Macbook vs ostali

poruka: 37
|
čitano: 11.017
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

pozzz svima

trebala bih malo veću pomoć.naime nakon mjeseci štednje planiram kupovinu prijenosnog računala jer ovo stolno je vec lagano na samrti. no tu nastaje problem. kako sam ja nerazumijem u to nista trebala bih pomoć. vidim da je Macbook hvaljen pa me zanima sto on ima a drugi nemaju.

ono u sto se ja razumijem i sto znam da bih htjela- da nije težak :)) neg da se mogu nositi uokolo sa sobom, da mu baterija malo duze traje-3 i vise h bi bilo poželjno,da je lijep hehe

sad malo ozbiljnosti :) naravno da mi je bitno i da je kvalitetan i brz i da ima sve i svasta. neka super čuda za obradivanje video i slično mi nije potrebno jer je daleko od moje struke i mojih hobija.

zanima me i ako se odlučim za kupnju macbook dal je problem naučiti raditi na njemu,dal cu imati probelma s spajanjem printera i sličnih gluposti koje imam sad, instalacije  cd za mobitele(nije iphone),fotiće i slično ili moram i to mijenati. znam da su macbookovi u hrv skuplji neg vani pa me zanima i kako funkcionira naručivanje prek neta(s apple stora).

negdje sam pročitala da se na macbook moze instalirati windows-jel to istina.ak da jel ide i microsoft office.ak ne dal ja pri kupovni maca jos doatno moram kupiti OS i neki njihov office.

 

malo sam zujala po netu i nasla ovaj-za njega su rekli da je kao super al ja bih htjela cut i vase misljenje.

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=5530221

 

a od macbooka su mi predložili ovaj 13''  2,4 GHz

http://www.istyle.hr/hr/ponuda/cat/macbook

 

planiram potrositi do 9000 kn

 

pleaseeeeee help :))))

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Macbook vs ostali

Za što bi točno koristila prijenosno računalo?

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali

za sve za sta sam koristila i ovo. trenutno najvise za faksa a za 2 god i za posao. igrice ne igram eventualno obradujem neke slikice al ne photo shopu jer ga jos nisam naučila:((( i tak-glazba. nist posebno

15 godina
offline
RE: Macbook vs ostali
onda si poludila ak kupis ovaj laptop...uzmi od 2000 kuna i to ti dovoljno...posto neigras igrice :)
16 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

Acer laptop - klik

,a ako imaš malo više od 9000kn onda
Acer laptop 2 klik

 

i jedan i drugi su odlični...imaju nVidia 9600M grafiku,Blu-ray pogon,Intel procesore...

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali

ne bi htjela sad kupiti nest za 2000 pa da par mjeseci moram novi. tko zna mozda i pocenm igrat igrice:))

sto je tolko supar kod macbooka osim sto je lijep:))

15 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

Rekla si za posao,i pitala si moze li se office instalirati,pa pretpostavljam da radis "dokumente" i da puno tpikas.

Onda ti se tu 13" Macbook ne uklapa jer po meni ima premaleni ekran bi mogla ljepo vidjeti cijeli dokument u office-u.

Macbook je odlicna stvar,ali ima svoju cijenu,koja nije malenaMršti se

Posto si navela Toshibu od 7000kn kao primjer laptopa kojeg si gledala,ja bi ti preporucio Acer Aspire 7730G.

Mozda je za tebe prejak,posto ne igras igre,ali ima pregledan 17" ekran i mozes u miru raditi s vise aplikacija bez trzanja.

Navedi cjenovni rang i malo detaljnije opisi koja ce biti buduca namjena pa ce biti boljih savjetaCool

Edit:vidio sam da pise do 9000knSramim se,sad jos samo reci konkretniju namjenuNamigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2009 23:20 (Lion King).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali
Lion King kaže...

Rekla si za posao,i pitala si moze li se office instalirati,pa pretpostavljam da radis "dokumente" i da puno tpikas.

Onda ti se tu 13" Macbook ne uklapa jer po meni ima premaleni ekran bi mogla ljepo vidjeti cijeli dokument u office-u.

Macbook je odlicna stvar,ali ima svoju cijenu,koja nije malenaMršti se

Posto si navela Toshibu od 7000kn kao primjer laptopa kojeg si gledala,ja bi ti preporucio Acer Aspire 7730G.

Mozda je za tebe prejak,posto ne igras igre,ali ima pregledan 17" ekran i mozes u miru raditi s vise aplikacija bez trzanja.

Navedi cjenovni rang i malo detaljnije opisi koja ce biti buduca namjena pa ce biti boljih savjetaCool

 

cijena do 9000 jer treba ic i na more:)))))

to za tipkanje je istina.stalno nest pisem i odjednom imam otvoreno desetke radova i prozora jer pisem neke clanke i tako slične gluposti i ne bi htjelqa da mi zablokira iu pola mog pisanja (kako ovaj prahistorijski koji je na samrti:))a sto se tiče tehničkih karakteristika o tome ti ja nemam pojma sta to sve znaci. znam da bi htjela da ima onak maloooo vise memorije jer si nabacam gore filmova,serija,glazbe....

15 godina
offline
RE: Macbook vs ostali

Ovako, ono što ja radim kada nešto kupuj za računalo ili samo računalo pitam se - jel mi baš to treba, zašto mi treba i što mi treba...

 

Imaš lijep limit, 9000 kn, što nije mala lova.

Ako ti prijenosno računalo treba samo radi faksa i da pišeš na njemu, onda bih ti preporučio kombo desktop + netbook.

Desktop je puno jeftiniji, duže traje, lakše se nadograđuje, storage je, uglavnom, većeg kapaciteta (kažeš da bi voljela više prostora za filmove i ostalo). S druge strane navela si da ti je vijek baterija i lakoća važna stavka, a u tome netbook tuče notebook (netbook, to je onaj mali laptop, a notebook je sinonim za laptop) poprilično. Naravno, ta medalja ima i drugu stranu, netbook je puno slabljih karakteristika nego notebook.

Ja osobno koristim netbook za faks i meni je odličan. Malen i lagan (stavim ga u ruksak i zaboravim na njega), baterija traje po 3.5 - 4 sata (danas možeš naći kojima traje i više, ako se ne varam), office aplikacije rade ko po loju i svaki dolazi sa wireless karticom (pristup netu).

 

9000 dati za laptop da pišeš članke u njemu je, barem meni, preskupo. Eh, sada, druga stvar je ako ti vjeruješ da ćeš se na radnom mjestu susretati s Macom ili ukoliko težiš dizajnu / audio/video obradi ili bilo čemu gdje je OSX neophodan.

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

danas dati 9000kn za laptop je bacanje novaca, iz jednostavnog razloga što i za upola manje možeš naći nešto što će te bez ikakvih problema služiti narednih par godina, nakon čega će ti u svakom slučaju bolja opcija biti uzeti novi primjerak (ako ništa drugo, ostatak love od ovih 9000 si uplati na oročenu štednju, pa ćeš za koju godinu imati za drugi lap :) ).

 

tako da, moj savjet ti je da baciš oko na nešto do nekih 5-6ooo, i mislim da ćeš biti i više nego zadovoljna. kupovati mac, po meni, je sasvim besmisleno, osim ukoliko se ne namjeravaš baviti glazbom ili grafikom. a uz to, na jako malo radnih mjesta ćeš se sresti sa mac-ovima, tako da bi prelaskom na njega imala probleme i prilikom privikavanja i prilikom prebacivanja dokumenata i sl.

Silence! I Kill You...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Macbook vs ostali

Najpametnije bi ti bilo da si nades nekoga tko ide do Amerike i da ti nabavi Macbook Pro, tamo su cijene ''relativno'' normalne. Kod nas stvarno pretjeruju i ne isplati se kupovati Macbook. Ja osobno isto namjeravam uzeti laptop sljedece godine kada odem na faks, i nije mi uopce problem izdvojiti malo vece novce za Mac posto ce mi taj laptop trajati 4-5godina a zelim kvalitetu tako da mi se isplati, sada netko ce reci, pa kupis si PC za duplo manje novaca i daleko je jaci, ali sta ce nekome bestija od kompa na faksu, treba ti za pisanje dokumenata,surfanje netom, slike i filmovi, neces valjda igrati igre na faksu, eventualno nesto nabaciti ali ne kupuje se laptop da bi ti igre ljepo radile na njemu...

 

Dakle ili nabavi negdje vani Mac ili si uzmi neki HP ili Acer za 6-7000. Sto se tice kompatibilnosti na Mac-u mozes instalirati XP, office, vecina kamera, printera, fotoaparata radi bez problema, privikavanje i nije toliko tesko, operativni sustav OS-X dobijes kada kupis Mac, i nije se tesko priviknuti.

Xfire:bmw144 ...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali

Mislim da definitvno notebook od 9000 kn nije isti kao onaj od 5000 kn. Mac je O.K. ali zašto nepotrebna prilagodba kad postoji veliki broj pc-notebook-ova sa kvalitetnim komponentama  i puno više kompatibilnih programa i igrica (što ima loše povremeno odigrati nešto). Prije kupnje vani treba vidjeti dali se jamstvo prizna u hrvatskoj. Moje preporuke bi išle Lenovoom ThinkPadu (pogotovo T serija) zbog odlične servisne podrške (govorim o računalima kupljenim u hrvatskoj neznam za one vani trebalo bi zvati i provjeriti). Kod kupnje notebooka treba gledati na 3 godine jamstva jer su popravci u pravilu neisplativi.

16 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

Uzmi si 15" macbook pro sad na akciji za 8900 ili 13 macbook pro i to je to. Nikad nećeš požaliti novaca.

 

Win ako imaš instalaciju isto idu gore bez problema, kao i office wtc, uglavnomsve što ti treba, zaboravi drajvere i ostalo.

 

A.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali

S obzirom na tvoje zahtjeve, kupnja prijenosnika za puni iznos koji si planirala uložit je besmisleno. Kao što su kolege iznad mene naveli, za otprilike 35-40% manje navedenoga iznosa, limita, se može kupit iznimno solidno računalo. Mislim da se slažemo oko toga da novac ne treba bacat, a ponajmanje na imanje "ekskluzive" koja nije svrsishodna, potrebna. Neki od prijedloga bi bili slijedeći modeli:

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=9431&catid=19

ne tako nov model, ali sasvim dostatno za opisane zahtjeve, kako kvalitetom tako i performansama...nadalje

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10305&catid=19

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10067&catid=19

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10434&catid=19

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=9460&catid=16

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10427&catid=16

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10522&catid=26

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10471&catid=26

Sve manje više, riječ je o nijansama. U ovom rangu se nađe proizvoda i drugih brandova, ovo je bilo okvirno.

Ono što bih predložio da zaobilaziš u kupnji jest Toshibina A300 serija koja spada u spomenuti rang, posebice sa AMDovim procesorom. Konkretno, imam model A300D-125 i ima strašno puno problema sa pregrijavanjem. Nažalost, nisam jedini nesretnik, ima nas još. Osobno smatram, općenito, da su HP i Acer best buy, što god pojedinci mislili o njihovoj kvaliteti i pouzdanosti.

Noli turbare circulos meos.
16 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

Cura ima 9 k za potrošiti. Hoće da je komp lijep, brz, kvalitetan i da baterija dugo traje, te da je kompaktan i lagan.

 

Macbook pro 13 je idealan izbor. ( baterija 7 sati, prekrasan, brz, pouzdan i kvalitetan, lagan ... nema problema sa drajverima, virusima etc )

 

E, sad , ovo nabrojeno ostalo ... neznam koliko je lijepo, koliko baterija traje i koliko je teško ... 

 

A.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali
artfull kaže...

Cura ima 9 k za potrošiti. Hoće da je komp lijep, brz, kvalitetan i da baterija dugo traje, te da je kompaktan i lagan.

 

Macbook pro 13 je idealan izbor. ( baterija 7 sati, prekrasan, brz, pouzdan i kvalitetan, lagan ... nema problema sa drajverima, virusima etc )

 

E, sad , ovo nabrojeno ostalo ... neznam koliko je lijepo, koliko baterija traje i koliko je teško ... 

 

A.

 

pa to sto ima 9k na raspolaganju ne znaci da treba i tolko iskeširati. meni je onaj HP-ov od 4.5k sasvim dovoljan (vidio ga i koristio ga neko vrijeme). Macbook pro 13 nebi preporucio (takodjer vidio i malo testirao) jer je jedan kolega iznad naveo da je rezolucija premala, a cura zeli pisati i surfati ugodno (citaj: veliko i pregledno)

 

EDIT: Meni je je taj HP-ov za nijansu ljepsi od macbooka Namigiva

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2009 11:24 (AA-d00d).
15 godina
offline
Macbook vs ostali

Mislim da je kod kupovine notebooka između ovoga što je cura napisala izuzetno važna težina (naročito kada se radi o nježnijem spolu, bez uvrede). Imam HP-ov notebook 15,4 incha i poprilično se iskilim kada ga negdje trebam nositi na ramenu. Bilo je i preporuka da kupi laptop sa 17 incnim ekranom (podržavam jedino, ako joj je dečko voditelj teretane pa da joj ga on nosi).

Po meni osobno najbolji je prijenosnik za ugodan rad i preglednost od 14,1 incha, ali ih je nažalost premalo kod nas za kupit. Radio sam na jednom takvom 2 godine, napisao magistarski i nisam imao nikavih problema po pitanju veličine ekrana ili tipkovnice.

A što se tiče Maca draga Tamaro 1804 nemoj očekivati da ćeš na hrvatskom forumu dobioti podršku za tu kupovinu.

Kada budeš kupovala auto savjetujem ti da ne kupiš Volvo jer za puno manje novaca možeš dobiti RenaultOsmijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali

macbook pro 13 je idealan lagan i lako prenosiv tak da uzmi njega

You will never walk alone
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali
az6rab6 kaže...

Kada budeš kupovala auto savjetujem ti da ne kupiš Volvo jer za puno manje novaca možeš dobiti RenaultOsmijeh

 

Odnos Volva i Renaulta je DALEKO neusporediv sa odnosem Macbooka i HP laptopa...

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2009 12:13 (AA-d00d).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali
M_dipl. kaže...

Mislim nije mi jasno zasto toliko krivih savjeta. Cura je jasno rekla za što joj laptop treba - pisanje, photoshopanje (ili gimpanje), te slušanje glazbe i gledanje filmova. Za sve to dovoljan je i lap od 4k kuna, ali bolje da potroši malo više pa da joj lap duže potraje i služi. Dodatno je rekla da ne želi da bude težak (većina ih nije) te da joj je bitno da ima puno memorije za spremanje glazbe i filmova. Moja je preporuka lap od nekih 6-7 tisuća kuna (koji višestruko nadmašuje njene zahtjeve) i jedan vanjski 2.5'' hard disk (koji stane u džep) od 500gb za spremane slika, glazbe i filmova - i to je to. Za ostatak nek počasti prijatelje sa pićem. Kupnja macbooka nema smisla, imati će sve moguće vrste problema koji joj ne trebaju, posebno s kompatibilnošću. Macovi su fantastične mašine, a is OS im je ok, ali oni su u svemu identični sa dvostruko jeftinijim PC-em ako služe za gledanje filmova, serija i slušanje glazbe, a pogotovo ako bi tu i tamo voljela zaigrati neku igru (za neke su druge stvari, koje ona ne radi, daleko bolji). Jedina prednost maca pred PC-em za nju jest dizajn (macbookovi su ljepši od većine drugih prijenosnika), ali smatram da se ne bi trebala odreći ovih ostalih stvari (posebno viška novaca) nauštrb samo dizajna, da ne govorim da je dugotrajnost jednog maca ista kao i PC-a, naravno ako korisnik postupa sa jednakom brigom.

ima i tu nesta i naravno u sve to mozes imati na tom kompu novi win 7 koji je fenomenalan usudio bi se reci najbolji win do sada a i opcenito najbolji os :-)) bez ljutnje to je moje misljenje

You will never walk alone
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali
AA-d00d kaže...
az6rab6 kaže...

Kada budeš kupovala auto savjetujem ti da ne kupiš Volvo jer za puno manje novaca možeš dobiti RenaultOsmijeh

 

Odnos Volva i Renaulta je DALEKO neusporediv sa odnosem Macbooka i HP laptopa...

moš mislit :D

 

A.

16 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

LOL :D U kojem po život ugroženom scenariju te Mac može spasiti??? :)

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali
AA-d00d kaže...

LOL :D U kojem po život ugroženom scenariju te Mac može spasiti??? :)

hahahaha

You will never walk alone
16 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

Tamara, ovo iznad su ti uglavnom zgodni prijedlozi za jeftiniji i dobar laptop za tvoje potrebe, ali to su muška mišljenja Osmijeh Ono što imam dodati jeste to da dečki zaboravljaju da ih je za savjet pitala cura i da je spomenula nešto lagano i lijepo.

 

Ovih dana sam kupio sinu (nježnom i umjetničkom muškom tipu mladića) MacBook Pro 15.4", ja sam sad na kvalitetnom 15.4" Windows-based laptopu, a moja žena na kvalitetnom 17" Windows-based laptopu.

 

Iskustva? Idem od kraja.

 

3) ženin 17" HP Pavilion je jak, kvalitetan, čak i lijep, ali nije za prenositi (ne želim ti ponavljati sve psovke kada sam jedan dan s njime otišao negdje i kada sam ga vratio doma). 17" su zabluda ako netko želi prenosivost, ali su OK ako netko želi lakšu i kompaktniju zamjenu za stolni PC i poslove na njemu.

 

2) moj 15.4" Asus za 7.500 kn je prenosiv, donekle igriv, i za sve ostalo što se radi na kompu (čak ima numeričku tipkovnicu), ali nije tako lijep ni lagan.

 

1) MacBook Pro, 15.4" - što da velim? Da ovo moj sin čita sprdao bi mi se danima dok ne dobijem dijareju. Kad sam par dana proveo uz njega, jednostavno priznajem da Apple ima "ono nešto" u svojim proizvodima pred čime se i ja moram pokloniti (ali još uvijek ga ne želim imati).

 

Što se tiče tvojih potreba, uz malo finog štimanja sistemskih dodataka za kompatibilnost, Appleova računala imaju sve za djevojke, metro muškarce, razmažene tinejdžere, ali čak i za ozbiljnije korisnike (na poslu imam programera profića koji se više ne vraća na Windows otkako ima MacBook Pro) - dizajn, laganost, brzinu, eleganciju (čak i u upravljanju), sigurnost, stabilnost, uz veliki minus - cijenu.

 

Jedna mala osobna IT anegdota koja mi je otvorila oči - moj klinac je kao glazbeno školovan i nadaren prošle godine dobio profi keyboard i profi audio karticu uz njega (spajanje MIDI i USB). Spajajući to na nekoliko stolnih PCa, na nekoliko jakih i slabih konfiguracija, mališa je uvijek dobivao latenciju u sviranju, bilo da se radi o direktno MIDI sučelju na pro karticu, bilo da se radi o USB sučelju (još gore), bilo da je to dual core procesor ili neki drugi, bilo da je 6 GB memorije ili manje.  Uvijek neki problemi s tom latencijom.

 

Otkako je dobio MacBook Pro, javio on jednom meni telefonom da će probatit keyboard spojiti na njega. Ja se nasmijem i kažem, "Sinko, to je laptop, ne ide tamo tvoja zvučna kartica". "Znam", kaže "stavit ću ga na USB". "LOL! Pa na USB ti je uvijek bila latencija!" "Idem probati."

 

Guess what?

 

Profi keyboard spojen na MacBook Pro preko USB sučelja NEMA latencije i klinac (sa posprdljivom facom prema meni) danas svira i snima matrice za svoje skladbe dok ja "slinim" što sve taj Mac može, a tako mi se ne da preći na Apple, jer se tamo slabo... gejma... Neodlučan

 

Osmijeh

 

Nisam ti mnogo pomogao, ali moje je mišljenje, da ako već imaš love i ako još možeš malo ušparati, curo, ne slušaj dečke, zgrabi Apple i ostani tamo dovijeka...

 

Oh, Bože PCa, znam da sam griješio... I svi ostali mi oprostite, braćo, ako možete...

 

EDIT: i, da, uz jedan zgodan alat, na Mac se može instalirati Windows za sve što ti tamo treba... (ne vidim što).

 

 

Satan has been the best friend the church has ever had, as he has kept it in business all these years.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2009 9:02 (Faerdhur).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

cuj kupi ti sebi macbook pro 13" ak bas zelis sve pare potrositi ali ako ne zelis biti rob tvrtke koja zastupa apple na hr trzistu onda nemoj jer im je servis uzasan katastrofalan i oni su najveci lihvari ako ti se nesta pokvari na macbooku onda si naj...la zato jer ce ti za rezervne djelove oderati do koze...kratka je garancija traje samo god dana dok lenovo ima garanciju od 3 godine zato daj jos 2000 kn i kupi thinkpad t400 il daj jos manje pa si kupi neki hp(steta sto se nemoze vise kupiti hp elitbook to su bili odlicni notebookovi) il lenovo (nemoj acer losa mi je nekak tipkovnica i krhko izgledaju barem)...uglavnom ako imas para ak ti je stari neki tajkun il si zastupnik  u saboru onda kupi macbook ali ako ne nemoj...iz jednostavne cinjecnice ak ti se nekst pokvari na macbooku nastradala si

You will never walk alone
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Macbook vs ostali

 

MacBook (Apple) nema ništa osim iluzije, kroz propagadnu mašineriju na koju bi i Goebbels bio ljubomoran, da je to 'posebno' računalo.

Mac u osnovi ima ISTI hardver kao i svi drugi laptopi, uz veliki minus - cijenu (kao što reče Faerdhur).

 

Mac je dobro reklamirani simbol 'nečega'. Toliko ima propagandnih hvalospjeva o njemu da naprosto čovjek pomisli 'di ima dima ima i vatre'. Mo'š mislit. Jednako kao i drugi laptopi Mac u ničemu nije 100% - ni siguran, ni stabilan, ni brz, ni elegantan, ni dizajniran, ni lagan. Jedino što je 100% je da je skuplji od drugih ISTIH laptopa. Sve aktivnosti na Macu mogu se jednako obavljati i na drugim laptopima.

 

Na kraju samo je jedna stvar zbog koje bi netko kupio Mac (ako ga prije nije imao): da li ti se Mac toliko sviđa izgledom da ga platiš više nego drugi laptop?

 

WTF?
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2009 10:33 (shkval).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali
shkval kaže...

 

MacBook (Apple) nema ništa osim iluzije, kroz propagadnu mašineriju na koju bi i Goebbels bio ljubomoran, da je to 'posebno' računalo.

Mac u osnovi ima ISTI hardver kao i svi drugi laptopi, uz veliki minus - cijenu (kao što reče Faerdhur).

 

Mac je dobro reklamirani simbol 'nečega'. Toliko ima propagandnih hvalospjeva o njemu da naprosto čovjek pomisli 'di ima dima ima i vatre'. Mo'š mislit. Jednako kao i drugi laptopi Mac u ničemu nije 100% - ni siguran, ni stabilan, ni brz, ni elegantan, ni dizajniran, ni lagan. Jedino što je 100% je da je skuplji od drugih ISTIH laptopa. Sve aktivnosti na Macu mogu se jednako obavljati i na drugim laptopima.

 

Na kraju samo je jedna stvar zbog koje bi netko kupio Mac (ako ga prije nije imao): da li ti se Mac toliko sviđa izgledom da ga platiš više nego drugi laptop?

 

ko je prvi stavio multitouch trackpad.....APPLE....tko je među prvima poceo stavljat na svaki notebook kameru....APPLE...tko je prvi napravio magnetski naponsk kabel iliti magsafe.,....apple itd ( da ne pocnem nabrajati za iphonee) cuj ima toga puno sta ti kazes ali sve ovo sta sam nabrojao ssvi kopiraju...nisam apple fan vise mi se svidja win 7 od os x...ali apple je najbolje kupiti u sad-u jer je tam jaaako jeftin i jer je tamo odlicna podrska (ima i par eu zemalja al tu nikako nije hrvatska)...appel je skup i dosta nudi al pogledaj imamo i mi u pc svijetu jednu sl firmu a zove se lenovo.....furaju staru slavu IBM...a sve losiji i losiji proizvodi izlaze....thinkpad SL500 recimo

You will never walk alone
16 godina
neaktivan
offline
RE: Macbook vs ostali
ja00022 kaže...
  da ne pocnem nabrajati za iphonee

 

 

ajde, baš me i to zanima...?

Silence! I Kill You...
16 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

eto na. Smijeh

 

ništa posebno, osim što je koncept sa multitouchom koji je izašao na tržište i postao komercijalno uspješan prije svih, osim što je role model i benchmark za svaki novi telefon i osim što je uspostavio prvi i daleko najuspješniji appstore kojeg sad svi kopiraju. Usput ima nešto preko 70 000 aplikacija za njega.

 

A.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Macbook vs ostali

Najbolje ti je da si uzmes najobicniji netbook i vip ili t-mobile prijenosni internet i to je sve sto ti treba---imas internet di god ides (3GB preporucam);mozes se spajati na nj preko wirelless mreze ( susjedove jasno :-);word,videi,glazba...ma sve .Ja osobno od kada sam si kupio netbook uopce vise nekoristim moj stolni pc koji samo skuplja prasinu, dakle ako ti treba samo iz takvih razloga nemas bolje opcije a od ostatka novca (onih 9000 k) si prijusti novu opremu tipa printer, monitor da koristis netbook kao tower,cd/dvd citac,bezicni mis i tipkovnicu...

 

Pointless
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice