Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 320.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Mene interesira jedna stvar, obzirom na te CPU u tim Chuwi-ima.
Kada se stavi YT i gleda neki video u FHD, da li kod gledanja slika trza ako se stavi brzina videa na 2x?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mali.ivica87 kaže... 

Plastika ili aluminij-vjerojatno nešto između. Čisti alminij bi osjetio jer ga imam na poklopcu starog Lenova. No šta god da je, čini se čvrsto i izgleda lijepo i premium.

 

Nije čisti aluminij, trebala bi biti aluminij-magnezij legura, magnezij je lakši od aluminija, ali je aluminij čvršći pa se zato to kombinira kao nekakav optimalni omjer težina/čvrstoća.

 

U svakom slučaju nadam se da će te služiti dugo i dobro. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
djigibao kaže...
Mene interesira jedna stvar, obzirom na te CPU u tim Chuwi-ima.
Kada se stavi YT i gleda neki video u FHD, da li kod gledanja slika trza ako se stavi brzina videa na 2x?

Probao jučer na N3450 i N4200 i u 1080p youtube radi bez problema na 1x i 2x. Radi ok i na 1440p, dok 2160p radi normalno na 1x, ali se muči na 2x.

Radio sam i test sa 60fps videima i tu već ima drop frames na 1080p@60 2x, dok 1x radi bez problema sve do 2160p@60 kod kojeg zna malo zapinjati.

 

Nisam bilježio drop frames za svaku opciju, gledao sam okom i dok slika klizi i ne zapinje po meni je to ok.

 

J4115 i J4125 bi trebali imati još nešto bolje rezultate.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 18:20 (mzopg).
16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
djigibao kaže...
Mene interesira jedna stvar, obzirom na te CPU u tim Chuwi-ima.
Kada se stavi YT i gleda neki video u FHD, da li kod gledanja slika trza ako se stavi brzina videa na 2x?

 Evo, probao i ja. 

Sve radi. klik i klik ili klik i klik

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 18:04 (mali.ivica87).
12 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Chuwi Gemibook Pro


Djeluje mi kao bestbuy u svojoj kategoriji.

Trenutno je najveći problem pronaći ga jer se prodaje brže nego što se proizvodi.

 

Vani mu je cijena 400$ = 2.500kn.

 

Intel Celeron J4125 (4 jezgre)

16GB DDR4 RAM

512GB Sata SSD

Intel WiFi AX200 (WiFi 6)

Bluetooth 5.1

14" IPS display 2160 x 1440 omjer 3:2

1.4 kg

Alu-Mg kućište

 

Za sada samo recenzija, kad uhvatim malo vremena dopunim post.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 18:44 (mzopg).
 
3 0 hvala 3
3 godine
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ako narucim s njihove stranice odakle šalju laptop? Pitam da me ne udari carina, PDV...

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Imas fore preko Alija di ti salju preko EU skladista. Mos im mozda poslat upit dal ti isto tako mogu poslat sa EU skladista.

Men taj laptop izgleda dobro, al ubi me sam ova 2 inputa koja nudi, onak jedan USB i jedan type C

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 9:08 (AmonZero).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
AmonZero kaže...

Imas fore preko Alija di ti salju preko EU skladista. Mos im mozda poslat upit dal ti isto tako mogu poslat sa EU skladista.

Men taj laptop izgleda dobro, al ubi me sam ova 2 inputa koja nudi, onak jedan USB i jedan type C

 Da, užasne su mi te nove fore sa 2 porta i aj bok. mislim ono, daj bar 3, s tim već mogu živjet bez da vučem hub, ali aok su samo dva...prečesto mi tad treba hub, i onda mi to skroz nepraktično.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
user2206 kaže...

Ako narucim s njihove stranice odakle šalju laptop? Pitam da me ne udari carina, PDV...

Nisam siguran, bojim se da to ide na carinu.

Imaju trgovinu na Aliu i ebayu, i tamo bude opcija slanje iz Španjolske, pa treba pratiti kad stigne pošiljka.

 

Bude i tu, piše da im stiže pošiljka, ali onda vjerojatno stiže i drugima:

https://www.powerplanetonline.com/chuwi-gemibook-pro-16gb512gb-laptop-14

 

AmonZero kaže...

Imas fore preko Alija di ti salju preko EU skladista. Mos im mozda poslat upit dal ti isto tako mogu poslat sa EU skladista.

Men taj laptop izgleda dobro, al ubi me sam ova 2 inputa koja nudi, onak jedan USB i jedan type C

Vjerojatno ovisi o korisničkim navikama, ali meni ti portovi gotovo više ni ne trebaju, sve ide preko clouda i ostalih čuda, brzi internet, bluetooth veze...

Oni kopiraju Macbook Pro, a njega imaš verziju sa 2xtype-c i 4xtype-c i to je to, tako da je ovo još i dobro, ima i čitač kartica, ja na Mac zbog toga moram hub uštekati.

 

S druge strane hub 6u1 ili 8u1 sa svim i svačim (LAN, microSD, USB3, hdmi...) dođe stotinjak kuna.

Znam da je ljepše imati to u kompu, ali nije ni ovo loše riješenje.

 

miki1981 kaže...
AmonZero kaže...

Imas fore preko Alija di ti salju preko EU skladista. Mos im mozda poslat upit dal ti isto tako mogu poslat sa EU skladista.

Men taj laptop izgleda dobro, al ubi me sam ova 2 inputa koja nudi, onak jedan USB i jedan type C

 Da, užasne su mi te nove fore sa 2 porta i aj bok. mislim ono, daj bar 3, s tim već mogu živjet bez da vučem hub, ali aok su samo dva...prečesto mi tad treba hub, i onda mi to skroz nepraktično.

 

Što spajaš u sve te portove? Ozbiljno me zanima, nije provokacija. Moje potrebe su tu i tamo nekakav USB-stick i microSD i to je to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
miki1981 kaže...

 Da, užasne su mi te nove fore sa 2 porta i aj bok. mislim ono, daj bar 3, s tim već mogu živjet bez da vučem hub, ali aok su samo dva...prečesto mi tad treba hub, i onda mi to skroz nepraktično.

 

Što spajaš u sve te portove? Ozbiljno me zanima, nije provokacija. Moje potrebe su tu i tamo nekakav USB-stick i microSD i to je to.

Ma poanta svega je moj komoditet dok koristim laptop. Iako iskreno nije da baš više imam izbora, tj svakim danom mi je izbor sve manji, jer MORAM imati RJ45. A treba mi i čim lakši uređaj. I onda u zadnje vrijeme više i nemam izbora osim malog hub-a koji mi sa nekog od USB-a daje LAN plus još pokoji USB.

A što koristim od USB-a - pa jedan radni mem stik je vrlo često unutra, kao i vrlo često prijemnik od miša, iako se taj može eliminirat ako se prebacim na BT miš. Ako lap utor za SIM karticu ili ako je crknuo u nekom momentu onda sam i 4g stik morao imat. God ovog Chuwia to nije slučaj ali često znaju laptopi imat i dva USB-a toliko blizu jedan drugom da je neke stvari nemoguće koristiti istovremeno. Pa je i to znalo biti problem. Ima situacija kad mi istovremeno trebaju 2 vanjske pohrane, miš, kakav rs232 i LAN. To je u tom momentu 5 USB. OK, rijetko se dogodi ali se dogodi. Ali 3 mi zatrebaju dosta češće. Pogotovo što imam 2 stika koja vrlo često moram koristiti, i koji mi moraju biti odvojeni, a iako nije nužno da koristim istovremeno daleko mi je komotnije istvremeno korištenje nego povremeno mijenjanje.

Uglavnom nije da mi 2 nisu dovoljna za većinu situacija (ako su oba iskoristiva, i ako laptop ima RJ45), ali je problem što najčešće kad mi zatreba taj treći slobodnio to nije u situaciji gdje mi je lap na stolu, ili na nekoj podlozi gdje može stajati sam, ili možda i je, ali mi je u tom trenutku dalek jednostavnije obaviti to što imam "s nogu" pa onda umjesto da samo bocnem nešto što mi treba u treći USB ja moram odložiti lap, naći mjesto za njega, uzeti hub, spojiti ga, spojiti 2 nečega u njega itd...

Nije da je sad to drama neka velika, ali kad si negdje gdje želiš nešto obaviti, pogotovo ako se to da "s nogu" onako u par klikova, onda mi ovaj side process oko huba i tih gluposti traje skoro jednako kao i ono što sam došao obaviti. I onda dolazimo do poante...a to je da mi je u takvim situacijama to totalno uništavanje komoditeta a to se baš trudim izbjeć ao je moguće pod nekim meni prihvatljivim uvjetima. Ako iz nekog razloga to ipak nije moguće onda nemam nikakvih problema sa samo 2 USB. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
miki1981 kaže...

Ma poanta svega je moj komoditet dok koristim laptop. Iako iskreno nije da baš više imam izbora, tj svakim danom mi je izbor sve manji, jer MORAM imati RJ45. A treba mi i čim lakši uređaj. I onda u zadnje vrijeme više i nemam izbora osim malog hub-a koji mi sa nekog od USB-a daje LAN plus još pokoji USB.

A što koristim od USB-a - pa jedan radni mem stik je vrlo često unutra, kao i vrlo često prijemnik od miša, iako se taj može eliminirat ako se prebacim na BT miš. Ako lap utor za SIM karticu ili ako je crknuo u nekom momentu onda sam i 4g stik morao imat. God ovog Chuwia to nije slučaj ali često znaju laptopi imat i dva USB-a toliko blizu jedan drugom da je neke stvari nemoguće koristiti istovremeno. Pa je i to znalo biti problem. Ima situacija kad mi istovremeno trebaju 2 vanjske pohrane, miš, kakav rs232 i LAN. To je u tom momentu 5 USB. OK, rijetko se dogodi ali se dogodi. Ali 3 mi zatrebaju dosta češće. Pogotovo što imam 2 stika koja vrlo često moram koristiti, i koji mi moraju biti odvojeni, a iako nije nužno da koristim istovremeno daleko mi je komotnije istvremeno korištenje nego povremeno mijenjanje.

Uglavnom nije da mi 2 nisu dovoljna za većinu situacija (ako su oba iskoristiva, i ako laptop ima RJ45), ali je problem što najčešće kad mi zatreba taj treći slobodnio to nije u situaciji gdje mi je lap na stolu, ili na nekoj podlozi gdje može stajati sam, ili možda i je, ali mi je u tom trenutku dalek jednostavnije obaviti to što imam "s nogu" pa onda umjesto da samo bocnem nešto što mi treba u treći USB ja moram odložiti lap, naći mjesto za njega, uzeti hub, spojiti ga, spojiti 2 nečega u njega itd...

Nije da je sad to drama neka velika, ali kad si negdje gdje želiš nešto obaviti, pogotovo ako se to da "s nogu" onako u par klikova, onda mi ovaj side process oko huba i tih gluposti traje skoro jednako kao i ono što sam došao obaviti. I onda dolazimo do poante...a to je da mi je u takvim situacijama to totalno uništavanje komoditeta a to se baš trudim izbjeć ao je moguće pod nekim meni prihvatljivim uvjetima. Ako iz nekog razloga to ipak nije moguće onda nemam nikakvih problema sa samo 2 USB. 

 Mislim da ćeš se složiti da su to ipak specifične potrebe, 2 sticka + LAN + miš + 4G. Većina korisnika će LAN riješiti WiFi-em, miš bluetooth verzijom, 4G mobitelom i hotspotom, ostaju 2 sticka, a to imaš u ovom laptopu.

 

Želim reći da će ovaj laptop zadovoljiti potrebe velike većine korisnika, a manjina sa specifičnim potrebama ipak mora tražiti drugu opciju ili biti spremna na kompromis (hub). Ovo je ipak mainstream laptop izuzetno niske cijene.

 

Meni recimo za posao koji radim, a gotovo sam stalno za laptopom i radi posla mi mora biti uvijek spreman, je dovoljno i 1 USB, ali čak i da nema niti jedan bi se snašao. Čak mi je bitniji čitač microSD kartica, kad se fotke prebacuju sa drona i slično.

 

Imaš hub i verziju koja se ubode direktno u laptop i spojen je s njim, bez kabela. Tako nešto imam za Macbook Pro, možda bi ti to bilo zgodnije od klasičnog huba sa kabelom.

13 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav 

 

U kupnji sam nekog laptopa kojeg bi koristio za web, netflix, MS office i te neke lakse stvari. Trazim neki laptop do 5000 kn da mi potraje. Trazeci sam gledao lenovo ideapad flex 5 i huwei matebook  d14 no sad sam naletio na Chuwi i jako me doimio pa me zanima misljenje o ovo modelu i ima li netko iskustva s narucivanjem s njihove sluzbene stranice

 

https://store.chuwi.com/products/chuwi-corebook-x

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...

Da li bi ovaj punjač odgovarao kao "zamjenski" za LapBook Pro:

 

https://es.aliexpress.com/item/32954863590.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.274263c01eFA8S

 

Manji je i "zgodniji" za nošenje!

Trebao bi, koliko vidim snaga odgovara 12V x 2A = 24W. Sad je jedino pitanje je li type-c raspored žica složen kako treba. Vidi prvi komentar, čovjek kaže da ga koristi za Lapbook Pro i da radi bez problema. 

 

https://www.aliexpress.com/item/32954863590.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.274263c01eFA8S

Punjač naručen i došao (nakon mjesec dana).

Iskoristio sam kupon od 3 $ popusta tako da me je došao 7,74 $!

Spram originalnog, mali i lagan!

Ima kontrolnu lampicu koja se upali kada se uljuč u struju.

Samo sam ga uključio da vidim "da li radi" i radi! Puni bateriju na LapBook Pro. Kad se LapBook Pro zaželi struje, puniću ga preko novog punjača da vidim kako se ponaša; da li puni brže, da li se grije prlikom punjenja ...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 16:14 (Nemo nemo).
15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Cek, punjac ide na type C port ?

Ak je tako onda prakticki imas samo jedan USB port obican za korist i ak na to ne dodas hub onda se mos slikat.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
smogovac kaže...

Pozdrav 

 

U kupnji sam nekog laptopa kojeg bi koristio za web, netflix, MS office i te neke lakse stvari. Trazim neki laptop do 5000 kn da mi potraje. Trazeci sam gledao lenovo ideapad flex 5 i huwei matebook  d14 no sad sam naletio na Chuwi i jako me doimio pa me zanima misljenje o ovo modelu i ima li netko iskustva s narucivanjem s njihove sluzbene stranice

 

https://store.chuwi.com/products/chuwi-corebook-x

 

 

Corebook X je dobar laptop, odličan za svoju cijenu. Računaj da ima CPU koji je Macbook Pro koristio u svojoj seriji 2017/2018 i koji je aktivno hlađen, tako da nemaš totalno bešuman laptop kao što je slučaj sa Celeron verzijama.

 

Što se tiče kupovine Chuwi ima svoja predstavništva u EU, pa ti je bolje tako kupovati nego direktno preko njihove službene stranice, jer nisam siguran da ti neće naši naplatiti PDV.

 

LINK - službena ebay trgovina, šalju iz Španjolske

LINK - službena Aliexpress trgovina, isto često imaju slanje iz Španjolske

 

AmonZero kaže...

Cek, punjac ide na type C port ?

Ak je tako onda prakticki imas samo jedan USB port obican za korist i ak na to ne dodas hub onda se mos slikat.

Laptop ne radi bez barem 5 USB portova? 

Sve ovisi o korisniku i njegovim navikama, ja ga koristim gotovo 5 godina i niti jednom mi nije zatrebao dodatni port.

Kako neke kolege pišu ispada da iz njihovih laptopa na sve strane vire nekakvi USB uređaji.

Ne kažem da nema takvih situacija i potreba, ali ovo je laptop za mase i velika većina nema potrebe za više od dva usb porta, ma i jedan im je sasvim dovoljan.

 

Macbook Pro, 2xtype-c, kad je na punjaču imaš samo jedan type-c slobodan, meni nikakav problem.

Tko treba više portova tražiti će sebi odgovarajući laptop, izbora ima koliko mu srce želi.

 

Ovo su laptopi koji za svoju cijenu daju nevjerojatno puno, sve dodatne sitnice koje su većini nepotrebne će utjecati na cijenu. S druge strane imaš display u rangu 3-4x skupljeg laptopa.

To je politika koju ima Chuwi. Tko traži nekakav workhorse laptop za specifične namjene sigurno neće kupiti ovaj laptop.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 20:11 (mzopg).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
miki1981 kaže...

Ma poanta svega je moj komoditet dok koristim laptop. Iako iskreno nije da baš više imam izbora, tj svakim danom mi je izbor sve manji, jer MORAM imati RJ45. A treba mi i čim lakši uređaj. I onda u zadnje vrijeme više i nemam izbora osim malog hub-a koji mi sa nekog od USB-a daje LAN plus još pokoji USB.

A što koristim od USB-a - pa jedan radni mem stik je vrlo često unutra, kao i vrlo često prijemnik od miša, iako se taj može eliminirat ako se prebacim na BT miš. Ako lap utor za SIM karticu ili ako je crknuo u nekom momentu onda sam i 4g stik morao imat. God ovog Chuwia to nije slučaj ali često znaju laptopi imat i dva USB-a toliko blizu jedan drugom da je neke stvari nemoguće koristiti istovremeno. Pa je i to znalo biti problem. Ima situacija kad mi istovremeno trebaju 2 vanjske pohrane, miš, kakav rs232 i LAN. To je u tom momentu 5 USB. OK, rijetko se dogodi ali se dogodi. Ali 3 mi zatrebaju dosta češće. Pogotovo što imam 2 stika koja vrlo često moram koristiti, i koji mi moraju biti odvojeni, a iako nije nužno da koristim istovremeno daleko mi je komotnije istvremeno korištenje nego povremeno mijenjanje.

Uglavnom nije da mi 2 nisu dovoljna za većinu situacija (ako su oba iskoristiva, i ako laptop ima RJ45), ali je problem što najčešće kad mi zatreba taj treći slobodnio to nije u situaciji gdje mi je lap na stolu, ili na nekoj podlozi gdje može stajati sam, ili možda i je, ali mi je u tom trenutku dalek jednostavnije obaviti to što imam "s nogu" pa onda umjesto da samo bocnem nešto što mi treba u treći USB ja moram odložiti lap, naći mjesto za njega, uzeti hub, spojiti ga, spojiti 2 nečega u njega itd...

Nije da je sad to drama neka velika, ali kad si negdje gdje želiš nešto obaviti, pogotovo ako se to da "s nogu" onako u par klikova, onda mi ovaj side process oko huba i tih gluposti traje skoro jednako kao i ono što sam došao obaviti. I onda dolazimo do poante...a to je da mi je u takvim situacijama to totalno uništavanje komoditeta a to se baš trudim izbjeć ao je moguće pod nekim meni prihvatljivim uvjetima. Ako iz nekog razloga to ipak nije moguće onda nemam nikakvih problema sa samo 2 USB. 

 Mislim da ćeš se složiti da su to ipak specifične potrebe, 2 sticka + LAN + miš + 4G. Većina korisnika će LAN riješiti WiFi-em, miš bluetooth verzijom, 4G mobitelom i hotspotom, ostaju 2 sticka, a to imaš u ovom laptopu.

 

Želim reći da će ovaj laptop zadovoljiti potrebe velike većine korisnika, a manjina sa specifičnim potrebama ipak mora tražiti drugu opciju ili biti spremna na kompromis (hub). Ovo je ipak mainstream laptop izuzetno niske cijene.

 

Meni recimo za posao koji radim, a gotovo sam stalno za laptopom i radi posla mi mora biti uvijek spreman, je dovoljno i 1 USB, ali čak i da nema niti jedan bi se snašao. Čak mi je bitniji čitač microSD kartica, kad se fotke prebacuju sa drona i slično.

 

Imaš hub i verziju koja se ubode direktno u laptop i spojen je s njim, bez kabela. Tako nešto imam za Macbook Pro, možda bi ti to bilo zgodnije od klasičnog huba sa kabelom.

 Apsolutno, to sam i rekao...a i napisao da je to nešto što je meni komotno imati. 

 

EDIT: a ovaj hub koji ubodeš kao direkt u lap, bez kabela...pa...obzirom da se samo ubode u 1 port, to je preveliko da ga ja svojim korištenjem nebi slomio vjerojatno u prva dva dana...
Ono što ima za macbook, činilo mi se ok ideja, ide na ona dva TB-a, ali evo u zadnjih cca godinu i pol donijele 3 stranke slomljen hub, i neispravni 1 ili oba TB porta. Je, siguran sam da su u manjini, jer znam 50ak ljudi koij to koriste, i ok im je. I meni je čak ok kako je to za macbook napravljeno, jer su ipak tu dva porta, i ok je uz njega i tako. ALi vidio sam 2-3 modela u smislu univerzalna, i spajanju se samo na jedan port, a imaju svoju duljinu, i kad sam to uključio jedino u što imam povjerenja je da će se vrlo brzo otkinuti. A onda mi ne služi ničemu.

 

Tako da radije imam hub običan sa kabelom sa sobom, ne volim nikako kad ga moram koristiti, ali srećom je za sada jako rijetko, međutim kad budem prešao na nešto sa 2 porta...ili jednim kako stvari idu   onda ću se pozabaviti alternativama...

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 13:22 (miki1981).
13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Razmišljam o kupovini neke alternative za MacBook Pro... U oko mi je upao CoreBook X 14 inch... Da li netko zna da li je kvaliteta izrade približna MacBooku? Da li je zbog ekrana od 14 incha nezgrapniji od Macbooka? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Command Prompt kaže...

Razmišljam o kupovini neke alternative za MacBook Pro... U oko mi je upao CoreBook X 14 inch... Da li netko zna da li je kvaliteta izrade približna MacBooku? Da li je zbog ekrana od 14 incha nezgrapniji od Macbooka? 

Nisam imao taj model, ali imao sam druga 3-4 Chuwi modela i svi su imali premium izradu, znači na pogled i dodir ništa ne zaostaju za Apple proizvodima.

 

Ono gdje se vidi određena razlika su šarke koje i dalje nisu kao na Macbooku Pro gdje se laptop lagano otvara jednom rukom, ali nisu ni puno lošije i drugo su nekakve sitnice, meni su se recimo na Lapbook Pro nakon par mjeseci korištenja olabavile 2-3 vidice na donjoj strani laptopa, čudno, na drugim modelima to nisam primijetio. Poklopac za dodatni SSD nije 100% savršeno sjeo, ali to je ako ćemo baš tražiti dlaku u jajetu.

 

Display me svaki put oduševi, kad ga držim pored Macbook Pro razlika se ne primijeti na oko, jedino kod mjerenja kolorimetrom ima nešto zanemarive razlike i MBP ima više nita pa je nešto bolji na suncu.

 

Nije osjetno nezgrapniji od Macbooka 13".

 

MBP 13"

30.41cm x 21,24cm x 1,56cm

težina 1,4kg

 

Corebook X 14"

31cm x 22,95cm x 2,06cm

težina 1,5kg

 

Kada uzmeš da Corebook X ima 1" veći display onda je razlika u dimenziji zanemariva, jedino je malo deblji od pasivnih verzija.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 22:07 (mzopg).
6 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Chuwi Lapbook Pro

 

Samo da se malo pravim važan:

- 9 sati na jednom punjenju baterije!

Da, cca 2,5 sata je "samo" "sam" skidao sa interneta ...

Ali bilo je tu i gledanja filmova online, surfanja ... 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 19:20 (Nemo nemo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

LapBook PRO osvojio drugo mjesto u laptopima do 300e na Notebookcheck.Pogledaj samo kakve "strojeve" je ostavio iza sebe koji kostaju cak par puta vise.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 20:10 (MGloc).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
MGloc kaže...

LapBook PRO osvojio drugo mjesto u laptopima do 300e na Notebookcheck.Pogledaj samo kakve "strojeve" je ostavio iza sebe koji kostaju cak par puta vise.

I to na U.S. portalu za koji piše Allen Ngo koji ne može smisliti Chuwi. Sreća da nije on recenzirao Chuwi Lapbook Pro. 

Lapbook Pro je za svoju cijenu izvrstan stroj.

U recenziji se piše o prvoj verziji Lapbook Pro koji su naknadno nadogradili sa još 4GB RAM-a i SSD-om.

 

Inače vidio sam još davnije malo recenziju za taj Medion, zanimalo me je li stvarno toliko dobar u svojoj kategoriji, pa ako je da uzmem jedan na test.

Na kraju ga ipak nisam kupio jer sam dojma da je Chuwi za klasu bolji uređaj, a notebookcheck jako oscilira u svojim recenzijama i ocjenjivanje im nije konzistentno, što je donekle razumljivo jer imaju više recenzenata.

 

Dosta je pogledati izgled Chuwi Lapbook Pro i Mediona, i vidjeti da Medion izgleda kako plastična "kanta" i podsjeća na stari tip laptopa. Uz to Chuwi ima daleko bolji full laminated display, pokriva 96% sRGBa, a Medion svega 61%. Na kraju Chuwi za display dobije 76%, a Medion 81%.

 

 

 

Chuwi čak unatoč tome što ima nešto slabiji CPU N4100 vs N5000 kod Mediona ima bolje rezultate kod konstantnog opterećenja, što se vidi u notebookcheck recenziji:

https://www.notebookcheck.net/Medion-Akoya-E4253-Laptop-Review-Long-Runtime-for-a-Small-Amount-of-Money.432008.0.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 20:48 (mzopg).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
MGloc kaže...

LapBook PRO osvojio drugo mjesto u laptopima do 300e na Notebookcheck.Pogledaj samo kakve "strojeve" je ostavio iza sebe koji kostaju cak par puta vise.

 HAHAHAHAHAHAHAHA...kakva je ovo usporedba...odakle oni vuku laptope tih specifikacija za te novce?   

 

 

EDIT: ova rekcija nema nikakve veze sa Chuwi laptopom...nego isključivo na ove modele asusa i lenova i koga već s cijenema od 800-900-1000 eur a takvim specifikacijama

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 12:41 (miki1981).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
miki1981 kaže...
MGloc kaže...

LapBook PRO osvojio drugo mjesto u laptopima do 300e na Notebookcheck.Pogledaj samo kakve "strojeve" je ostavio iza sebe koji kostaju cak par puta vise.

 HAHAHAHAHAHAHAHA...kakva je ovo usporedba...odakle oni vuku laptope tih specifikacija za te novce?   

 

 

EDIT: ova rekcija nema nikakve veze sa Chuwi laptopom...nego isključivo na ove modele asusa i lenova i koga već s cijenema od 800-900-1000 eur a takvim specifikacijama

 To su limited verzije. 

 

Nisam ni gledao cijene kad je kolega postavio sliku, ali vidim sada da je to 2-3 puta iznad tržišne cijene. Očito im se nešto zblesalo.

13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Je li netko narucio CoreBook X 14 inch ? Kakva su iskustva, grije li se jako ?

 

Koliko vidim, najeftiniji je na njihovoj stranici https://store.chuwi.com/products/chuwi-corebook-x

 

Isto tako je i shipping free DHL-om iz Španjolske i moguće je plaćanje pay pal-om

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
nanek kaže...

Je li netko narucio CoreBook X 14 inch ? Kakva su iskustva, grije li se jako ?

 

Koliko vidim, najeftiniji je na njihovoj stranici https://store.chuwi.com/products/chuwi-corebook-x

 

Isto tako je i shipping free DHL-om iz Španjolske i moguće je plaćanje pay pal-om

 

 I mene ovo isto zanima, djeluje jako zanimljiv model uz jako zanimljivu cijenu, ukoliko netko traži jeftinu alternativu Macbook Pro ili Huawei Matebooku...

 

Našao sam na YouTubeu par recenzija:

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 8:46 (Command Prompt).
5 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Na ebayu ti je ista cijena
12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Danas narucio Chuwi GemiBook 13" javim opcenito misljenje o uredaju kada dode.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Evo naletio na zanimljivu recenziju CHUWI LAPBOOK PRO

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
nanek kaže...

Je li netko narucio CoreBook X 14 inch ? Kakva su iskustva, grije li se jako ?

 

Koliko vidim, najeftiniji je na njihovoj stranici https://store.chuwi.com/products/chuwi-corebook-x

 

Isto tako je i shipping free DHL-om iz Španjolske i moguće je plaćanje pay pal-om

 

 Ja ga preskačem, imam MBP za teže poslove, a Chuwi mi je super upravo ova serija s pasivnim hlađenjem.

Koliko vidim kupci su zadovoljni:

https://www.amazon.com/CHUWI-CoreBook-Processor-Keyboard-Lightweight/dp/B08KZRZ63G#customerReviews

 

Ima negdje i hakintosh tutorial, ako te to zanima.

 

MGloc kaže...

Danas narucio Chuwi GemiBook 13" javim opcenito misljenje o uredaju kada dode.

 

Javi dojmove.

Kako to da nisi išao na Pro verziju? Razlika je samo 40$.

Ja ću ovih dana naručiti Gemibook Pro, samo da dragu nagovorim da joj je to bolje od Lapbook Pro kojeg ne ispušta iz ruku. 

Ako ne uspije uzmem ga sebi, umirem od znatiželje kako su ga složili.

 

Gale92 kaže...

Evo naletio na zanimljivu recenziju CHUWI LAPBOOK PRO

 

 Odličan laptop, evo kod nas već oko 7 mjeseci, radi svaki dan i za sada bez greške i problema. Plaćen oko 2900kn kod mall.hr.

 

Inače sad Chuwija imate i u abrakadabra, vidim da je stigao i Gemibook i Gemibook Pro.

https://www.abrakadabra.com/Katalog-Racunala-i-periferija-Prijenosna-i-tablet-racunala/GemiBook/p/Y00FYSA

https://www.abrakadabra.com/Katalog-Racunala-i-periferija-Prijenosna-i-tablet-racunala/GemiBook-Pro/p/W00FYSE

16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

...cisto ako nekog intersira...

 

Chuwi Gemibook Pro Review

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice