AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moze neko objasnit sta se desava u njihovim glavama ili ja ne razumin dobro

AM4 Ryzen 5 1600(YD1600BBM6IAF) 65W Pinnacle Ridge 3.2GHz 3MB B2 P6.10 (bios version)

P6.10 2020/2/4 8.28MB Instant FlashHow to Update Update AMD AGESA Combo-AM4 1.0.0.4 Patch B
*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system.
*Before updating this BIOS, please also read the description in previous BIOS version

Izvor: https://www.asrock.com/MB/AMD/A320M-HDV/index.asp#BIOS
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 1:22 (Hesus).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hesus kaže...
Moze neko objasnit sta se desava u njihovim glavama ili ja ne razumin dobro

AM4 Ryzen 5 1600(YD1600BBM6IAF) 65W Pinnacle Ridge 3.2GHz 3MB B2 P6.10 (bios version)

P6.10 2020/2/4 8.28MB Instant FlashHow to Update Update AMD AGESA Combo-AM4 1.0.0.4 Patch B
*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system.
*Before updating this BIOS, please also read the description in previous BIOS version

Izvor: https://www.asrock.com/MB/AMD/A320M-HDV/index.asp#BIOS

 

Da, tako im piše na svim BIOS update-ima nakon verzije koja omogućuje 3xxx procesore na određenom chipsetu. Tako da, po njihovoj preporuci, sa tim procesorom nemoj ići preko 5.90 verzije..

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo opušteno, moja B450 mpro4 sa 3xxx bios updateom radi sa 1600 AF bez greške 2 mjeseca. Tako će i radit još dugo, osim ako ju ja ne sje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ekipa, quick update: Ryzen 5 1600AF jučer stigao, montirao, i za sada prezadovoljan

 

Još više što moji prastari scythe zipang (izašao na tržište 2008 godine) je kompatibilan sa AM4 tako da sam njega montirao i temperature mi se čine odlične, u idle oko 31-35, u cinebenchu loadu se stabiliziralo oko 66 stupnjeva, tako da vjerojatno budem malo i klokirao u budućnosti ako prifali snage

 

Dok recimo u DOOM eternal, high postavke 1080p, procesor kulira na nekih 43-45 stupnjeva. Uglavnom za ove novce, jako zadovoljan upgradeom. Hvala još jednom svima na savjetima

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 10:56 (Stoja).
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hesus kaže...
Moze neko objasnit sta se desava u njihovim glavama ili ja ne razumin dobro

AM4 Ryzen 5 1600(YD1600BBM6IAF) 65W Pinnacle Ridge 3.2GHz 3MB B2 P6.10 (bios version)

P6.10 2020/2/4 8.28MB Instant FlashHow to Update Update AMD AGESA Combo-AM4 1.0.0.4 Patch B
*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system.
*Before updating this BIOS, please also read the description in previous BIOS version

Izvor: https://www.asrock.com/MB/AMD/A320M-HDV/index.asp#BIOS

Stoji s razlogom jer generalno Ryzeni prve generacije ne rade najsjajnije s kasnijim biosima (vjerojatno je memory combatibility smanjen), toliko da sam morao rollbackati bios na asusovoj x370 i asrockovoj b450 na raniju verziju. 1xxx i 2xxx Ryzene treba drzati na 1.0.0.6 verziji s kraja 2018, i zbog performansi i zbog stabilnosti.

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da ali pise i da je za ovaj procesor potreban 6.10 bios, tako da proturjece sami sebi kuzis, i sto da ja onda uopce napravim kad dode hahah
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Isprobas pa vidis, prvo sa starijim, onda novijim BIOSom. Novi BIOS ionako kod puno proizvodjaca moras upgradeat na nacin da ides od starijih prema novijim.. Ako pise od proizvodjaca da ne stavljas BIOS na Ryzena 1. gen onda to nemoj radit.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hesus kaže...
Da ali pise i da je za ovaj procesor potreban 6.10 bios, tako da proturjece sami sebi kuzis, i sto da ja onda uopce napravim kad dode hahah

 

Vjerovatno su onda trebali excludati 1600AF iz onih upozorenja na novijim verzijama biosima, to je njihov propust..

 

Ali pošalji im mail sa upitom, to ti je najbolja opcija za početak..

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hesus kaže...
Da ali pise i da je za ovaj procesor potreban 6.10 bios, tako da proturjece sami sebi kuzis, i sto da ja onda uopce napravim kad dode hahah

 Onda moras upgrejdati jer nema druge opcije. Ovo upozorenje je generalno, naravno da uvijek postoje iznimke.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stoja kaže...

Evo ekipa, quick update: Ryzen 5 1600AF jučer stigao, montirao, i za sada prezadovoljan

 

Još više što moji prastari scythe zipang (izašao na tržište 2008 godine) je kompatibilan sa AM4 tako da sam njega montirao i temperature mi se čine odlične, u idle oko 31-35, u cinebenchu loadu se stabiliziralo oko 66 stupnjeva, tako da vjerojatno budem malo i klokirao u budućnosti ako prifali snage

 

Dok recimo u DOOM eternal, high postavke 1080p, procesor kulira na nekih 43-45 stupnjeva. Uglavnom za ove novce, jako zadovoljan upgradeom. Hvala još jednom svima na savjetima

 To je samo površno(u odnosu na Intel),bolje reč kompatibilan je sa AMD plastikaner nosačem koji se nije mjenjal od 2003 godine.Dakle ako određeni stari CPU hladnjak moš zakačit(ima opciju ili taj dio) za plastiku ok nema frke.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Dakle ako određeni stari CPU hladnjak moš zakačit(ima opciju ili taj dio) za plastiku ok nema frke.

A takvih danas ima na pretek. 

ps. ma sjajan je mehanizam kojega treba skinuti da bi stavio čak i AMD tvornički hladnjak onaj jeftini kako se već zove. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 17:59 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
rambox kaže...

Dakle ako određeni stari CPU hladnjak moš zakačit(ima opciju ili taj dio) za plastiku ok nema frke.

A takvih danas ima na pretek. 

ps. ma sjajan je mehanizam kojega treba skinuti da bi stavio čak i AMD tvornički hladnjak onaj jeftini kako se već zove. 

 Od kad to, pa nemaš kaj skidat i taj video sa otvaračem boca je samo zahebancija.Plastični nosač je več na matičnoj, ili on je uvijek gore za brzo nabacit/zakačit CPU hladnjak koji na njega i paše.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 Od kad to, pa nemaš kaj skidat i taj video sa otvaračem boca je samo zahebancija.Plastični nosač je več na matičnoj, ili on je uvijek gore za brzo nabacit/zakačit CPU hladnjak koji na njega i paše.

Mislio je na wraith spire i stealth, to je inače jako zahebano odšarafit 4 vijka pa tek onda stavit cooler..

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Valentin17 kaže...
rambox kaže...

Dakle ako određeni stari CPU hladnjak moš zakačit(ima opciju ili taj dio) za plastiku ok nema frke.

A takvih danas ima na pretek. 

ps. ma sjajan je mehanizam kojega treba skinuti da bi stavio čak i AMD tvornički hladnjak onaj jeftini kako se već zove. 

 Od kad to, pa nemaš kaj skidat i taj video sa otvaračem boca je samo zahebancija.Plastični nosač je več na matičnoj, ili on je uvijek gore za brzo nabacit/zakačit CPU hladnjak koji na njega i paše.

 

 

 Ili socket niže ,koji za gigabyte ne valja ili asus-ica ...ne vjeruj ploči koja ni debug speaker nema ,kamoli ledice za debug,mene je ispizdila ,sad cekam novu (govorim o elite)

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 18:52 (MasterOdisasteR).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Mislio je na wraith spire i stealth, to je inače jako zahebano odšarafit 4 vijka pa tek onda stavit cooler..

To nisam rekao nigdje, ali AMD bi se morao dogovoriti sa proizvođačima ploča i onda raditi način montaže stock hladnjaka kako sada rade na PRISM hladnjaku,

a ne malo bi ovako, pa bi malo onako.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Wraith max (prism) je napravljen dok am4 nije postojao pa je zato takav način montiranja. Dali su ti izbor pa da ljudi sa starim coolerima ne gube kompatibilnost što je pohvalno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne mogu vjerovati, neko ko kupuje Intel kritizira AMD hladnjake, a AMD promijenio 2 (slovima:dva) 

načina montaže hladnjaka u zadnjih 15-ak godina, s tim da se preko adaptera mnogi stari

hladnjaci mogu montirati

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 11:11 (segregator).
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

Ne mogu vjerovati, neko ko kupuje Intel kritizira AMD hladnjake, a AMD promijenio 2 (slovima:dva) 

načina montaže hladnjaka u zadnjih 1-ak godina, s tim da se preko adaptera mnogi stari

hladnjaci mogu montirati

 Dobra

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Baš čudno hm, Intel marketing nije uopče odgovorio na zahtjev da im pošalju jači proc za usporedni test."Intel je totalno začkomio, tak je i najbolje bolje šuti bit če manja razina sramote.Na kraju je ekipa ostali kratkih rukava, pa eto za silu u testu je solidno poslužio i 10/20 i9 7900X.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2020 17:18 (rambox).
Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Novi chipset driveri su dostupni za preuzimanje. Riješili su onaj blesav bug od prošle verzije koja se nije htjela instalirat na neke konfiguracije, javljalo je grešku prilikom instalacije.

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VladimirLem kaže...

Novi chipset driveri su dostupni za preuzimanje. Riješili su onaj blesav bug od prošle verzije koja se nije htjela instalirat na neke konfiguracije, javljalo je grešku prilikom instalacije.

 Hvala bogu, kako me to iznerviralo. Nije se htio deinstalirati što je najgore.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fanboyevi intela bi trebali razmisljat o nabavci profesionalnih sustava hladenja da bi ta famozni brlog od 10tke mogao vise od 30 sekunda drzat 5gHz jer to je vrijedno nove matične novog hladnjaka kućišta napajanja... A e jbt to nema veze jer ionako je sve u ++++++++++ paketu pa vrijedi tih novaca.... 

Samo mogu rec za intel i novu generaciju 😂 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neka svatko kupi što voli, dokle postoji konkurencija neće moć sve što oni hoće. Bilo plavi ili crveni. Zeleni su još uvijek par koraka ispred...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima netko da je OCao Hynix CJR memoriju na Ryzenu 1. ili 2. generacije?? Meni ovaj DRAM Ryzen calculator (zadnja ver 1.7.0) nista ne pomaze, a mogu ukucat sve i jednu postavku iz njega. Jos mi kaze da je chip quality 95% i overclocking potential 3762 CL16 kao sto se vidi na slici. Jedini OC koji sam do sad uspio je podic frekvenciju, s 3000 na 3266Mhz, ukucao 1.36V DRAM voltage i 1.1V SOC voltage, a ostalo na auto. To mi boota i vidim da je auto ploca stavila tajminge 16 23 23... Ja stavim 16 18 19 19 36 kako je predlozio calculator na "Calculate safe", ostalo auto i nece bootat. U pocetku sam kucao sve zive postavke, nadajuc se cudesima.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ima netko da je OCao Hynix CJR memoriju na Ryzenu 1. ili 2. generacije?? Meni ovaj DRAM Ryzen calculator (zadnja ver 1.7.0) nista ne pomaze, a mogu ukucat sve i jednu postavku iz njega. Jos mi kaze da je chip quality 95% i overclocking potential 3762 CL16 kao sto se vidi na slici. Jedini OC koji sam do sad uspio je podic frekvenciju, s 3000 na 3266Mhz, ukucao 1.36V DRAM voltage i 1.1V SOC voltage, a ostalo na auto. To mi boota i vidim da je auto ploca stavila tajminge 16 23 23... Ja stavim 16 18 19 19 36 kako je predlozio calculator na "Calculate safe", ostalo auto i nece bootat. U pocetku sam kucao sve zive postavke, nadajuc se cudesima.

 Si izvukao report iz Thaiphoon-a?

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Hvala bogu, kako me to iznerviralo. Nije se htio deinstalirati što je najgore.

Zar ne radi sve kako treba na svakom računalu na koje si ugradio Ryzen procesor??? Kako sada??? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, na slici ti je glavni dio, evo cijela slika. Budem se igrao jos malo kasnije. Nije da me smeta s obzirom na dobar XMP profil, al eto, htio bi vidit koji je max. s G.Skill Ripjaws V. Sa strane stoje Adata DT41 pa kad se poigram s ovima oni idu na red i onda ostaju bolji, makar moguce da bi s npr. zadnjim Ryzenom bila obrnuta situacija. Maticna je CH6, znam da je T-topology, ali ne bi trebalo igrati nekakvu posebnu ulogu kod nizih frekvencija, tj. onih ispod 3600Mhz.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Hvala bogu, kako me to iznerviralo. Nije se htio deinstalirati što je najgore.

Zar ne radi sve kako treba na svakom računalu na koje si ugradio Ryzen procesor??? Kako sada??? 

Pazi ovog pacijenta lol. Šta misliš da na svakom kompu treba raditi tuning latencija tj overclock memorije?

 

Iso miki nisam mislio da si baš ovoliko ograničen

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Da, na slici ti je glavni dio, evo cijela slika. Budem se igrao jos malo kasnije. Nije da me smeta s obzirom na dobar XMP profil, al eto, htio bi vidit koji je max. s G.Skill Ripjaws V. Sa strane stoje Adata DT41 pa kad se poigram s ovima oni idu na red i onda ostaju bolji, makar moguce da bi s npr. zadnjim Ryzenom bila obrnuta situacija. Maticna je CH6, znam da je T-topology, ali ne bi trebalo igrati nekakvu posebnu ulogu kod nizih frekvencija, tj. onih ispod 3600Mhz.

 Ma mislim na report u xml-u koji se importa u ryzen calculator, onda dobiješ točnije preporuke. Ja imam b-die i to je bilo potrebno napraviti da bih dobio točne latencije, ove po defaultu preporuke su bile malo preagresivne. 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ima netko da je OCao Hynix CJR memoriju na Ryzenu 1. ili 2. generacije?? Meni ovaj DRAM Ryzen calculator (zadnja ver 1.7.0) nista ne pomaze, a mogu ukucat sve i jednu postavku iz njega. Jos mi kaze da je chip quality 95% i overclocking potential 3762 CL16 kao sto se vidi na slici. Jedini OC koji sam do sad uspio je podic frekvenciju, s 3000 na 3266Mhz, ukucao 1.36V DRAM voltage i 1.1V SOC voltage, a ostalo na auto. To mi boota i vidim da je auto ploca stavila tajminge 16 23 23... Ja stavim 16 18 19 19 36 kako je predlozio calculator na "Calculate safe", ostalo auto i nece bootat. U pocetku sam kucao sve zive postavke, nadajuc se cudesima.

 

Ma sa hynixom to ne radi bas najbolje... Ja imam Ripjaws V 3600 CL16 pa mi isto tako pise 95% i 3762 CL16

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice