AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.085.622
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Tiger Lake je brži od Ryzena osjetno ovaj novi ako je isti broj jezgri i dretvi. Znači ovaj novi zen mora dignut ipc 20% najmanje ako misli parirat. Sad taj novi zen kakav bude tko zna, iznenade ovi iz Amd-a svakom novom serijom.

 Hm sad gledam, moguće da će Tiger Lake-H ići zaista sa 8 jezgri, ali onda će koštati jako jako puno, kad već i Ice Lake sa 4 jezgre košta više nego Ryzen sa 6.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Tiger Lake je brži od Ryzena osjetno ovaj novi ako je isti broj jezgri i dretvi. Znači ovaj novi zen mora dignut ipc 20% najmanje ako misli parirat. Sad taj novi zen kakav bude tko zna, iznenade ovi iz Amd-a svakom novom serijom.

 

otkud ti da je osjetno brzi od ryzena?

 

The new Tiger Lake stills falls down against the competition when we start discussing raw throughput tests. Intel was keen to promote professional workflows with Tiger Lake, or gaming workflows such as streaming, particularly at 28 W rather than at 15 W. Despite this we can easily see that the 15 W Renoir options with eight cores can blow past Tiger Lake in a like-for-like scenario in our rendering tests and our scalable workloads. The only times Intel scores a win is due to accelerator support (AVX-512, DP4a, DL Boost). On top of that, Renoir laptops in the market are likely to be in a cheaper price bracket than what Intel seems to be targeting.

 

mobilni ryzen 5800H dolazi sa zen3 jezgrama (iste kao i u desktop 5xxx CPUovima), koje imaju 20~% bolji IPC od zen2 jezgri koje ima ryzen 4800H - tako da sa pariranjem Intelu nece imati problema.

 

ostaje vidjeti koliko ce biti konkurentan zen3 mobilnim procesorima - pogotovo sto se tice potrosnje struje i zagrijavanja gdje intel muku muci vec godinama (tako da me bas zanima sta ce biti sa 8 jezgrenim tiger lakeom), pogotovo zato sto je tiger lake i dalje na 14nm (sigurno ce throttlati u vecini laptopa..)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 16:20 (Fanu).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja tu ne vidim mobilne Ryzene na single core rezultatima:
https://www.cpu-monkey.com/en/cpu-intel_core_i7_1165g7-1613

Ali vidim neke iz serije 5000 koji su dosta slični, dok ova 4000 osjetno kaska. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 16:39 (mislioc).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

4600h je na 1100 bodova u r23 koji je zen 2.Tako da ce 5600h/u zen 3 biti na nekih 1400/1500 bodova kao i taj tiger-lake.

 

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa onda mora dignut IPC jedno 30% ili 20% pa biti nešto slabiji ali nešto jeftiniji. Sad ova Iris intrgruša je dosta dobra tak da i Vegicu moraju našiljit.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
error_666 kaže...

Tnx za info , vidjet cu cijene , mozda i 3200 CL16 zaganjam . Ovo jednim klikom na 3600 misliš samo postavit na 3600 u BIOSu i to je to  ? 

 To su isti rami, Ballistix 3000 CL15/3200 CL16 i 3600 CL16. Ovi 3600 CL16 su ono plug i play sa XMPom, dok tipa 3200 CL16 upalis XMP i manulano povecas frekvenciju na 3600 i ustedis 200kn. E sad ako ciljas ovaj ballistix 3600 cl16, mozda nebi bilo lose malo istrazit i onaj b-die za 900kn u admu (flare x, 3200 cl14), gledam ljudi na Zen 2 idu ono po 3600/3733 CL14 na cca 1.4v (sto je jako dobro, 1.4v je nista za b-die).

 Tnx jos jednom . 900kn  mi je ipak malo previše za izdvojiti za ram jer ne vidim potrebe za tim  . Ici cu na 3600 CL16 na kraju ipak , jer je razlika u cijeni naspram 3200 mala . Narucit cu iz USA , izaci ce me oko  80e sa dostavom . 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 18:58 (error_666).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
hahhaajaads kaže...
error_666 kaže...

Tnx za info , vidjet cu cijene , mozda i 3200 CL16 zaganjam . Ovo jednim klikom na 3600 misliš samo postavit na 3600 u BIOSu i to je to  ? 

 To su isti rami, Ballistix 3000 CL15/3200 CL16 i 3600 CL16. Ovi 3600 CL16 su ono plug i play sa XMPom, dok tipa 3200 CL16 upalis XMP i manulano povecas frekvenciju na 3600 i ustedis 200kn. E sad ako ciljas ovaj ballistix 3600 cl16, mozda nebi bilo lose malo istrazit i onaj b-die za 900kn u admu (flare x, 3200 cl14), gledam ljudi na Zen 2 idu ono po 3600/3733 CL14 na cca 1.4v (sto je jako dobro, 1.4v je nista za b-die).

 Tnx jos jednom . 900kn  mi je ipak malo previše za izdvojiti za ram jer ne vidim potrebe za tim  . Ici cu na 3600 CL16 na kraju ipak , jer je razlika u cijeni naspram 3200 mala . Narucit cu iz USA , izaci ce me oko  80e sa dostavom . 

Di to narucujes??

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

B&H photo video shop u Americi , 90 dolara + 13.68 dostava za BIH na adresu DHL-om 

 

 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1548863-REG/crucial_bl2k8g36c16u4wl_ballistix_rgb_16gb_8x2_3600.html

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...

B&H photo video shop u Americi , 90 dolara + 13.68 dostava za BIH na adresu DHL-om 

 

 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1548863-REG/crucial_bl2k8g36c16u4wl_ballistix_rgb_16gb_8x2_3600.html

 

 

 Cekaj, zar nije da na tih 90$ ide jos njihov porez, pa onda jos ti placas svoj porez i carinu ?

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko znam ne , jer su i drugi uzimali . Ide cijena kako i piše , a tako i pise na checkoutu 89.99+ +13.68  ,  a sto se carine tiče oslobođeno je plaćanja  za sve do 300 km (150e), tako je za BIH 

Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
error_666 kaže...

B&H photo video shop u Americi , 90 dolara + 13.68 dostava za BIH na adresu DHL-om 

 

 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1548863-REG/crucial_bl2k8g36c16u4wl_ballistix_rgb_16gb_8x2_3600.html

 

 

 Cekaj, zar nije da na tih 90$ ide jos njihov porez, pa onda jos ti placas svoj porez i carinu ?

 U HR bi ispalo $129.6

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Tiger Lake je brži od Ryzena osjetno ovaj novi ako je isti broj jezgri i dretvi. Znači ovaj novi zen mora dignut ipc 20% najmanje ako misli parirat. Sad taj novi zen kakav bude tko zna, iznenade ovi iz Amd-a svakom novom serijom.

 

Fanu kaže...
mislioc kaže...
Tiger Lake je brži od Ryzena osjetno ovaj novi ako je isti broj jezgri i dretvi. Znači ovaj novi zen mora dignut ipc 20% najmanje ako misli parirat. Sad taj novi zen kakav bude tko zna, iznenade ovi iz Amd-a svakom novom serijom.

 

otkud ti da je osjetno brzi od ryzena?

 

The new Tiger Lake stills falls down against the competition when we start discussing raw throughput tests. Intel was keen to promote professional workflows with Tiger Lake, or gaming workflows such as streaming, particularly at 28 W rather than at 15 W. Despite this we can easily see that the 15 W Renoir options with eight cores can blow past Tiger Lake in a like-for-like scenario in our rendering tests and our scalable workloads. The only times Intel scores a win is due to accelerator support (AVX-512, DP4a, DL Boost). On top of that, Renoir laptops in the market are likely to be in a cheaper price bracket than what Intel seems to be targeting.

 

mobilni ryzen 5800H dolazi sa zen3 jezgrama (iste kao i u desktop 5xxx CPUovima), koje imaju 20~% bolji IPC od zen2 jezgri koje ima ryzen 4800H - tako da sa pariranjem Intelu nece imati problema.

 

ostaje vidjeti koliko ce biti konkurentan zen3 mobilnim procesorima - pogotovo sto se tice potrosnje struje i zagrijavanja gdje intel muku muci vec godinama (tako da me bas zanima sta ce biti sa 8 jezgrenim tiger lakeom), pogotovo zato sto je tiger lake i dalje na 14nm (sigurno ce throttlati u vecini laptopa..)

 

MGloc kaže...

4600h je na 1100 bodova u r23 koji je zen 2.Tako da ce 5600h/u zen 3 biti na nekih 1400/1500 bodova kao i taj tiger-lake.

 

 

 

 

mislioc kaže...
Pa onda mora dignut IPC jedno 30% ili 20% pa biti nešto slabiji ali nešto jeftiniji. Sad ova Iris intrgruša je dosta dobra tak da i Vegicu moraju našiljit.

 Iskreno za sve ove vase postove, najbolja opcija bi bila kada bi taj novi Intel bio brzi, imao bolju integrisanu grafiku i jos cjenovno konkurentan AMD-u pa da opet imamo skidanje cijena i sto bolje procesore za sto manje love. 
I samo ste vidjeli sta se desi kada netko ima "najbolje" procesore na trzistu, odmah cijena skace u nebesa i ne pada olako. 

Nema ovdje stajanja na jednu ili drugu stranu, treba samo stati na stranu svog novcanika.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitch kaže...
hahhaajaads kaže...
error_666 kaže...

B&H photo video shop u Americi , 90 dolara + 13.68 dostava za BIH na adresu DHL-om 

 

 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1548863-REG/crucial_bl2k8g36c16u4wl_ballistix_rgb_16gb_8x2_3600.html

 

 

 Cekaj, zar nije da na tih 90$ ide jos njihov porez, pa onda jos ti placas svoj porez i carinu ?

 U HR bi ispalo $129.6

 A ono, znaci oko 107€, dok je sa geihalzsa (dostava od trgovine ili mailbox) cca ~100-105€. 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stranu novcanika i zdravog razuma.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@mitch
A jbga da sam u hr vj ne bi ni išao u te egzibicije :D tj uzeo bi negdje na buraza,živi u hr, al zbog ovog sr*** niko nikud.
Ovdje u bih kolju sa cijenama, takav isti od 120 do 150e 🙄
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 21:31 (error_666).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dali netko ima link za dobar vodič kroz OC za 3700x, jučer sam primjetio veliki nestabilan OC što sam napravio....
Jer izgleda da sam ga clokao s malo previše voltaže, te ide do 80C i smanji se clock...

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

CTR? Automatski ti sve postela , jos ti napise koje voltaze/clock za undervolt a koje za overclock i kakav Sample te pogodio...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 10:55 (MGloc).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Luka123 kaže...

Dali netko ima link za dobar vodič kroz OC za 3700x, jučer sam primjetio veliki nestabilan OC što sam napravio....
Jer izgleda da sam ga clokao s malo previše voltaže, te ide do 80C i smanji se clock...

 

OCat ryzene ima smisla jedino ako zelis bolje multi threading performanse..OCaj memoriju dokle ide, a za procesor ostavi nek PBO radi svoje (i probaj undervoltat pa vidjeti hoces li tako dobiti bolje performanse/jace boost clockove/nize temperature)

 

Ja sam svog 2700X undervoltao za 0.1V - nize temperature i bolje performanse all around (jer duze drzi boost clockove)

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

OCat ryzene ima smisla jedino ako zelis bolje multi threading performanse..OCaj memoriju dokle ide, a za procesor ostavi nek PBO radi svoje (i probaj undervoltat pa vidjeti hoces li tako dobiti bolje performanse/jace boost clockove/nize temperature)

 

Ja sam svog 2700X undervoltao za 0.1V - nize temperature i bolje performanse all around (jer duze drzi boost clockove)

 

 

Nije baš tako, meni je na stocku uz PBO R5 3600 išao 4.150MHz all core, sa CTR profilom + još malo ručnog štelanja all core na 4.450Mhz na 1.275mv i čak nešto nižim temperaturama, a undervoltan na 1.175mv radi all core 4.325MHz tako da se itekako isplati pograti sa oc i undervoltom.

Puno bolje nego je bio stock + pbo.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dobro tog su gurnuli pod 3600,ali po boostu na sve jezgre od 4450mhz to je 3600XT.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
Fanu kaže...

 

OCat ryzene ima smisla jedino ako zelis bolje multi threading performanse..OCaj memoriju dokle ide, a za procesor ostavi nek PBO radi svoje (i probaj undervoltat pa vidjeti hoces li tako dobiti bolje performanse/jace boost clockove/nize temperature)

 

Ja sam svog 2700X undervoltao za 0.1V - nize temperature i bolje performanse all around (jer duze drzi boost clockove)

 

 

Nije baš tako, meni je na stocku uz PBO R5 3600 išao 4.150MHz all core, sa CTR profilom + još malo ručnog štelanja all core na 4.450Mhz na 1.275mv i čak nešto nižim temperaturama, a undervoltan na 1.175mv radi all core 4.325MHz tako da se itekako isplati pograti sa oc i undervoltom.

Puno bolje nego je bio stock + pbo.

 

pa to i kazem

OCanjem si povecavas multi threaded performanse (jer imas veci all core boost), ali single threaded performanse su manje - CTR kao alat ce ti pomoci samo za multi threaded performanse

 

za gejming i everyday use, bolje je poboljsati single threaded performanse

 

btw to sto ti je veca all core frekvencija, ne znaci da imas i bolje performanse (ako je nestabilan OC, imat ces manje performanse unatoc vecim frekvencijama)

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo neki švabo ludjak uspjesno flashao X370 Taichi BIOS na Asus C6H X370 maticnu:

 

It boots perfectly but nvme and sensors report wrong values

 

https://www.hardwareluxx.de/community/threads/asus-rog-crosshair-vi-hero-x370.1159090/page-249#post-27956725

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@fanu
Ne bi se složio kolega, sa PBO imam 4175 max i to ne na svim jezgrama, dok npr preko CTR imam 4250 MHz allcore i to na manjim naponima. Kako može bit bolje single thread ako ne prelazi 4175, dok ovamo radi na 4250 i to na svim jezgrama? Itekako se isplati malo poigrati sa undervoltom, stock im je za q.



Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 14:16 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ne znam kako ti dobiješ lošiji singel threaded performanse sa overklokom ali meni je i multi i single bolji sa oc i undervolt profilima jer jezgre rade na većem taktu (testirao u CB i 2-3 cpu zahtjevne igre).

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pbo je bolji za loše primjerke jer im je all core oko 4100 ili manje, a sa Pbo zna boostat 4.2ghz. Za ove zlatne nije naravno.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

CTR? Automatski ti sve postela , jos ti napise koje voltaze/clock za undervolt a koje za overclock i kakav Sample te pogodio...

 

ibme74 kaže...
Fanu kaže...

 

OCat ryzene ima smisla jedino ako zelis bolje multi threading performanse..OCaj memoriju dokle ide, a za procesor ostavi nek PBO radi svoje (i probaj undervoltat pa vidjeti hoces li tako dobiti bolje performanse/jace boost clockove/nize temperature)

 

Ja sam svog 2700X undervoltao za 0.1V - nize temperature i bolje performanse all around (jer duze drzi boost clockove)

 

 

Nije baš tako, meni je na stocku uz PBO R5 3600 išao 4.150MHz all core, sa CTR profilom + još malo ručnog štelanja all core na 4.450Mhz na 1.275mv i čak nešto nižim temperaturama, a undervoltan na 1.175mv radi all core 4.325MHz tako da se itekako isplati pograti sa oc i undervoltom.

Puno bolje nego je bio stock + pbo.

 
Samo da zahvalim dečki prvo sam testirao u cinebench na stock/auto postavke i dobio malo bolji rezultat sa 1.250, 4150Mhz.
Pokušao sam i na 4.3, ali se ruši traži, te veću voltažu, a rezultat je isti skoro pa i nebitan, 4.175-4.2 već hoće veću voltažu također 1.275, a rezultati više manje isti.
Sad testiram undervolt, traje malo procedura ali eto ja zadovoljan ako bude radio na 1.20 - 1.225

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 18:19 (Luka123).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja bi ih tužio da me ovakav 3700X pogodi.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ja bi ih tužio da me ovakav 3700X pogodi.

 
Pa mogu boostati voltažu koliko hoću, namjerno sam smanjio, jer cijela poanta je da imam single core performance u svim cores. 

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbg-a Mislioce mene je pogodio najgori primjerak u svemiru a sta da radim, na godinu vjerovatno na Intel pa ako ne bi bu kuckao na 5.0ghz bum hitil sve kroz prozor kak bi Rambox rekao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc ma lažu nejde niti Intel lagano na 5.0ghz.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 19:17 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice