Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.602.880
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

 

Zašto donji vent ispuh? Zbog izgleda?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 15:25 (z1k4).
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

mislis ovaj kod napajanja? bio je visak..samo sam rgb ostavio..vent neradi

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
12 godina
protjeran
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
d4rkd3atH kaže...

Nakon odabira grafičke kartice došao je na red i vertical stand

 

d4rkd3atH sta ne mozes skroz osloboditi prednji prostor za grafu? Gurnut pokrov za 3.5 skroz iza i diskove "slozit" na straznju stranu?

U ovoj shemi vertikalni mod ti nikako nije dobar, zbog kaljenog stakla ce ti se grafa grijat previse, a nema od kud dobit svjezi zrak...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 23:03 (Tomo53nja).
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
midzan21 kaže...

Nakupilo se novog hardwarea u zadnja 2 tjedna.

 

Od dva nova mobitela: Realme 6s, kao i Redmi 9A pa do novog smart banda - Mi Band 5, pa do seta novih TWE sluški od Xiaomija (zajedno sa USB kablom koji ima i microUSB kao i Type-C konektor).

Mobiteli kao i smartband su uzeti uz novi ugovor kod operatera, dok su Xiaomi True Wireless Earbuds Basic 2 uzete jer sam htio te uzeti napokon :P (mali skok sa Basic S modela, no kako sam jednu izgubio trebalo je uzeti novi set)

 

Nije na slikama ali je još uzeto: 128GB Kinston microSD kartica (komada 2), Mi In-Ear basic žičane slušalice (koriste se da slušam glazbu preko kompa dok pišem ovaj komentar) te zaštitna stakla i preklopne futrole za mobove.

 

Slikano sa iPhone 6 (usporedba Realme vs Redmi Note 9 Pro) i Redmi Note 9 Pro u više osvjetljenja.

 

midzdan21 jer ja to vidim il mi se pricinjava na prvoj slici Srce Isusovo  Usput , fulao si rubriku , mobaci idu u Slike vaših mobilnih uređaja 

Eire
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Tomo53nja kaže...
d4rkd3atH kaže...

Nakon odabira grafičke kartice došao je na red i vertical stand

 

d4rkd3atH sta ne mozes skroz osloboditi prednji prostor za grafu? Gurnut pokrov za 3.5 skroz iza i diskove "slozit" na straznju stranu?

U ovoj shemi vertikalni mod ti nikako nije dobar, zbog kaljenog stakla ce ti se grafa grijat previse, a nema od kud dobit svjezi zrak...

 sve je dobro,grafa radi na istoj temp kao i kada je bila na normalnoj poziciji

 

da ne valja vec bi bilo vraceno haha

12 godina
protjeran
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
d4rkd3atH kaže...

 sve je dobro,grafa radi na istoj temp kao i kada je bila na normalnoj poziciji

 

da ne valja vec bi bilo vraceno haha

Jedino ako je cijelo vrijeme u idle-u, i ako je ni ne upregnes...

Inace u toj poziciji nemas zraka ni od naprijed  ni od gore, a bome ni od kaljenog s prednje strane, ne znam na koju foru su temperature iste, prakticki nemoguce...Koliko imas diskova naprijed slozenih i koje ventove na upuhu? I prije nje si imao 5700Xt u vertikali ili normalno? 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 10:23 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Tomo53nja kaže...
d4rkd3atH kaže...

 sve je dobro,grafa radi na istoj temp kao i kada je bila na normalnoj poziciji

 

da ne valja vec bi bilo vraceno haha

Jedino ako je cijelo vrijeme u idle-u, i ako je ni ne upregnes...

Inace u toj poziciji nemas zraka ni od naprijed  ni od gore, a bome ni od kaljenog s prednje strane, ne znam na koju foru su temperature iste, prakticki nemoguce...Koliko imas diskova naprijed slozenih i koje ventove na upuhu? I prije nje si imao 5700Xt u vertikali ili normalno? 

 ma upregnem,radio sam i aida stress test, 5700xt nisam imao u vertikali,samo ovu  rtx 2080 super, 2 venta koja upuhuju od kucista sta sam dobio sa njime,a imam 2 harda ali su oni skroz dolje i 2 ssa pozadi maticne ploce

 

ja sam prezadovoljan sa kucistem i svime,tak da se ne zalim na temperature i ostalo

12 godina
protjeran
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
d4rkd3atH kaže...

 ma upregnem,radio sam i aida stress test, 5700xt nisam imao u vertikali,samo ovu  rtx 2080 super, 2 venta koja upuhuju od kucista sta sam dobio sa njime,a imam 2 harda ali su oni skroz dolje i 2 ssa pozadi maticne ploce

 

ja sam prezadovoljan sa kucistem i svime,tak da se ne zalim na temperature i ostalo

Ma aida stress ne znaci puno, da je zakucas na 100% u furmarku recimo pola sata vidio bi razliku...Rtx 2080S isto potegne lijepo struje tak da mislim i da je ona u vecem opterecenju konstatno imao bi vece temperature u vertikalnom modu jer do stakla nemas mozda 1.5-2 cm cca...A i 2 venta od 140 na upuhu ako imas diskove i ladice tako naprijed su nemocna da dovedu svjezi zrak do grafe u vertikalnom mountu i da je drze hladnom...

 

Meni je recimo sa skroz otvorenim prednjim dijelom (ssdovi iza maticne i hdd iza na limu na gumicama) Sapphire 5700XT Nitro+ imala samo par stupnjeva vece temperature s tim da sam vetove drzao na 900-1000 Rpm-a i to od TT-a a ne stock fractalove, dok u horizontalnom polozaju TT ventovi na 800 rpm-a i cist prostor ispred grafe temperatura do 70 usred ljeta...U vertikalnom kao u tvom slucaju kada je ljeto bi se malo nakuhala, najvise jer grafa nema zraka nigdje...

 

Kuciste je super, pogotovo sto se tice modularnosti i izgleda, ali vertikalni mount u ovom slucaju bez protoka zraka od naprijed je bolje da ga nema jer je dobar samo izgled, funkcionalnost 0...Naravno da su drugacije izveli vertikalni mount (da su rupe za montiranje risera blize ploci i da je samim tim grafa udaljenija od stakla ili da je kuciste 1-2 cm sire) grafa bi imala vise zraka koji bi strujao, pa ni temperature nebi bile nista vece u vertikali od horizontale...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 18:50 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Tomo53nja kaže...
d4rkd3atH kaže...

 ma upregnem,radio sam i aida stress test, 5700xt nisam imao u vertikali,samo ovu  rtx 2080 super, 2 venta koja upuhuju od kucista sta sam dobio sa njime,a imam 2 harda ali su oni skroz dolje i 2 ssa pozadi maticne ploce

 

ja sam prezadovoljan sa kucistem i svime,tak da se ne zalim na temperature i ostalo

Ma aida stress ne znaci puno, da je zakucas na 100% u furmarku recimo pola sata vidio bi razliku...Rtx 2080S isto potegne lijepo struje tak da mislim i da je ona u vecem opterecenju konstatno imao bi vece temperature u vertikalnom modu jer do stakla nemas mozda 1.5-2 cm cca...A i 2 venta od 140 na upuhu ako imas diskove i ladice tako naprijed su nemocna da dovedu svjezi zrak do grafe u vertikalnom mountu i da je drze hladnom...

 

Meni je recimo sa skroz otvorenim prednjim dijelom (ssdovi iza maticne i hdd iza na limu na gumicama) Sapphire 5700XT Nitro+ imala samo par stupnjeva vece temperature s tim da sam vetove drzao na 900-1000 Rpm-a i to od TT-a a ne stock fractalove, dok u horizontalnom polozaju TT ventovi na 800 rpm-a i cist prostor ispred grafe temperatura do 70 usred ljeta...U vertikalnom kao u tvom slucaju kada je ljeto bi se malo nakuhala, najvise jer grafa nema zraka nigdje...

 

Kuciste je super, pogotovo sto se tice modularnosti i izgleda, ali vertikalni mount u ovom slucaju bez protoka zraka od naprijed je bolje da ga nema jer je dobar samo izgled, funkcionalnost 0...Naravno da su drugacije izveli vertikalni mount (da su rupe za montiranje risera blize ploci i da je samim tim grafa udaljenija od stakla ili da je kuciste 1-2 cm sire) grafa bi imala vise zraka koji bi strujao, pa ni temperature nebi bile nista vece u vertikali od horizontale...

 hm ajmo ovako,ja sam imao 5700xt i s njom nisam bio nikako zadovoljan,graficka mi je pregrijavala procesor i samu sebe, sto i dalje mislim i tvrdim da amd ne zna napraviti drivere,isprobao sam u valhalli i npr procesor se trosio oko 80% a grafa zakucana na 100%,dok je kod rtx 2080 super druga prica,procesor je uvijek oko 50% a grafa varira od 80 do 100%,govorim o ac valhalli i ac odysseyju

 

a htio sam ponovo dati priliku amdu sto se tice gpua ali sam se razocarao i u 2 dana ju zamjenio sa rtxicom

12 godina
protjeran
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
d4rkd3atH kaže...

 hm ajmo ovako,ja sam imao 5700xt i s njom nisam bio nikako zadovoljan,graficka mi je pregrijavala procesor i samu sebe, sto i dalje mislim i tvrdim da amd ne zna napraviti drivere,isprobao sam u valhalli i npr procesor se trosio oko 80% a grafa zakucana na 100%,dok je kod rtx 2080 super druga prica,procesor je uvijek oko 50% a grafa varira od 80 do 100%,govorim o ac valhalli i ac odysseyju

 

a htio sam ponovo dati priliku amdu sto se tice gpua ali sam se razocarao i u 2 dana ju zamjenio sa rtxicom

Ako si imao Strix model, taj model je bio fail, ja sam imao isti i reklamirao jako brzo, ta grafa je kuhala sa VRAM-om na 115 stupnjeva bez problema...

Poslije toga sam u zamjeni uzeo Sapphire Nitro+ SE i ta me grafa u 5700XT seriji odusevila, em hladna, em necujna i super radila...Nisam imao problema od 2. mjeseca prosle godine do skoro kraja 2020. cak i sa driverima sve ok, a koristio sam neki iz 5.mj. 2020... I ne znam kako ti je toliko zakucavala proc, ali meni 2700x na 4.2 Ghz u FPS igrama nije isao preko 40% dok je grafa na 80 ili 90+ bila cijelo vrijeme (AC Valhallu nisam igrao jer tada nije jos bio izasao pa ne mogu nista tvrditi)...

 

No u ovom slucaju je stvar tog vertikalnog moda na R6 oko kojeg su se mogli malo vise potruditi i razmisliti da "robusnije" grafe ne dodu tako blizu stakla i samim time se bez zraka "kuhaju", pogotovo u slucaju da ne mozes osloboditi prednji prostor da zrak do nje dode (kao u tvom slucaju)...Sve ostalo je super, osim jos nekih sitnica oko kojih se nisu potrudili, a tice se prednje strane i filtera...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 19:11 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Tomo53nja kaže...
d4rkd3atH kaže...

 hm ajmo ovako,ja sam imao 5700xt i s njom nisam bio nikako zadovoljan,graficka mi je pregrijavala procesor i samu sebe, sto i dalje mislim i tvrdim da amd ne zna napraviti drivere,isprobao sam u valhalli i npr procesor se trosio oko 80% a grafa zakucana na 100%,dok je kod rtx 2080 super druga prica,procesor je uvijek oko 50% a grafa varira od 80 do 100%,govorim o ac valhalli i ac odysseyju

 

a htio sam ponovo dati priliku amdu sto se tice gpua ali sam se razocarao i u 2 dana ju zamjenio sa rtxicom

Ako si imao Strix model, taj model je bio fail, ja sam imao isti i reklamirao jako brzo, ta grafa je kuhala sa VRAM-om na 115 stupnjeva bez problema...

Poslije toga sam u zamjeni uzeo Sapphire Nitro+ SE i ta me grafa u 5700XT seriji odusevila, em hladna, em necujna i super radila...Nisam imao problema od 2. mjeseca prosle godine do skoro kraja 2020. cak i sa driverima sve ok, a koristio sam neki iz 5.mj. 2020... I ne znam kako ti je toliko zakucavala proc, ali meni 2700x na 4.2 Ghz u FPS igrama nije isao preko 40% dok je grafa na 80 ili 90+ bila cijelo vrijeme (AC Valhallu nisam igrao jer tada nije jos bio izasao pa ne mogu nista tvrditi)...

 

No u ovom slucaju je stvar tog vertikalnog moda na R6 oko kojeg su se mogli malo vise potruditi i razmisliti da "robusnije" grafe ne dodu tako blizu stakla i samim time se bez zraka "kuhaju", pogotovo u slucaju da ne mozes osloboditi prednji prostor da zrak do nje dode (kao u tvom slucaju)...Sve ostalo je super, osim jos nekih sitnica oko kojih se nisu potrudili, a tice se prednje strane i filtera...

 imao sam powercollor red dragon i mogu rec da je verzija cisto smece,dok je red devil druga prica ali ja sam ju dobio dosta jeftino pa reko hajmo probati

 

a je pre blizu je plexiju ali zbilja nemam problema s pregrijavanjem,a i ne igram ja opet nešto pre zahtijevno,dotu2 najviše igram i tu i tamo sad valhallu i to je to

10 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
kruskar kaže...
fromcelltohell kaže...

Ajd' kad smo krenuli sa "retro" hardware-om da i ja postavim nešto:

 

CPU: FX6300 Black Edition @3800 MHz

CPU Cooler: Hyper 212 EVO
MBO: GA-970A-DS3P rev. V2
GPU: Gigabyte GTX 750 2 Gb GDDR5
...

 Vama to retro meni svakodnevnica haha.
Jedino grafa iz malo novije ere :P Iako je tu i FX-ica za druga 2 monitora i photoshop :)

 

Znači 

 

X5650 stabilan na 1.32 4.7 24/7, no radi 2x ecc memorije mi je na 3.7ghz (aka sapunjar, do sad nisam imao poteškoća radi njega od produkcije do gaminga)

AsRock X58 Xtreme 3 

Corsair h100

 

2x16 ecc 1333

2x 4 ecc 1333

1x 4 1333

1x 4 1600

 

RX570 8gb

FX1800 768mb

 

su 630 240gb
860 evo 500gb
2x wd blue 1tb
1x wd black 640 2009g(prvi vlasnik)

 

Cooler Master RS-850-ESBA tu na forumu kupljeno prije ajme godina

Rampage nekakav shit od casea, nema mjesta za diskove nit iki klinac, pa su zato 3 diska u HP-ovom nosaču za 3.5" :)

 

R.A.T 5 Glodavac, vjerujem da ga dugo niste vidili. Full bundle imam negdje, star ni sam ne znam koliko :D 

Ispod 775 s Core 2 Duo E7500 ako se ne varam, kasnije nabacim slike konfe na popravku 775 također samo core 2 quad q6600 s ata diskom... Sva sreća pa je vlasnik odlučio uzeti ssd A400 kingstona od 240gb

S obzirom kako je sve lijepo sredjeno s vodenim reklo bi se da ne zelis upgrade radi nostalgije, a ne jer se nema novaca :) Vjerujem da su sleeved kablovi skuplji od nekih komponenti iz tog kompa. Case se cini skroz okej, samo malo pocistit packavu plastiku sprijeda. Imas velcro kablova ili Cable Comb/Clamp za sitniš s Aliexpressa/Ebaya, ako zelis zamijeniti zelene vezice, makar izgledaju fora pod tim osvijetljenjem. Polovno za relativno malo para se nadje lijepih procesora koji bi bili jaci od ovog kaj imas, makar ako si zadovoljan nemas kaj mijenjat :)

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Najbrži, kakav je to nitro+ 580 4g sa jednim 8pin napajanjem? Imam doma isti model ali ima 8pin+6pin pcie napajanje. Čudnovato

10 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
dax-lax kaže...

Najbrži, kakav je to nitro+ 580 4g sa jednim 8pin napajanjem? Imam doma isti model ali ima 8pin+6pin pcie napajanje. Čudnovato

Zato sto nije Nitro, nego Pulse verzija koja izgleda slicno, a mozes ju prepoznati po crvenim crtama na backplateu:

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-rx-580-4g-g5#Specification

Ima nesto manji core takt i takt memorije te malo manje dimenzije sto vjerojatno znaci i malo manji hladnjak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 15:23 (The_Fichek).
16 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
dax-lax kaže...

Najbrži, kakav je to nitro+ 580 4g sa jednim 8pin napajanjem? Imam doma isti model ali ima 8pin+6pin pcie napajanje. Čudnovato

 Prodavač (miner) je imao 7 komada RX580 4GB  i jednih i drugih, mene je eto zapala PULSE verzija. Zahvaljujem na ispravku, prije mjesec dana sam prijatelju kupio RX570 Nitro+, a nisam ni  skužio da je ovo drugi model. Ne igra mi nikakvu ulogu jer će se koristiti dok cijene 3070/3080 se ne droppaju (sruše) na meni prihvatljivi iznos, nebitno hoće li to biti kroz tjedan/par mjeseci/godinu.

LOL: Crobrother
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
strit kaže...
počastio sam se i sa Gigabyte RTX 3070 Aorus MASTER.

Nije čašćenje ako se sam častiš. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Juxo jesam ja corav pa nevidim lian li sag bracket ili? Sto nije dosao s msi grafom sag bracket? Ja sa svojon 2070 super msi sam dobio u paketu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

nalazi se iza na maticnoj, tako da se ne vidi i 10 puta je bolji od MSI originala, jer doslovno nista ne visi kao sa ovim MSI

evo ti bracket: 

 

https://lian-li.com/product/gb-001/

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Mogao si nam reci di se nabavlja...

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

https://www.caseking.de/en/lian-li-gb-001-graphics-card-support-geli-823.html

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07RWFVKZR/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

 

itd

 

ja sam uzeo sa amazona

 

i kao po uputama bi trebalo ici na sarafe na sredini maticne, ali je meni gornji saraf onaj mali pimpek sto viri iz kucista da mozes centrirat maticnu tako da nisam mogao namontirati tamo pa sam pomaknuo na sarafe desno, taman je iznad SATA utora, ali je doslovno sve u milimetar, od SATA utora, tog metalnog drzaca i graficke, ali puno bolje drzi ovo nego original jer mozes nastelovat koliko treba visinu bas na djelu graficke koji visi i stvarno je stabilno

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 22:19 (JuXo).
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Nvidia GTX 680 , dobar novi HW.

Kad ekipa govori na utjecaj cpu/FPS pri velikim rezolucija ne odnosi se na tvoj slucaj s tolikim generacijskim odmakom.

Ti si imao klasican "bottleneck" scenarij.

 

Posljednje, ti si skocio sa ddr3 na ddr4 stari moj. :D

 

 

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 7:11 (metallic).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Je kad trošiš ženinu lovu ;)

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
12 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Stric_Jura Gdje si kupio i koliko krznenih? I ja sam u potrazi za TKL brown ili red tipkarom.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Osvojio...

 

navodno je ta 520 kn, ali nigdje ne vidim da itko išta od TecWarea trži....

 

te zanima?

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Idem sutra u links pogledati eshark sa red switchem, pa ovisi jel mi se svidi ili ne 😀
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Belicious koje je to malo mjesto..mozda ima i 3xxx serija od nvidije po normalnoj cijeni?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

Belicious koje je to malo mjesto..mozda ima i 3xxx serija od nvidije po normalnoj cijeni?

 Nema, da ima kupio bih je ja. 

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ma bit ces zadovoljan..to je bila jos normalna cijena prije poskuplj3nja..loll

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

Ma bit ces zadovoljan..to je bila jos normalna cijena prije poskuplj3nja..loll

 Za moje potrebe i više nego zadovoljan ionako ne mislim igrati na 4K. Za 1440p grafa je bombon 

3 godine
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

ibme74 moze neki info o hladnjaku? id-cooling se-213v2

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice