Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU

poruka: 10
|
čitano: 3.978
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? ASUSE bože

Eto, recentno iskustvo.

 

Odlučio sam napraviti višegodišnju investiciju i uložiti u ASUS ROG Flow X16 - novi Asusov model tankog, lijepog, po izgledu ne-gejmerskog laptopa, kojeg grije i hladi sasvim gejmerska unutrašnjost.

 

Od nekih novotarija, radi se o 2-in-1 tablet (s olovkom) - laptop križancu, koji ima mogućnost pristupa i ugradnje 2 NVME drivea kao i 2 pločice memorije, ima USB-A portove, novi Ryzen 6900HS procesor, ali ono najbolje - ima predivan, dosad u gejmerskom svijetu (a i content creatorskom) rijetko viđen ekran - MINI LED, 1100 nita svjetline, 512 zona, 165 Hz!, HDR VESA 1000 certifikat, pokriveni svi kolor gamuti itd. da ne nabrajam dalje... skroz u rangu s Macbook Pro 16 npr. Osim tog još i prekriven Gorilla Glass 3 staklom, radi tablet modea.

 

Ali ovdje završavaju lijepe stvari i počinju trgovačko-uvozničke prijevare i obmane kupaca, otkud i naziv mog posta, namijenjene našem "nerazvijenom nezahtjevnom istočno europskom tržištu" čiji euro smrdi.

 

Naime, vi taj laptop u Hrvatskoj ne možete kupiti - što samo po sebi i nije tragedija - ono što je tragedija je način na koji će vas trgovci i uvoznici muljati u svojem nazivlju da bi vas uvjerili da vam ne prodaju "lošiji" proizvod za iste novce za koje Nijemcu prodaju bolji.

 

Na globalnom ASUS websiteu uopće ne možete odabrati Hrvatsku pod europskim regijama - zastupljeni su i Česi i Slovaci i Rumunji i Talijani i Mađari, no mi i Slovenci nismo... znači li to da potpadamo pod "GLOBAL/English". Čini se da da.

 

Tamo su ponuđena 3 laptopa od kojih niti jedan nema taj famozni MINI LED ekran, već se razlikuju samo po snazi grafičke kartice - to je jedina metrika koja je važna svjetskoj čeljadi poput nas. Ali kad kliknete na ijedan od ta 3 laptopa, link vas vodi na glamurozni Asusov microsite gdje je sve posvećeno upravo tom ekranu - kojeg nećete dobiti.

 

I hajde, to bi bilo razumljivo - DA KOD NAS NE KOŠTA ISTO KAO I MINI LED VERZIJA U OSTATKU EUROPE. Znači za 3.000 eura, koliko prosječno košta taj laptop u hrvatskim dućanima, Asus na vama štedi nekih bra-bratu 500 eura ekrana.

 

Znaju oni da je to lopovluk pa se skrivaju iza naziva "IPS LEVEL" (?), ROG NEBULA DISPLAY (tako zovu i obični IPS i mini LED verziju), ističu osvježavanje od 165hz koje je isto na oba modela, itd. Da ne bi slučajno primijetili da su lijepi ekrani otišli u fine zemlje, a vašim balavim masturbatorima i gejmerima možemo uvalit i ono što je ostalo na zalihama.

 

I hajde, opet, bilo bi mi to razumljivo da postoji nivo komplikacije odbojan prosječnom čovjeku poput carine, poreza, davanja, loma u transportu pa da se sažalimo nad samima sobom i pristanemo trgovcu odrješiti dio para da i on nešto radi - ali, pošto te komplikacije već odavno nema? Zašto da ne odem samo na amazon.de ili koji god drugi dućan u kojem se mene kao europskog kupca poštuje i ostavim tamo novac? E pa tako će i biti.

 

A jedini koji tu gube su jadni hrvatski trgovci, koji jedu govna, zato što je prosječni kupac seljak pa mogu - ali u konačnici će kupci nepovratno pobjeći na online dućane vani.

 

Nabijem vašu praksu orijentaliziranja nas balkanaca, o braćo s Orijenta.

 

Rant over.

 

Kupujem Maca.

 

Edit: čak i sam Bug, na čijim smo sad stranicama, Asusu objavljuje promotivni članak i najavljuje taj isti laptop, koji Asus ne želi prodavati u nerazvijenoj Hrvatskoj: https://www.bug.hr/dogadjaji/asus-prosirio-ponudu-s-dva-nova-igraca-laptopa-te-rog-slash-linijom-modnih-27335

 

Fakat ne znaš više tko je tu bedast, tko neiskren, tko nesposoban.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 8:36 (tkeser).
 
20 0 hvala 4
13 godina
offline
Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU

Apple svakim danom pridobiva sve više korisnika upravo iz ovih razloga, što od mobitela (samsung i exynos/snapdragon) do prijenosnika poput ovoga gore

Moj PC  
4 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU

Sorry ali nakon x godina sto zivim van HR slazem se sa time da netko kaze da je HR nula, ne postoji, zemlja 3 svijeta etc...
Za Hrvatsku osim hrvata i srba nitko ni ne zna. Njemci znaju za nasu obalu i to je to, ali to sve je druga tema...

Narucis iz vana i na miru si ako bas to zelis. Ako ne kako je koleg Strm napisao, drugi su u profitu zbog toga.

Ako se ne igras nemas sta razmisljati. Uzmes Mac i na konju si.

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU

Za vecinu normalnog svijeta, mi smo selo, nedaleko od nekog uzbekistanskog ili turkmenistanskog sela...

 

Pa masa shopova uopce nema hrvatsku kao zemlju za slanje - i to moderni svijet, europa kojoj smo ravni i jednaki - francuska, njemacka, yebena italija ne zeli slati u hrvatsku....

 

Sloveniju recimo svi imaju, i svi salju ;)

 

Cak je recimo fascinantno, shipping za sloveniju 11,99 eur, shipping za hrvatsku 39,99. Cak smo i navedeni u zoni "other", za razliku od "europe zone 1" - gdje je recimo slovenija :) (primjer jednog shopa s kojeg ne narucujem)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU
Eto da čujemo zašto imaju Sloveniju od 2mil stanovnika a nas od 3.7 nemaju?

11 godina
offline
Re: Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU
@Beo neka tebe "van HR". Svako ti dobro.
Zato je svaka 3 nekretnina prodana strancima, jer "nitko" ne zna za nas.
16 godina
offline
Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU

ja dosao ovdje po nutellu i ostao gladan

 

prijava moderatoru zbog lazi i obmane jer sam ostao gladan

 

/s

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 18:50 (Gemmy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU
Gledaš previše crno bijelo. Isto možeš reć i za obalu. Ne znaju nas po svim segmentima.

Ostatak nas gleda kao neke barbare i sl. Nešto kao mi Nepalce i sl.
8 godina
offline
Re: Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU
Bas pitah taj shop, kako mi, hrvati, nismo u toj zoni 1.

Prvo je bilo, zona 1 su zemlje eu, zona 2 su zemlje u europi koje nisu eu. Halo, hans?????

Ja, ja, izvinte, ali, dostava, partner, prijevoz.... Majcicu vam okupatorsku, prdnes do slovenije, duplo skuplja dostava... :)

Dok je uk jos bio u eu, jedan shop je slao u hrv, bili smo navedeni u zoni dostave zajedno sa - alzirom, azerdebzanom, moldavijom, armenijom i katrom.

Tocnije, world-other.

I sad ti tupsonu europskom objasni da smo mi europa, da nas oni vole, ustvari. :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto su u Hrvatskoj laptopi Nutella? O ASUSU
Damir22 kaže...
Bas pitah taj shop, kako mi, hrvati, nismo u toj zoni 1. 

Slabija ekonomija, mali broj stanovnika, možda Schengen nešto poboljša kroz godinu - dvije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice