AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.880
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mora se to tako naštelat jer kako će se prodavat novi rizeni. Dobro si smislio.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prema ovim Stevijevim rezultatima R5 3600 je 20% posto brži od mog R5 1600 na 1440p sa 2080Ti. Mogao bih na jesen lagani upgrade napraviti, ako se cijene malo korigiraju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na ovakav test Intel vjerojatno neče imat nikakvih primjedbi.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Sve je na stock frekvencijama ali močan je samo tako ovaj R5 3600. Evo Steve zaključio da je on price to performance champ!! Znali smo to i bez Steve.

 fala kaj si napomenuo da je onaj i7 u k 

VelvetOverlap
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
VelvetOverlap kaže...

nego, dajte vi meni recite sta mi je ciniti po pitanju mb?

Procitat forum, umjesto pitati pitanje koje se pojavljuje na svakoj stranici?

 citam ja forum bez brige :P samo pitam nemoj se ljutiti

VelvetOverlap
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Mora se to tako naštelat jer kako će se prodavat novi rizeni. Dobro si smislio.

 Stevo je poceo namjestat podatke. Prokleti AMD i njihova podla politika. Da nije njihovog potkupljivanja i ucjene medija, svi bi ispravno vidjeli Intelovu vrijednost. Predlazem da se Stevini bencevi ne koriste vise na forumu. I svi ostali bencevi koji vrijedaju osjecaje Intel patriota. 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dugo nije bio ovakav hype oko procesora, toliko uzbuđenja i novih accounta po forumima, Intel trollovi na aparatima itd. Najbolje mjerilo da je AMD napravio genijalan posao.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 17:00 (Shockwave).
 
9 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Dugo nije bio ovakav hype oko procesora, toliko uzbuđenja i novih accounta po forumima, Intel trollovi na aparatima itd. Najbolje mjerilo da je AMD napravio genijalan posao.

 Bitno je da ti uvjek blejis ko tele u sarena vrata.Jer nemas nista drugo ni pametno napisati osim da se svede prozivka za intel armadu, gdje uvjek pokusavas izvuci maksimalni off topic sa svojim komentarima.Malo ohladi taman rasprava podje kako treba  ti se dojebes i sve uzjebes.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 17:19 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Dugo nije bio ovakav hype oko procesora, toliko uzbuđenja i novih accounta po forumima, Intel trollovi na aparatima itd. Najbolje mjerilo da je AMD napravio genijalan posao.

 Bjesnilo ko da si ih zatvorio u kavez metar za metar. 

 

 Stevo je rekao da je 3600 stero i5 9600k u penziju , mogo je slobodno to reči i i7 8700k jer ga ovaj uglavnom odro skoro u svim testovima. Za duplo manje papirića to je fantastik perverzija.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 17:44 (dery).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Dugo nije bio ovakav hype oko procesora, toliko uzbuđenja i novih accounta po forumima, Intel trollovi na aparatima itd. Najbolje mjerilo da je AMD napravio genijalan posao.

 Rođo stvarno. ako odvrtimo ovu temu 100 stranica unazad najveća trollčina si ti.

Nisi uopće različit od onih što su potjerani jel su non-stop dizali Intel u nebesa.

Rađe napiši nešto o samim procesorima.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...
dery kaže...

Sve je na stock frekvencijama ali močan je samo tako ovaj R5 3600. Evo Steve zaključio da je on price to performance champ!! Znali smo to i bez Steve.

 fala kaj si napomenuo da je onaj i7 u k 

 Samo radi tebe i još nekih moro sam vam nabit na nos sve ono ruganje nama koji smo govorili da će ova riza pobijedit konkurenciju. Ali največa stvar jest za koju cijenu donose bolje performanse. Samo radi toga intelu svi trebate hebat mamicu kako prodaje, uostalom koga briga više za njih.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mene 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stvarno nisu normalni koliko se pokupovalo R7 3700x u jednom danu, bolesno. Četvrtina prodaje i7 9700 ili 9900k.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 S obzirom da Intel ima novaca ko blata i da nisu doslovno godinama napravili ništa, navijam da svi sad samo AMD kupuju.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne trebaš navijat pogledaj tu prodaju. To ti je ko amen.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 S obzirom da Intel ima novaca ko blata i da nisu doslovno godinama napravili ništa, navijam da svi sad samo AMD kupuju.

 Tako ce i bit, mrtvu platformu od Intela punu sigurnosnih rupa nema smisla vise kupovati.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zakaj B450 Tomahawk nije na popisu za beta bios za Ryzen 3000 seriju ??  Uzeo bi ju za 3600  pa da se ne zaje ??

 

https://www.msi.com/blog/the-latest-bios-for-amd-300-400-series-motherboard

 

thx 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kak bi to itko mogao znati, osim MSI-a?

 

Tomahawk podrzava 3000 seriju: https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK#down-bios

 

Mislim da ti nema brige s podrskom. Valjda ne mogu sve maticne imati sve beta BIOS-e, mozda im se nije dalo testirati na svima ili nesto trece.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 18:27 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

Zakaj B450 Tomahawk nije na popisu za beta bios za Ryzen 3000 seriju ??  Uzeo bi ju za 3600  pa da se ne zaje ??

 

https://www.msi.com/blog/the-latest-bios-for-amd-300-400-series-motherboard

 

thx 

Možda jer mu pored stabilne inačice trenutno ne treba beta?

 

Support For B450 TOMAHAWK

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

Zakaj B450 Tomahawk nije na popisu za beta bios za Ryzen 3000 seriju ??  Uzeo bi ju za 3600  pa da se ne zaje ??

 

https://www.msi.com/blog/the-latest-bios-for-amd-300-400-series-motherboard

 

thx 

?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Sve je na stock frekvencijama ali močan je samo tako ovaj R5 3600. Evo Steve zaključio da je on price to performance champ!! Znali smo to i bez Steve.

 Kaj stevo to izvrtio bez da je kloknuo te K-plus procesore? Onda ih nije ni trebao stavljati u jednažbu, komotno je mogao staviti i5 9400f za 1200 kn i bilo bi praktički podjednako, osim uloženo/dobiveno.

 

Počeo Stevo zajebavati 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 18:35 (XXX).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ok super to je rješeno - evo još samo jedno pitanje i više nebum davio -- vidim da se kužite pa da jbg bolje da pitam

 

a kaj s ovom Gigabyte Auris PRO - jel bi to bilo isto ili je lošija ili bolja - više mi se sviđa zbog audio sekcije u taj dio se kužim ali nije da mi je presudan jer imam i vanjski dac

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=gigabyte-b450-aorus-pro-am4&code=094%2E500%2E100

 

thx

 

 

 

edit našao sam dobar review i da Tomahawk će biti 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 18:55 (VooDooZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupio bi u futuri R7 3700x ali budm sacekoao malo da vidim kako rade na x370 te koliko sam skuzio ove nove rayzene je bolje ne oc jer vidim po testovima da negdije ( u igrama) oc napravi gori posao nego stock.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam nikog drugog osobno da overclocka procesore, čak ni frendovi s 9600k i 9700k

 

Oni koji će i overclockat generalno već znaju da će vjerojatno u igrama na visokim frekvencijama biti ipak bolji.

 

Zato je radio čistu out of the box uspooredbu. Onima koji će overclockat tablica ne treba puno.

 

Ispravak, lik s 9700k je OCo.

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 19:19 (Apocalypso722).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

VooDooZg

Vanjski DAC je uvijek bolji od zvucnog rjesenja maticne. Preporuka s obzirom na to je B450 Tomahawk koja ima bolji VRM od te Gige PRO. Alternativa je Asus X370 Prime Pro u ADM za 925kn, ako ti je oke malo slabija podrska memorije, ali npr. ima ALC1220 zvuk (velim, ako neko drugi cita post) te Intelov LAN koji nije velika prednost naspram Realtek 8111H (kog briga za nesto veci CPU usage s 6/12+ Zen2, propusnost je nebitna za HR pojmove jer nitko nema ni blizu gigabitnu brzinu, jedino malo/mrvu nize latencije s Intel LANom).

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
dery kaže...

Sve je na stock frekvencijama ali močan je samo tako ovaj R5 3600. Evo Steve zaključio da je on price to performance champ!! Znali smo to i bez Steve.

 Kaj stevo to izvrtio bez da je kloknuo te K-plus procesore? Onda ih nije ni trebao stavljati u jednažbu, komotno je mogao staviti i5 9400f za 1200 kn i bilo bi praktički podjednako, osim uloženo/dobiveno.

 

Počeo Stevo zajebavati 

Bome da, malo tko od tih reviewera je naklokao Intela, mislim da jedino drugi Stevo iz GamersNexusa, no njegove videe mi je malo muka za gleda od nepreglednih grafova i njegovog drobljenja...Razočaran sam australskim Stevom jer ih nije kloknuo, njega se najlakše prati i ima najčišće grafove.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Samo radi tebe i još nekih moro sam vam nabit na nos sve ono ruganje nama koji smo govorili da će ova riza pobijedit konkurenciju. Ali največa stvar jest za koju cijenu donose bolje performanse. Samo radi toga intelu svi trebate hebat mamicu kako prodaje, uostalom koga briga više za njih.

 Treća sreća kako bi se reklo :)

 

Šalu na stranu ryzen je ovom generacijom sustigao i onaj dio gdje je dosta zaostajao, a to je gaming. Dobro fali mu tih nekih desetak posto, ali to nije strašno pošto to nije razlika koja se može osjetiti u gamingu.

 

Ovo zadnje mi malo pojasni. Zašto bi netko tko je primjerice kupio 8600k prije godinu i pol dana za cca 2000kn bio ljut na Intel kad još uvijek ima procesor koji je izjednačen sa skupljim ryzenima, te čak nešto brži od 3600 kad se overkloka?

 

Na kraju se svodi na to da je dobro onome tko je kupio Intel još prije jer on već duže vrijeme gleda i gledat će performanse koje je ryzen nekidan izbacio, a dobro je i ovome koji sad kupi ryzena jer će jeftinije proći za gotovo jednake performanse u gamingu, ali će dobiti i općenito gledajući bolji procesor.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A tek onaj tko je 2016. kupio i7 6700k  imao tada Ryzen3 performanse i fino ga npr. prodao prje mjesec dana za solidnu lovu?

Ili npr. ja kupio i3 8100 za 650 kn i igrao se godinu dana i prodao ga za 650 kn i nadolpatio 650 kn za i5 9400f kojeg ću prodati za par godina. Kaj bi se ja trebao ljutiti na Intel?

 

edit, a netko kupio ryzena 1700 za koliko? milion kuna a danas dobije 700, ako. Ono ne treba ga ni mjenjati ali daj si ti to objasni kad gledaš sve te silne grafove 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 19:06 (XXX).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U onome sto vec vecina plave armade ima ryzen ce tek da uziva sto znaci da su kasnili 4-5 godina i tek su uspjeli prestici intel naravno uz dodatne benefite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VooDooZg kaže...

ok super to je rješeno - evo još samo jedno pitanje i više nebum davio -- vidim da se kužite pa da jbg bolje da pitam

 

a kaj s ovom Gigabyte Auris PRO - jel bi to bilo isto ili je lošija ili bolja - više mi se sviđa zbog audio sekcije u taj dio se kužim ali nije da mi je presudan jer imam i vanjski dac

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=gigabyte-b450-aorus-pro-am4&code=094%2E500%2E100

 

thx

 

 

 

edit našao sam dobar review i da Tomahawk će biti 

 Bjezi od tog, frend mi 2 puta radio reklamaciju bas ove maticne i bas za ovu stvar sto tebe najvise zanima, tj. audio sekcije (nema zvuka, sta god radio da bi se na kraju saznalo da je crko audio...) Isto tako VRM nije kao kod tomahawkice ili A-Pro

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice