AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djozaa kaže...

 Pa vecina korisnika plug and play procesore, znaci bit ce puno unistenih novih ryzena? Auh, ni to dobro. 

 Degradiranih svakako, procitaj poneko štivo, poradi na edukaciji 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...
Djozaa kaže...

 Pa vecina korisnika plug and play procesore, znaci bit ce puno unistenih novih ryzena? Auh, ni to dobro. 

 Degradiranih svakako, procitaj poneko štivo, poradi na edukaciji 

 Sad si se izdo, loš pokusaj provokacije, bad troll bad.

 

 jao ovaj emoticon me podsjetio na jednog korisnika sa foruma, panj nešto,  stjepanj ja mislim, jesi li to ti??? sta ti bilo sa glavim accountom?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 22:49 (Djozaa).
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kome smeta video, neka ne gleda. Mni su bili fora prvih 150 puta, bit ce i iducih 150. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

5600x kakav procesor svaka cast AMD..jos kad bi bio oko 250e nema dalje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djozaa kaže...

 Sad si se izdo, loš pokusaj provokacije, bad troll bad.

 Ha gle, ti onda drzi proc na sigurnih 1.45v+ i gustaj, sta da se zamaras sta pricaju proizvođaci o sigurnim naponima itd.. 

 

Kaj budu tam neki lajbeki koji rade na arhitekturi tebi pricali kaj je sigurno a kaj ne, ha da 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nigdje nisam reko da ja drzim proc na auto, samo kazem da velika vecina ljudi drzi na auto, i da ce bit sranja s novim ryzenima onda i puno izgorenih procesora kako ti kazes, i da nije dobra situacija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...
Djozaa kaže...

 Sad si se izdo, loš pokusaj provokacije, bad troll bad.

 Ha gle, ti onda drzi proc na sigurnih 1.45v+ i gustaj, sta da se zamaras sta pricaju proizvođaci o sigurnim naponima itd.. 

 

Kaj budu tam neki lajbeki koji rade na arhitekturi tebi pricali kaj je sigurno a kaj ne, ha da 

  ahahahah najači troler si nema te zemlja. Nek se prži nije ti mater. Cigići šta obilaze smetlišta vidim nose ogrlice sa sprženim rizenima izgledaju ko usa vojnici sa ploćicama oko vrata.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 23:21 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djozaa kaže...

nigdje nisam reko da ja drzim proc na auto, samo kazem da velika vecina ljudi drzi na auto, i da ce bit sranja s novim ryzenima onda i puno izgorenih procesora kako ti kazes, i da nije dobra situacija.

 I čoek kaže u onom link-video što sam gore postavio da to nije tačno

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma sta zna taj deuder koj je to vrag, ljepo ti kaze actionreaction da ce svi novi ryzeni degradirat jer je on strucnjak za arhitekture i da moras manualno stelat napon inace ga odmah bacaj u smece.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djozaa kaže...

ma sta zna taj deuder koj je to vrag, ljepo ti kaze actionreaction da ce svi novi ryzeni degradirat jer je on strucnjak za arhitekture i da moras manualno stelat napon inace ga odmah bacaj u smece.

 Ma nema on pojma šta sam ja radio sa svojim FX8320 ovdje bench pa na hwbot.org sve bilo oko 1.584V i još uvjek je u u igri proc nikakve degradacije nema.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

podhitno to smanjuj, izgubices 1% performansi nakon 20 godina 24h rada na tim naponima! jesili ti normalan!

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djozaa kaže...

podhitno to smanjuj, izgubices 1% performansi nakon 20 godina 24h rada na tim naponima! jesili ti normalan!

 Ma kakvi ovaj R5 3600 cucla 1.381V za 4.4GHz non-stop

http://hwbot.org/signature/u135800.png
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djozaa kaže...

nigdje nisam reko da ja drzim proc na auto, samo kazem da velika vecina ljudi drzi na auto, i da ce bit sranja s novim ryzenima onda i puno izgorenih procesora kako ti kazes, i da nije dobra situacija.

 jel uopće moguće spalit današnji procesor, osim polit benzinom i zapalit?

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...
Djozaa kaže...

nigdje nisam reko da ja drzim proc na auto, samo kazem da velika vecina ljudi drzi na auto, i da ce bit sranja s novim ryzenima onda i puno izgorenih procesora kako ti kazes, i da nije dobra situacija.

 jel uopće moguće spalit današnji procesor, osim polit benzinom i zapalit?

 

Mogu, daš LeuSponzi da ih overkloka na MS napajanju

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
neampojma kaže...
Djozaa kaže...

nigdje nisam reko da ja drzim proc na auto, samo kazem da velika vecina ljudi drzi na auto, i da ce bit sranja s novim ryzenima onda i puno izgorenih procesora kako ti kazes, i da nije dobra situacija.

 jel uopće moguće spalit današnji procesor, osim polit benzinom i zapalit?

 

Mogu, daš LeuSponzi da ih overkloka na MS napajanju

 hahha treba mi reći da snimi jedan takav test 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dvoumim se malo izmedu 5600x i 5800x , cisto za gaming u narednih 3 god. upario bi ih sa 6800xt. Nemogu uzet 5900x jer nije moguce.
Gledao sam benchmarkove za igre i trenutno nema razlog zasto uzet 5800x radi 2-3% boljeg ucinka. S tim da je testirano na cistom pcu bez dodatnih pozadinskih programa. Za 2-3 god mozda budu igre trebale vise jezgri. Pa se zelim kolko tolko osigurat.
Da li sam u krivu ako uzmem 5800x?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matecro007 kaže...

Dvoumim se malo izmedu 5600x i 5800x , cisto za gaming u narednih 3 god. upario bi ih sa 6800xt. Nemogu uzet 5900x jer nije moguce.
Gledao sam benchmarkove za igre i trenutno nema razlog zasto uzet 5800x radi 2-3% boljeg ucinka. S tim da je testirano na cistom pcu bez dodatnih pozadinskih programa. Za 2-3 god mozda budu igre trebale vise jezgri. Pa se zelim kolko tolko osigurat.
Da li sam u krivu ako uzmem 5800x?

 Kako bi bio u krivu? Bolji je od 5600x. Da li ti treba? Vjv ne! Barem za igre. Ak ti usfali za 2-3 godine kupi na njuškalu, prodaj svoj. Ak ti je za pare svejedno, ili želiš bit siguran, uzmi ga sada.

Postoji opravdana sumnja da će u siječnju (možda i ranije) doć 5700x, malo slabija verzija 8/16 CPU, jeftinija od 5800X, vjv nimalno sčazbija od 5600x.

 

U zbroju na tebi je što želiš i što si možeš priuštit.

 

Osim 5800X možeš čak vidjet koliko bi te ispala konfa sa primjerice 10700k, odnosno ako ti treba 8/16 CPU, a imaš jače napajanje (više troši od 5800X), dal ti je to bolja opcija. Time doduše gubiš smart memory access, rage mode...

 

U zbroju je odluka tvoja. AMD je po meni trenutno pametnija opcija, al saslušaj i druge.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 0:28 (Rhodin).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako igraš na 1440p i 4K idi na 5600x

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...

 Ma nema on pojma šta sam ja radio sa svojim FX8320 ovdje bench pa na hwbot.org sve bilo oko 1.584V i još uvjek je u u igri proc nikakve degradacije nema.

 Mogao si raditi sta si htjeo, ali neke stvari ovise i od arhitekture do arhitekture koliko su podlozne naponu i temperaturama. FX serija je dobro podnosila visoke napone a i temperature, 1.4v za FX je bilo normalno, dok si na intelu tada bio vec u crvenoj zoni (sada također).

 

Dalje, sam AMD je dao preporuku za ryzene klik (ovdje pricam o prvoj genraciji na 14nm konkretno, za nove kazu da su vrijednosti jos dosta nize od ovih) i da sve preko 1.325v sigurno utjece na degradaciju, prenosi stilt klik, originalan post je ovdje klik

 

Mozete prostudirati i ovaj post, ima dosta ukombiniranih postova od ljudi koji su dozivili degradaciju klik

 

Osobno sam zanistio nekoliko i7mica u zadnjih 7 godina sa benchanjem, neki su u istom danu ispusili na stabilnom taktu za 100Mhz, tako da sve ovisi i od napona a i koliko koljes proc, i koliko teskih poslova bacas na sami cpu kroz svakodnevno koristenje, mada na 1.4v+ na vremenskom prozoru od godinu dana imas sigurnu degradaciju za 100MHz ili dodatno dizanje napona, eto covjek ispod profesionalac u svom poslu prica u dlaku iskustva za Ryzen (inace za GN radi overviw ploca i komponenti na njima). 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 3:32 (ActionReaction).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ne vjerujem, kolko sam se namucio da pronađem 2x16gb rama I sad ispada da je 4x rama popunjenih do 10% brže u svemu :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

 Ne vjerujem, kolko sam se namucio da pronađem 2x16gb rama I sad ispada da je 4x rama popunjenih do 10% brže u svemu :/

 Ako pogledaš video do kraja vidjet ćeš da je 2x16 možda i vjerojatno još i bolje.

 

Radi se o single i dual ranku očito. Zanimljivo! Čekam još reviewova i "dokaza" 

 

Zanima me što će 1usmus reć ili stilt.

 

 

#YOLO
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...
mirzet1976 kaže...

 Ma nema on pojma šta sam ja radio sa svojim FX8320 ovdje bench pa na hwbot.org sve bilo oko 1.584V i još uvjek je u u igri proc nikakve degradacije nema.

 Mogao si raditi sta si htjeo, ali neke stvari ovise i od arhitekture do arhitekture koliko su podlozne naponu i temperaturama. FX serija je dobro podnosila visoke napone a i temperature, 1.4v za FX je bilo normalno, dok si na intelu tada bio vec u crvenoj zoni (sada također).

 

Dalje, sam AMD je dao preporuku za ryzene klik (ovdje pricam o prvoj genraciji na 14nm konkretno, za nove kazu da su vrijednosti jos dosta nize od ovih) i da sve preko 1.325v sigurno utjece na degradaciju, prenosi stilt klik, originalan post je ovdje klik

 

Mozete prostudirati i ovaj post, ima dosta ukombiniranih postova od ljudi koji su dozivili degradaciju klik

 

Osobno sam zanistio nekoliko i7mica u zadnjih 7 godina sa benchanjem, neki su u istom danu ispusili na stabilnom taktu za 100Mhz, tako da sve ovisi i od napona a i koliko koljes proc, i koliko teskih poslova bacas na sami cpu kroz svakodnevno koristenje, mada na 1.4v+ na vremenskom prozoru od godinu dana imas sigurnu degradaciju za 100MHz ili dodatno dizanje napona, eto covjek ispod profesionalac u svom poslu prica u dlaku iskustva za Ryzen (inace za GN radi overviw ploca i komponenti na njima). 

 

 

 

 Ti izgleda nisi pogledao ovaj video ili- https://www.youtube.com/embed/-Bh2AuqlBRo?start=256

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa degradirat će se ako ga držiš no stop u prime 95 small fft, ali u obicnim workload stvarima čisto sumnjam.Ja po tvojoj reakciji vidim da ti nepaše trenutna pobjeda amd ryzena nad intelom, pa na sve načine pokušavaš osporiti cijenu i dominaciju amd-a, onda izvlačiš iz šupka interneta svakakve stvari o ryzenima.Intel je pao i da je 10900k 2000kn većina, će se odlučiti za 5600x ili 5800x jer ja bi prvi samo zbog velikog pomaka u preformansama koje su očite a intel to daje na kapaljku uz premium cijene.Da sam fan intela onda bi ga sigurno ispratio svaku generaciju, a nebi bio na procesoru iz 2015 god.Što se tiče amd osobno za mene nisu ništa napravili zadnje 3 generacije, jer se ne bavim rendanjem pa mi ne treba taj multicore ova 5xxx je veliki skok u svim segmentima.Moj segment je gaming i to su odlicno napravili, ako je zen 3 ovo danas pitanje je koji će biti skok u zen 4 sa DDR5 a intel će još jako dugo izvlačiti 14++++++++++++ i prodavati isti a to rade zadnjih 5 godina.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 8:29 (dreadmoore).
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ček, jel ovo sad isto paper launch? Cijena 5600x u tri dana-2400, 2700,3000kn.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije paper nego velika potražnja, razumljivo ni intel nije tako privlačan.
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma da. Kao i s Nvidijom. Velika potražnja. 6 jezgrenih procesora...rofl
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sad će još biti veća kad navi dođe +10% veće preformanse tako da će cijena jos rasti otići će on na 4000kn.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 10:18 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma na 5 keka. Idiot inside umjesto na Intelu bit će na 5600x.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tko ga ne kupi po toj cijeni nije pravi fanboy, tko lud će kupovat sad intel. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 10:26 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da rezimiramo...Dečko u kožnom jankelu napravi paper launch, trgovci dignu cijene , armada ispali plotun govana s razlogom. AMD će to napravit 2 puta, a armada puca sama sebi u usta. Zanimljivo.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice