EGPU - Eksterna graficka za laptop

poruka: 162
|
čitano: 81.421
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Evo naručio eGpu za Lenovo L560. Namjeravam isprobati sa grafičkom HD 7750. Nadam se da će raditi

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
koji-lik kaže...

Evo naručio eGpu za Lenovo L560. Namjeravam isprobati sa grafičkom HD 7750. Nadam se da će raditi

 Javi iskustva!

13 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

I mene zanimaju iskustva....
Baci i neki link od kuda si naručio....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Naručio sa eBaya platio 250 kn, došlo danas (za 20 dana) i hoću spojiti. I pazi sad....... nemam taj utor na laptopu. Ja cijelo vrijeme brijao da ga imam. Ne mogu ni isprobat. Jedino ako bih netko htio posuditi jedino onaj expersscard kabel pa da s njim isprobam. Ako ne onda prodajem pošto sam i platio. Još jednom.

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
koji-lik kaže...

Naručio sa eBaya platio 250 kn, došlo danas (za 20 dana) i hoću spojiti. I pazi sad....... nemam taj utor na laptopu. Ja cijelo vrijeme brijao da ga imam. Ne mogu ni isprobat. Jedino ako bih netko htio posuditi jedino onaj expersscard kabel pa da s njim isprobam. Ako ne onda prodajem pošto sam i platio. Još jednom.

 -po napisanom.. 'nemaš' pciex? .. izvadiš wlan.

expresscard je pcmicia kartica.. nema na novijim (šteta).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
Ne mere nikako... Kad je ovaj od wlana mali
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Hm.. Ovaj desni izgleda kao mPCI-e

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
U desnom mi je bila wifi kartica al je manji od ovog sto sam dobio
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Pozdrav! Jel ima netko za prodati mpcie riser?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Bok!

Gdje da uzmem neki eGPU dock?

Znači kompletno kućište s grafikom, napajanjem, kabelima, utorima, usb 3.0, 3.1, usb c,... itd. itd.

Mislim za moj laptop?

A da se jednostavno ukopča u laptop putem usb c kabela (utora)?

Grafa neka bude tipa mainstream ako moguće jer gledam bajne cijene od 2200 kuna kod nas u Hr..

 

A tolko sam dao za cijeli laptop prije 2018.

Možda od 110-150 Eura pa tako negdje. Sadašnja konf pod Moj PC

dedicated GPU u laptopu inače sadašnja 940mx 2gb

Htio bih neku bar 30% jaču jer toliko mi fali za gaming da mogu na native rezoluciji 900p i Ultra sad igram na 720p i medium high kako šta. I da ofcorse sa čim boljim framerate btw nadam se da cpu koji je unutra neće kočiti jer ne namjeravam uzeti high end gpu pa da na kraju imam dobar graf procesor i framedropove konstantne

Moja želja na koju sam bacio oko htio tj jeste RAdeon R9 280 4 GB ili geforce ekvivalent

TY very much

play hard :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Zahebi radnju tebe koci prvo taj i3 pa onda i grafa.Uostalom za egpu trebas externi monitor barem koliko ja znam.Taj docking station ces platit 300e nije vrijedno prodaj taj svoj laptop i nadodaj tih 300e od barbuquea i jos 200-300 od grafe i imas solidnih 800e za bolji gaming laptop sa i5 10300H i GTX 1650.

 

EDIT: Nisam 100% s EGPU ali koliko sam vidio najbolje je spajat putem Thunderbolt 3.0 laptopi koji podrzavaju TB 3.0 kostaju preko 6000kn imaju i5 10gen i INTEL HD grafu ali na njega mozes spojit barbeque sa RTX 2060 ili slicno i spojis na extrerni monitor imas daleko bolje performanse.Stvar je i tome sta to nema neke logike pogotovo kada se uzme u obzir koliko to sve kosta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 11:02 (MGloc).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

- EXP GDC Beast v8 rev 5c ... (nema sw-1-2..).

- HDMI-na-expresscard + ATX napajanje..

- radi, ali .. ne na laptopu gdje sam to namjeravao koristiti.. tj ovisi o BIOSu, whitelist (pa i modificirani bios kojim se to može omogućiti).

- problem nije os, nego paljenje-bios, integrirane komponente i ogrnaičenje što (ne)može u exp.c. slot. .. a naravno, nema opcije izbora-disebliranja npr integrirane vga..

 

pa tako na jednom lapu ako je priključeno, stane boot i stoji.. ako se priključi nakon paljenja-boota, adapter+vga se upale, radi ali os ne vidi ništa (jednako kao da je isključeno).

-drugi lap, ubodeš, upališ, radi.. + čak u biosu pod vga ima podatke o konkretnoj vga-biosu.. npr umjesto intel, nvidia.

-ovisno o nekim kombinacijama, neka rješenja .. npr na mpci-wlan konektoru, spominje se paljenje-gašenje lan-wlana, paljenje-gašenje booa s mreže itd. no za lap na kojem ne radi ne pomaže, ni posljednji bios ništa nije promijenio.

 

-tražeći slične/rješenje.. starije revizije sa sw-1-2... ne pomažu, tj to je neki delay-inicijalizacija 7-15sec.. i za slične/tražene laptope nije pomoglo tj jednako ne boota, tako da revizija tj (ne)postojanje sw nije rješenje. .. + ali tko zna, jer moguće da drugi imaju neki 'treći' problem, npr ja sam isključio kvar adaptera-kabla itd paljenjem na drugom laptopu, većina nema tu mogućnost i tad je možda sam adapter neispravan-škart .. ili nešto takvo.

 

-ako nije spojeno dok se pali, nakon boota, tad se sve ponaša normalno, pali se kartica-vent (normalna ili full brzina venta) zelena ledica za power itd.. ali nema promjene u win, nema novog hw, nema nikakvog detektiranja dodanog-novog i može se izvaditi-spojiti.. ništa, osim što sam adapter +vga rade, pali-gasi no lap ih uopće ne doživljava.

 

-expresscard je izbačen na novijim laptopima, pa se koristi mpci ili m2-ngff.. no tražeći rješenje rekao bi da je isto (ljudi jednako prijavljuju), problem tj ovisi o biosu što (ne)dozvoljava, radi ili ne.

 

-probavao sam i npr poklopiti ekran (auotomatika tad prebacije na vga izlaz), tipke za izbor monitora.. - ništa od tog.

 

-netko možda neku ideju? + svakako prije kupnje googlajte za svoj laptop-model, pa ako nađete neki primjer da radi, tek tad ima smisla kupovati, tj tad možda radi i na vašem.. tj više ovisi o biosu-proizvođaču da je nešto o(ne)mogućeno.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 10:34 (ihush).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice