AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vecer moze preporuka nekog Ryzena koji je usporediv s i9 9900k ili 10700, takoder bi trebao i plocu do nekih 1300kn koja mora imati minimalno 6 sata prikljucka pozeljno 8 i barem 2x m2, Ddr ram sam vec uzeo nekakav na 3600mhz cl16 od prijatelja!Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bugic000 kaže...

Za gaming dovoljan R5 3600 ili 3700X, za posao tipa obrada videa 3900x, a ako želiš izvući svaki mogući FPS, gledaš i7 10700k.

Od ploča gledaj ASUS B450-F ako ideš na AMD ili MSI Z490-A PRO ako ideš na Intela.

Za svaki od ovih procesora trebaš i hladnjak, u slučaju AMDa AC Freezer 34 Esport, u slučaju Intela Fortron Windale 6 ili BQ Dark Rock 4.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Branimir2412 kaže...
iAvenger kaže...

Uzeo bih Noctua NHD15 za svoj Ryzen 2600 ali me zanima kako mogu znati da li ce u dual fanu stati radi 2 ram sticka sto imam. Kuciste je MS Black Widow.

Izvinite ako je ovo kriva tema za pitat.

 Ovo ti dosta ovisi o ramu koji imaš i koliko ti je široko kučište.

Recimo ja nisam uspio na tu poziciju kod rama staviti ventilator (rami su dosta visoki radi hladnjaka na njima)  i da imam zatvoreno kučište, tako da sam se odlučio jedan vent ostaviti u sredini, a drugi kod VRM-ova. Popis komponenti imaš pod moj pc.

 Moji su RAM-i Corsair Vengeance LED, a htio sam uzet taj cpu cooler jer cu nadogradit na Ryzen 7 ili Ryzen 9 uskoro

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Ovdje pod broj 2 vidiš prostor u dual fan modu, vidi kolika ti je visina RAM-a.

Također taj se prednji vent da još podići po potrebi:

"Noctua recommends using standard height RAM (up to 32mm). However, in chassis with more than 165mm CPU cooler clearance, the front fan can be moved upwards to make room for memory modules taller than 32mm (e.g. moving the fan 5mm up will increase the total height from 165 to 170mm and make room for 37mm tall modules)."

MS Black Widows podrzava coolere do 175mm visina dakle imaš lufta za podizanje prednjeg fana po potrebi.

 Hvala ti, znaci trebalo bi biti u redu. Gledam taj hladnjak radi future proof posto uskoro nadogradujem na ryzen 7 ili ryzen 9 uz neki overclock.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za one koji žele budget B550 ploće najbolja je msi B550M PRO-WDH WIFI,iza nje izvrsna msi BAZOOKA, zatim dobra je asrock B550M pro4.Najgori izbor je najskuplja- asus prime B550M-A.Brljavi ga asus zadnje vrijeme, tim više jer je najskuplji

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 12:23 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mogo bi njih i Asus blacklistat, uvijek neki problemi sa njima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

asus je meni 25 godina valjao.

Ne znam, možda su neđe pali s kvalitetom... 

 

btw...

zbog toga sam kupio Gygabyte aurus elite B450....jako dobra ploča mada kada je izvadiš iz kutije izgleda prejeftino, tanko,, slabi hladnjaci za razliku od moje asus https://www.asus.com/Motherboards/P8Z68V_PRO/ koja je tenk za ovu 

služila me je besprijekorno 9 godina.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 13:51 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Anđeo bez falinge kaže...

asus je meni 25 godina valjao.

Ne znam, možda su neđe pali s kvalitetom... 

 

btw...

zbog toga sam kupio Gygabyte aurus elite B450....jako dobra ploča mada kada je izvadiš iz kutije izgleda prejeftino, tanko,, slabi hladnjaci za razliku od moje asus https://www.asus.com/Motherboards/P8Z68V_PRO/ koja je tenk za ovu 

služila me je besprijekorno 9 godina.

 Pa sad je obrnuto, Gigabyte je u B450 seriji bio katastrofa sto se tice Aorusa (preskupo s obzirom da nudi samo malo bolji audio, dok im je VRM koma i dosta ih je crkavalo) dok je Asus u B450 i B350 solidan (ne strix nego ove budget verzije) dok je kod B550/X570 sad Aorus dobar no malkoc preskup, a Asus je pak los ali i skup.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Za one koji žele budget B550 ploće najbolja je msi B550M PRO-WDH WIFI,iza nje izvrsna msi BAZOOKA, zatim dobra je asrock B550M pro4.Najgori izbor je najskuplja- asus prime B550M-A.Brljavi ga asus zadnje vrijeme, tim više jer je najskuplji

 

Ne brljavi nista Asus, nego te tjera da ides na skuplje ploce, ako zelis vise featura i bolje komponente.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Mogo bi njih i Asus blacklistat, uvijek neki problemi sa njima 

 Danas to rade samo budaletine, i to zato jer njihovi šefovi nisu svjesni moči medija kao Yutube.

 

Asrock budaletine, pa Stevo če ovak i onak ubuduče nabavit matičnu koja mu treba.Ima Stevo dosta sponzora, ili mu neko eto posudi bilo koju Asrock matičnu na test.Na kraju če istina opet izač na sunce, a Asrock i svi koji misle povuč isti potez opet če ispast zasluženo posrani.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 14:14 (rambox).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Pa sad je obrnuto, Gigabyte je u B450 seriji bio katastrofa sto se tice Aorusa (preskupo s obzirom da nudi samo malo bolji audio, dok im je VRM koma i dosta ih je crkavalo) dok je Asus u B450 i B350 solidan (ne strix nego ove budget verzije) dok je kod B550/X570 sad Aorus dobar no malkoc preskup, a Asus je pak los ali i skup.

 a, dobio sam ju povoljno, ima 3 godine garancije CPU je 3600, ne clockam pa ne znam što joj može biti...

ako već ima tvorničku falingu, u tri godine će se pokazati nešto...bar mislim... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Mene moja služi 2god. bez problema. Za to što ju trebam sasvim je ok, s tim da ju uredno održavam i fizički i psihički. Sad jedino ako neće kenjat oko novih procesora. I sad da kupujem ploću uzeo bi opet Gigu X570 pro, koju možda i kupim ako bude problema s novih CPU-om.

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa radit ce novi procesori na b450 i x470 ali bice sigurno Problemcica na pocetku sa prvim bios-ima.

Ali mene vise zanima buduci da i nevidija ide sada na pcie4.0 da mozda nece 3.0 biti usko grlo za nove kartice. Ako je tako onda je intel u problemima. Ali to treba sacekati i vidjeti, i ako bude tako onda na najjacim karticama.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...

 Mene moja služi 2god. bez problema. Za to što ju trebam sasvim je ok, s tim da ju uredno održavam i fizički i psihički. Sad jedino ako neće kenjat oko novih procesora. I sad da kupujem ploću uzeo bi opet Gigu X570 pro, koju možda i kupim ako bude problema s novih CPU-om.

Psihicko odrzavanje 

 

p.s. kako brate?

Survivor - eye of the tiger
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
bugic000 kaže...

Za gaming dovoljan R5 3600 ili 3700X, za posao tipa obrada videa 3900x, a ako želiš izvući svaki mogući FPS, gledaš i7 10700k.

Od ploča gledaj ASUS B450-F ako ideš na AMD ili MSI Z490-A PRO ako ideš na Intela.

Za svaki od ovih procesora trebaš i hladnjak, u slučaju AMDa AC Freezer 34 Esport, u slučaju Intela Fortron Windale 6 ili BQ Dark Rock 4.

 Hvala, uzeo sam ipak 3800x i najbolje vodeno hladenje 

Hvala!

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Psihicko odrzavanje 

 

p.s. kako brate?

 govori joj da je najbolja, tepa joj, diže joj samopouzdanje, kako ne kužiš 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
rokonja kaže...

 Mene moja služi 2god. bez problema. Za to što ju trebam sasvim je ok, s tim da ju uredno održavam i fizički i psihički. Sad jedino ako neće kenjat oko novih procesora. I sad da kupujem ploću uzeo bi opet Gigu X570 pro, koju možda i kupim ako bude problema s novih CPU-om.

Psihicko odrzavanje 

 

p.s. kako brate?

 

 Ma ono telepatija, osjećaji, duhovno iscjeljenje, neka 6. dimenzija... ah teško je to objasnit...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bugic000 kaže...

 Hvala, uzeo sam ipak 3800x i najbolje vodeno hladenje 

Hvala!

 

double fail, 3800x=3700x s 300MHz (3.90GHz vs 3.60GHz) razlike u base clocku i 100MHz (4.5GHz vs 4.4GHz) u max boost clocku, razlika koju neće ni vidjeti a doplata osjetna.

Ista stvari za vodeno, taj CPU bez problema hladni neki solidan ari cooler, nije bilo potrebe za bacanje love na vodeno, pogotvo na skupo vodeno hlađenje.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako je to nevino i naivno započelo u majci temi ove teme. Svašta se trkeljalo neki su i pogodili.Lucidus je stavio link kako će zen bit duplo jači od fx-a na trećoj strani i pogodio. Šteta teme bilo je baš dobro. 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/chat-tema-ljubitelja-hardvera/224306.aspx

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Kako je to nevino i naivno započelo u majci temi ove teme. Svašta se trkeljalo neki su i pogodili.Lucidus je stavio link kako će zen bit duplo jači od fx-a na trećoj strani i pogodio. Šteta teme bilo je baš dobro. 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/chat-tema-ljubitelja-hardvera/224306.aspx

 Zapade mi za oko ovo Ramboxovo razmisljanje i kako hardware ipak napreduje tempom za koji je prije par godina bilo nezamislivo i pomisliti da je uopce moguce. 

A i ja sam tada mislio da nema sanse da 16 jezgri imamo za klasicne desktop korisnike u skorijoj buducnosti.

 

Sta nam je Intel radio sa mentalnim sklopom 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa da kada je vecina u to vrijeme vozila i5 2500k ,3330,3570k,4460 4/4 na kraju svima dopizdilo i sada su na ryzen-u. ryzen 5 1600/3600 su trenutno budget friendly procesori i nekakav all around-er , za PRO gaming vrijedi nadoplatit za i5 10600K ali stvar je u tome sto ako uzimas intel onda bolje odmah uzet i7 kada je bal nek je maskenbal.Intel ce sada jos pusit godinu-dvije (REFRESH) onda vjerujem da ce uzvratit udarac , zivi bili pa vidjeli.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ono kad je svaka napisana riječ totalno kriva i dijametralno suprotna.  Svaka čast AMDu, doslovno su napravili revoluciju procesora. Tko to ne vidi, šteta za njega. A tek su na drugoj generaciji, 3. izlazi za par mjeseci. Intel je usavršio svoju arhitekturu, napravili su remek djelo sa 14 nm proizvodnim procesom, al sad fizika stišće i ako brzo ne uhvate gaće...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...

 Zapade mi za oko ovo Ramboxovo razmisljanje i kako hardware ipak napreduje tempom za koji je prije par godina bilo nezamislivo i pomisliti da je uopce moguce. 

A i ja sam tada mislio da nema sanse da 16 jezgri imamo za klasicne desktop korisnike u skorijoj buducnosti.

 

Sta nam je Intel radio sa mentalnim sklopom 

Pa i danas večina toga na Desktopu ne prolazi, ili u praksi potpuno neisplativo(premalo tržište) i preskupo za proizvodnju.

 

- najači prvi 16/32 Thrediriper na 14nm ima 180W, ako mu dodaš 20CU Vega GPU, za takav APU u praksi na 14nm TDP bi skočio preko 300W

 

Dalje nema smisla kombinirat, čak niti na 7nm ili 5nm nikad neš vidit AMD Desktop 16/32 APU+recimo 20CU RDNA 2 ili RDNA 3 GPU.TDP nije problem, ali je problem da bi takav APU bio vrlo skup(moral bi koristit skupu HBM memoriju)i realno konkuriral bi konzolama.

 

Za poslovne ili serverske potrebe, zeleno je druga priča to se ionako dizajnira prema naruđbi ili potrebi.

 

64/128 Tredripaner/3600$, da ide na High End Desktop platformu ali to je serverski proc na Desktopu.AMD se šepiri jer može, i CPU žutanjak od 280W je ionako samo za ozbiljne poslovne potrebe.

 

Situacija se danas okreče naglavačke, ili Fugaku superkomp koji uopče niti ne koristi klasičan GPU.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/japansko-fugaku-superracunalo-najbrze-svijetu/276259.aspx

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 22:24 (rambox).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ubija ovaj 3300x 

Troy a Total War Saga Troy a Total War Saga
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 13:16 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tu se vidi prava snaga svakog od navedenih i ovakva situacija će s vremenom bit sve češća kako igre budu, po uzoru na spec. novih konzola, koristile bar 8 jezgri odnosno 16 threadova..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Tu se vidi prava snaga svakog od navedenih i ovakva situacija će s vremenom bit sve češća kako igre budu, po uzoru na spec. novih konzola, koristile bar 8 jezgri odnosno 16 threadova..

Slazem se, no medutim ovakve situacije ce ti moci priustiti samo igre s stotine i tisuca jedinica na screenu tj cpu heavy igre, za sada su to vise manje samo stragegije

No ja ovu sliku gore ne zelim gledati takoder u buducnost, ne zato sto intel nije prvi (nisam fan Intela, AMD mi je vise u srcu)- AMD Duron je za to kriv, vec sto mi se cini malo premalo frejmova all around za sve

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 13:25 (toxic).
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa istina nekako je premalo frejmova, al ovo je vjerojatno testirano u CPU najzahtjevnijim scenama.. međutim poanta je da je recimo 3700x duplo jači proc od 3300x i u budućim igrama koje budu ovako koristile svih 8C/16T, 3700x će u pravilu davati duplo više frameova od 3300X.. zato je 3300X po meni em preskup em će biti kratkog daha.

ansha: Pomelo te
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svi su zaboravili pentium G4560. Tak će bit i sa ovim 3300x.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

zato je 3300X po meni em preskup em će biti kratkog daha.

cvaja997 kaže...

Svi su zaboravili pentium G4560. Tak će bit i sa ovim 3300x.

 

Ovo dvoje ja govori otkako je 3300x izasao. On je ok budzet kupnja i nebi smio kostat vise od cca 800-900kn, davati 1.100+ kuna za tog quadića sredinom 2020 je ludost.

Što se pentača tiče tad se barem nije znalo koliko ce jos dugo dualac sa ht-om dobro gurat igre, ovdje se zna da sada (konacno) izlaze konzole sa 8c/16t i da će sve igre koje budu rađenje od tada biti optimizirane za vise c/t i tu ce procesori sa vise c/t davati bolje rezultate nego ti quadovi sa ht-o , nebi me cudilo da 1600af/x stigne pa moze i prestigne 3300x u tim igrama uz naravno manji cpu usage.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Ubija ovaj 3300x 

 3700x bolji od 9900k? Igra onda dobro iskoristava efikasniji SMT od AMD-a kad 3700x pruza bolje performanse od 9900k  unatoc osjetno manjem taktu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice