo morgen!

Ryzen podrđava od 4 tipa ECC memorije UDIMM, RDIMM, LRDIMM i FBDIMM samo ovaj prvi i to usudio bih se reći najgore vrste. Plus memorija mora bizi certificirana od strane AMD-a i raznoraznim JDEC ili kojim već xDEC standardima:

Evo kupio si ECC memoriju te jeftinu ploču i pripadaju či Ryzen procesor:

 
Ali PC se ne pali? Zašto?:

Tako da na jeftini Ryzen kao mikro server ovaj put možeš - zaboraviti. 

Čitav video imaš 
kratak je i gledljiv.

Ryzen = Shitzen, džaba su implementirali u ionako čipletovanom procesoru dodatne funkcije za ECC memorije, koju ama baš nitko neće koristiti, a onaj tko bi i korstio neće gledati da sklopi konfu za Ryzenom ili Intelom nego će gledati Out of Box rješanja.

Zaključak: još jedno sranje koje nam je AMD donio a mi (ja prvi) se obradovao kao djete šarenoj laži.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kad dodje 2022 onda ces reci "mozda bolje pricekati 2023 kad bude druga generacija AM5 chipseta i DDR5 memorija"

 

jer gotovo je sigurno da ce prva generacija DDR5 suxati, kao i  da ce biti problema sa prvim AM5 chipsetom

 

uvijek je nesto bolje/brze iza ugla...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

Svaka ali baš svaka komponenta u računaru ima u sebi ECC tj kôd za korekciju grešaka... Osim memorje.

Ryzen je donio podršku za ECC memoriju i rekao sam sebi: "konačno, uskoro mali NUC-evi koji će trošiti 25W ili QoS FireWalli i milina..
Ali malo morgen!

Ryzen podrđava od 4 tipa ECC memorije UDIMM, RDIMM, LRDIMM i FBDIMM samo ovaj prvi i to usudio bih se reći najgore vrste. Plus memorija mora bizi certificirana od strane AMD-a i raznoraznim JDEC ili kojim već xDEC standardima:

Evo kupio si ECC memoriju te jeftinu ploču i pripadaju či Ryzen procesor:

 
Ali PC se ne pali? Zašto?:

Tako da na jeftini Ryzen kao mikro server ovaj put možeš - zaboraviti. 

Čitav video imaš 

kratak je i gledljiv.

Ryzen = Shitzen, džaba su implementirali u ionako čipletovanom procesoru dodatne funkcije za ECC memorije, koju ama baš nitko neće koristiti, a onaj tko bi i korstio neće gledati da sklopi konfu za Ryzenom ili Intelom nego će gledati Out of Box rješanja.

Zaključak: još jedno sranje koje nam je AMD donio a mi (ja prvi) se obradovao kao djete šarenoj laži.

 

ECC radi bez problema na AM4 platformi i ljudi su cak bez problema OCali ECC memoriju na 3600+MHz

AMD jedino ne daje sluzbenu podrsku, ali hardver ga podrzava bez problema (i zen2 i zen3, tako da vjerojatno radi i na zen/zen+)

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/eyp5ff/my_experience_of_switching_from_nonecc_to_ecc_ram/

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/l493wy/my_experience_overclocking_ecc_memory_on_ryzen/

 

 

ne vidim po kojoj logici je dodatan feature SRANJE ? jel to zato sto ECC radi na AMD platformi a na intelu ne ?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 10:34 (Fanu).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

kad dodje 2022 onda ces reci "mozda bolje pricekati 2023 kad bude druga generacija AM5 chipseta i DDR5 memorija"

 

jer gotovo je sigurno da ce prva generacija DDR5 suxati, kao i  da ce biti problema sa prvim AM5 chipsetom

 

uvijek je nesto bolje/brze iza ugla...

 Da, i to je na žalost moguće.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
Envy kaže...

Svaka ali baš svaka komponenta u računaru ima u sebi ECC tj kôd za korekciju grešaka... Osim memorje.

Ryzen je donio podršku za ECC memoriju i rekao sam sebi: "konačno, uskoro mali NUC-evi koji će trošiti 25W ili QoS FireWalli i milina..
Ali malo morgen!

Ryzen podrđava od 4 tipa ECC memorije UDIMM, RDIMM, LRDIMM i FBDIMM samo ovaj prvi i to usudio bih se reći najgore vrste. Plus memorija mora bizi certificirana od strane AMD-a i raznoraznim JDEC ili kojim već xDEC standardima:

Evo kupio si ECC memoriju te jeftinu ploču i pripadaju či Ryzen procesor:

 
Ali PC se ne pali? Zašto?:

Tako da na jeftini Ryzen kao mikro server ovaj put možeš - zaboraviti. 

Čitav video imaš 

kratak je i gledljiv.

Ryzen = Shitzen, džaba su implementirali u ionako čipletovanom procesoru dodatne funkcije za ECC memorije, koju ama baš nitko neće koristiti, a onaj tko bi i korstio neće gledati da sklopi konfu za Ryzenom ili Intelom nego će gledati Out of Box rješanja.

Zaključak: još jedno sranje koje nam je AMD donio a mi (ja prvi) se obradovao kao djete šarenoj laži.

 

ECC radi bez problema na AM4 platformi i ljudi su cak bez problema OCali ECC memoriju na 3600+MHz

AMD jedino ne daje sluzbenu podrsku, ali hardver ga podrzava bez problema (i zen2 i zen3, tako da vjerojatno radi i na zen/zen+)

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/eyp5ff/my_experience_of_switching_from_nonecc_to_ecc_ram/

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/l493wy/my_experience_overclocking_ecc_memory_on_ryzen/

 

 

ne vidim po kojoj logici je dodatan feature SRANJE ? jel to zato sto ECC radi na AMD platformi a na intelu ne ?

 

Slažem se u potpunosti!

 

To je zapravo feature (ECC RAM jel'!) koji je opet općenito implementiran toliko koliko je (u praksi serveri i skuplje radne stanice) zbog čiste pohlepe od strane intela, a kao što rekoste jedna je od korisnijih stvari i trebao bi biti zlatni standard te generalno implementiran jer prektički nema utjecaja na ciijenu RAM-a kada se pogledaju dodatne komponente potrebne za implementaciju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 10:42 (Jehonan).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ECC na AMD AM4 platformi radi - je AMD tu funkciju nije iskljucio, nego dao otvorene ruke OEM-ovima

u implementaciji ECC podrske.

 

Nije kao Intel zakljucao i rekao "e moras kupit to to to to i to", pa da mozes imati ECC podrsku.

 

Na EU trzistu imas bar 170 ploca koje su OEM-ovi certificirali za ECC memoriju, i to radi normalno.

To je 2/3 od svih AM4 dostupnih ploca u EU (259 razlicitih modela).

 

Od tih 170 imas bar 15 ITX ploca koje podrzavaju ECC, dakle uz jeftini APU,

napravis jeftini Firewall / NAS samo tako - ne moras ispljuniti porez za budela kod Intela,

te imas punu slobodu sa otvorenim kodom, tipa stavis virtualke sa pfSensom i OpenMediaVaultom,

za sicu slozis savrsen setup.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

Čitav video imaš 

kratak je i gledljiv.

 LOL 

Znači linkao si Linusa koji hvali AMD što je dao mogućnost ECC memorija na desktop konfiguracijama + objašnjava kako od 4 tipa ECC memorije UDIMM, RDIMM, LRDIMM i FBDIMM samo UDIMM ima smisla na desktop računalima i da nepodržavanje ostalih uopće nije minus.

Kakav salto mortale 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

kad dodje 2022 onda ces reci "mozda bolje pricekati 2023 kad bude druga generacija AM5 chipseta i DDR5 memorija"

 

jer gotovo je sigurno da ce prva generacija DDR5 suxati, kao i  da ce biti problema sa prvim AM5 chipsetom

 

uvijek je nesto bolje/brze iza ugla...

 

forumaš kaže...
Fanu kaže...

kad dodje 2022 onda ces reci "mozda bolje pricekati 2023 kad bude druga generacija AM5 chipseta i DDR5 memorija"

 

jer gotovo je sigurno da ce prva generacija DDR5 suxati, kao i  da ce biti problema sa prvim AM5 chipsetom

 

uvijek je nesto bolje/brze iza ugla...

 Da, i to je na žalost moguće.


Pa sve vam moram nacrtati. JEDEC organizacija koja u suradnji sa vendorima tipa AMD, INTEL, ARM i ostalima standarzuje memorije počela je još 2017. da radi na DDR5-ici. A iza PCIe definicije stoji PCISIG. Sve se zna koji će gdje biti bit, ljudi pametniji od svih nas zajedno do u tranzistor poslože specifikaciju, a vi izmišljate toplu vodu.

DDR5 kao i PCIe će na Intelu raditi kao Ruska Doksa, dok će na AMD-u škljakati kao i uvijek..

Krivo vam je i znam da vam je krivo... i meni je bilo krivo kada nisam u 4 modula mogao u AMD-u memoriju natjerati da radi na onoliko kliko AMD kaže da radi: na 800 MHz, Na dva ide sa bilo koja 2 (pa i različita) modula na 4 neće ni pod razno a lik je otvorio dvije ladice 2 metra široke x 1 metar uske pune memorije. Nema šta nismo upogonili.

Zašto dotani fičer u Ryzenu nje dobra ideja... pa jednostavno zato što će umjesto 13,0B trazistora CPU imati 13,1B trazistora (primjer). A onda će ih Intel pošamarati tamo gdje trebaju AVX-512 instrukcije koje to trenutni Ryzen - nema.

Ja mogu još dok mi je zabavno vam odgovarati a vi... ne znam.. prepustite se strastima. Trolate forum bezveze.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

mani se kompjutera.. nije to za tebe

 

pises takve nebuloze i neistine da je to za nepovjerovat

u svakom postu te ljudi moraju ispravljati jer pises drlog 

 

 

 

ne znam kako si izdrzao 12g na ovom forumu bez bana..

 

molim te nam nemoj nikoji krc vise crtat - ne znas ni crtat ni pisat

odi si svrsavaj po svojim xeonima i ecc memoriji, i pusti nas normalan narod da se tu dopisujemo bez uleta jebivjetara poput tebe

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 11:06 (Fanu).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

mani se kompjutera.. nije to za tebe

 

pises takve nebuloze i neistine da je to za nepovjerovat

u svakom postu te ljudi moraju ispravljati jer pises drlog 

 

 

 

ne znam kako si izdrzao 12g na ovom forumu bez bana..

 

molim te nam nemoj nikoji krc vise crtat - ne znas ni crtat ni pisat

odi si svrsavaj po svojim xeonima i ecc memoriji, i pusti nas normalan narod da se tu dopisujemo bez uleta jebivjetara poput tebe

dr. Robert iz odjela Tehničkog Marketinga AMD-a kaže "ECC nije onemogućen. Radi, ali nije validiran za naše juzere".
Šta ti ovdje nije jasno kada ista UDIMM memorija Hynix (iste latencije ista frekfencija isto sve) RADI, ali Samsungova NE RADI, ili obratno. Šta ti ovdje nije jasno?

Aaaa, sad znam što pjeniš? Još uvijek te boli što nisi mogao momku reći da će mu raditi ZEN3 na ploči. Ali tehnički nisi ni znao.. ali da si radio u prodaji sa klijnetima trebao si mu reći da će najmanji problem biti flašovanje BIOSA-a jer je to sitnica u odnosu na na novce za koje daje na HW.

AMD Ryzen forum sveden na fusnotu kao što nixass kaže, jer se fokus prebacio na ARM vs. Intel.
Da vas ja ne potpirim, jedni drugima bi samo slali mame. Mislim ja mogu do sutra.. odo sada izvakumiorati jedan frižider i napuniti ga (treba mi jedno par sati posla) i dok dvo-stepana vakum pumpa bude radila ja ti mogu do sutra odgovarati... Uzemme 500 kuna i meni danas dosta... a ti se uvhati u kolo sa svojim pajdašima koj ne smiju na Discord doći.

Kao što rekoh malo vas je. Imate Zoom pa si organizjte međusobnu konferenciju pod nazivom "kako Envya izritirati". Ugušit ćeš se u vlastitoj pjeni pokuvajući mene uvrijediti.

PS: Kolege nicky.sl i Valentin17 da li vam je zabavno, meni je gušt sa ovakvim stručnjacima razgovarati.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobra stvarcica i dobra vijest za neku ekipu medju nama.

 

Link: cpu safety bracket

 

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
5 0 hvala 3
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam jutros, sav u strahu od postova koje sam pročitao na Redditu i ostalim forumima, stavio beta BIOSe na B450. Upalio XMP i evo sve radi ko po špagi. Benchmarci, igre, render, nema BSODa, pregrijavanja i sl. Stvarno ne znam što radi ovi ljudi po Redditu kad im se sve crasha, pa ne mogu bootati, ne radi im boost na CPU i sl. Inače, početkom sljedećeg tjedna stiže 5600x, i mislim da onda imam zaokružen build.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U principu ti ne treba, jer AMD-ovi procesori od s754 koriste isti ZIF, i znam da se ljudima desi da iscupaju procesor

ili saviju kontakte - ali to je samo do neiskustva - prije skidanja hladnjaka dovoljno je samo lagano zaljuljati hladnjak

u smjeru sata i obratno, i osjeti se kad termalna pasta popusti - nakon toga samo podignes hladnjak horizontalno prema gore i proces je gotov.

 

Sopper-Shimovi u doba s462 je imalo smisla, jer mnogi neiskusni mladi informaticari nisu imali dovoljno iskustva, a ni logike,

da pogledaju da je na hladnjaku napravljen isto takav zub, i da je orjentacija hladnjak bitna, da se ne slomi jezgra.

 

 

Stvarno je danas gotovo nemoguce ostetiti kontakte na procesoru, no ipak - "majstori" uspiju svasta, cak i nemoguce.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Windowsi su krivi za sve, kao uvik. Ryzen ponajmanje. Lp

 

P.s. ima takve ekipe kojima nista ne radi...

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Ja sam jutros, sav u strahu od postova koje sam pročitao na Redditu i ostalim forumima, stavio beta BIOSe na B450. Upalio XMP i evo sve radi ko po špagi. Benchmarci, igre, render, nema BSODa, pregrijavanja i sl. Stvarno ne znam što radi ovi ljudi po Redditu kad im se sve crasha, pa ne mogu bootati, ne radi im boost na CPU i sl. Inače, početkom sljedećeg tjedna stiže 5600x, i mislim da onda imam zaokružen build.

 Ja koji sam tudum za bios i hardverske postavke općenito nisam imao nikakvih problema ni sa Zen 2 ni s 3. I Čestitam na 5600x a.k.a sapunator, sapunanje Intela može početi .

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Kolega Envy nam je jako nervozan , sad je u fazi kad ne može ni skrivati emocije, potop Intela mu je povrijedio ego pa se sada mora intenzivnije i agresivnije liječiti ovdje. Ajde Envy bit će bolje, možda ne u Bosni, ali u Intelu hoće i u to ne sumnjam, mogu ti pokušati srediti državljanstvo i posao ovdje ako ti je sila pa da i taj dio riješiš, i uz procvat Intela da ti vratimo osmijeh na lice, a vratit osmijeh na lice najvećem hejteru foruma nije mala stvar, dobar izazov svakako.

 Jos spomene onaj discord a na discordu ekipa da boli glava, "ekipa" od koje je aktivno par (bananih) ljudi i komentiraju jedino nase izjave, bravo  

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 13:00 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Ja sam jutros, sav u strahu od postova koje sam pročitao na Redditu i ostalim forumima, stavio beta BIOSe na B450. Upalio XMP i evo sve radi ko po špagi. Benchmarci, igre, render, nema BSODa, pregrijavanja i sl. Stvarno ne znam što radi ovi ljudi po Redditu kad im se sve crasha, pa ne mogu bootati, ne radi im boost na CPU i sl. Inače, početkom sljedećeg tjedna stiže 5600x, i mislim da onda imam zaokružen build.

Samo provjeri napon, imas li spajkova/peakova te opcenito pogledaj na kolko ti je napon kada se dogadja boost. Btw. mozes probati clockati/undervoltati sa CRT..

 

Da se nadovezem, ja sam upario B450M Mortar i stari Ryzen 1600. Defaultni napon ide preko 1.3V, sto nije bio ni blizu slucaj s X370 maticnom. Mislim da cu morat stavit fix napon jer negativni offset bas i ne pomaze, makar nisam previse testirao.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Dobra stvarcica i dobra vijest za neku ekipu medju nama.

 

Link: cpu safety bracket

 

 

 pa nije to loše, sad ćeš umjesto cijelog čipa iščupat samo ihs 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
metallic kaže...

Dobra stvarcica i dobra vijest za neku ekipu medju nama.

 

Link: cpu safety bracket

 

 

 pa nije to loše, sad ćeš umjesto cijelog čipa iščupat samo ihs 

IHS jest besmrtan u svakom smislu. ;)

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
metallic kaže...

Dobra stvarcica i dobra vijest za neku ekipu medju nama.

 

Link: cpu safety bracket

 

 

 pa nije to loše, sad ćeš umjesto cijelog čipa iščupat samo ihs 

Znači dobiš gratis delidanje.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
FileFicho kaže...

Ja sam jutros, sav u strahu od postova koje sam pročitao na Redditu i ostalim forumima, stavio beta BIOSe na B450. Upalio XMP i evo sve radi ko po špagi. Benchmarci, igre, render, nema BSODa, pregrijavanja i sl. Stvarno ne znam što radi ovi ljudi po Redditu kad im se sve crasha, pa ne mogu bootati, ne radi im boost na CPU i sl. Inače, početkom sljedećeg tjedna stiže 5600x, i mislim da onda imam zaokružen build.

Samo provjeri napon, imas li spajkova/peakova te opcenito pogledaj na kolko ti je napon kada se dogadja boost. Btw. mozes probati clockati/undervoltati sa CRT..

 

Da se nadovezem, ja sam upario B450M Mortar i stari Ryzen 1600. Defaultni napon ide preko 1.3V, sto nije bio ni blizu slucaj s X370 maticnom. Mislim da cu morat stavit fix napon jer negativni offset bas i ne pomaze, makar nisam previse testirao.

Na defaultu radi na 1.000-1.012V, u boostu ide do 1.4V, ali temperature ne prelaze 63 stupnjeva pa mislim da je okej?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ono, za default da, ako ces ga tako drzat 5 godina po meni ne. Imas dvije ez fix opcije, ili PBO pa namjestat curve optimizer ili Clock Tuner Ryzen - namjestis OC profil (tj. das programu da ti rjesi sve) i onda ga upalis po zelji. S tim programom ces imati fixni napon, ali s obzirom na primjerak vjerojatno puno nizi od ovog kaj trenutno imas. Takodjer mos napravit 2 profila, npr. jedan s 1,2V za svakodnevni rad i jedan npr. 1,275V za OC. Sa PBO-om se nisam igrao, ali sam na 5800X kod frenda vidio da radi jako dobro. Mozes se poigrati. 3. opcija ti je manual overclock koje zahtjeva najvise vremena..

 

Eh da, mozes raditi kao i ja, sto mislim da je najbolje na duge staze sa 3000 serijom. Ugasis core performance boost ili kako ti se vec zove ta opcija na maticnoj. Znaci pogasis boost (3600Mhz mislim da je vise nego dovoljno za light work i surfanje) i samim time mices naponske peakove, a sacuvas defaultni niski napon (malo me cudi kako to da ti ne ide ispod 1V, trebalo bi ici i ispod), a onda kada zelis performanse jednostavno upalis CTR profile. CTR je inace sredina izmedju rucnog OC-a i PBO-a, a najveca prednost mu je clockanje po CCX-evima i jednostavnost. Npr. mozes surfati dok ti on clocka jer radi small FFT testove koji ne traju 100 godina s malim koracima u naponu, a kad je blizu BSOD-a automatski pogasi testiranje i imas lijep log za sve korake. Naravno jednom kad nadjes nekakav optimalni profil dalje lagano testiras stabilnost s cim oces.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 14:02 (The_Fichek).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

PS: Kolege nicky.sl i Valentin17 da li vam je zabavno, meni je gušt sa ovakvim stručnjacima razgovarati.

Ja sam se umorio, ali zato pratim što ti pišeš. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
Envy kaže...
Fanu kaže...

mani se kompjutera.. nije to za tebe

 

pises takve nebuloze i neistine da je to za nepovjerovat

u svakom postu te ljudi moraju ispravljati jer pises drlog 

 

 

 

ne znam kako si izdrzao 12g na ovom forumu bez bana..

 

molim te nam nemoj nikoji krc vise crtat - ne znas ni crtat ni pisat

odi si svrsavaj po svojim xeonima i ecc memoriji, i pusti nas normalan narod da se tu dopisujemo bez uleta jebivjetara poput tebe

dr. Robert iz odjela Tehničkog Marketinga AMD-a kaže "ECC nije onemogućen. Radi, ali nije validiran za naše juzere".
Šta ti ovdje nije jasno kada ista UDIMM memorija Hynix (iste latencije ista frekfencija isto sve) RADI, ali Samsungova NE RADI, ili obratno. Šta ti ovdje nije jasno?

Aaaa, sad znam što pjeniš? Još uvijek te boli što nisi mogao momku reći da će mu raditi ZEN3 na ploči. Ali tehnički nisi ni znao.. ali da si radio u prodaji sa klijnetima trebao si mu reći da će najmanji problem biti flašovanje BIOSA-a jer je to sitnica u odnosu na na novce za koje daje na HW.

AMD Ryzen forum sveden na fusnotu kao što nixass kaže, jer se fokus prebacio na ARM vs. Intel.
Da vas ja ne potpirim, jedni drugima bi samo slali mame. Mislim ja mogu do sutra.. odo sada izvakumiorati jedan frižider i napuniti ga (treba mi jedno par sati posla) i dok dvo-stepana vakum pumpa bude radila ja ti mogu do sutra odgovarati... Uzemme 500 kuna i meni danas dosta... a ti se uvhati u kolo sa svojim pajdašima koj ne smiju na Discord doći.

Kao što rekoh malo vas je. Imate Zoom pa si organizjte međusobnu konferenciju pod nazivom "kako Envya izritirati". Ugušit ćeš se u vlastitoj pjeni pokuvajući mene uvrijediti.

PS: Kolege nicky.sl i Valentin17 da li vam je zabavno, meni je gušt sa ovakvim stručnjacima razgovarati.

 Uopće mi nije gušt s tim likovima raspravljat ali zato imaju vrhunsko štivo za prikratit vrime dok sidin na wc školjci 

Niti je meni gušt... 

Valentin17 kaže...
Envy kaže...

PS: Kolege nicky.sl i Valentin17 da li vam je zabavno, meni je gušt sa ovakvim stručnjacima razgovarati.

Ja sam se umorio, ali zato pratim što ti pišeš. 

 

.... a isti umor i ja osjećam: Nekada me ovako opušta dok puštam pjesme u radionici, nekada dok popravljam 3 paralelno laptopa naberu se ovi postovi.

Ali nema mi većeg gušta kada postavim ovako pitanje:

I onda kada ne dobiješ odgovor pišeš sebi poen. Ili otvoriš pivu.

A uvijek, baš uvijek u AMD Ryzen/Radeon temi kada im ukažeš na problem, konkretno pitaš "a što ovo se desi?" oni ovako kao ovaj Fanu ignorišu (čitaj nemaju što da odgovre).
Ali dalji problem je što on to ne može ignorisati, on će nešto i napisati.. u među vremu, pajdaši njegovi koji njega vole ili mene mrze će da ga podrži dok je on naposlu ili skida peku iz sušare.

Drugi daleko veći problem su osobe kao Riot. Dakle lik je sasvim ok? Da budemo realni sasvim je ok, za rubriku vjerovali ili ne. Ali ovdje kao da je sasvim ne-regularna osoba - kao bijesan pas. I sam mi je priznao na Discordu da mu je ovaj račun neki stari koji služi za trolanje i da pazi kako trola i da je forum mrtav i da m uje tu samo da trola. Sve imam u PrtScr.

Sad neka se on zapita sa skoro 30 godina zašto to radi ili neka se moderatori zapitaju koga on pravi ludim.

Ili još bolje da se mi zapitamo koji đavo ovdje radimo?

Ukazao sam na jednostavnu činjenicu da jeftinih servera sa ECC memorijom nema pod Ryzenom, jer validirana memorija je skupa. Ali AMD-ovci se prave kao da sam im rodbinu pobio. I ok mi je to, diskutovat ću pod nekim razumnim pravilima.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj podforum je zakurac

sta da ti odgovaram, vec sam ti poslao 2 linka na kojima su ljudi upogonili ecc memoriju na zen2 i zen3

to sto ti nisi znao isto napraviti pa trolas ovdje i ispijas si pive je zabava samo tebi i slicnima - bilo tko sa pola mozga je odavno uvidio da nema smisla ovdje ista pisati ili ulaziti u rasprave sa matorim budalama

 

tako da uzivajte si tu trolajuci/drkajuci/poentirajuci si medjusobno

 

ne cudi me ni da moderatori ne zele imati posla citajuci baljezgarije ovdje..uzivajte

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

Ovaj podforum je zakurac

sta da ti odgovaram, vec sam ti poslao 2 linka na kojima su ljudi upogonili ecc memoriju na zen2 i zen3

to sto ti nisi znao isto napraviti pa trolas ovdje i ispijas si pive je zabava samo tebi i slicnima - bilo tko sa pola mozga je odavno uvidio da nema smisla ovdje ista pisati ili ulaziti u rasprave sa matorim budalama

 

tako da uzivajte si tu trolajuci/drkajuci/poentirajuci si medjusobno

 

ne cudi me ni da moderatori ne zele imati posla citajuci baljezgarije ovdje..uzivajte

 

Pa sta te ima čudit od Intelovaca, to ti je ekipa s onog famoznog discorda, odbačeni od društva, perma banani itd, pola ih je debelo u 40-ima, najveći uspjeh i zadovoljstvo u životu im je doći tu na forum što su i sami priznali više puta, a svatko zaslužuje sreću pa koliko god ona jadna i inferiorna bila pa im nemoj to uskraćivati. Dobio sam par screenshotova od nekih s discorda, spika im je tamo na razini tinejđera, količina gluposti koje tamo možeš pročitati je nenadje*iva, a prosječna dob 37 god, dakle sve je jasno. Imaš 5800x, zvijer od procesora, sapunator, uništavaš sve Intelovo i nema te šta dirat njihovo trollanje, oni su ti koji su inferiorni i moraju hvatat nas Zen 3 korisnike, neka se guše u mržnji i patnji, a mi Zen 3 korisnici ćemo ih gledat i uživati, živio Zen 3 .

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi moji, moram vam reci nesto.

 

Da sam kojim slucajem danas stigao na forum i da mi je ovo prvi post.....

 

Morao bi napisati da u zivotu nisam vidio vecu kolicinu "spama" igdje ikad, i da samo endem moze ovdje izvuc korisne info.

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
24 0 hvala 8
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Ljudi moji, moram vam reci nesto.

 

Da sam kojim slucajem danas stigao na forum i da mi je ovo prvi post.....

 

Morao bi napisati da u zivotu nisam vidio vecu kolicinu "spama" igdje ikad, i da samo endem moze ovdje izvuc korisne info.

 

 Pa vidis da se riot citav svoj vijek foruma bavi tuđim stvarima, da je njemu stalo da nekome nesto pomogne hmm tesko, zato ekipa vecinom i odlazi od takvih.A forumske teme za HW postale su žuta štampa iz dana u dan vecinom je relacija amd vs intel.Amd vs nvdia i tako u krug. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam ciljao na nikog pojedinacno, i znam da je ovo opca tema, al opet sam iznenadjen sto smo ovdje napravili.

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Nisam ciljao na nikog pojedinacno, i znam da je ovo opca tema, al opet sam iznenadjen sto smo ovdje napravili.

 

 Pa tko je ovdje zapoceo raspravu ? Pa naravno intelovas/nvidijas aka "Forumas", ne starta se ovo bez veze jer uvijek netko napravi povod tome, kak neki trolaju ovdje onda se to isto prenese na Intel/nvidia temu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice