Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.033.928
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, trebam stručnu pomoć pri odabiru izmedu:
Asus gaming tuf A15 (ryzen 7 4800h, 8gb ram, 512gb ssd, gtx 1650ti, 144hz)
Lenovo Legion 5 (Ryzen 5 4600H, 8GB, 512GB SSD, GeForce GTX 1650Ti, 144hz)

Hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Aaabbb kaže...
Pozdrav, trebam stručnu pomoć pri odabiru izmedu:
Asus gaming tuf A15 (ryzen 7 4800h, 8gb ram, 512gb ssd, gtx 1650ti, 144hz)
Lenovo Legion 5 (Ryzen 5 4600H, 8GB, 512GB SSD, GeForce GTX 1650Ti, 144hz)

Hvala

 Tuf ima loše hlađenje i lošiji display. Legion 5 je 👌

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Doc kaže...
Pozdrav ljudi, također vas molim za preporuku za laptop. Poželjne specifikacije: 15,6" full HD, 512 GB SSD, po mogućnosti 16 GB RAM-a ili barem 8 + mogućnost nadogradnje.

Laptop bi sestra uglavnom koristila za faks, browsanje, filmove i sl. Uopće ne koristi laptop za igranje ili neke zahtjevne programe, pa pretpostavljam da procesor i grafička nisu toliko bitni.

Budžet je oko 4000 kn (± par stotina) .. Vjerujem da je to možda mali budžet za kvalitetan laptop s 512 + 16 GB, ali se uzdam u BF :D Ako ima neki malo skuplji, ali super laptop (dobra ponuda) do 4500 kn, moglo bi proći.

Par postova prije tvog imaš moju preporuku za sličan upit. Jedino nije 15,6", nego 14", ali za oko 2500kn dobiješ uređaj koji je upravo za to što si nabrojao i još se uštedi 1500kn. To je cijena iz Španjolske, kod nas će sigurno biti nešto skuplji. Uređaj odličan za faks jer ima dobru bateriju, malen je i lagan i kvalitetne izrade sa super displayom.

 

Ako ipak želiš nešto malo jače imaš super modela do 4000kn koji imaju nešto jači CPU.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sickness kaže...
kokoshka kaže...

Kako onda da mi koji smo neuki po tom pitanju znamo cija je preporuka ovdje s foruma relevantna, a cija ne?

 

Ono što sam do sada naučila je da:

- tražim Ryzen 5 model 4xxx jer onaj sa 3xxx nije dobar,

- da ne preporucate bas hp (kako to?)

- da je najbolje uzet kombinaciju hdd i ssd

I taman kad sam mislila da imam sve parametre da si mogu sama nac nesto, onda tu jos procitam da moram paziti  na neke hz kod ekrana, da moram izvidjet kakvo je kuciste, jel se memorija dijeli s grafickom....aaaaaaa🙈

I na kraju sam sad opet na pocetku🙈

O relevantnosti preporuke ti nemam šta puno reči, osim da svatko ima svoje mišljenje, preferencije i iskustvo, te na temelju toga ti i da preporuku, a na tebi je da odlučiš šta je najbolje prema tvojim potrebama i novcem kojim raspolažeš. Ovo šta si pitala pokušat ću ti "ukratko" objasniti:
   - nije rečeno da Ryzen 5 3500U nije dobar, dapače, to je super procesor u odnosu na ranije generacije, novi 4500U je samo još bolji, al je na tebi da odlučiš da li radi većeg broja jezgri, višeg takta, malo manje potrošnje želiš dati i osjetno više love (i da li ti to uopće treba - stvar čime se baviš i za šta ti laptop koristi). 
   - vjerujem da manjak preporuka HP-ovih laptopa proizlazi više zbog dizajna koji je zaobljeniji, možda čak malo i teži, te jeftinijeg dojma kvalitete izrade na pojedinim modelima (moje mišljenje). Naravno da i HP ima vrhunske modele, ali to su sve poslovni modeli s aluminijskim kućištem koji imaju i dosta veću cijenu.
   - možda si ovdje nešto krivo shvatila vezano uz kombinaciju hdd-a i ssd-a na moj raniji post. Kada sam govorio čovjeku o toj kombinaciji, mislio sam da ako kupi manji (256gb) ssd mora računati da neće onda imati puno mjesta za arhiviranje pojedinih datoteka. Sam hdd je veliki potrošač baterije naspram ssd-a i ako baš raspolažeš s velikom arhivom na laptopu, onda radije uzmi veći ssd (512gb), a za samo arhiviranje koristi neki eksterni hdd kojeg ćeš koristiti po potrebi.
   - što se tiče hz kod ekrana, to je ustvari jedinica osvježavanja ekrana u sekundi. Znači oznaka 60Hz znači da se ekran osvježi 60 puta u sekundi. Što imaš veće osvježavanje imaš kvalitetniji prikaz slike na ekranu, tj. laički rečeno, sve ti izgleda zaglađenije i responzivnije. Laptopi od 144Hz su dosta skuplji u odnosu na 60Hz i pitanje je da li će ti se isplatiti takva razlika u cijeni
   - kod odabira kućišta imaš raznih opcija, od toga da je skroz plastično, pa do aluminijskog. Većina ih je plastična i to je ok, samo treba onda pripaziti (otići na YouTube) kakva je kvaliteta izrade, da li ima kakvih iritirajućih zvukova pri korištenju, kakav je finish plastike (moju sestru je užasno živciralo nakon nekog vremena onaj kao gumeni premaz na DELL laptopu iz razloga jer je jako težak za održavanje, vide se otisci, prašina, te izgleda dosta neuredno nakon kratkog korištenja. Također treba obratiti pažnju na tipkovnicu, da li ti se sviđa njezin raspored tipki, tj da li ima numpad ili ne, jesu li tipke skoro pa spojene, imaju li pozadinsko osvjetljenje, da li je veliki ili mali enter...sve to utječe na korisničko iskustvo
   - vezanu uz korištenje memorije od grafičke, tu je sve rečeno i na to se treba obratit pažnja. Nije da laptopi s 8GB RAM-a i integriranom grafikom ne valjaju, ali kada mi se ponudi opcija s više RAM-a za sitno veću cijenu onda radije biram više RAM-a. Ovo šta je kolega gore napisao, a ja nisam bio 100% siguran pa sam zato rekao da prije kupnje upitaš trgovca ili iskopaš na netu taj podatak, da li je uopće moguća naknadna nadogradnja RAM-a. Naravno da je bolja opcija kupiti laptop koji ima zasebnu grafički karticu jer se sa njime onda može i igrati, dok sa ovim svim integriranim grafičkama ne očekuj čuda, radit će za gledanje filmova, browsanje, office, neke slabije igre na najnižim postavkama, ali ne i za kvalitetnu obradu slike i videa, igranje najnovijih igrica i sl.

Pitaj ako te šta još zanima.

 Hvala ti puno, puno si se potrudio oko odgovora i sve sam shvatila, mislim da ce ovaj post dobro doci i drugima kao orjentacija u kupovini😊 

Jos me samo zanima je li bolje kupiti laptop s vec instaliranim windowsima ili ipak bez njih? U nekoliko navrata sam vec cula da osim sto su skuplji, su i sporiji, iako  ne znam  zasto bi bili 🤔

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani, posjedovat ću ovaj laptop:

 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-hp-pavilion-x360-14-dw0018nm-133u0ea-14-fhd-ips-touch-intel-core-i5-1035g1-up-to-36ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-uhd-graphics-no-odd-win-10-3-god-/0391217/product/

 

Mogu li mu nadograditi RAM na 2x8gb, mislim da mogu (no možda netko zna sa sigurnošću?), pa mi je drugo pitanje koju točno memoriju da kupim? 

 

CT8G4SFRA32A, ovo gledam uzeti, a zanima me hoće li pasati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kokoshka kaže...

Jos me samo zanima je li bolje kupiti laptop s vec instaliranim windowsima ili ipak bez njih? U nekoliko navrata sam vec cula da osim sto su skuplji, su i sporiji, iako  ne znam  zasto bi bili 🤔

To ovisi o tvojim željama. Ako kupiš laptop sa windowsima platiti ćeš ga nešto malo skuplje, ali imaš original windowse. Alternativa tome ti je posebno kupiti original windowse, ali to će te koštati od 800kn pa na više + što moraš instalirati te windowse. Druga opcija je kupiti ključ za aktivaciju windowsa za par dolara na "crnom" tržištu, pa onda instaliraš windowse preko usb sticka i aktiviraš s tim ključem i to će raditi, samo što zakonski gledano nemaš original windowse i račun za njih, u slučaju da ti je to bitno, recimo koristiš laptop na poslu.

 

Sporiji? Eventualno zato što svaki proizvođač kad instalira windowse ubaci i nekoliko svojih programa koji kao pomažu u radu, paze na laptop i slično, a u biti većina više smeta nego što od njih ima koristi, ali to lako deinstaliraš.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop za vikend. Gledanje utakmica (streamova), klađenje, u biti multitasking, gledanje filmova, mjuza itd...

 

Sto se tice igara, vjerovatno nesta tipa Football Manager odnosno igre koje nisu graficki zahtjevne (za to imam komp od 10k kuna).

 

Znaci laptop koji nece stekati kad gledam par streamova istovremeno ili stream i radim nesta u pozadini. Naravno nista pre skupo i uvijek gledam ulozeno/dobiveno. Znaci ako je nesta dobro za 5k kuna i ne zaostaje puno za onim laptopom od 7k, naravno da cu uzeti onaj od 5k kuna nego od 7k kuna ili eventualno od 6k kuna.

 

Samo zelim da vidim sta preporucate i koje modele mozda da pikiram, pa ako neki bude na "bozicnom" snizenju da ga uzmem, a i black friday ce jos malo iako je to kod nas prevara za razliku od popusta u Americi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kokoshka kaže...

Hvala ti puno, puno si se potrudio oko odgovora i sve sam shvatila, mislim da ce ovaj post dobro doci i drugima kao orjentacija u kupovini😊 Jos me samo zanima je li bolje kupiti laptop s vec instaliranim windowsima ili ipak bez njih? U nekoliko navrata sam vec cula da osim sto su skuplji, su i sporiji, iako ne znam zasto bi bili 🤔

Nema na čemu, samo šta velika većina ljudi se niti ne potrudi pročitati koju stranicu na temi, nego dođe i želi sve na pladnju i onda još na kraju pametuju. Kada vidim da si netko da truda da uopće shvati šta kupuje ali u nečemu zapne i ne zna šta da misli, normalno da ćemo takvoj osobi pomoći. mzopg ti je dao pravi odgovor i samo bi pametovao kad bi išao bilo šta drugo pisati. Javi šta si na kraju kupila :)

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

Par postova prije tvog imaš moju preporuku za sličan upit. Jedino nije 15,6", nego 14", ali za oko 2500kn dobiješ uređaj koji je upravo za to što si nabrojao i još se uštedi 1500kn. To je cijena iz Španjolske, kod nas će sigurno biti nešto skuplji. Uređaj odličan za faks jer ima dobru bateriju, malen je i lagan i kvalitetne izrade sa super displayom.

 

Ako ipak želiš nešto malo jače imaš super modela do 4000kn koji imaju nešto jači CPU.

 

Hvala na odgovoru! Laptop se čini stvarno ok, ali je ipak ekran manji i jedna druga stvar - čini mi se da nema hrvatsku tipkovnicu? To sam zaboravio napomenuti – treba za faks pisati na hrvatskom, pa je zapravo HR tipkovnica definitivno uvjet.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 9:49 (Doc).
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

Trebao bih savjet,

Dvoumim se između dva laptopa:

- ASUS TUF Gaming FX705DT-H7113T, Gaming Notebook mit 17,3 Zoll Display, Ryzen™ 7 Prozessor 3750H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, GeForce GTX 1650, Stealth Black. 

Cijena 681€

 

-Asus Laptop 15 FX571LH-AL184T Notebook Intel®Core™i5-10300 QC, 16GB RAM, GeForce® GTX 1650, 512 GB SSD.

Cijena 699€

 

Ovaj prvi po meni ima plus zbog većeg ekrana, a ovaj drugi čini mi se malo bolji procesor. Grafička im je identična kao i RAM memorija. Razlika u cijeni 18€.

 

Zanima me koji je generalno bolji?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Donji je bolji.Ovaj ryzen 3750h ce ti imat dropove u cpu zahtjevnijim igrama , dok i5 nece.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Doc kaže...
mzopg kaže...

Par postova prije tvog imaš moju preporuku za sličan upit. Jedino nije 15,6", nego 14", ali za oko 2500kn dobiješ uređaj koji je upravo za to što si nabrojao i još se uštedi 1500kn. To je cijena iz Španjolske, kod nas će sigurno biti nešto skuplji. Uređaj odličan za faks jer ima dobru bateriju, malen je i lagan i kvalitetne izrade sa super displayom.

 

Ako ipak želiš nešto malo jače imaš super modela do 4000kn koji imaju nešto jači CPU.

 

Hvala na odgovoru! Laptop se čini stvarno ok, ali je ipak ekran manji i jedna druga stvar - čini mi se da nema hrvatsku tipkovnicu? To sam zaboravio napomenuti – treba za faks pisati na hrvatskom, pa je zapravo HR tipkovnica definitivno uvjet.

 Ako ga kupiš kod nas trebao bi imati HR tipkovnicu, ovaj moj kupljen kod mall.hr ima. Ukoliko nema HR znakove uvijek možeš odraditi lasersko graviranje za 60-70kn, ako se ne varam.

 

Od 15.6" modela imaš Chuwi Herobook Plus, vani je oko 400$.

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-HeroBook-Plus.html

 

Računaj da ovaj prvi koji sam spomenuo Gemibook Pro ima omjer ekrana 3:2, a ne 16:9 što ti je idealno za faks, surfanje, office jer imaš veću visinu ekrana pa je meni taj bolji izbor od 15.6" u 16:9 omjeru. 16:9 je ok za gledanje filmova, serija i igrice.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala. Mislio sam i ja taj sa i5 samo ne znam hoće li mi biti žao zbog manjeg ekrana?! 

 

Jel se može za te novce općenito nešto bolje uzeti?

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zna li netko budu li cijene povoljnije na laptope za Cyber monday ili tu nema neke razlike?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

 Ako ga kupiš kod nas trebao bi imati HR tipkovnicu, ovaj moj kupljen kod mall.hr ima. Ukoliko nema HR znakove uvijek možeš odraditi lasersko graviranje za 60-70kn, ako se ne varam.

 

Od 15.6" modela imaš Chuwi Herobook Plus, vani je oko 400$.

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-HeroBook-Plus.html

 

Računaj da ovaj prvi koji sam spomenuo Gemibook Pro ima omjer ekrana 3:2, a ne 16:9 što ti je idealno za faks, surfanje, office jer imaš veću visinu ekrana pa je meni taj bolji izbor od 15.6" u 16:9 omjeru. 16:9 je ok za gledanje filmova, serija i igrice.

Evo tražim na HR trgovinama i nigdje ne pronalazim te modele laptopa. Jedini Chuwi laptop kojeg sam pronašao kod nas je LapBook PRO u Harvey Normanu.

 

Druga najbolja opcija iz Chuwija?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Doc kaže...
mzopg kaže...

 Ako ga kupiš kod nas trebao bi imati HR tipkovnicu, ovaj moj kupljen kod mall.hr ima. Ukoliko nema HR znakove uvijek možeš odraditi lasersko graviranje za 60-70kn, ako se ne varam.

 

Od 15.6" modela imaš Chuwi Herobook Plus, vani je oko 400$.

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-HeroBook-Plus.html

 

Računaj da ovaj prvi koji sam spomenuo Gemibook Pro ima omjer ekrana 3:2, a ne 16:9 što ti je idealno za faks, surfanje, office jer imaš veću visinu ekrana pa je meni taj bolji izbor od 15.6" u 16:9 omjeru. 16:9 je ok za gledanje filmova, serija i igrice.

Evo tražim na HR trgovinama i nigdje ne pronalazim te modele laptopa. Jedini Chuwi laptop kojeg sam pronašao kod nas je LapBook PRO u Harvey Normanu.

 

Druga najbolja opcija iz Chuwija?

Nestašica trenutno, sve se rasprodalo, prvo su imali 11.11. singles day, a sad Black Friday. :(

Kod nas još imaš Aerobook Plus, isto dobar laptop, ima stariji CPU koji se ugrađivao u Macbook Pro 2017/2018, tako da je to i dalje solidan CPU, display mu je 4k, ali ako se ne varam nije full laminated gloss display, unatoč tome je vrlo kvalitetan display sa IPS matricom. Uz to ima aktivno hlađenje, pa je mene to sve skupa malo odbilo od njega jer za kompleksnije stvari već imam Macbook Pro, a Chuwi mi je idealan kao mali kompaktni laptop sa dobrom baterijom i ekranom + win10.

 

https://www.makromikrogrupa.hr/laptop-chuwi-aerobook-plus-intel-c-i5-6287u-8gb-256gb-ssd-w10-15-6-4k-torba

Dosta je skup kod njih, vani je oko 3200kn.

 

Inače kod nas bude još Herobook, Herobook Pro, Lapbook Pro, Aerobook Pro i Aerobook Plus. Gemibook, Gemibook Pro i Herobook Plus su novi modeli i još nisu stigli kod nas.

 

Nešto modela ima kod banggooda uz EU priority line šalju bez dodatnih troškova pdv-a i carine:

https://www.banggood.com/search/chuwi.html?from=nav

 

Nažalost nemaju Gemibook Pro koji je meni osobno super zanimljiv i uzeo bi si jedan. Za oko 2400kn super laptop.

 

Imaš ih dosta na ebayu, šalju iz Španjolske:

LINK

LINK (Gemibook i Gemibook Pro)

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 19:57 (mzopg).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Autocad, bentley, rhino, qgiss...

Što bolji ekran, 16gb rama, SSD, ryzen 4500u...

Može li ta integruša poslužit za lagodan rad u 3d autocad i nabrojanim programima ?

Molio bih 1-2 opcije koje bi bile best buy 4500-5500kn.

Fala unaprijed.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok

 

Ima li netko iskustva i preporuku za naručivanje laptopa iz inozemstva?

Pitaj boga kad će kod nas izaći ono što ja želim.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Geizhals.Eu is your friend

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 13:45 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Silent horror1992 kaže...

Autocad, bentley, rhino, qgiss...

Što bolji ekran, 16gb rama, SSD, ryzen 4500u...

Može li ta integruša poslužit za lagodan rad u 3d autocad i nabrojanim programima ?

Molio bih 1-2 opcije koje bi bile best buy 4500-5500kn.

Fala unaprijed.

 

 

Još uvijek nisam našao nešto adekvatno.

Btw

Zašto je tako malo modela sa 16gb rama ?

 

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sickness kaže...
kokoshka kaže...

Hvala ti puno, puno si se potrudio oko odgovora i sve sam shvatila, mislim da ce ovaj post dobro doci i drugima kao orjentacija u kupovini😊 Jos me samo zanima je li bolje kupiti laptop s vec instaliranim windowsima ili ipak bez njih? U nekoliko navrata sam vec cula da osim sto su skuplji, su i sporiji, iako ne znam zasto bi bili 🤔

Nema na čemu, samo šta velika većina ljudi se niti ne potrudi pročitati koju stranicu na temi, nego dođe i želi sve na pladnju i onda još na kraju pametuju. Kada vidim da si netko da truda da uopće shvati šta kupuje ali u nečemu zapne i ne zna šta da misli, normalno da ćemo takvoj osobi pomoći. mzopg ti je dao pravi odgovor i samo bi pametovao kad bi išao bilo šta drugo pisati. Javi šta si na kraju kupila :)

 Ma ja si dam truda da istražim ono što kupujem, ali ima toliko toga na što se treba paziti, a ja ne znam od svega toga sto je meni bitno pa demonstrativno zatvorim laptop i kazem da cu radit na tom starom dok ne krepa😅

 

Nasla sam nekoliko laptopa koji su mi ok, al sam onda vidjela da im uz procesor pise 4x1.00 GHz, na što mi je Google odgovorio da nipošto ne želim imati procesor koji radi na 1 ghz pa ...🙈

 

Mislim da ću se odlučiti za jedan od ova tri čim postanu dostupni, a nadam se da hoce.

Znam da je ovaj acer vec sad dostupan, ali za 12 rata mi je cijena malo prevelika

 

1. "na papiru" mu ne mogu naći apsolutno nikakvu zamjerku osim kaj ekran nije 17, al dobro, od toga sam vec odustala 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-15s-eq1029nm-1N8A5EA%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000340831

2.Ovaj mi je isto dobar al je skup za 12 rata

https://team-media.hr/proizvod/acer-aspire-5-a515-44-r8mn-156-full-hd-ips-ryzen-5-4500u-16-gb-ram-1000-gb-ssd-windows-10/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

3.I ovaj sam jos nasla, taj ima ryzen 3, ne znam koliko je to meni bitno ako ne igram igrice

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ARE05%2C-81W4006MSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-4300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Windows-10-Home%2C-laptop/p/EK000336176

4.ovaj mi se isto svida jer ima zaslon osjetljiv na dodir i može se presavinuti i već se zamišljam kak gledam serije u krevetu🤣🤣 - mislim da je tog frend uzeo pa cu skicnut kakav je kad.mu dode

https://egarner.hr/shop/cijena/hp-envy-x360-15-ee0154ng-15.6-fhd-ips-touch-ryzen-5-4500u-8gb-ram-a-ssd-od-512-gb-windows-10?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 18:42 (kokoshka).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
kokoshka kaže...

Jos me samo zanima je li bolje kupiti laptop s vec instaliranim windowsima ili ipak bez njih? U nekoliko navrata sam vec cula da osim sto su skuplji, su i sporiji, iako  ne znam  zasto bi bili 🤔

To ovisi o tvojim željama. Ako kupiš laptop sa windowsima platiti ćeš ga nešto malo skuplje, ali imaš original windowse. Alternativa tome ti je posebno kupiti original windowse, ali to će te koštati od 800kn pa na više + što moraš instalirati te windowse. Druga opcija je kupiti ključ za aktivaciju windowsa za par dolara na "crnom" tržištu, pa onda instaliraš windowse preko usb sticka i aktiviraš s tim ključem i to će raditi, samo što zakonski gledano nemaš original windowse i račun za njih, u slučaju da ti je to bitno, recimo koristiš laptop na poslu.

 

Sporiji? Eventualno zato što svaki proizvođač kad instalira windowse ubaci i nekoliko svojih programa koji kao pomažu u radu, paze na laptop i slično, a u biti većina više smeta nego što od njih ima koristi, ali to lako deinstaliraš.

 I tebi puno hvala na odgovoru 🙂 def.cu onda odmah traziti laptope s winsima, zelim da mi odmah bude spreman za rad, a ne da ga jos moram nosit okolo na "doradu" 😁

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jbt, laptopi se rasprodali u pm, a novi ne stizu, i nece jos skoro.

Na kraju uzeo treci izbor - Nitro 5 jer je bio i jedinili preostali laptop koji sam nasao sa Ryzen procom, 16gb a da ide do barem 32g.

Ok, ima i Legion 5 u Linksa ali za cca 9k kn sto je prevec.

Tako da je cekanje ove godine na BF bilo klasično pušenje.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Doc kaže...
Pozdrav ljudi, također vas molim za preporuku za laptop. Poželjne specifikacije: 15,6" full HD, 512 GB SSD, po mogućnosti 16 GB RAM-a ili barem 8 + mogućnost nadogradnje.

Laptop bi sestra uglavnom koristila za faks, browsanje, filmove i sl. Uopće ne koristi laptop za igranje ili neke zahtjevne programe, pa pretpostavljam da procesor i grafička nisu toliko bitni.

Budžet je oko 4000 kn (± par stotina) .. Vjerujem da je to možda mali budžet za kvalitetan laptop s 512 + 16 GB, ali se uzdam u BF :D Ako ima neki malo skuplji, ali super laptop (dobra ponuda) do 4500 kn, moglo bi proći.

I meni bi trebalo zapravo nešto slično ovome. Imate li kakvu preporuku? Vidim da je kolega mzopg predložio Chuwi laptope, ali njih nema u ponudi u Hrvatskoj (koji bi ulazili u budžet i odgovarali zahtjevima), a trebala bi mi hrvatska tipkovnica.

Unarijed hvala!

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zanima me laptop do max 14", ugradeni windowsi obavezno i cijenom do 5 tisuca kuna.

Koliko vidim najbolje sta se moze dobiti u tom iznosu su specifikacije ryzen 5 3500U, 8gb rama, 256 do 512gb ssd...

Eventualno koju kunu vise swift 3 sa ryzen 3 4300u ako je isplativija opcija dugorocno... 

Par modela u tom iznosu su MateBook D14, Acer Swift 3, ASUS D409DA-EK005T, nesto od toga ili skroz neka druga opcija?

Dobra opcija bi mi bila da se moze nadogradit ram dodatno, eventualno osvjetljena tipkovnica, sto dugotrajnija baterija ako neko ima iskustva sa tom velicinom i ponudom laptopa. 

I bonus pitanje koliko je dovoljna takva konfiguracija za light gaming, eventualno lol ili counter-a, nista drugo.

Ne odgovara mi narucivanje iz vana. 

Hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 21:58 (Smretko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ima li sta do 6500kn? 15" ekran, bolja grafa...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Smretko kaže...

Pozdrav, zanima me laptop do max 14", ugradeni windowsi obavezno i cijenom do 5 tisuca kuna.

Koliko vidim najbolje sta se moze dobiti u tom iznosu su specifikacije ryzen 5 3500U, 8gb rama, 256 do 512gb ssd...

Eventualno koju kunu vise swift 3 sa ryzen 3 4300u ako je isplativija opcija dugorocno... 

Par modela u tom iznosu su MateBook D14, Acer Swift 3, ASUS D409DA-EK005T, nesto od toga ili skroz neka druga opcija?

Dobra opcija bi mi bila da se moze nadogradit ram dodatno, eventualno osvjetljena tipkovnica, sto dugotrajnija baterija ako neko ima iskustva sa tom velicinom i ponudom laptopa. 

I bonus pitanje koliko je dovoljna takva konfiguracija za light gaming, eventualno lol ili counter-a, nista drugo.

Ne odgovara mi narucivanje iz vana. 

Hvala. 

 Baterija puno bolje traje na novijim Ryzenima serije 4000.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, apsolutno se slažem.

 

Trebalo je iskoristiti Back 2 School akcije na ekupi. Legion 5 sa r4600h i 1650 je bio 5.993,64kn. Tu cijenu nisam vidio za BF akcije, a mislim da je za taj model više ni nećemo vidjeti tako skoro. 

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.tia-mobiteli.hr/kosarica.aspx jel taj bio sa 16gb rama ovaj ima i 1650ti za 6900kn. I windowse ako se nekom neda zajebavat sa instalacijom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 15:25 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice