Dell Inspiron N7110

poruka: 110
|
čitano: 56.388
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

dali je netko od ponosnih vlasnika dellovog modela  n5110 koristio photoshop ili neki jaci graficki program, zanima me odaziv laptopa na graficko procesuiranje =/

Vrane nebom šestare
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dell Inspiron N7110

U n5110 može biti Pentium B9xx, Core i3, Core i5 i cetverojezgreni Core i7, pa je prema tome odziv laptopa vrlo razlicit ovisno o ugradjenom procesoru.

15 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

ma treba mi barem 4gb rama i neki i5 proc barem ostali hardver je nebitan pa gledam sad sto jeftinije proc a da ne uberem bas Gofno

Vrane nebom šestare
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Ner0 kaže...

ma treba mi barem 4gb rama i neki i5 proc barem ostali hardver je nebitan pa gledam sad sto jeftinije proc a da ne uberem bas Gofno

 

Pa razlika u cijeni izmedju i5 i i7 quad proca kod Della n5110 i nije neka. Pogledaj na nabava.net i naces n5110 sa i7 i 4GB rama vec za 5000 kuna. Dodas mu jos 4GB (150-160 kn) i imas laptop koji je mocniji of vecine servera.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

prijatelju kako sam proćitao mislim da je taj laptop jako dobar a posebno sa procesorom i5 i procesorom i7 i ja namjeravam da kupim takav laptop. Dugo sam se opirao između toshibe i dell-a i odlućio sam da kupim Dell .Nadam se našim Dellovcima da će nam ovi Dell laptopi dobro poslužiti u budućnosti pozdrav svima koji imaju Dell laptope Leo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
nedd kaže...

Pomagajte,

"ko biva" skinuo sam neke drivere za n7110, ali mi ne funkcionisu.

u Device Manageru imaju  trokutice slijedece opcije (sto znaci da nisu instalirani ili nesto ne stima)

 

* Generic Bluetooth Adapter

 

* Ethernet Controller

 

* Network Controller

 

*PCI Simple Communications Controller

 

*SM Bus Controller

 

*Universal Serial  Bus  (USB) Controler

 

Gdje bih mogao naci drivere koji odgovaraju, ako neko ima link. Hvala unaprijed.

 Zanima me da li ste i kako uspjeli rješiti ovaj problem jer ja sam upravo nabavila novi n7110 i imam isti problem (Generic Bluetooth Adapter, Network controller i SM Bus controller su mi onačeni žutim trokutićima). Na Support.dell.com kad unesem tag mi nudi miljun drivera i ne znam koji da odaberem????

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

probaj ove.

12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Kupio laptop prije 3 mjeseca, nije los, problem s driverima i nije problem, pogledas u everestu(ili nekom slicnom programu) koji hardware imas i skines te drivere. Jedino na laptopu sto ne valja je konstrukcija, cijeli je klimav i škripav, sramotno jeftino su ga sklopili.

Tko želi koristiti iskljucivo nvidiu mora spojiti laptop na vanjski ekran jer je integrirana grafika u procesoru fizicki spojena s laptopovim monitorom, neznam zbilja čemu to... bezveze. Tako su mi bar odgovorili iz dell-a, ali da ce performanse cudesno skociti u igrama, nece...

Nadogradnja na 8gb rama, nemojte kupovati ddr3 memoriju s 10666 oznakom, nije kompatibilna s maticnom, a i unutra je vec 10600 memorija. Ja sam uzeo jednu plocicu 10666 memorije, zablokira nakon nekog vremena i ako u memtestu pokaze da je sve uredu, cak i nakon nekoliko satnog testiranja.... 10600 je rijesenje.

Nakon instalacije windowsa,svih drivera i pograma koje koristim, boot u windowse je na laptopu trajao oko 1:30min do 1:45min, s 8gb rama traje oko 60sec. Još ovaj spori disk da promijenim, bit će solidan laptop. Sve u svemu, malo sam razočaran jer se radi o Dell-u............

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Dragi forumaši,

Totalni sam laik za računala, no s nekim preporukama sam izbor za kupovinu novog laptopa svela na DELL Inspiron N7110 i na Toshibu Tecra R850-1CX...

Ne igram igrice na računalu, potrebna mi je za pisanje, snimanje, internet surfanje i sl.

 

Što biste mi preporučili?

 

pozdrav

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110
hi
i ja san kupia taj dell i5 7110 4gb 500gb nvidia525 1gb 17" bla bla...

Rjesia san problem oko graficke tako da san skinia driver sa nvidiove stranice
a zvuk mi bia tih pa san i to rjesia sta san googla srs premium sound (realtech) jos mi ostaje bluetooth to ce mi valjda na servisu rjesit jer san se izj... Po netu i nakraju ima 10 instaliranih drivera a nist ne radi...
Moj dojam je jako zadovoljavajuce najveci problem je eto kad naknadno instalirate win pa se morate mozgat i googlat i citat da sve funkcjonira kako bi tribalo+ neke osobne postavke podesit itd...
Malo je sporiji nego san ocekiva i dosta bucan i grije se dosta al sve u svemu ok.
Vrti tdu2 na high bez zapinjana i just cause 2 koliko san uspia instalirat.
Zanima me kad bi nadogradia ram na 8gb koju prednost iman tu u cjeloukupnom smislu stanja laptopa...?????
Unaprid hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Da, zahebancije sa driverima su očito rak rana ovog prijenosnika. Ne razumijem kako su mogli tako failat pa ne poslat sa svakim laptopom jedan pišljivi CD sa svim driverima ili barem, kad se već furaju na to skidanje s interneta, dati malo opširnija uputstva za skidanje...

 

Što se tiče te nadogradnje, nisam siguran koliko bi ti to koristilo, posebice u svakodnevnom radu. Mislim da ako si prosječan korisnik to ti u biti i ne treba. Ja se na primjer koristim najviše internetom, glazbom, filmovima, tu i tamo koja igra, počeo sam malo i s radom u CAD programima i zasad ne vidim razloga za takvu nadogradnju...

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
hi opet

mogi su stvarno to bolje rjesit sa tin driverima a sta je tu je internet je velika divna i svasta znajuca-imajuca cestica zraka tako da nakon malo guglanja vecinu ces nac...
A sta nenađeš imas fala-bogu servis pa naizvoli sam je tramak ga nosat doli i bit bez njega jos ak je malo veci problem ka sta je mrtvi pikseli na ekranu npr iman jedan mali smisni crveni pix (nazva san ga zmaj, duga prica) da ti ostane doli na servisu 45 dana pa ti nakraju moraju dat novog a ti vec po zivota skinia instalira podesija razmistia preimeniva na njemu.... I tak skroz simpaticno.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
a draga silly
ako ti triba za nesto ko film muzika internet pisanje a da ipak budes donekle mobilna tj setanje sa mista na drugo misto sa lapicem imas i manjih 15.6” za manje novaca pa razmisli o tom....
Nabava.net ce ti pomoc
p.s.: kupnja priko interneta ti je i od 8% povoljnija al ostani pri i3 jer je novija vrsta procesora i gledaj da ima win i garanciju bar 2god. A toshiba ti je skroz ok al moras se prijavit na njihovoj stranici u roku od 8dana da aktiviras ”no mather what” garanciju... Eto toliko od mene.
15 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Ja imam n5110 i imam isti problem kao pcroach , laptop se ugasi ali power tipka dalje svijetli i nakon par sekundi opet se upali ali ekran je crn tj.ne pokrenu se win ( 7,64bit), pritiskom tipke 10 sec laptop se potpuno ugasi, kad ga upalim pokrene se normalno, ne javlja nikakvu grešku pri gašenju,kad ga resetiram onda se na 2 sec potpuno ugasi i ponovo upali ( restart je ok), u modu sleep ne reagira na tipke moram držat tipku power 10 sec,ugasi se, poslije paljenja javlja grešku prilikom gašenja i izbor da li ću safe mode....Nisam instalirao nikakve programe niti drivere, win7  se obnavljaju redovito.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

imam isti laptop,samo sa ICi3 procesorom i za sada sam zadovoljan{#}

andrija akrap
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

imam dell inspirion N5110,,,prije 3 tjedna kupio,,,prezadovoljan,,samo me muci kako prebacit grafiku sa intelove hd graficke na ati radeon,,,zna neko mozda???

željko tolić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

odličan laptop sa i5 procesorom i nvidia geforce gt525m grafickom karticom,koja je vrlo dobra.igre pokreće bez problema(jedan battlefield 3 igram na high detaljima,alan wake na medium,dead island na max detaljima,...) za jednog prosjećnog gamera i više nego dobro.veliki plus je touchpad,baterija,koja uz surfanje i glazbu izdrži oko 3h,zvuk je također odličan.pravi multimedijski laptop{#} prije otprilike mjesec dana sam imao problema sa igrama koje su jednostavno štekale nakon određenog vremena,odnio sam ga u servis i uzrok je bio prašina.dakle kad je ociscen od prašine radi izvrsno{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

jel je ovaj laptop dobar i za rad u after effectu i photoshopu

Tražim pozivnicu za yuwabits.net pa ko hoće poslati neka mi pošaljepm
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

U četvrtak sam nabavio tri iste i7 17,3" konfiguracije DELL 7110 (6Gb ddr3, 2Gb Intel/nVidia 3D), i evo par dojmova:

 

- Instalaciju je nužno napraviti po ovom redosljedu:  1. DSS software 2. Chipset & CPU 3. Video adapter 4. Network interface card (NIC) 5. Audio adapter 6. Modem 7. Wireless card adapter 8. Touchpad, Pointer 9. Bluetooth etc.

(upute: http://support.dell.com/support/topics/global.aspx/support/kcs/document?&docid=DSN_362048&isLegacy=true#Issue5)

 

Važno! Kako ne bi imali problem sa Bluetooth sustavom (greška koju spominju vlasnici serije 5 i 7), je ne instalirati paket R292697

 

Dakle generički Microsoft Bluetooth radi savršeno...

 

Ukoliko poštujete proceduru laptop radi kao bebica (čak i bolje od mog Asus-a i7 i i5).

 

Prvi dojam je ok, tipkovnica je mekana i ugodna za tipkanje, ekran savršen u svakom pogledu a 2D/3D prebacivanje ide bez problema (GTA4), HDMI je super full HD lalalala.

 

Sada gledajući na stolu Acer-a A6 (6Gb ddr3, 1Gb ATI), vs Asus K74 i7 (4Gb ddr3, 1Gb ATI) i ovaj DELL ipak mi se zadnji čini najkomforniji i najbrži :-)

 

Windows Score je 4.5 što je ok...

 

lp

Davor

Mad, Bad & Dangerous 2 know
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 0:44 (uKLEti).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110
There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Jedan disk stane unutra a i previše zahe... za izmjenu...

 

 

lp

Davor

Mad, Bad & Dangerous 2 know
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 22:06 (uKLEti).
12 godina
offline
Dell Inspiron N7110

pitanje za ove koji imaju verziju sa i3 2330m procom - koji vam je cpu experience index u win 7? na notebook check pise da treba biti 6.5 dok je kod mene 4.9

takoder sam izvrtio super pi, 1M mi je 20.826s (na notebook check je max 18), 2M je 46,375 (nbc max 41), znaci da ipak radi sporije nego sto bi trebao

 

sve je namjesteno na high performance, testovi su radeni na punjacu, svi driveri su uredno instalirani sa dellove stranice (po uputama) osim nvidijinih koji su najnoviji. vidim da je izasla novija verzija drivera za intel hd grafu ali ih ne mogu instalirati zato sto nisu dellovi. jel se moze to nekako zaobici? jel bi pomogla reinstalacija win (bas mi se i neda s tim zezati {#}, ali ako bi pomoglo...)

 

tnx i pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Igra tu neko možda diablo 3 na dell-u?

 

Ja imam Dell Inspiron N7110, i5 procesor, Geforce 525m 2 gige memorije, 8 gb rama 
Igra mi šteka u pm. Mada sam stavil sve na low, ograničil maksimalni fps i uključil low fx. Kad igram na 1600*900 onda se vrti na oko 60 fps dok ne dođu monsteri. A kad stavim 800*600 isto šteka, al cijelo vrijeme. U čemu je problem? 
Skyrim radi bez problema. Nije moguće da je diablo zahtjevnija igra. Neki su tu pisali da im battlefield 3 radi bez problema...onda mora i diablo

Puno sam istražival o laptopima prije nego kaj sam ga kupil i Ovaj dell mi se stvarno dopal. A sve sami problemi s njim. Najviše me živcira onaj metalni zvuk kad šteka dok svira svira glazba. Već je neko prije pisal o tome. Ponekad prođe period od par tjedni da se to niti jedamput ne dogodi. Ponekad svako malo. A stalno slušam glazbu i iritantno je u pm. Još jedna stvar koja je iritantna je nemogućnost prebacivanja na Geforce grafičku.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Ja sam ga probao ona dva dana dok je bio free preview i nisam imao problema sa fluidnošću grafike (7110), ključ nisam kupio pa eto sada ne igram na žalost :-(

 

WinAMP mi vrti redovno FLAC/MP3 bez ikakvih metalnih zvukova, zastoja i slično...

 

lp

D

Mad, Bad & Dangerous 2 know
14 godina
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Mafo kaže...

Igra tu neko možda diablo 3 na dell-u?

 

Ja imam Dell Inspiron N7110, i5 procesor, Geforce 525m 2 gige memorije, 8 gb rama 
Igra mi šteka u pm. Mada sam stavil sve na low, ograničil maksimalni fps i uključil low fx. Kad igram na 1600*900 onda se vrti na oko 60 fps dok ne dođu monsteri. A kad stavim 800*600 isto šteka, al cijelo vrijeme. U čemu je problem? 
Skyrim radi bez problema. Nije moguće da je diablo zahtjevnija igra. Neki su tu pisali da im battlefield 3 radi bez problema...onda mora i diablo

Jesi siguran da ti prebaci na nVidiu kad pokreneš Diablo?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
bruno11 kaže...

Jesi siguran da ti prebaci na nVidiu kad pokreneš Diablo?

 

sigurno prebaci...probal sam već svašta i ne funkcionira...frend ima asus s istim procesorom i grafom gt 540m i radi mu besprijekorno. ak stavi sve na low fps nejde ispod 50
probal bum instalirat na novo windowse i drivere 

11 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Pozdrav!

Da pitam jel neko riješio problem naknadno da otkloni problem što ne radi bluetooth na N7110 i da li ima neki način da se to riješi a da se ne mora ponovo sistem rušiti?

Ja kada izvršim uninstal na device menager i obrišem ga skroz i restartujem laptop i inda on sve normalno prijavi i kaže da je bluetooth ok i ogledam u device menger kao opet žuti trokutić pored stoji pa ako neko zna način nek javi ?

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
papi79 kaže...

Pozdrav!

Da pitam jel neko riješio problem naknadno da otkloni problem što ne radi bluetooth na N7110 i da li ima neki način da se to riješi a da se ne mora ponovo sistem rušiti?

Ja kada izvršim uninstal na device menager i obrišem ga skroz i restartujem laptop i inda on sve normalno prijavi i kaže da je bluetooth ok i ogledam u device menger kao opet žuti trokutić pored stoji pa ako neko zna način nek javi ?

Hvala

Napravi reinstalaciju imaš gore moje upute. Jedan paket napravi dar/mar pa njega nemoj instalirati. Jedino riješenje ti je reinstalacija Windows-a :-( lp D

Mad, Bad & Dangerous 2 know
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Mali dodatak, nakon zadnje Microsoft /Windows update dopune Chicony Wireless pack mi je počeo kod Cold Boot-a zaustavljati stroj kod prvog crnog Windows 7 animiranog ekrana...

 

Problem je privremeno bio riješen kratkim gašenjem i ponovnim paljenjem koje rezultira normalnim podizanjem sustava!?

 

msconfig + selective startup + hide all Microsoft services + gašenje svih servisa i restart

 

iduće paljenje uključenje jednog po jednog ne-microsoft servisa otkrilo je problem sa Dell aplikacijom - Dell Chicony wireless

 

preporuka ukloniti :-)

 

lp

uKLEti

Mad, Bad & Dangerous 2 know
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

ocajan sam i trebam pomoc

Probao sam sve i svasta, i instalaciju po redoslijedu koji je Dell naveo, i ništa, wireless i dalje ne radi.  Od svih drivera sto su oni nabacali u tu mapu network, sto meni treba. A uostalom koliko vidim to su driveri za intelovu karticu, a u laptopu je Atherosova ??

Ima li tko dobre volje za pomoc ? Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice