AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.077.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HolyPotato kaže...

Kako su cijene Ryzena 5 3600 pale u zadnje vrijeme, ovdje u Saturnu u Austriji mogu ga nabaviti za 145 eura, oko 1100kn

Normalna stvar. Nece valjda kao intel, pa drzati launch cijenu sljedecih par generacija. Zato i volimo amd. U samom startu jeftiniji, i povoljniji izbor godinama nakon.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upravo tako

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ja zbilja nemam pojma što je ovima proizvođačima ploča, 5 usb-a (dobro da nije manje), 2xmreža (što vjerovatno ne treba 99,9% korisnika) i PS/2 konektor (da li to netko još uvijek koristi).

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, PS/2 se i dalje koristi. Meni je bitniji od USB-a. Isto tako koristi se i serijski i paralelni port,

ali kucnom korisniku uglavnom ne trebaju.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Da, PS/2 se i dalje koristi. Meni je bitniji od USB-a. Isto tako koristi se i serijski i paralelni port,

Kad si zaostal.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znam da se PS/2 još uvijek koristi, ali nisam vidio ni jedan novi uređaj već par godina. Možda još uvijek koriste PS/2 na super jeftinim tipkovnicama i miševima, ali danas možeš kupiti u usb za takve novce.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Kad si zaostal.

 

A jebat me onda, kaj sad?

 

 

iMik kaže...

Znam da se PS/2 još uvijek koristi, ali nisam vidio ni jedan novi uređaj već par godina. Možda još uvijek koriste PS/2 na super jeftinim tipkovnicama i miševima, ali danas možeš kupiti u usb za takve novce.

 

https://forum.hardwareheaven.com/threads/mechanical-keyboard-usb-vs-ps2.228763/

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

iMik kaže...

Znam da se PS/2 još uvijek koristi, ali nisam vidio ni jedan novi uređaj već par godina. Možda još uvijek koriste PS/2 na super jeftinim tipkovnicama i miševima, ali danas možeš kupiti u usb za takve novce.

 

https://forum.hardwareheaven.com/threads/mechanical-keyboard-usb-vs-ps2.228763/

 

 2014, puno se promijenilo od onda.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jeste, ali PS/2 ce i dalje ostatim osobito u enterprise segmentu,

kao i D-SUB, COM itd.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kada se to sve proba zamijeniti sa USB-om onda nastane samo gro problema, pa se stoga jos koriste takovi stariji nacini spajanja.
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je jednostavno Low Level Hardware koji funkcionira na svim OS-ovima i virtualnim okruzenjima.

Sad zamisli ploca koja ima samo USB 3.x kontrolere, i ako nemas najnoviju verziju OS-a,

ne mozes nista, dakle otpada ti sve sto nije Win10/Server u najnovijem buildu, odnosno

najnovija verzija Linux distribucije - ili ako trebas Legacy OS, moras Slip-Streamati drivere prije instalacije.

Glupo i naporono, gubljenje vremena. PS/2 i tuci.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve super ali 99% korisnika to ne treba. Miš, tipkovnica, kontroler, headset, web kamera i to je to. U današnje doba

kad je sve usb to je premalo.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sjećam se na jednoj 775 socket ploči da nisam mogao ući u bios sa USB tastaturom, pa sam morao vraćati PS2  koja je uredno radila. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

Stavili najbržu memoriju na tržištu koja garant neće u laptope, umjesto da proc bude u kućištu

vjerojatno ga stavili na neko vanjsko testno postolje da ne throttla kad se ugrije, i proglasili pobjedu

Kaj bi tek bilo da su ga koristili bez ikakvog CPU hladnjaka.Ukratko, Renoir APU Mobile je odradio benčmarkanje gol ili bez ikakvog CPU hladnjaka.

 

https://www.pcgamer.com/wow-this-new-amd-ryzen-laptop-cpu-can-run-crysis-even-without-a-cooler/

HolyPotato kaže...

Kako su cijene Ryzena 5 3600 pale u zadnje vrijeme, ovdje u Saturnu u Austriji mogu ga nabaviti za 145 eura, oko 1100kn

 Pa je kak sam i prognoziral, to je očekivana cijena ili jednim potezom su nokautirali Intel konkurenciju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/procurile-cijene-comet-lake-procesora-europsk/274225.aspx?page=0&jumpto=6090016&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=582&jumpto=6079238&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neće ni ameri intela. Spustija bi intel cijenu ali ne može, trgovci moraju po nabavnoj cijeni prodavat he he.Kad vidiš cijenu 9600k sve je jasno.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 16:20 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...
cvaja997 kaže...

4 jezgre i 2 boda win. Neka. Konkurencija je zakon. Jedino što je štedljiv ko zagorac u podrumu.

 Zašto ne bi bio štedljiv? Nije ti to 14++++, nego 10+nm, otprilike sličan TSMC-ovom 7nm, i Ice Lakeovi (prvi na 10nm) su bili štedljivi u laptopima barem kao i AMD Renoir na 7nm.

 4 jezgre 28W deklarirani TDP protiv 8 jezgraša sa kojim se uspoređuje sa istim TDPom nije rastrošno?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
EricCartman kaže...
cvaja997 kaže...

4 jezgre i 2 boda win. Neka. Konkurencija je zakon. Jedino što je štedljiv ko zagorac u podrumu.

 Zašto ne bi bio štedljiv? Nije ti to 14++++, nego 10+nm, otprilike sličan TSMC-ovom 7nm, i Ice Lakeovi (prvi na 10nm) su bili štedljivi u laptopima barem kao i AMD Renoir na 7nm.

 4 jezgre 28W deklarirani TDP protiv 8 jezgraša sa kojim se uspoređuje sa istim TDPom nije rastrošno?

 I kao po obicaju, intel ce vjerovatno trosit ~duplo (ako ne i troduplo) vise zbog toga sto drukcije mjere TDP.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...

Sjećam se na jednoj 775 socket ploči da nisam mogao ući u bios sa USB tastaturom, pa sam morao vraćati PS2  koja je uredno radila. 

meni relativno nedavno na asrock h110 ploči sa g4560 nisu radili usb tipkovnica i miš dok nije prošao određeni dio instalacije windoza

jedini spas je bila prastara tipkovnica koju sam davnih dana pospremio na tavan

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

 4 jezgre 28W deklarirani TDP protiv 8 jezgraša sa kojim se uspoređuje sa istim TDPom nije rastrošno?

ako imaju iste ili slične perfomanse, zašto bi bilo rastrošno

valjda se gleda potrošnja u odnosu na učinak

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
boxer kaže...

Sjećam se na jednoj 775 socket ploči da nisam mogao ući u bios sa USB tastaturom, pa sam morao vraćati PS2  koja je uredno radila. 

meni relativno nedavno na asrock h110 ploči sa g4560 nisu radili usb tipkovnica i miš dok nije prošao određeni dio instalacije windoza

jedini spas je bila prastara tipkovnica koju sam davnih dana pospremio na tavan

 Takav je identičan problem bio i kod mene. Od tada uvijek imam spremljenu PS2 tastaturu.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Još je bila pizdarija što ni miš nije radio, srećom je do dijela instalacije windoza koja zahtjeva miš (moraš tiknuti neku kvačicu i tu tipkovnica ne pomaže) instalirao usb drivere (ili štoveć) pa sam od tog dijela instalacije mogao koristiti usb miš i tipkovnicu.
Uglavnom, neka ona stoji na tavanu, nikad se ne zna :)
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I kod mene isto kupljena davne 2002, uvjek dobro dodje kad se ove sa usb izlazima pokvare.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
EricCartman kaže...
cvaja997 kaže...

4 jezgre i 2 boda win. Neka. Konkurencija je zakon. Jedino što je štedljiv ko zagorac u podrumu.

 Zašto ne bi bio štedljiv? Nije ti to 14++++, nego 10+nm, otprilike sličan TSMC-ovom 7nm, i Ice Lakeovi (prvi na 10nm) su bili štedljivi u laptopima barem kao i AMD Renoir na 7nm.

 4 jezgre 28W deklarirani TDP protiv 8 jezgraša sa kojim se uspoređuje sa istim TDPom nije rastrošno?

 Yep. Intel kaze da je njegov TDP na Stock frekvenciji bez ikakvog boosta,dok AMD-ov TDP je na boostu. Velika je to Razlika,vidi se da je Intel jos miljama od TSMC 7nm...

4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ispricavam se ako je vec bilo, jeli istina da se ryzeni koju se trenutno prodaju tj koji su nedavno proizvedeni, bolje klokaju od ovih sa pocetka (zen2)?

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da! Naglasak na nedavno proizvodeni. Tako da je i dalje lutrija, ako kupis u ducanu jer ne znas je li im stajalo na polici ili su novi. Sretno :)

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ja sam sa svojim zadovoljan :P

VelvetOverlap
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Narucis 5 procesora sa web-shopa, isprobas svih , ostavis si onaj koji ti radi najbolje sa najnizim naponom i sto vecim taktom,

ostale vratis bez razloga u roku 14 dana - croatian law for profit - no restock fee!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 16:55 (Čitatelj).
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
...
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
19 0 hvala 0
9 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ekipo jel normalno sto na stock hladnjaku temp CPU-a se krecu do 82 stupnjeva u gamingu?

R3 3300X

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice