Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.040.439
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
A, i ja bi da je jači proc, a i int. grafa. Ali žena i ja nemremo do nijednog kompa od ove naše adolescentske bande pa sam za nas mislio uzeti ovaj. Ima 17,3", a koristili bi ga za ovo što sam gore naveo. A i cijena je .ebena.
Zvao sam danas njihovu prodaju. Rekli su da svi njihovi laptopi imaju hrvatsku tipkovnicu. Tebe nisam skužio oko tipkovnice bez Ć. Da mi pošalju bez, raskidam ugovor.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 19:42 (žoss-2).
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mišljenje o Acer aspire 3 nx.he3ex.01q, je li bolji od Lenovo l340

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidim da se netko odlučio dati 8.5k kuna za laptop sa gtx 1650 zbog i7 imena misleći da će laptop letjeti s obzirom na i7 u komponentama..

i5 9300h i i7 9750h su ti tu negdje.. u igrama su identični, jedino u nekim posebnim aplikacijama ćeš vidjeti malo brži processing time zbog dvije jezgre više.

Čak i i5 8300h prošle generacije i i7 9750h u igrama će biti skoro pa identični.

E sad da li ti je to zbilja potrebno, ne ulazim u to neznam za što ti laptop treba. 

Ja bi rađe na tvom mjestu za istu cijenu uzeo puno puno jaču grafičku umjesto te 1650 gtx. Za tu cijenu dobivaš i RTX 2060.

To je puno veći upgrade nego i5 na i7.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 20:22 (markec997).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
markec997 kaže...

Vidim da se netko odlučio dati 8.5k kuna za laptop sa gtx 1650 zbog i7 imena misleći da će laptop letjeti s obzirom na i7 u komponentama..

i5 9300h i i7 9750h su ti tu negdje.. u igrama su identični, jedino u nekim posebnim aplikacijama ćeš vidjeti malo brži processing time zbog dvije jezgre više.

Čak i i5 8300h prošle generacije i i7 9750h u igrama će biti skoro pa identični.

E sad da li ti je to zbilja potrebno, ne ulazim u to neznam za što ti laptop treba. 

Ja bi rađe na tvom mjestu za istu cijenu uzeo puno puno jaču grafičku umjesto te 1650 gtx. Za tu cijenu dobivaš i RTX 2060.

To je puno veći upgrade nego i5 na i7.

 

 

A gle, najjeftinije što nađem u tom rangu, a da ima zadovoljen(e) barem osnovni (osnovne) kriterij(e) koje sam tražio + taj RTX 2060 je ovo nabava.net

... a najjeftiniji takav model je 1900kn skuplji od ovog za 8329kn.

Btw. 17.3" je nakon pretrage prevagnuo kao presudan kriterij.

Igre mi ipak nisu glavni razlog kupovanja laptopa... u budućnosti, možda, ali tad će to nadam se biti pravo stolno računalo

 

 

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
steve90 kaže...

 Imaš ga dugo već? Kako si zadovoljan? Danas ga išao pogledati i na prvu djeluje kvalitetno.

 Skroz zadovoljan, nikakvih problema osim što mi je došao sa pinchanim flat kablom, pa su to morali promjeniti.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
žoss-2 kaže...
A, i ja bi da je jači proc, a i int. grafa. Ali žena i ja nemremo do nijednog kompa od ove naše adolescentske bande pa sam za nas mislio uzeti ovaj. Ima 17,3", a koristili bi ga za ovo što sam gore naveo. A i cijena je .ebena.
Zvao sam danas njihovu prodaju. Rekli su da svi njihovi laptopi imaju hrvatsku tipkovnicu. Tebe nisam skužio oko tipkovnice bez Ć. Da mi pošalju bez, raskidam ugovor.

 pa piše na linku da je slovenska tipkovnica, ali je zapravo hrvatska (srpska/bosanska/crnogorska) jer ima "ć" a Slovenci ne koriste "ć"...

 

Capisci?

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zahvaljujem acmilan2 i Valentin17 na svesrdnoj pomoći oko sastavljanja računala!!! Svaka im čast!
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Si. 😀
11 godina
offline
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A kako da na novom laptopu instaliram Windows jer pise da ima free dos

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel puno dat 200 kn coviku za to

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tzvhdsse kaže...

Jel puno dat 200 kn coviku za to

 Je, jer to nije nista komplicirano, i imas tonu tutoriala na internetu di je to pokazano, i doslovno svatko to moze napraviti, nemoj bacati 200kn

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A sto se tice kupovine preko ebaya, kako to funkcionira? I je li to stv licencirani Windows jer sam vidio da kosta svega par dolara

 

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Malo sam dosadan al buduci da je onaj Lenovo S340 nestao, isao sam jos malo proucavati i sve sam neodlucniji... Dakle, laptop bi bio koristen za faks, nista prezahtjevno, office, pisanje seminara, internet i to. Najzahtjevnije bi bilo gledanje filmova, moguce u 1080p

 

Nekako sam dosao do ovih 7...

Svi laptopi su sa 8GB RAMa, 1080p ekran, 15.6 incha

 

Dakle, prvo ovi s  AMD Ryzen 3200U

 

Lenovo Ideapad S145, SSD512GB, ekran 220 nits, 2460kn

Lenovo Ideapad L340, SSD 256GB, 2550kn

Lenovo IdeaPad S340, SSD 512GB, ekran IPS 250 nits, 2970 kn

 

 Onda ide DELL Vostro 3590 sa i3 10110U, SSD 256GB

 

 

I onda AMD Ryzen 3500U

Lenovo V155, SSD 256GB, i poklon torba za laptop :) 3060kn

LENOVO IdeaPad L340 SSD 256, LED ekran, 3260kn

Lenovo IdeaPad S145, SSD 512GB, ekran TN 220 nits, 3400 kn

 

 

Asus i HP sam u pravilu eliminirao, eventualno jos Acer moze, ali nista od toga nisam ni nasao po boljim cijenama od Lenova

Ovo je ono sto se meni cini najbolje, ako imate neku drugu preporuku, slusam. Cjenovna granica je 4000, iako sam se ja pokusao zadrzati ispod 3500 jer imam dojam da izmedju 3500 i 4000 nema tolikih razlika, u pravilu ovi skuplji dolaze s Windowsima i eventualno extra HDD

 

Glavna razlika koja me brine je razlika u performansama izmedju 3200U/i3 i 3500U, te koliko ce vremena proci dok se laptop ne zakrci i jednostavno postaje sporiji? Vjerojatno ce 3500 duze izdrzati

Razlika u velicini SSD-a nije toliko bitna

 

 

edit:

Jos sam malo gledao, naisao sam na jos nekoliko s GeForce grafickom...

Lenovo L340, AMD Ryzen 3200U, 4GB RAM, 2550kn

Lenovo L340, AMD Rzzen 3200U, 8GB RAM, 3120kn

Lenovo Ideapad 330, Intel i3, 8GB RAM, GeForce MX130, 3500 kn

Acer aspire, Intel i5 8265U, 8GB RAM, GeForce MX250, 3700kn

 

Iako je to mozda overkill, jer kazem, nece biti koristen za gaming, jedino sto je malo graficki zahtjevnije je gledanje filmova

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 0:45 (macgyver).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
macgyver kaže...

Malo sam dosadan al buduci da je onaj Lenovo S340 nestao, isao sam jos malo proucavati i sve sam neodlucniji... Dakle, laptop bi bio koristen za faks, nista prezahtjevno, office, pisanje seminara, internet i to. Najzahtjevnije bi bilo gledanje filmova, moguce u 1080p

 

Nekako sam dosao do ovih 7...

Svi laptopi su sa 8GB RAMa, 1080p ekran, 15.6 incha

 

Dakle, prvo ovi s  AMD Ryzen 3200U

 

Lenovo Ideapad S145, SSD512GB, ekran 220 nits, 2460kn

Lenovo Ideapad L340, SSD 256GB, 2550kn

Lenovo IdeaPad S340, SSD 512GB, ekran IPS 250 nits, 2970 kn

 

 Onda ide DELL Vostro 3590 sa i3 10110U, SSD 256GB

 

 

I onda AMD Ryzen 3500U

Lenovo V155, SSD 256GB, i poklon torba za laptop :) 3060kn

LENOVO IdeaPad L340 SSD 256, LED ekran, 3260kn

Lenovo IdeaPad S145, SSD 512GB, ekran TN 220 nits, 3400 kn

 

 

Asus i HP sam u pravilu eliminirao, eventualno jos Acer moze, ali nista od toga nisam ni nasao po boljim cijenama od Lenova

Ovo je ono sto se meni cini najbolje, ako imate neku drugu preporuku, slusam. Cjenovna granica je 4000, iako sam se ja pokusao zadrzati ispod 3500 jer imam dojam da izmedju 3500 i 4000 nema tolikih razlika, u pravilu ovi skuplji dolaze s Windowsima i eventualno extra HDD

 

Glavna razlika koja me brine je razlika u performansama izmedju 3200U/i3 i 3500U, te koliko ce vremena proci dok se laptop ne zakrci i jednostavno postaje sporiji? Vjerojatno ce 3500 duze izdrzati

Razlika u velicini SSD-a nije toliko bitna

 

 

edit:

Jos sam malo gledao, naisao sam na jos nekoliko s GeForce grafickom...

Lenovo L340, AMD Ryzen 3200U, 4GB RAM, 2550kn

Lenovo L340, AMD Rzzen 3200U, 8GB RAM, 3120kn

Lenovo Ideapad 330, Intel i3, 8GB RAM, GeForce MX130, 3500 kn

Acer aspire, Intel i5 8265U, 8GB RAM, GeForce MX250, 3700kn

 

Iako je to mozda overkill, jer kazem, nece biti koristen za gaming, jedino sto je malo graficki zahtjevnije je gledanje filmova

 

 

 

 samo zbog ekrana i bolje kvalitete izrade ja bi uzo s340 s ryzen 3..

 

zasebna graficka ti nikako ne treba jer nista s njom neces dobiti s obzirom na zahtjeve a placas ju vise...

realno imas ljudi koji imaju n4000 proc i s njim bez problema gledaju filmove i pisu seminare tako da ryzen 3 je i vise nego dovoljan, a zasebna grafa ne treba osim ako ne studira neki tehnicki fakultet gdje ce mozda doci do nekog lagano modeliranja ili da ima posao toga tipa..

 

edit: po mom iskustvu kod laptopa je uvijek bio problem sto je hard disk postajao prespor za danasnje standarde, pa je to usporovalo cjelo racunalo, al od kad se preslo na ssd racunala nisu toliko osjetljiva na starenje kao prije, pogotovo racunalo koje nije ni godinu dana na trzistu.. rodica ima starog acera neko 6-7 godina stari, i tad je to bio budget laptop ne sjecam se vise koji je model i proc unutra al vjeruj mi stvarno slabija kategorija, i ugradio joj nedavno ssd i laptop se preporodio, a ima istu primjenu kao sto si ti naveo, tako da nemas brige sto se performansi tice..

 

 

edit2: sto se key-a za win10 tice, kupis ga, dobijes kroz par min obicno poruku od sellera sa key-om. prilikom instalacije win10 upises key i to je to,.. key-ovi su legitimni jer su uglavnom koliko sam skuzio ekstraktirana od starih racunala ili pokvarenih ili svasta nesta, uglavnom za privatnu osobu i vise nego dovoljno

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 0:55 (MarioVk).
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala.

Inace ovaj koji ispituje pitanja o windowsima nisam ja, znam da je isto pitanje kao ja jucer, al nije moj fake account :)

To za taj free dos me malo zbunilo u pocetku, ali sam povezao kasnije da je to zato da laptop bude jeftiniji

 

Normalno bih i ja u ovom slucaju vjerojatno uzeo 3200 bez previse razmisljanja, ali imam jednog rodjaka koji ima neki mislim HP, s i3, star je laptop godinu-dvije i dosta se usporio, nemam pojma sta je napravio s njim al se stalno zali da je spor i da ne ga ne moze normalno koristiti. Vec sam mu ja nudio da mu reinstaliram windowse, ali to mu je komplicirano jer ce onda morat sve od nule stavljat. Zato sam toliko dosadan s 3200/3500

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dali taj rodak ima ssd? Ako ima, onda je moguće pregrijavanje, kod hpa zna biti problem thermal throttling, pasta brzo degradira i onda postane laptop neupotrebljiv

Edit: a naravno moguce je i da je jednostavno covjek zatrpo windows smecem i glupostima..
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 1:12 (MarioVk).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima SSD. Ja sumnjam na to da je pretrpao windowse jer u pravilu na sve klikce yes (nije previse informaticki pismen), ali nisam isao detaljno istrazivati. Budem ga probao prisiliti da mu reinstaliram windowse

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Možda taj rođak ima samo 4GB rama što masa laptopa povoljnih ima pa ga ne može spasit ni i9. Ja isto gledam tako nekakav laptop ali mene ne zanima TN zaslon više u životu pa mi je sad opcija ovaj S340. Nisam stigao uzei s R5 3500U ali mislim da bi trebao bit dobar i ovaj s R3 3200U jer meni laptop treba za sve to što je i kolega naveo, ali ne mogu gledat više nikakav content na onim lošim laptop tn zaslonima. Ja isto gledam dati što manje para, ali opet ne kupujem makar šta i koliko sam istražio, Lenovo IdeaPad S340 je winner u best buy kategoriji, sad ovisi samo još koja konfiguracija. Ima tko još iskustva iz prve ruke s Ryzen 3 32000U ? Ne zanima me gaming nego ovako office i multimedija/surfanje i tako generalno "obično" korištenje ? Mislim da bi tu u paru s 8GB rama i SSD-om trebalo biti sve ok ?

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja sam za iste potrebe danas na akciji u Liksu uzeo L340 17,3". Ima još pedesetak komada. Za 2499 hrk, svi kažu, ne može bolje.
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odoh i ja kupiti ovaj L340. Podržava li ova Vega preko HDMI izlaza 4k rezoluciju u 60 fps , mislim ga spojiti na 4k tv  ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

30Hz bi trebalo, ali 60Hz tesko da ima koja integrusa, tek od RX 550 kartica nadalje imas HDMI 2.0 za 4K60

Kovačić
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi,moze li molim vas komentar na ovaj laptop, je li ok ili za tu cijenu mogu dobiti i nesto bolje?

Hvala 🙂

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-hp-470-g7-8vu24ea.html

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovisi za sto ti je laptop potreban. Ovaj ima integriranu grafiku tako da za gaming ili za programe 3D modeliranja i slicno - NIJE.

Kovačić
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Rađe bi uzo Y540 sa gtx1660Ti: KLIK

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bas tako, ovi Legioni Y540 su sad na dobroj cijeni u Ekupi i isplati se svakako, pogotovo jer postoji sad model sa RTX 2060 ispod 8700kn za gaming dusu dusu, a i ostali da 16GB RAM-a + veliki SSD-i.

 

i5 9300HF vs i5 9300H su zanemarive razlike, H je mrvicu bolji i ima bolje rezultate u benchmarcima na single coreu pretežito.

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima.

 

Trenutno imam Lenovo IdeaPad 320 laptop,sa procesorom 1.10 gHz, Intel n2230 . Pošto idem na tehnički fakultet, radim u AutoCAD Civilu 3D, no to moj laptop poprilično teško podnosi. Za neki posao koji bi obavio u 30 minuta,meni treba 2 sata.

 

Iz tog razloga kupujem novi laptop, no ne želim opet napraviti pogrešku ,pa kupiti neki koji će se toliko mučiti s malo težim programima. Ima li tko kakav savjet koji laptop kupiti, ali da je cijene do 4000 kn?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 15:22 (KarloKazo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KarloKazo kaže...

Pozdrav svima.

 

Trenutno imam Lenovo IdeaPad 320 laptop,sa procesorom 1.10 gHz, Intel n2230 . Pošto idem na tehnički fakultet, radim u AutoCAD Civilu 3D, no to moj laptop poprilično teško podnosi. Za neki posao koji bi obavio u 30 minuta,meni treba 2 sata.

 

Iz tog razloga kupujem novi laptop, no ne želim opet napraviti pogrešku ,pa kupiti neki koji će se toliko mučiti s malo težim programima. Ima li tko kakav savjet koji laptop kupiti, ali da je cijene do 4000 kn?

 

 Produži se do 5000kn i uzmi nešto sa zasebnom grafičkom, SSD-om i optimalno 16GB RAM. Ovo idealno

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/hp-pavilion-gaming-15-ec0013nm-amd-ryzen-5-3550h-2-10ghz-16gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-gtx1050-3gb-p-n-8pn43ea/4844 

 

Za 4000kn teško možeš išta nabaviti a da ti ne štekaju takvi programi pri malo jačem radu. Većina za 4000kn je nekakav Ryzen 5+8GB i Vega 8. Može raditi, ali pitanje do koje mjere....

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 15:35 (Ranko Kukumar).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

Ovisi za sto ti je laptop potreban. Ovaj ima integriranu grafiku tako da za gaming ili za programe 3D modeliranja i slicno - NIJE.

 Ne treba mi za igrice, samo zelim laptop koji  brzo  odgovara na input, radim s vise tabova i vise tablica i dokumenata istovremeno i ne zelim da mi vrti unedogled dok se presaltava s jednog zadatka  na drugi, kao sto mi ovaj sad radi.

Zato sam gledala da mi je proc.barem i7, da ima 16gb ram-a, al ne znam jel uopce gledam prave parametre ono kaj trebam 😂

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice