Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.259.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Mozes probat spojit na externi monitor ako nemas navedene probleme vrlo vjerovatno da je monitor od laptopa ostecen ili sam konektor/kabel.

 to sam i ja pomislio da je konektor labilan čim se boja gubi - kabel

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Nažalost nemam monitor, tek će mi stići sljedeći tjedan.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
I meni se čini. Možda se nakon nekog vremena zbog velike temperature nešto dogodi i presjeće kabel. Primijetio sam da kada ne zaklapam laptop preko noći rijeđe se dešava taj problem.
16 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav!

 

Dali netko ima Asus TUF FX505DU?

nedavno sam ga kupio i jedan hladnjak mi je preglasan. Preglasan u smislu da zvuci kao da je u debalansu a ne zbog normalnog protoka zraka.

 

YT link - na ovom video su cuje taj zvuk, od 1:14

 

Googlam i vidim da je to uobicajen problem ali da je jedino rjesenje ili na reklamaciju ili zamjeniti hladnjak sam (od 25€ su na ebay-u)...

Dok sam u uredu ili slusam glazbu, zvuk ne iritira toliko, ali kad sam doma navecer i "nista ne radim" bas ide na zivce

 

Dali netko ovdje ima taj laptop i isti problem koji je rijesio? kakva su iskustva?

 

 

 

 

and the heavens shall tremble
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi - pitanje

Pozdrav, ako može mišljenje i preferensa navedenog : 

 

Znači Lenovo Y540  u dvije kombinacije : 

 

15 inča monitor , Intel I 9300 i RTX 2060 Nvidia  ovdje 1 TB HDD -a 

17 inča         Intel  9750  i GTX 1650 4 GB  1TB PCIe NVMe SSD

 

 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Legion-Y540-15IRH-81SX0058SC%2C-15%2C6-FHD-IPS-300nits%2C-Intel-Core-i5-9300H%2C-16GB-DDR4%2C-256GB-PCIe-NVMe-SSD-%2B-1TB-HDD-5400rpm%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-2060-6GB%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000294279

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Legion-Y540-17IRH-81T3007PSC%2C-17%2C3-FHD-IPS%2C-Intel-Core-i7-9750HF%2C-16GB-DDR4%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX1650-4GB%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000307023

 

 

Oba su sada sa popustom 8000 kn. Čini mi se korektna cijena.  Mišljenja ? Koliko izgubim sa slabijom karticom od GTX 1650 ali i boljim procesorom ? Šta bi vi odabrali ? 

 

Ili čekati jesen za tog Ryzena  ? 

 

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 10:26 (foxic).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Najbolji odgovor ćeš si dati sam kad si odgovoriš na pitanje za koju namjenu ti treba taj prijenosnik?

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Gaming prvenstveno, a sve ove druge funkcije od posla i tako - nisu mi zahtjevn. Rado bih ima17' monitor mozda ali ne znam koliko cu izgubit na perfomansama sa 1650 u odnoau na rtx 2000 ?

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
foxic kaže...

Gaming prvenstveno, a sve ove druge funkcije od posla i tako - nisu mi zahtjevn. Rado bih ima17' monitor mozda ali ne znam koliko cu izgubit na perfomansama sa 1650 u odnoau na rtx 2000 ?

 rtxica 2060 je puno jaca od 1650, ako je namjena gaming nemas tu sta previse se mislit, ovaj sa 2060 ce imat puno bolje performanse. 

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Jedino što pišu da ima bottlenecka kod kombinacije i5 9300 i rtx 2060, pa vjerojatno razlika i nije tako velika. Možda ne bi bilo loše pronaći testove sličnih kombinacija, pa usporediti brojke... Ako voliš 17' zaslon isto tako nemaš dileme, kao i što kolega piše za grafičku izbor je samo jedan. 

Osobno imam y540 i da sam na tvom mjestu vjerojatno bih sačekao još malo. Imam naime kombinaciju i5 9300 i gtx 1650 i bome kad se to pritisne grije on solidno. Što bude s još jačim komponentama nisam siguran, ali možda su još toplije. Također mene kod njih živicira raspored numeričke tipkovnice i to je također razlog zbog kojeg bih sačekao noviju seriju. Logički gledano možda je verzija s rtx 2060 hladnija i od ove moje baš zato što grafa neće biti na 100% pa bih i sam vjerojatno izabrao taj prije da baš moram između ovih birati... Nadam se da nisam zakomplicirao.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Stvar je u tome sto ce igre u buducnosti koristit vise od 4 jezgre vec ih ima koje koriste 6 jezgreni cpu bez problema.Ovo je no brainer uzmi 2060 ako je cijena ista.

edit:Jace komponente su obicno na istoj vatazi kao i 1650 oko 80w , jedino neki bolji laptopi imaju 100-120w gpu.Najbolje je pogledat na notebookcheck.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 13:50 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Gaming Laptopi

Definitivno uzmi ovaj sa rtx 2060. Podržava novu tehonologiju dlss 2.0 od nvidie ,pogledaj si to malo , s ovim laptopom ćeš bt miran sigurno 3 godine zbog nje što se igra tiče.

Kao drugo procesor te neće bottlenecket za gaming uopće , prije će te bottleneckat ekran od 60 Hz a ne procesor. Procesor je i više nego dobar za gaming.

Ako igraš cs go, fortnite i te fore prikopcas se na monitor i bez problema ce ti letit to u vise od 200 fpsa.. za godinu,dvije il kad budes imao para ubodes jos jedan stick rama da to bude dual channel i dobit ces desetak posto

na fpsu u igrama i to ti je to.. ko bog.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 14:54 (markec997).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gaming Laptopi

Usporedbe grafickih vam je najbolje na notebookcheck provjerit. Tamo su u testovima kod igara testirane razne kombinacije grafickih s procesorima i to jos po razlicitim modelima laptopa, pa mozete pronac mozda i bas taj model laptopa koji gledate kupit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 Ovo od petka spustili za još šesto kuna. Isplati se čekati. Čekat ću lenovo sa RTX 2070. Lp

9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Stigao mi prije par dana HP Omen i7 / GTX 1060.
Danas prebacio s desktop računala igru Witcher 3 i krenuo malo igrati na Omenu, stavio na ultra postavke i grije se kao lud u području između funkcijskih tipki na tipkovnici i monitora, po cijeloj dužini u tom području... Omenov software mi je očitavao temperaturu od 80°C i za procesor i za grafičku ... Sutra ću probati spustiti postavke i probati ponovo, no iskreno ne sviđa mi se toliko grijanje i dosta je vruće na dodir tako da razmišljam da vratim laptop i uzmem neki drugi...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gaming Laptopi

ha ista stvar je meni na alienwareu, pogotovo to podrucje koje opisujes, vruce. smanjenje postavka ne igra neku ulogu, a temperature su mi isto tako ko tebi, od 75 do 85 stupnjeva. cistim ga od prasine cesto, promjenio i pastu evo sad nekidan, al jbg to je tako. (specke su isto i7+1060)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Jedini gaming laptop koji mi se nije toliko grijao je bio alienware 13 sa i5 7300HQ max temp. nakon zamjene paste i ciscenja je iznosila 79c.MSI gp60 sa i7 4720HQ sam pokusao i tekuci metal stavit no nije pomoglo.Na ASUS GL702 i7 7700HQ sam promjenio pastu , busio rupe ispod laptopa ali nije bilo bas nekog znacajnog pomaka , prednost kod asusa je bila sto se nije grijao u WASD zoni dok se ostala dva jesu.Neces tako lako i7 ohladit.Velika prednost kod laptopa je koji imaju zaseban heatsink na CPU i GPU.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Ne grije se puno u WASD zoni, malo je toplo ali ne pretjerano ali zato poviše mogu jaje ispeći... Iskreno nervira me...
Do sada si nisam uzimao isključivo gaming laptop sa zasebnom grafom pa nisam imao ovakvih iskustva, za gaming su sam uvijek koristio desktop računalo no htio sam i laptop za gaming zbog mobilnosti...
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Omen je inace ok laptop , 85-87c je normalna temperatura.Problem imas jedino ako throttla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Omen je inace ok laptop , 85-87c je normalna temperatura.Problem imas jedino ako throttla.

 Jedini problem je što sam primjetio da mi je velika upotreba RAM-a, čak 55% od instaliranih 8GB. Moram većeras sjesti i provjeriti o ćemu se radi, sad sam zauzet. A i morao bi naručiti još RAM-a, mislio sam 16GB pa da sam miran, negdje sam našao od Cruciala za 570kn...

7 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Mozes si probat undervoltat cpu sa Throttlestop-om, jako dobar program ako si zelis smanjiti temperaturu procesora.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav. Ipak bih laptop uzimao ranije nego što sam namjeravao, tako da mi čekanje ne dolazi u obzir i kupovao bih na firmu pa sam ograničen na kupnju u RH. Prošao sam temu par stranica unazad i proučio ponudu pa sam nekako suzio izbor i ispada da sam po dilemi/trilemi najsličniji članu "foxic" koji ima dilemu oko Lenovo Legion laptopa. Ja sam ubacio još jedan u anketu pa, eto, da čujem mišljenje vas iskusnjara (slobodno predložite linkove i konfiguracije po Vama boljih izbora)... :-)

Stavio sam sve linkove sa ekupi jer imaju 10% extra popusta na visu i sviđa mi se opcija doplate jamstva na 5 godina. Legion 15", Legion 17"Acer Nitro 17"

Trenutno imam Dell inspiron 17" i ne znam da li bih prelazio na 15" čisto zbog navike na 17" pa bih pitao Vas koji imate iskustva sa gejmanjem na 15" da li je vrijedno podnijeti tu žrtvu pa da imam bolju konfu...? Nadalje, ne razumijem se baš u hardver, pa bih Vas molio da u preporuku uzmete u obzir i eventualnu mogućnost laptopa za upgrade komponenti. Dakle, prioritet mi je 17" (osim ako me ne nagovorite na 15" ).

 

Hvala!

 

 

 

5 Lenovo Legion Y540-15"
3 Acer Nitro 5 NH.Q5DEX.008, 17
0 Lenovo Legion Y540-17"
BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 10:34 (Yovitssa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Uzmi 15 sa 1650 ces u nekim igrama imat fps dropove ispod 60 , a sa 1660ti toga nece biti igrat ces igre tipa metro exodus bez problema.Naviknut ces se na 15inch.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Gaming Laptopi

slazem se, 15" uzmi s jacim komponentama. ja isto igram na 15" i naviknes se, za sportske igre i ostale koje igram s joystickom od ps4 ga spojim na 50" tv. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Gaming Laptopi

Iskreno, meni su laptopi od 17 toliko nezgrapni i ruzni da ne vidim smisao u njima. 15 izgleda savrseno. ako ti treba nesto vise prikopcas na monitor koji god ti odgovora.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Nažalost, taman kad sam odlučio kupiti 15" Legiona sa 2060 rtx grafom sa ekupi, maknuli su akciju tako da je sad soma kn skuplji... 

 

Tak mi i treba kad se "telim" i premišljam previše... Sad mi je preostalo tražiti nešto sa 1660ti grafom jer su mi jedino te konfe pristupačne. Vidio sam par Omena na akciji, ali ne kužim zašto u jake konfe stavljaju samo 8gb RAM-a...? Mislim, kao što sam gore napisao, ne kužim se baš u hardver ni u te "bottleneck" sheme, ali nije li premalo 8GB za današnje standarde gejmanja? 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi

Ma te akcija sa Legionima na ekupi su svaki mjesec i po. Vidim imas sad nekog omena sa rtx 2060 za 8.5k.

A ako ti bas nije hica pricekaj jos mjesec- dva izlazi nova serija Legiona sa amd 4000 serijom ,cini se da jedu intel za dorucak, a jeftiniji i vuku manje struje ( manje zagrijavanje, sto znaci bolje performanse i duza baterija).

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
markec997 kaže...

Ma te akcija sa Legionima na ekupi su svaki mjesec i po. Vidim imas sad nekog omena sa rtx 2060 za 8.5k.

A ako ti bas nije hica pricekaj jos mjesec- dva izlazi nova serija Legiona sa amd 4000 serijom ,cini se da jedu intel za dorucak, a jeftiniji i vuku manje struje ( manje zagrijavanje, sto znaci bolje performanse i duza baterija).

 Ak bu čekal nove Legione sa amd 4000 serijom, nebu se baš usrećil (barem kaj se tiče grafičke). Kolko vidim najjača grafička koju su uparili sa 4000 serijom je 1650ti https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05?search=true

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Tko god misli kupit laptop , moj savjet je da priceka do 6-7 mjeseca i uzme novi sa ryzenom i jos uz ovo sranje sa koronom ne bi bas preporucio kupnju , ukoliko je netko prisiljen bas sada kupit onda imas paviliona za 5200kn sa 16 gb rama 3550h gtx 1050 i 3 godine garancije.Nesto jace i skuplje od navedenog sa gtx 1660ti , helios 300 , legion y540 i hp omen. 

10k kn dat za nitro po meni nije dobar deal.

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Tko god misli kupit laptop , moj savjet je da priceka do 6-7 mjeseca i uzme novi sa ryzenom i jos uz ovo sranje sa koronom ne bi bas preporucio kupnju , ukoliko je netko prisiljen bas sada kupit onda imas paviliona za 5200kn sa 16 gb rama 3550h gtx 1050 i 3 godine garancije.Nesto jace i skuplje od navedenog sa gtx 1660ti , helios 300 , legion y540 i hp omen. 

10k kn dat za nitro po meni nije dobar deal.

Možeš mi pliz objasniti zašto ne Nitro? Sad je na akciji 8900kn (plus 380kn za 5 god. garancije) pa mi se čini kao dobar deal s obzirom da ima i 16gb RAM, i I7 Cpu 9. generacije, i 1660gtx gpu. I još kao "bonus" (meni osobno) 17" ekran) Alternative su ovi koje si nabrojao, ali u svakom slučaju moram u odnosu na Acera žrtvovati ili grafu ili proc ili ram. 17" mogu sanjati... Nisu mi jasni u HP-u što u Omene stavljaju samo 8gb memorije... 

Malo sam gledao recenzije Acera, najslabija točka mu je ekran, dosta je lošiji od recimo Legiona, ali iskreno kad sam krenuo proučavati u čemu je tocno lošiji nisam pronašao konkretan odgovor. Meni se (kao informatičkom laiku) Acer čini kao dobro zaokružena cjelina sa svim dobrim komponentama... 

Nove ryzene nemam vremena čekati, ne znam ni kada točno dolaze zubog corone, to mi je previše neizvjesnosti...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...
MGloc kaže...

Tko god misli kupit laptop , moj savjet je da priceka do 6-7 mjeseca i uzme novi sa ryzenom i jos uz ovo sranje sa koronom ne bi bas preporucio kupnju , ukoliko je netko prisiljen bas sada kupit onda imas paviliona za 5200kn sa 16 gb rama 3550h gtx 1050 i 3 godine garancije.Nesto jace i skuplje od navedenog sa gtx 1660ti , helios 300 , legion y540 i hp omen. 

10k kn dat za nitro po meni nije dobar deal.

Možeš mi pliz objasniti zašto ne Nitro? Sad je na akciji 8900kn (plus 380kn za 5 god. garancije) pa mi se čini kao dobar deal s obzirom da ima i 16gb RAM, i I7 Cpu 9. generacije, i 1660gtx gpu. I još kao "bonus" (meni osobno) 17" ekran) Alternative su ovi koje si nabrojao, ali u svakom slučaju moram u odnosu na Acera žrtvovati ili grafu ili proc ili ram. 17" mogu sanjati... Nisu mi jasni u HP-u što u Omene stavljaju samo 8gb memorije... 

Malo sam gledao recenzije Acera, najslabija točka mu je ekran, dosta je lošiji od recimo Legiona, ali iskreno kad sam krenuo proučavati u čemu je tocno lošiji nisam pronašao konkretan odgovor. Meni se (kao informatičkom laiku) Acer čini kao dobro zaokružena cjelina sa svim dobrim komponentama... 

Nove ryzene nemam vremena čekati, ne znam ni kada točno dolaze zubog corone, to mi je previše neizvjesnosti...

Za MGloca ne znam, ja osobno nemam ništa protiv Acera - nemam njihov gaming laptop ali imam njihov 14" Swift 3 sa Ryzenom i 8gb rama unutra i taj laptop s obzirom na cijenu (čak i kad nije na akciji) je stvarno klasa za sebe u svom cjenovnom rangu (500-tinjak €). Ali, da kupujem gaming laptop i da ga kupujem na današnji dan za cifru do 10 000 kn uzeo bi ovog Omen-a https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-hp-omen-17-cb0020nm-7rz27ea.html, ima sve ko i ovaj Acer sa ekupi, ali grafička je bolja, ekran je bolji, kvaliteta izrade je bolja i izgledom (barem meni osobno) je bolji/ljepši + ima i bogatiju ponudu portova.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice