AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.896
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Naručio i ja 3600.
Vrijedni 2400 ide u zasluženu penziju
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cek a sta tocno ova brojka predstavlja?

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
mirzet1976 kaže...
The_Fichek kaže...
toxic kaže...

Jel uopce taj test mjerodavan za ista ?

sad mi rame rade na 4200 i ne mislim vracat natrag :)

Mjerodavan je. Hoce ti reci kolko nize latencije i sve one sitne postavke mijenjaju rezultat. Mirzetov rezultat ti je dokaz, makar meni nije jasno sta je s njegovim writeom. Naravno puno je lakse upalit XMP profil i vozi, nego se zajebavat sa sitnicama pa onda ako ti komp zbricka moras ponovo sve..

Koliko sam do sada vidjeo to ti je kod svih R5 tako nizak write

Baš i ne..

 Nesto mu je preniska da, meni daje 33 000 na 3133 cl16 sa r5 1600 na 3.8.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Latencija, kasnjenje, brzina komunikacije izmedju procesora i memorije. Boljka ryzena koja bi trebala biti ispravljena sa Zen3.

 

Kod mene je skoro 2x veca, 82ns, nego kod tebe. Trenutno imam XMP upaljen, a ne rucni OC kao prije. kada je bilo ~74ns. Mos vidjeti kod mirzeta da je to s brzom memorijom i Ryzenom 3600 bolje, 64ns, ali opet dosta losije nego kod tebe.

 

Ta latencija je uz nesto veci clock vjerojatno zadnja stvar koja Intel drzi "gaming kingom" kako kazu na internetu, iako je danas to sve relativno.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Latencija, kasnjenje, brzina komunikacije izmedju procesora i memorije. Boljka ryzena koja bi trebala biti ispravljena sa Zen3.

 

Kod mene je skoro 2x veca, 82ns, nego kod tebe. Trenutno imam XMP upaljen, a ne rucni OC kao prije. kada je bilo ~74ns. Mos vidjeti kod mirzeta da je to s brzom memorijom i Ryzenom 3600 bolje, 64ns, ali opet dosta losije nego kod tebe.

 

Ta latencija je uz nesto veci clock vjerojatno zadnja stvar koja Intel drzi "gaming kingom" kako kazu na internetu, iako je danas to sve relativno.

pa nema vise gaming kinga...

sada svi igraju 4k

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 20:29 (toxic).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

igraju 4k 30 fpsa 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa Ryzen(3000) i sad ima jedno 5 do 10% brži ipc od konkurencije.
Dobro fićo zbori ako poprave ta kašnjenja Intel je povijest za gaming.
Tu je Intelov ring za sada bolji od IF.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 20:35 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hehe, evo i 8K ce s 3090-tkom. Ha cuj, na 1440p se znaju pojavit razlike, fali jos malo Ryzenu da pokaze misice, sad ce to sa Zenom3. Ovo im je sad dobra sansa da poberu lovu od ljudi koji su sacuvali pare za Nvidijnu 3000 seriju :D Samo da ne bude nestasica i procesora.

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3700x vs 9900k

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Pa Ryzen i sad ima jedno 5 do 10% brži ipc od konkurencije.
Dobro fićo zbori ako poprave ta kašnjenja Intel je povijest za gaming.
Tu je Intelov ring za sada bolji od IF.

pa ne moze biti povijest kad su sad svi procesori isti...

4k

 

Dakle Ryzen moze biti jedino isti :) hebes ga ali to se propovjeda ovdje pa ajmo nastavit...

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ah sry da 4k zakasnili su :)
Kad ih prestignu više neće biti bitno kakva ironija :)
Uglavnom di onaj papak Keller dođe napravi vrhunski posao, Amd je bio na koljenima dođe Keller osmisli Ryzen i bam pogodi kao i uvijek do sada taj vrijedi svaki dolar uložen u njega. Zove se Jim pa ako vas zanima malo si pročitajte, uglavnom za sve najbolje Amd procesore do sada Jim je glavni krivac :)
Papci iz Intela su ga čak maznuli Amd-u ali nakon što je Keller sam sebe nadmašio sa Zenom.
Ovog se sijećam kao danas i prve najave Zena
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 21:03 (mislioc).
 
1 0 hvala 1
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cekaj, otisao je u Intel 2018 i otisao 2020. iz osobnih razloga? Sta je vidio da nema neke buducnosti i pobego hehe. Mozda mu nije bilo interesantno, hmm...

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Njegove ideje se nisu svidjele Intelu - kao zamjena socketa svakih 8 mjeseci,

omogucavanje overclocka na svim procesorima, na srednjih i top chipsetima,

te maknuti ogranicenje za brzine RAM-a ovisno i kombinaciji chipseta i procesora.

 

Nema tu love kad das sve - treba svaki maleni trun naplatiti i musti ovce.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

lik je freelancer. dizajnira micropocesore od kad se rodio

 

bio je u amdu i appleu i tesli, pa opet amd pa intel.

 

dode, napravi posao za koji su ga unajmili i ide dalje

 

kada se vratio u amd bio je 3 godine tamo, sredio zen i otisao

 

sad isto to u intelu, samo 2 godine, vjerovatno intel ima vise para i resursa pa je to islo brze

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

lik je freelancer. dizajnira micropocesore od kad se rodio

 

bio je u amdu i appleu i tesli, pa opet amd pa intel.

 

dode, napravi posao za koji su ga unajmili i ide dalje

 

kada se vratio u amd bio je 3 godine tamo, sredio zen i otisao

 

sad isto to u intelu, samo 2 godine, vjerovatno intel ima vise para i resursa pa je to islo brze

Je, ali glasine iz Intela kažu da Keller i nije uopče došao radi CPU posla.Uostalom, Intelov največi problem su domači proizvodni procesi i tvrdokorno držanje monolitnog CPU dizajna.

 

Dalje glasine idu ovako, otišao iz Intela prije vremena na svoju odluku, dakle neplanirano digao sidro.

 

S obzirom na zbrku u Intel vodstvu, sasvim logično da je negdje naletio na zid.Dalje je prilično jednostavno, nema smisla gubit živce dakle aj bok pa vi Intelovci dalje nastavite po svojem.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Timo kaže...

lik je freelancer. dizajnira micropocesore od kad se rodio

 

bio je u amdu i appleu i tesli, pa opet amd pa intel.

 

dode, napravi posao za koji su ga unajmili i ide dalje

 

kada se vratio u amd bio je 3 godine tamo, sredio zen i otisao

 

sad isto to u intelu, samo 2 godine, vjerovatno intel ima vise para i resursa pa je to islo brze

Je, ali glasine iz Intela kažu da Keller i nije uopče došao radi CPU posla.Uostalom, Intelov največi problem su domači proizvodni procesi i tvrdokorno držanje monolitnog CPU dizajna.

 

Dalje glasine idu ovako, otišao iz Intela prije vremena na svoju odluku, dakle neplanirano digao sidro.

 

S obzirom na zbrku u Intel vodstvu, sasvim logično da je negdje naletio na zid.Dalje je prilično jednostavno, nema smisla gubit živce dakle aj bok pa vi Intelovci dalje nastavite po svojem.

 ili je odlucio da ne zeli ponovo raditi sa svim onim nesposobnjakovicima iz AMD-a koji su dosli nakon njega u Intel, na celu sa Rajom 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo moj jadnićak

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Evo moj jadnićak

 

 Bit češ ti jadničak, ili bilo tko drugi ako na APU procu preko tvoje matične ikad pokuša izborit 4K/60hz.

 

Baš fino, HDMI 1.4 verzija/4K 30hz ili MSI mulci štede u proizvodnji.Hm Pro oznaka služi čemu, samo za ukras+ako ne gledaš u detalje buš nagrabusil ti osobno ili buduči vlasnik matične.

 

https://www.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO/Specification

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094561&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gledam sad clock na Deryevom 2700X 4.0ghz, a na siteu od Amd-a piše 4.3ghz kaj nebi to sad bilo bolje držat na onom auto oc?
Ili on ne može radi b450?
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 22:35 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, jadan bio onaj ko mu izbaci 2700X iz kompa i ubaci APU proc.

 

Btw. Rambox sta kazes na Crosshair maticne? Tako skupe, a nijedna nema DP ni HDMI, samo hrpa USB-ova, sram ih moze bit.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

mene to ne mući niti dira nit me briga imam gpu, koga brine uzet će apu i mbo za to

 

 

Mislioc :  ide on na pbo 4.3 ali ja sam svog oc na 4ghz jer nemam jako hlađenje pa ne želim više, bolje sve na 4ghz nego jedna na 4.3 uz ostale dosta niže

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 22:51 (dery).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta vrijeme leti, kao da smo jučer iščekivali Zen a ono Keller još 2014. pričao o tome što nam donosi.. i eto još malo pa stigli do Zen 3 i to je ja mislim to za AM4. Nadam se da nam AM5 stiže već dogodine jer bit će jako zanimljivo: AM5, DDR5, 5nm Zen4.. 

btw. DDR5, kad je na istom taktu kao DDR4, nudi oko 35% veću propusnost.. Dakle i bez povećanja takta(a najavljene su mem. do 6400MHz) bit će popriličan napredak..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

2021. se ocekuje AM5 i konzumeristicki DDR5..

 

DDR5 mema bi mogla ici i daleko iznad 6400, do 8400Mhz :) 

 

Pitanje je koliko ce to utjecati na igre.. Ima i sad puno slucajeva di nema koristi u igrama od vece frekvencije memorije.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Pitanje je koliko ce to utjecati na igre.. Ima i sad puno slucajeva di nema koristi u igrama od vece frekvencije memorije.

Istina, ali nadolazeće igre "naviknute" na propusnost od 336 i 448GB/s prema memoriji(koliko imaju PS5 i novi Xbox) će jako cijenit svaki dodatni GB/s.. a trenutno smo tek na siromašnih 50ak GB/s.

btw. fun fact, danas imamo brže SSDove nego što je nekad Core 2 Duo imao bandwidth prema RAMu, a isto tako danas imamo i veći bandwidth prema RAMu nego što je Pentium 4 imao prema L1 cacheu. 

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 23:18 (Kaby).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
http://hwbot.org/signature/u135800.png
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači nema mi smisla dizat ram, efikasnije mi ovako na nižim timings-ima.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 10:17 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
The_Fichek kaže...

Pitanje je koliko ce to utjecati na igre.. Ima i sad puno slucajeva di nema koristi u igrama od vece frekvencije memorije.

Istina, ali nadolazeće igre "naviknute" na propusnost od 336 i 448GB/s prema memoriji(koliko imaju PS5 i novi Xbox) će jako cijenit svaki dodatni GB/s.. a trenutno smo tek na siromašnih 50ak GB/s.

btw. fun fact, danas imamo brže SSDove nego što je nekad Core 2 Duo imao bandwidth prema RAMu, a isto tako danas imamo i veći bandwidth prema RAMu nego što je Pentium 4 imao prema L1 cacheu. 

 Nije mi ništa čudno, imam brži mobitel u džepu nego sam prije 10ak godina imao "high end gaming" stolno računalo.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izlazi li nova serija MBO sa zen 3 ili ostaje X570/b550?

StariGad_HR @battlefield , StariGAD#2592 @ BattleNet , uplay: StariGAD_HR StariGadHR@steam
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ostaju B550, X570.
 
0 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ostaju B550, X570.

 bit ce x670 ili kako vec, normalno radi board partnera da ce biti i nova ploca, mora ovi bi se ljutili da nemogu prodati opet nesta novo/skuplje buduci da su b550 i x570 vec podosta pale sa cijenama. Znaci x570 ploca sa svim podrskama pcie linija ali bez venta.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice