AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Anđeo bez falinge kaže...

Imam slična iskustva s Asrock dvije ploče, Abit, DFI, gigabyte su mi radile besprijekorno a 2011 sam kupio ASUS P8Z68-V PRO i niiikakvih problema.

Kada budem krajem godine kupio vjerojatno x570 100% opet ASUS.

 

No, ispod 1500kn ploču kupiti neću i to kada se budu stabilizirale cijene.

Ljudi kupe 3600x CPU i onda gledaju ploču za 600kn...ne ide to tako.

 

Pa 3600X je dno ponude, za takve procesore su i namijenjene ploče od 600kn

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

Pa 3600X je dno ponude, za takve procesore su i namijenjene ploče od 600kn

ako imaš jahtu od 50 miliona € za tebe vjerojatno jesu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ja neznam nicky.sl što ti i prijatelji radite pločama pa da ne požive dugo, polijevate ih vodom mozda?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Anđeo bez falinge kaže...
segregator kaže...

Pa 3600X je dno ponude, za takve procesore su i namijenjene ploče od 600kn

ako imaš jahtu od 50 miliona € za tebe vjerojatno jesu.

 

U trenutnom 3XXX lineupu ima 3 procesora ispod 3600X i 7 iznad...ajd eventualno možemo reći sredina

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 11:14 (segregator).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Anđeo bez falinge kaže...

Imam slična iskustva s Asrock dvije ploče, Abit, DFI, gigabyte su mi radile besprijekorno a 2011 sam kupio ASUS P8Z68-V PRO i niiikakvih problema.

Kada budem krajem godine kupio vjerojatno x570 100% opet ASUS.

 

No, ispod 1500kn ploču kupiti neću i to kada se budu stabilizirale cijene.

Ljudi kupe 3600x CPU i onda gledaju ploču za 600kn...ne ide to tako.

  CPU od 1500 - 2000kn nema nekog smisla stavit na ploče od preko 1500kn, osim baš za napredne korisnike u određenim scenarijima. Ili, ništa im ne fali na pločama od 800-tinjak kuna. Ploče od preko 1500kn su za prosječne kupce bacanje novca. 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim da se ljudi vrijeđaju ako neko kaže da im je proc s dna trenutne ponude,

ali to ne znači da je taj procesor loš, dapače. I sam imam obični ryzen 1600

i ništa mu ne fali

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Imam slična iskustva s Asrock dvije ploče, Abit, DFI, gigabyte su mi radile besprijekorno a 2011 sam kupio ASUS P8Z68-V PRO i niiikakvih problema.

Kada budem krajem godine kupio vjerojatno x570 100% opet ASUS.

 

No, ispod 1500kn ploču kupiti neću i to kada se budu stabilizirale cijene.

Ljudi kupe 3600x CPU i onda gledaju ploču za 600kn...ne ide to tako.

 

Pa 3600X je dno ponude, za takve procesore su i namijenjene ploče od 600kn

 Aj lijepo editiraj taj post da te nebi jos tko posluso...

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

segregator

Jedno je dno ponude, a drugo je 3xxx lineup. Ponuda obuhvaca puno vise od 3xxx lineupa. Ponuda AMDa je prakticki cijela Ryzen, tj. AM4 ponuda, a onda imas puno vise od 3 procesora ispod 3600X. Ako bolje pogledas 1600AF je relativno nov procesor pa tako i dio ponude, a izasao je nakon inicijalnog 3xxx lineupa. Itekako je aktualan kao i hrpa drugih Ryzena koji nisu 3xxx. Iz svega toga moze se zakljucit da je 3600X daleko od dna ponude, nego sredina bez eventualno. Tocnije zlatna sredina, ako gledamo 3600 bez X.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ah, da barem jos uvijek traju ta doba kad si od svercera mogao dobit novu neotvorenu maticnu za manje od pola cijene nove.

Znam da sam ASUS P9X79 Deluxe uzeo za 1.200kn kad je u ducanima bila oko 2.600...
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Glupe su mi te jeftine vs skupe ploče spike. Dok god ne overclockaš razlike u performansama između kompa sa pločom od 700kn i onom od 2000 nema. 

 
7 4 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da ima u vidu I/O portova, zvucne, LANa, Wifia, stabilnosti, sigurnosti komponenti. Sto se zaljenja tice treba zapamtit da ljudi koji su zadovoljni maticnom obicno nista ne pisu po internetu. Takodjer, manje ljudi kupuje skupe ploce pa je postotak zaljenja kod takvih ploca mozda i veci, nego kod nekih jeftinijih pa opet nije neki mjerodavan podatak.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako su ti dovoljni konektori koje ploča ima, ne kužim zašto bi uzimao jaču.

Ja sam na B450 Tomahawk Max od 750kn imao Razen r5 3600 all core 4575MHZ , ne znam što bih dobio sa pločom od 1500-2000kn.

Da, OK, da sam išao na r9 3950X pa all core OC, pa hrpa diskova , virtualizacija... al to obično neide jedno sa drugim (oc i takav setup) i opet nema smisla.

 

Netko tko se igra na kompu će sigurno imat više koristi uzet 2080 Super, ploču od 100€ i r5 3600 nego ploču od 1500kn, 3600x/3700x i 2070 Super za isto ili više para, ali barem je konfiguracija izbalansirana.

 

Ja ne razumijem tu famu da su ploče od 100€ smeće, niti sam uvjeren da ćete me ikako uvjerit u to.

 

Ovo nije Intel, nema B, H, Z.. ploča, pa K i non-K procesora i inih sličnih gluposti. Mislim da sami iz osobnih fix ideja bacate pare na krive stvari.

Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Tako je, to ti i je točno. Skuplja ploča ima nekih benefita i "boljih" featura, ali nećeš imati brži komp i te prednosti za ogromnu većinu ljudi su nebitne. Zato kažem da im je bacanje para platiti ploču 1500 - 2000kn, osim ako zaista znaju čemu što služi od dodatnih featura te će ih koristiti. A malo ljudi to zna i treba. 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam pricao o isplativosti, samo o razlikama. Naravno da su B450 best buy.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stiglo ljeto u prostoriji 25° proc luduje u mirovanju. Neću ga ni palit dok ne dojde zima ili uzet intela jer je ovo nedopustivo.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Stiglo ljeto u prostoriji 25° proc luduje u mirovanju. Neću ga ni palit dok ne dojde zima ili uzet intela jer je ovo nedopustivo.

40.4 je sasvim uredu (moze i bolje),ali to je clock od 1400 Mhz, daj ga vidimo na minimalno 4.3 Ghz...Pokazi zube...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...

40.4 je sasvim uredu (moze i bolje),ali to je clock od 1400 Mhz, daj ga vidimo na minimalno 4.3 Ghz...Pokazi zube...

 Nije moj ko tvoj dijamant primjerak moj je jadnik platinum. 

kradem mine iz minskog polja
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dakle b550 se ipak čini kao win. Kad se cijena stabilizira, Mortar uopće nije loša buđet ploča. 

 

Čekirajte b450 tomahawk vs mortar.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 14:16 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dok oni stabiliziraju cijene ljudi ce pokupovat B450 i onda opet gube na zaradi. Ne kuzim uopce logiku.

 

Isto ovaj test, odjedanput B450 Tomahawk MAX ima 110 stupnjeva VRM. Izgleda kao nekako namjesten rezultat s obzirom na prijasnje testove, ali opet lako moguce da je tako. Rucno spustanje napona bi tu trebalo puno pomoc. Zar nije PBO+AutoOC neka noob opcija? Pitam se kolke bi temp bile da se ukljuci CoolnQuiet kak se vec zove ona opcija koju koristi Friday. Izgubis par stotina Mhz, a dobis dosta manje temp, di ces bolje. Sve u svemu cijeli video izgleda kao lijepa reklama MSI-evim B550 plocama, makar testovi bili tocni. Ziher ce se netko zbog videja nac tko ce pomislit da je B450 Tomahawk odjedanput sranje.

12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A gle, unutra je ipak 3900x do maxa testiran bez airflowa.

 

Mislim da će biti par b550 ploča koje će biti bang for buck. Koliko vidim iz random testova, VRM je dosta bolji gotovo na svima.

 

Sad da li to vrijedi 50% više....eh....

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

Sad da li to vrijedi 50% više....eh....

 kako kome, netko tko misli ostati na 6/12 ili max 8/16 procesoru i nije isplativo

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Stiglo ljeto u prostoriji 25° proc luduje u mirovanju. Neću ga ni palit dok ne dojde zima ili uzet intela jer je ovo nedopustivo.

 Eh vidi se da imas platinuma...

 Evo moj chilla na 49° (na 1.36v) nakon 3 sata igranja a u prostoriji 26 stupnjeva 

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Konkurencija se budi, novi Intel Tiger Lake sa 4/8 izjednačio u CPU scoreu sa AMD-om 4700U 8/8, a u grafi ga bome i opro:

 

https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-1165G7-ties-with-the-AMD-Ryzen-7-4700U-in-Time-Spy-CPU-Score-despite-having-half-the-cores-while-its-Xe-iGPU-batters-the-Vega-7-and-Vega-8-competition.477032.0.html

 

To je 10+nm proces.

Samo će vjeojatno biti skup kao što je i Ice Lake skup za proc s tako malo jezgri.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A jest ga i pobijedio nema sta 2 boda razlike
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

4 jezgre i 2 boda win. Neka. Konkurencija je zakon. Jedino što je štedljiv ko zagorac u podrumu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 20:46 (cvaja997).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

otkad slušam da je Intelova grafika bolja od AMDove - pouzdano ko HDZove program...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stavili najbržu memoriju na tržištu koja garant neće u laptope, umjesto da proc bude u kućištu

vjerojatno ga stavili na neko vanjsko testno postolje da ne throttla kad se ugrije, i proglasili pobjedu

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

otkad slušam da je Intelova grafika bolja od AMDove - pouzdano ko HDZove program...

 "nije bitan onaj koji glasa već onaj koji broji" Josif Visarionovič Džugašvili Staljin ;)

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

4 jezgre i 2 boda win. Neka. Konkurencija je zakon. Jedino što je štedljiv ko zagorac u podrumu.

 Zašto ne bi bio štedljiv? Nije ti to 14++++, nego 10+nm, otprilike sličan TSMC-ovom 7nm, i Ice Lakeovi (prvi na 10nm) su bili štedljivi u laptopima barem kao i AMD Renoir na 7nm.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako su cijene Ryzena 5 3600 pale u zadnje vrijeme, ovdje u Saturnu u Austriji mogu ga nabaviti za 145 eura, oko 1100kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice