AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.794
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemože gaming opteretiti CPU ni približno kao decode videa i slično, bilo kakav profi rad sa korištenjem instrukcija i procesorom na max naponu i taktu danima, i mjesecima.

Gameri tu imaju prostora, i nema tu brige oko degradacije sa solidnim coolerom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

Ne mogu reći da me briga za 4/4, i jesu li 4 jezgre dovoljne ili ne za gaming u 2020. (KAD bi morao iskomentirati nešto o tome, podsjetio bih vas samo na cijenu - Intelovi 4/4 su bili "dovoljni za gaming", neki njihovi 4/8 očito su i sada (i ZA sada), ali po puuuno većoj cijeni. AMD je samo preselio "dovoljan za gaming" naljepnicu u 2 stepenice niži rang.)

 

Ali me je iskreno iznenadio ovaj proc, za gaming. Pogotovo time koliko je blizu 3600 u dosta igara. Jesu li 3600 i ostali fakat tolko prikočeni latencijama ? 

 

Ako Zen 3 bude zaista imao 8 jezgrene CCXove, umjesto ova 4+4, smanjenje latencija zajedno s napretkom u IPCu i clockovima...... Bit će vrlo interesantno, to say the least.

 

Dobro jutro

 

To se zna još od izlaska

 

Zato bi zen 3 mogao biti prekretnica, još 10-15% veći ipc i par sto mhz veći clock... uh

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ej a vidi ovu peglu:

link: https://wccftech.com/amd-confirms-ryzen-4000-zen-3-cpu-compatibility-x570-b550-chipset-motherboards/

a opravdanje da nema mjesta u flashu za novi BIOS/UEFI na starim pločama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 12:03 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa dovoljno je za neke grafe kao RX 570, preko toga nista. A ovdje vecina deru puno jace grafe od toga, ak moj sa 6/6 i 1660ti radi na 80-90% u codu, boga pitaj kak bi radio sa nekim 4/4  (da ne govorim o bfu, sjecam se kad sam bio na i5 4440 i gtx 1060, bf1 mi je bio neigriv koje god postavke stavim).

puno je tu faktora da bi se odredilo koji procesor može tjerati koj grafu

u velikoj većini situacija moj prastari i5 sasvim dobro goni gtx 1070 - a pritom treba istaknuti da igram na monitoru od 60hz, ograničavam maksimalni fps na 58-59, da ionako ne igram igre u kojima je visoki fps bitan i rijetko kad su toliko cpu zahtjevne da bi imao gadnijih problema

 

dakle kad kažeš da neki 4-core nije za ništa preko rx570, to jednostavno nije točno, osim u situacijama kad on takvu grafu doista koči, a koliko se često nađeš u toj situaciji ovisi o igrama koje igraš

za igre koje su grafički zahtjevne itekako se može vidjet razlika da stavim rx 570 umjesto ove gtx 1070 jer bi jednostavno morao kresat detalje neovisno o procesoru

sa gtx 1070 gotovo uvijek ću imati veći fps i moći goniti igre na višim detaljima nego na rx 570

 

 Kakvog faktora ? Pa ako igras na 1440p, dovoljan je, ako se igras na 1080p, nije dovoljan. Pogotovo u naslovima kao novi cod, onda bf5, bf1, rust, beamng, pubg i sl... Tebi recimo pase kad ti fps padne ispod 60, meni kad padne ispod 60, i sebi i kompu bi iskopao oci i bacio ga kroz prozor.  Najgore mi je bilo vrijeme kad je negdje izasao bf1, a ja sav znojan od cekanja da bi usao unutra i da bi igra radila ko kifla, mogo sam i vidjet koji je problem kad sam imao upaljen msi afterburner...

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

4c/4t je zamro odavno, ja sam u 80% aktualnih igara koja sam igrao i probao igrati sa i5 6400 i GTX1060 imao veci ili manji BN od strane procesora, Hunt Showdown je bio NEIGRIV, BF1 ajme meni, tek nakon sat vremena tweakanja postavki in game, u cfg folderu i postavljanje profila u nvidia panelu je bilo igrivo, Metro Exodus, DayZ, NFS Payback, Scum, AC Origins/Odyssey.... Svuda CPU zakucan konstantno 90-100% a grafa nikada, cak je cesto odmarala tamo izmedju 40-60%, i to dok sam jos imao 60Hz monitor.

4c/8t se jos nekako i drze, 4c/4t vise nebi nikome preporucio osim ako nije na tesko budzetu.

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Kakvog faktora ...Pogotovo u naslovima kao novi cod, onda bf5, bf1, rust, beamng, pubg i sl...

...Tebi recimo pase kad ti fps padne ispod 60, meni kad padne ispod 60, i sebi i kompu bi iskopao oci i bacio ga kroz prozor. 

 vidiš, sam sebi odgovaraš

niti jedan od tih naslova ne igram - dakle, ovisi o tome koje igre igraš

ovisi koliko si osjetljiv na pad fps-a, tebi ne paše ispod 60, meni je bitno da nejde ispod 40, nekom trećem si i ti u banani jer on nemeže podnijet ništa ispod 120

 

i tako... kako kažem, puno je faktora, ponajviše ovise o osobnim sklonostima gejmera i igrama koje igraš

meni moj i5 sasvim solidno gura gtx 1070 i vidim očitu razliku u odnosu na slabije grafe

 

ne valja generalizirati

 

 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci ovaj 3300x je cudo od proca, ocito zasad najbrza amd-ova jezgra.

Znate jedino sto mi je cudno?! Nerazumijem ovaj launch a b550 ploce tek sredinom iduceg mjeseca, a kao ryzen 3 entry Level i b550 su trebali skupa vidjeti svijetlo dana, jer nema nikakvog smisla proc od 100tinjak eura staviti na 570 plocu od skoro 200. Naravno da su tu opcije kao b450 ili 470,370 ali svejedno nerazumijem takav potez iz Amd-a.

Znaci stvarno jedno malo cudo od proca,bas gledam testove i single core performanca eto koliko vidim najbrza u amd-ovom asortimanu trenutno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad je najava za ryzen 4xxx ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko bi došao R5 3600 bez garancije, čovjek traži 1400kn na njuškalu, koliko bi bilo relano tražiti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 14:45 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Koliko bi došao R5 3600 bez garancije, čovjek traži 1400kn na njuškalu, koliko bi bilo relano tražiti?

tolko nov kosta

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Koliko bi došao R5 3600 bez garancije, čovjek traži 1400kn na njuškalu, koliko bi bilo relano tražiti?

 Novi u ducanu je 1400kn. Trazio bi negdje oko 1000kn, ali sumnjam da ce ga dat za tolko 

 

 Vidim, lik sa oglasnika je iz Vrapca, mislim da je sve jasno 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 14:51 (hahhaajaads).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Koliko bi došao R5 3600 bez garancije, čovjek traži 1400kn na njuškalu, koliko bi bilo relano tražiti?

 Za toliko se da nać novi u dućanu a za proc bez gare nedaj više od 1000kn

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok, hvala, tak sam mu i mislio ponuditi. Ali mi nije jasno kako nema garanciju, pa to je novi proc koji ima 36 mjeseci, pa nije na tržištu 3 godine već?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 15:03 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Koliko bi došao R5 3600 bez garancije, čovjek traži 1400kn na njuškalu, koliko bi bilo relano tražiti?

 

čovjek ovdje prodao r5 3600 sa 2 god gare za 900kn a ovaj bi za svoj 1.400kn  klik

dobro ovo je stavrno bila odlična ponuda i vjerojatno je imao 5 poruka u inboxu u roku 5 minuta, ali opet, za 1.459kn ide novi klik

njegov bez gare ako je nov više od cca 1.200kn ne vrijedi, ako je rabljen onda 1.000kn max s obzirom da je bez gare.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Ok, hvala, tak sam mu i mislio ponuditi. Ali mi nije jasno kako nema garanciju, pa to je novi proc koji ima 36 mjeseci, pa nije na tržištu 3 godine već?

 

 

Vjerojatno ga je nabavio nekim "lijevim" putevima pa nema ostvarivo jamstvo, neki preprodavač.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 15:04 (ibme74).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ponudio sam mu 1000kn, ako hoće budem uzeo, ako ne onda budem uzeo novi. Dobro i pitanje, kaj ne valja sa GB Aourus Elite B450 pločom da ju nitko ne preporučuje ovdje, nego samo taj tomahawk??? Čitao sam da i ona ima problema kod bootanja? 

 

I da, koji cooler bi bio ok za taj proc da ga hladi uz lagani OC?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 15:15 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato sto je ploca govno, ima katastrofa temp vrm, cijena premium ploce a rezultati nekog low end šita.

Kakvi problemi sa bootanjem? Ja ju imam i nisam imao jos niti jedan problem.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa GB je jeftinij od msi ako me oči ne varaju, ona je 900kn a ova 1000kn, al dobro, ništa idem uzeti ovaj proc, daje ga za 1000kn, kupljen u HGspotu, a nema gare!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Pa GB je jeftinij od msi ako me oči ne varaju, ona je 900kn a ova 1000kn, al dobro, ništa idem uzeti ovaj proc, daje ga za 1000kn, kupljen u HGspotu, a nema gare!

 

Klik

 

Pa da, kosta 900kn a temp kao na A320 ploci od 350kn

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam ti ja Gigabyte aorus b450 I , sa VRM nemam problema , jedino mi se kad i kad zna dogodit da mis i tipkovnica prestanu funkcionirat na 2-3sek  cujem onaj zvuk kao kada iskopcas nesto iz pc i ne reagira.Nisam siguran da li je do ploce.GB inace ima katastrofa BIOS i pravo je cudo da je xmp profil radio sa 2 klika sto inace nije slucaj.Sve u svemu da ploca rikne sutra ne bi mi bilo zao vec bi uzeo msi ili asus eto toliko od mene.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 15:52 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ta ploca ima tako tako vrm, vec ga 3600x moze fino zagrijati.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nadam se da je ovaj u krivu 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 16:14 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

nadam se da je ovaj u krivu 

Nakon tri generacije procesora na istim pločama, ništa se AMDu ne može zamjeriti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima neko ideju kako da fixam usb pucketanje kada spojim usb slusalice ili external DAC na plocu. Tipa slusam glazbu i u istom pokrenem android studio virtual device, cujem pucketanje i prekide na slusalicama. Nekada se desi i tokom surfanja internetom. Vjerovatno ploca zeza, mozda treba neki napon dici ili slicno. Vidim mnogo se ljudi muci s time, neki uspiju fixati a neki ne. 

Ovdje sam pisao vise o tome, ima i video klip
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ktb-dac-music-stuttering-and-dpc-latency-issues-while-using-resource-intensive-applications.13098/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

nadam se da je ovaj u krivu 

 Ovo je neprihvatljivo, prelazim na Intel 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
 Ovo je neprihvatljivo, prelazim na Intel 

Ajme, nisi valjda ozbiljan.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...
 Ovo je neprihvatljivo, prelazim na Intel 

Ajme, nisi valjda ozbiljan.

 Naravno da nije. Taj bi si prije nogu odrezao nego stavio i nedo Bog pohvalio Intela.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Naravno da nije. Taj bi si prije nogu odrezao nego stavio i nedo Bog pohvalio Intela.

Mladost, ludost. Znaš već kako to ide.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

nadam se da je ovaj u krivu 

Koliko sam se naslušao raznoraznih filozofa dosad koji su me napadali na ovoj temi zato sto sam rekao kako sàm skroz pogodio sa kupnjom x570 ploče.  eto vam ga, sad ste dobili svoje. :D

rambox  The_Fichek  

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 19:50 (MasterOdisasteR).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...
 Ovo je neprihvatljivo, prelazim na Intel 

Ajme, nisi valjda ozbiljan.

 Naravno da nije. Taj bi si prije nogu odrezao nego stavio i nedo Bog pohvalio Intela.

 Ako intel napravi ono sta amd radi, definitivno prelazim na njega. Znaci, bar 2 generacije procesora na istoj ploci i bar nekakav napredak kao kod 2600 na 3600, i naravno da se tdp smanji 

 

 btw ak je netko skuzio u videu, pise X kod A320 ploce sa 3000 serijom, a 3000 serija radi normalno sa A320 plocama... bas je vjerodostojno 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 16:57 (hahhaajaads).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice