AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Ici ce to vjerojatno dolje.

A jel mozda ima prednost u single-core?

Mos mislit... Ono sta ima je 100% usage u vec hrpi igara...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 11:25 (ansha).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pa vide odličan CPU za 1000kn (dok malo nadođu cijene).

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

u 2020. godini procesori sa 4 jezgre nebi smijeli koštati preko 1.000kn TOČKA 

Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Otkud te spike da je 3300x bolji u igrama od 3600? Jer nije, u nekima je blizu, a u nekima je malo gori.

Slazem se da je 1000 max prihvatljiva cijena.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...
Spiridon kaže...

A ovo smanjivanje cache-a kod APU čipova? To rade da bi cijena ostala niža? 

 Možda je kopija dizajna iz laptop serije, tamo su bili smanjili cache samo radi niže potrošnje APUa.

 Nije možda. Je. "Cache guta struju". Laički rečeno. Tu je još i integrirana vega koja isto "guta struju". Laički rečeno. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Otkud te spike da je 3300x bolji u igrama od 3600? Jer nije, u nekima je blizu, a u nekima je malo gori.

Slazem se da je 1000 max prihvatljiva cijena.

 

Ma to su spike zbog onih videa gdje su klokali 3100 i 3300x do ubera i onda uspoređivali rezultate sa stock rezultatima ostalih procesora

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
EricCartman kaže...
Spiridon kaže...

A ovo smanjivanje cache-a kod APU čipova? To rade da bi cijena ostala niža? 

 Možda je kopija dizajna iz laptop serije, tamo su bili smanjili cache samo radi niže potrošnje APUa.

 Nije možda. Je. "Cache guta struju". Laički rečeno. Tu je još i integrirana vega koja isto "guta struju". Laički rečeno. 

 

Ja mislim da su cache smanjili samo zato jer iGPU zauzima mjesto a cip mora ostati unutar odredjenih gabarita.

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tako je, l3 cache zauzima jako puno mjesta, zato smanjuju kod apu-a.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sa 2080 ti na skupoj x570 matičnoj sa super hlađenjem. E sada, mali Jura će to kupit, još kad vidi preporuke znasekoga,  stavit na jeftinu matičnu sa stock hladnjakom, koji je dovoljan za taj procesor, uparit sa RX 580 i plakat kad mu igre krenu zatrzavat. Nije loš procesor, dapače, performanse su izvrsne za 4/8, ali je loša cijena. O usporedbi "kUpI 7770k Pa ĆeŠ ViDjEt" nećemo. To je bilo pa prošlo, tada nije bilo konkurencije, tko je htio najbolje, to je tada platio. Morao je. Sada postoje puno bolji procesori i zašto bih uopće gledao taj relikt? 1000 HRK za 3300x i 850HRK za 3100x je super cijena s obzirom što nude.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bolji je prosjecno u igrama od 3600 kada je OC na 4.5 GHz, ima video, a i logicno je. CPU usage je druga prica, no nisam nigdje vidio da je losiji ili da ima manji min. fps od 3600.
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...

 Iskreno ronim suze skoro 2g. za dobrim 5xx čipom i samo tražim bilo kakav razlog da zamjenim svoju ploću i sad "kao" eto mi razlog. Osobno 450 ploća mi se čini ka lijep drekec zamotan u lijepu omotnicu s mašnicom i reklamom "kupi te, još samo danas!" 

ma ajde, zasto tako negativno, ryzen 3000 serija ce nas sluziti jos dugi niz godina, pitanje je jos koliki je upgrade 4000 serija... ovo boldano naravno stoji za odredene b450 ploce, zato prije kupnje treba istraziti sto se nudi, tako da kad ubodes vrhunsku b450 plocu (kao sto je tuf b450 pro), nemas kasnije brige, mozes u bilo kojem trenutku na nju namontirati 3900x/3950x, jos kad im padne cijena nakon izlaska 4000 serije, di ces bolje... al opet, ako imas love onda sigurno neces gledati b450, nego ipak nesto ozbiljnije 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jedno pitanje ima li nade da ce AMD izbaciti neki desktop procesor, koji je u rangu sa 3300x ili neki 6/12 a da ima u sebi i integrusu vegu.Evo ja zadnjih dana sam svoj intel 6700K doslovno max iskoristio, ja i prijatelj istodobno ga koristimo.On ima los laptop nije mu bas za igrica pogotovo novijih naslova, pa se spaja remote na moj pc kaze da mu je puno bolje nego na gforce now. Igramo wot-a on na integrusi cak iznenadjujuce zadovoljan je, a ja kad vidim grafiku hoce mi nesto biti.Ja sam na 1070, gledam cijene polovnih grafički pa sve sto imalo valja uber cijene.Pa mi to bas i nije neka utjeha, cisto onako jos da pitam koje su cijene rx 470 ili 480 gtx 1050ti u hrvatskoj i koja bi im bila realna cijena danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3300 ima bolji 0.1%low i 1%low od 3600 uz isti fps to mu je kao neka prednost i taj 1ccx,ali sigurno je 3600 bolja kupnja za budućnost i to vrlo bližu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Jedno pitanje ima li nade da ce AMD izbaciti neki desktop procesor, koji je u rangu sa 3300x ili neki 6/12 a da ima u sebi i integrusu vegu.Evo ja zadnjih dana sam svoj intel 6700K doslovno max iskoristio, ja i prijatelj istodobno ga koristimo.On ima los laptop nije mu bas za igrica pogotovo novijih naslova, pa se spaja remote na moj pc kaze da mu je puno bolje nego na gforce now. Igramo wot-a on na integrusi cak iznenadjujuce zadovoljan je, a ja kad vidim grafiku hoce mi nesto biti.Ja sam na 1070, gledam cijene polovnih grafički pa sve sto imalo valja uber cijene.Pa mi to bas i nije neka utjeha, cisto onako jos da pitam koje su cijene rx 470 ili 480 gtx 1050ti u hrvatskoj i koja bi im bila realna cijena danas.

Evo copy paste od prije 2 stranice, https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-4000-renoir-desktop-apu-specs?fbclid=IwAR3E5pVqxloVLh4x8M0BqTYOfMARpPm21yZp0Vq03x1zQ60y6V-Rxm30n-Q.

 

Znaci 4000 serija bazirana na zen 2, APU, 4/8 (boost do 4.1ghz), 6/12 (boost do 4.3ghz), 8/16 (boost do 4.45ghz) i naravno niska potrosnja. Sad je pitanje kak ce se uistinu pokazat, ali trebali bi bit ok 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Jedno pitanje ima li nade da ce AMD izbaciti neki desktop procesor, koji je u rangu sa 3300x ili neki 6/12 a da ima u sebi i integrusu vegu.Evo ja zadnjih dana sam svoj intel 6700K doslovno max iskoristio, ja i prijatelj istodobno ga koristimo.On ima los laptop nije mu bas za igrica pogotovo novijih naslova, pa se spaja remote na moj pc kaze da mu je puno bolje nego na gforce now. Igramo wot-a on na integrusi cak iznenadjujuce zadovoljan je, a ja kad vidim grafiku hoce mi nesto biti.Ja sam na 1070, gledam cijene polovnih grafički pa sve sto imalo valja uber cijene.Pa mi to bas i nije neka utjeha, cisto onako jos da pitam koje su cijene rx 470 ili 480 gtx 1050ti u hrvatskoj i koja bi im bila realna cijena danas.

 

Najavljena je 4000 serija APU-ova. Trebali bi biti 8/16. Trenutno imas 3400G ako hoces 4/8 APU

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A necu to mislim da je los, nista cekat 4xxx i vidjeti njih na djelu.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
A necu to mislim da je los, nista cekat 4xxx i vidjeti njih na djelu.

 

Ja cu isto ici na 4000 seriju za firewall vjerojatno. Iako me mozda uhvati nervoza pa uzmem novi 4/8 i3. Svakako mi je overkill za ono sto meni treba. Jedino moram vidjeti potrosnju

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A mozda na govorim prijatelja da on kupi samo graficku karticu, ako mu ovo bude dobro pa cu i ja pricekati sa zamjenom.Mada njemu dobro izgleda i na integrusi, za razliku na cemu je igrao.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
A mozda na govorim prijatelja da on kupi samo graficku karticu, ako mu ovo bude dobro pa cu i ja pricekati sa zamjenom.Mada njemu dobro izgleda i na integrusi, za razliku na cemu je igrao.

 

Reci da mu ja prodam moju 5700XT povoljno. Nece ni osjetiti...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Haha koliko novaca
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tri puta

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Već drugi put da mi se PC smrzne nakon što ga ne diram tipa 1 sat vremena(asus x570-p prime, 3800x, EVO 970,seasonic gc-650), muzika i dalje svira iz playera, miš kursor radi, al je win skroz smrznut

 

Sve živo je novo, RAM test 10+ sati preko noći, BIOS zadnji, ništa dirano ili twekano, čisti i friški win instaliran prošli tijedan, najnoviji ryzen chipset driveri..

 

Vrtim stress test kolko hoću, temperature su ispod 70c, sve štima..

 

Vidim ima ljudi istih problema sa ryzenom po netu bez nekih pametnih rješenja svi spominju RAM, al ako mi RAM prolazi 10 sati memetest ne vidim šta da radim sa njim.

 

Nekih pametnih ideja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Bolji je prosjecno u igrama od 3600 kada je OC na 4.5 GHz, ima video, a i logicno je. CPU usage je druga prica, no nisam nigdje vidio da je losiji ili da ima manji min. fps od 3600.

 Evo ti video pa pogledaj kako stoje stvari po meni za out of box uvjete.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 13:00 (Taraba).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

najnoviji ryzen chipset driver

 

Probaj staviti verziju prije te najnovije

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...
The_Fichek kaže...
Bolji je prosjecno u igrama od 3600 kada je OC na 4.5 GHz, ima video, a i logicno je. CPU usage je druga prica, no nisam nigdje vidio da je losiji ili da ima manji min. fps od 3600.

 Evo ti video pa pogledaj kako stoje stvari po meni za out of box uvjete.

 

Ja lijepo napisem OC 4.5Ghz, ti mi saljes out of the box, ali fala svejedno na videju..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

Već drugi put da mi se PC smrzne nakon što ga ne diram tipa 1 sat vremena(asus x570-p prime, 3800x, EVO 970,seasonic gc-650), muzika i dalje svira iz playera, miš kursor radi, al je win skroz smrznut

 

Sve živo je novo, RAM test 10+ sati preko noći, BIOS zadnji, ništa dirano ili twekano, čisti i friški win instaliran prošli tijedan, najnoviji ryzen chipset driveri..

 

Vrtim stress test kolko hoću, temperature su ispod 70c, sve štima..

 

Vidim ima ljudi istih problema sa ryzenom po netu bez nekih pametnih rješenja svi spominju RAM, al ako mi RAM prolazi 10 sati memetest ne vidim šta da radim sa njim.

 

Nekih pametnih ideja?

 

Isto se meni dogadja na PC-u u firmi, originalni HP sa win10, intel i5-4690.

mislim da ti je to do windowsa a ne do hardwera.

Probaj iskljuciti stanje mirovanja ili gasenje displaya, diska u postavkama

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ja lijepo napisem OC 4.5Ghz, ti mi saljes out of the box, ali fala svejedno na videju..

 Zato što je ovo vjerojatniji scenariji kod većine koji će koristiti iste ili ih već koriste.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imam ja ali se to nece 90% forumasa svidjeti, plug and play Intel.Jedino ako ga nisi do ubera naklokao, a i tad se ne mrzne nego odmah baci blue screen ako nesto nije ok.Ma zeza to ti je trenutno do Windows podrske, to je jedan od najvećih problema kod AMD-a jos oni imaju masu posla oko tog.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

Već drugi put da mi se PC smrzne nakon što ga ne diram tipa 1 sat vremena(asus x570-p prime, 3800x, EVO 970,seasonic gc-650), muzika i dalje svira iz playera, miš kursor radi, al je win skroz smrznut

 

Sve živo je novo, RAM test 10+ sati preko noći, BIOS zadnji, ništa dirano ili twekano, čisti i friški win instaliran prošli tijedan, najnoviji ryzen chipset driveri..

 

Vrtim stress test kolko hoću, temperature su ispod 70c, sve štima..

 

Vidim ima ljudi istih problema sa ryzenom po netu bez nekih pametnih rješenja svi spominju RAM, al ako mi RAM prolazi 10 sati memetest ne vidim šta da radim sa njim.

 

Nekih pametnih ideja?

 Sve si mislim da je upravo ovo problem, jer windowsi su zadnjih mjeseci bas za k 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I ja imao sličnih problema prije para dana.
Tadskbar mi se smrzne, nekad i desktop i nigdje ne mogu kliknuti s mišem. Uštekao 2 druga miša i isto, na kraju skužio da mi je taj miš počeo praviti probleme riječ je o G602. Stavio nove win, ponovo uštekao g602 i blokiralo, sad koristim jeftikaner miš dok ne kupim novi. Nikad mi se to nije dogodilo, da mi miš sjebe cijele win. Probao kod prijatelja miš g602 i kod njega se smrzo taskbar. Užas
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 13:20 (crozoki).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice