AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.506
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja ubo 5900x drugi dan bez problema

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tray verziju?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tata mata ram tjuninga kaže da razliku nije uočio na 5900 i 5950.

 

Možda je samo razlika do single CCX Ryzena?

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Pa degradirat će se ako ga držiš no stop u prime 95 small fft, ali u obicnim workload stvarima čisto sumnjam.Ja po tvojoj reakciji vidim da ti nepaše trenutna pobjeda amd ryzena nad intelom, pa na sve načine pokušavaš osporiti cijenu i dominaciju amd-a, onda izvlačiš iz šupka interneta svakakve stvari o ryzenima

 Pa jel ti citas uopce sta pise ili ne rszumijes engleski (vjerojatno je ovo drugo), spominje se daily usage znaci 24/7 namjena. Nitko nigdje nije ni spomenuo stress test nego siguran napon za svakodnevnu uporabu.

 

A ocito neznas ni tko je stilt pa bacas te izjave ”iz supka interneta" jer da znas onda bi znao da kad je u pitanju Ryzen se slusa njega i 1usmusa jer oni direktno imaju komunikaciju sa proizvodacima maticnih, ljudima iz AMDa, ljudima koji su radili na aehitekturi itd.. ne tebe i jos nekog bisera sa bug-a.

 

Isto tako i sam AMD je dao svoje preporuke za te procesore i napon koji je siguran.

 

 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Tray verziju?

 Da

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svakih par dana nove izmisljotine citam... Prvo da za klokani ryzen trebas plocu od 1200kn i sad da se sa stock postavkama degradira procesor. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve preko 2200kn za 5600x je previše. Po omjeru uloženog i dobivenog taj procesor je odron. Da ga jebeš nije toliko dobar da bi vrijedio kao 2x 3600. Meni je prvom svejedno hoću li igrati na 110 ili 130fps - budući da je to premali skok da bi se primijetila razlika.

 

Jedini isplativ procesor iz cijele serije je 5900x. Njega bi kupio bez da trepnem. Mislim da budem, čim malo bolje istražim kolike će mi performanse dati u odnosu na trenutni 3900x.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 11:03 (pavlovs_dog).
 
6 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Svakih par dana nove izmisljotine citam... Prvo da za klokani ryzen trebas plocu od 1200kn i sad da se sa stock postavkama degradira procesor. 

  

Ma ne valja Ryzen nista, kak ti nije jasno? Treba i dalje kupovati Intel koji je isti chip iz 2015. sa par dodanih jezgri i duplo vecoj potrosnji i zagrijavanju i jos uz sve to fino mozes birati otkljucani cpu, zakljucani cpu, otkljucana ploca, zakljucana ploca, na ovoj uz i3/i5 ide do 2666MHz uz i7/i9 ide do 3200MHz a ne kod Ryzena svuda sve otkljucano i monotono 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pavlovs_dog kaže...

Sve preko 2200kn za 5600x je previše. Po omjeru uloženog i dobivenog taj procesor je odron. Da ga jebeš ne daje toliko dobre performanse da bi vrijedio kao 2x 3600. Meni je prvom svejedno hoću li igrati na 110 ili 130fps - budući da je to premali skok da bi se primijetila razlika.

 

Jedini isplativ procesor iz cijele serije je 5900x. Njega bi kupio bez da trepnem. Mislim da budem, čim malo bolje istražim kolike će mi performanse dati u odnosu na trenutni 3900x.

 

 

Kako je tocno taj proc odron za 2500 kuna dobis performanse jednog 10900k u igrama koji kosta 5000 kuna? I nije uopce bitan max fps to je brojka  za budaletine koje nista ne jebu pa si flexaju velicinu pimpeka sa max fpsima ,  bitan je AVG i i min fps koji je ohoho veci nego u seriji prije.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 11:11 (dad0r).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pavlovs_dog kaže...

Sve preko 2200kn za 5600x je previše. Po omjeru uloženog i dobivenog taj procesor je odron. Da ga jebeš nije toliko dobar da bi vrijedio kao 2x 3600. Meni je prvom svejedno hoću li igrati na 110 ili 130fps - budući da je to premali skok da bi se primijetila razlika.

 

Jedini isplativ procesor iz cijele serije je 5900x. Njega bi kupio bez da trepnem. Mislim da budem, čim malo bolje istražim kolike će mi performanse dati u odnosu na trenutni 3900x.

Jutro, AMD ti s novom serijom vise nije ulozeno/dobiveno :) To bi uskoro mogao biti Intel, ako jos spuste cijene. Naravno da 5600X ne vrijedi kao 2x3600, ali je jaci od svega sto konkurencija nudi ispod njegove MSRP cijene, stoga moze biti skuplji. Sve ti je to ponuda/potraznja, tko jaci taj kvaci.. Eto, AMD se tolko nabrijao da je dignuo i cijene 3000 serije, tj. prakticki te tjera da kupis X i XT verzije recimo 3600.

 

Btw. jucer sam se slucajno cuo s likom koji radi u Linksu, kaze da ne treba ocekivati nikakve posebne popuste ovaj Black Friday i da je Covid opcenito zahvatio nase trgovce, ne mogu previse spustat cijene jer trebaju odvajat za kapital u slucaju dodatnih mjera itd.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Da rezimiramo...Dečko u kožnom jankelu napravi paper launch, trgovci dignu cijene , armada ispali plotun govana s razlogom. AMD će to napravit 2 puta, a armada puca sama sebi u usta. Zanimljivo.

Ako uzmemo u obzir MSRP, AMD je mila majka s ovim launchom naspram Nvidie.

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim da je 5900x malo više od 4300 kn. 

 

MSRP je 550$ = 3500kn x PDV = 4375 kn

 

Znači ok cijena je ovo... mislim se da li da kupim sad ili da malo pričekam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blader kaže...

Vidim da je 5900x malo više od 4300 kn. 

 

MSRP je 550$ = 3500kn x PDV = 4375 kn

 

Znači ok cijena je ovo... mislim se da li da kupim sad ili da malo pričekam 

Zavisi za kaj ti treba procesor???

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

Svakih par dana nove izmisljotine citam... Prvo da za klokani ryzen trebas plocu od 1200kn i sad da se sa stock postavkama degradira procesor. 

  

Ma ne valja Ryzen nista, kak ti nije jasno? Treba i dalje kupovati Intel koji je isti chip iz 2015. sa par dodanih jezgri i duplo vecoj potrosnji i zagrijavanju i jos uz sve to fino mozes birati otkljucani cpu, zakljucani cpu, otkljucana ploca, zakljucana ploca, na ovoj uz i3/i5 ide do 2666MHz uz i7/i9 ide do 3200MHz a ne kod Ryzena svuda sve otkljucano i monotono 

 Kaj ti vrijedi kaj je otključan kad nemreš prime 95 stabilno odvrtit. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Blader kaže...

Vidim da je 5900x malo više od 4300 kn. 

 

MSRP je 550$ = 3500kn x PDV = 4375 kn

 

Znači ok cijena je ovo... mislim se da li da kupim sad ili da malo pričekam 

Zavisi za kaj ti treba procesor???

 Yup za 5900 naša cijena je skroz super!

 

za 5600x i 5800x je u nebesima totalno neproporcionalna.

#YOLO
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pavlovs_dog kaže...

Sve preko 2200kn za 5600x je previše. Po omjeru uloženog i dobivenog taj procesor je odron. Da ga jebeš nije toliko dobar da bi vrijedio kao 2x 3600. Meni je prvom svejedno hoću li igrati na 110 ili 130fps - budući da je to premali skok da bi se primijetila razlika.

 

Jedini isplativ procesor iz cijele serije je 5900x. Njega bi kupio bez da trepnem. Mislim da budem, čim malo bolje istražim kolike će mi performanse dati u odnosu na trenutni 3900x.

 Slažem se, drugi forumaš je u ryzen 5000 temi stavio ovo:

https://www.nabava.net/procesori/intel-core-i5-10400f-29ghz-socket-1200-procesor-cijena-115925771

osobno nisam niti znao da se intelov 6c/12t prodaje za ovakav sitniš. Mbo za njega je 600kn, 16gb ram-a 450kn, cpu 1100, wtf samo 5600x je 3000kn? Isplativiji su jedino modeli s više jezgri!

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 11:20 (KingMaster).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
pavlovs_dog kaže...

Sve preko 2200kn za 5600x je previše. Po omjeru uloženog i dobivenog taj procesor je odron. Da ga jebeš nije toliko dobar da bi vrijedio kao 2x 3600. Meni je prvom svejedno hoću li igrati na 110 ili 130fps - budući da je to premali skok da bi se primijetila razlika.

 

Jedini isplativ procesor iz cijele serije je 5900x. Njega bi kupio bez da trepnem. Mislim da budem, čim malo bolje istražim kolike će mi performanse dati u odnosu na trenutni 3900x.

Jutro, AMD ti s novom serijom vise nije ulozeno/dobiveno :) To bi uskoro mogao biti Intel, ako jos spuste cijene. Naravno da 5600X ne vrijedi kao 2x3600, ali je jaci od svega sto konkurencija nudi ispod njegove MSRP cijene, stoga moze biti skuplji. Sve ti je to ponuda/potraznja, tko jaci taj kvaci.. Eto, AMD se tolko nabrijao da je dignuo i cijene 3000 serije, tj. prakticki te tjera da kupis X i XT verzije recimo 3600.

 

Btw. jucer sam se slucajno cuo s likom koji radi u Linksu, kaze da ne treba ocekivati nikakve posebne popuste ovaj Black Friday i da je Covid opcenito zahvatio nase trgovce, ne mogu previse spustat cijene jer trebaju odvajat za kapital u slucaju dodatnih mjera itd.

Hvala na informaciji, ima logike 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 11:21 (CPU).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A igre i ozbiljna obrada fotografija u Photoshopu, lightroom, luminar, nik. itd... dosta filtera i svega,45mpx fotografije. Mislim, pogledao sam sve benchmarkove od pudget systema i najisplativiji je 5600x, ali s obzirom na potražnju, cijena nije dobra za 6 jezgri. Dok sa 5900x sam miran se nadam 4-5 godina. Tako nekako razmišljam

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...

 Pa ti samo citas al ionak ne kuzis sta citas, ko muha bez glave. I gdje pise da sa stock postavkama degradira proc, prica se o naponu i tome da ploce na auto postavkama nabijaju prevelik napon...

Mogu se kladit da ovo nisi vidio, AMDov službeni slajd za Zen 3.

 

Inače što se cijena tiče, sve je stvar ponude i potražnje, vidite kako 5800X i 5900X ne mrdaju sa 3700kn i 4300kn kad očito nije tolika potražnja (barem u HR) kao za 5600X koji je startao sa 2400kn.. a mislim da će se i njegova cijena vratit u normalu već sa sljedećom isporukom.

ansha: Pomelo te
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blader kaže...

A igre i ozbiljna obrada fotografija u Photoshopu, lightroom, luminar, nik. itd... dosta filtera i svega,45mpx fotografije. Mislim, pogledao sam sve benchmarkove od pudget systema i najisplativiji je 5600x, ali s obzirom na potražnju, cijena nije dobra za 6 jezgri. Dok sa 5900x sam miran se nadam 4-5 godina. Tako nekako razmišljam

 Za obradu nije nikako isplativ ako ti treba hrpa jezgri, bolje uzeti stariju seriju tipa 3700/3800x, 2400/2500kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 11:29 (KingMaster).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo što za Photoshop i LR je single core najbitniji... sad imam R5 1600 na 4ghz ali je slab single core pa dok koristim alate imam lag... zato me privlači ova nova serija ryzena

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

Svakih par dana nove izmisljotine citam... Prvo da za klokani ryzen trebas plocu od 1200kn i sad da se sa stock postavkama degradira procesor. 

  

Ma ne valja Ryzen nista, kak ti nije jasno? Treba i dalje kupovati Intel koji je isti chip iz 2015. sa par dodanih jezgri i duplo vecoj potrosnji i zagrijavanju i jos uz sve to fino mozes birati otkljucani cpu, zakljucani cpu, otkljucana ploca, zakljucana ploca, na ovoj uz i3/i5 ide do 2666MHz uz i7/i9 ide do 3200MHz a ne kod Ryzena svuda sve otkljucano i monotono 

 Kaj ti vrijedi kaj je otključan kad nemreš prime 95 stabilno odvrtit. 

 Sreća pa je napravio video, inače za tu informaciju nikad nebi znali.Pa vrtio mu je Prime 95 ali samo dvije jezgre jako je uspješan bio, nego bolje da se drzi heavy load on mjeri vrijeme i manje zagrijava procesor od Prime 95.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

Svakih par dana nove izmisljotine citam... Prvo da za klokani ryzen trebas plocu od 1200kn i sad da se sa stock postavkama degradira procesor. 

  

Ma ne valja Ryzen nista, kak ti nije jasno? Treba i dalje kupovati Intel koji je isti chip iz 2015. sa par dodanih jezgri i duplo vecoj potrosnji i zagrijavanju i jos uz sve to fino mozes birati otkljucani cpu, zakljucani cpu, otkljucana ploca, zakljucana ploca, na ovoj uz i3/i5 ide do 2666MHz uz i7/i9 ide do 3200MHz a ne kod Ryzena svuda sve otkljucano i monotono 

 Kaj ti vrijedi kaj je otključan kad nemreš prime 95 stabilno odvrtit. 

 Sreća pa je napravio video, inače za tu informaciju nikad nebi znali.Pa vrtio mu je Prime 95 ali samo dvije jezgre jako je uspješan bio, nego bolje da se drzi heavy load on mjeri vrijeme i manje zagrijava procesor od Prime 95.

 Bitno da 1usmus detektira golden sample

Pa bolje napon gađa Msi na auto i samo upišeš takt. Odnosno da nebi bilo zabune Msi ploče to rade savršeno. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 11:52 (mislioc).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blader kaže...

Samo što za Photoshop i LR je single core najbitniji... sad imam R5 1600 na 4ghz ali je slab single core pa dok koristim alate imam lag... zato me privlači ova nova serija ryzena

 1000 serija je poprilicno slaba, pricam o 3xxx seriji koja ima bolji ipc i veci takt. Za 2500kn mislim da je odlican odabir bio 3700 ili 3800x sto se toga tice. Na trenutnon i7 8700 s Photoshopom nemam problema no zato Lightrome umire nakon vise fotki, panorama i layera da te bog sacuva.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kote se multići. Nije im jasno kako netko pored jeftine budget konfe sa 10400f može kupovat, doslovno razgrabit "odron" 5600x. A niš, još malo pa će mi 1600 AF degradirat, proći će godina dana kak je na 1.4V@4GHz. Nije dobro, sad ne mogu spavat.

10400f ne možeš OC, ram 2666, ploča "fenomenalna" Jednostavno nema zabave, svojoj djeci kupi 10400f

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

Svakih par dana nove izmisljotine citam... Prvo da za klokani ryzen trebas plocu od 1200kn i sad da se sa stock postavkama degradira procesor. 

  

Ma ne valja Ryzen nista, kak ti nije jasno? Treba i dalje kupovati Intel koji je isti chip iz 2015. sa par dodanih jezgri i duplo vecoj potrosnji i zagrijavanju i jos uz sve to fino mozes birati otkljucani cpu, zakljucani cpu, otkljucana ploca, zakljucana ploca, na ovoj uz i3/i5 ide do 2666MHz uz i7/i9 ide do 3200MHz a ne kod Ryzena svuda sve otkljucano i monotono 

 Kaj ti vrijedi kaj je otključan kad nemreš prime 95 stabilno odvrtit. 

 

Ne pricam s tobom, javi se kad se prešaltaš na onu licnost sto voli Ryzene 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taj program je napravljen da budeš debil i ništa više, za one koji uopće ne znaju što je klok.Ima i intel to odnosno asusova mbo, ai suite i isto nađe klok sve 5 izgleda.Pokreneš prime 95 small fft sve poruši iste sekunde tako i taj usmus.
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel se grije a ryzenovci se ne usude ni test pokazat, neki neznaju ni odradit..

 

Edit

 

Neznam gdje li je onaj HCgamingCro sta mi je obecao test prime95 smallfft sat vremena i sliku iz monitoringa, ceks da zasnjezi pa da odvrti mi se cini 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 11:55 (ActionReaction).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

Svakih par dana nove izmisljotine citam... Prvo da za klokani ryzen trebas plocu od 1200kn i sad da se sa stock postavkama degradira procesor. 

  

Ma ne valja Ryzen nista, kak ti nije jasno? Treba i dalje kupovati Intel koji je isti chip iz 2015. sa par dodanih jezgri i duplo vecoj potrosnji i zagrijavanju i jos uz sve to fino mozes birati otkljucani cpu, zakljucani cpu, otkljucana ploca, zakljucana ploca, na ovoj uz i3/i5 ide do 2666MHz uz i7/i9 ide do 3200MHz a ne kod Ryzena svuda sve otkljucano i monotono 

 Kaj ti vrijedi kaj je otključan kad nemreš prime 95 stabilno odvrtit. 

 Sreća pa je napravio video, inače za tu informaciju nikad nebi znali.Pa vrtio mu je Prime 95 ali samo dvije jezgre jako je uspješan bio, nego bolje da se drzi heavy load on mjeri vrijeme i manje zagrijava procesor od Prime 95.

 

Jbg, fino sam napisao da sam samo nabio voltazu i klok (kako je bilo trazeno u postu iznad) da se vidi worst case scenario radi temperature dok sam tih pola sata pripremao papire, nisam ni obracao paznju da je test pao u nekom trenutku.

Prime95 sam kod testiranja zadnjeg stabilnog kloka pri dolasku CTR-a vrtio oko 3 sata bez problema.

 

Uostalom, nisam kao ti i tvoja bug forum cura da odmah editiram post na "brisi" ili "..." ako je negdje bio neko fail ili kriva izjava kada me neko ispravi da se ne vidi.

 

A ovo tvoje "ruganje" za r5 3600 dok u svojoj kanti imas tog quadica je kao ono kad se neko sa opel corsom iz 2001. ruga nekome tko vozi BMW iz 2018. kako je taj auto smeće.

Kada si skupis i nabavis čip koji je noviji od datuma smrti Franje Tuđmana onda mozemo pricati, do tada mozes u klub "OC nostalgičari".

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je, Lightroom je ajme... nije ti loša ideja sad otić na neki 3700x , pa za 4-6 mjeseci vidit što će biti. Možda budu neki ne X modeli, a i tržište se zasiti pa padnu cijene. Ništa, idem istražit koliko bi me to izašlo. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice