Nosite li sat?

poruka: 3.051
|
čitano: 1.102.089
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...

Naletio sam i na komentare koji kritiziraju malo tu njegovu narukvicu, koja se sama uz sebe grebe i ta završna obrada sata je izgleda dosta osjetljiva, mada znam čuvati satove.

To je nažalost priroda nezaštićenog titanija. Na svakome je da si odluči što mu je važnije. Meni osobno, zbog toga što imam osjetljiviju kožu, važnije je da je sat lagan, da mi ne navlači ili ne grebe kožu, a zbog toga mi je upravo taj Bernyjev najugodniji za nositi (kad neki drugi sat stavim na silikonsku narukvicu, ona malo navlači kožu, nato narukvice znaju biti nešto grublje i nisu fleksibilne, a kožne ne želim jer želim imati mogućnost čestog pranja sata). U ovom cjenovnom rangu sve je kompromis. Ako si spreman platiti višestruko više, možeš kupiti titanijski sat neke druge firme, sa zaštitnim premazom, recimo imaš Citizenove "super titanium" satove koje je teško ogrebati, ali ih zato i platiš barem nekoliko stotina eura.

 

ALVIN kaže...

Također AR coating safirnog stakla je ipak slab, mutnije se vidi, ali to je očekivano, jer safirno pa i mineralno ne mogu imati bistar prikaz kao resin, plastična stakla. To je lijepo objasnio ovdje 

 (od 05:40).

Ovisi od stakla do stakla - valjda od njegove debljine, a definitivno od AR premaza. Recimo bijela Pagani Daytona je malo mutnjikava - čini se da je safirno staklo dosta debelo i onda, valjda zbog bijelog lica, previše svjetla se reflektira natrag prema staklu i pretpostavljam da tu onda dolazi do još puno refleksija koje smanjuju čitljivost. To se ne događa kod ovog zelenog Bernyja. Naravno, refleksije okoline bit će uočljivije jer je tamno lice. Imam jedan Guanqin sa srebrnkasto-bijelim licem, s mineralnim staklom, i to čini se dosta tankim, a kod njega je vidljivost lica odlična, refleksije minimalne. Rado bih da je takva vidljivost i kod ovih satova. Nemam iskustva s plastičnim "staklima". lako moguće da se bolje nose s refleksijama, pogotovo ako imaju antireflektivni premaz (a i s otiscima prstiju, ako imaju oleofobni premaz).

 

Opet - sve to ti je kompromis. Ako hoćeš staklo koje ne možeš ogrebati, onda će biti slabije prozirno, jače reflektivno. Kod kineskih satova baš i nemaš neki izbor - ako kupuješ jeftiniji sat, najčešće dobit ćeš mineralno ili obično staklo, a ako kupuješ skuplji, onda safirno. Gotovo da i nema satova s plastičnim "staklom".

 

ALVIN kaže...

Inače ima ova verzija diala tog Berny sata LINK koju bih radije uzeo jer je još preglednija, a to što svijetle samo kazaljke i što piše ''Berny'' sprijeda mi ne smeta toliko. Crni dial bih vjerovatno uzeo.... 

Jedino što je bitno je da se tebi sviđa. Meni osobno bilo je bitno da na njemu ne piše Berny i to je presudilo (bilo bi mi prihvatljivo i da nema ništa ako na donjem dijelu lica ne bi bilo teksta, no ovako kako je mi je super, jer mi je logo OK i on izbalansira dvije linije teksta na donjem dijelu lica) - da je pisalo Berny (kao na starijoj izvedbi), ne bih ga kupio.

 

ALVIN kaže...

(btw.onaj od 40mm koji sam bio linkao nema info o težini.) 

Moj 40 mm Escapement Time, s Miyotinim kvarcnim kronograf mehanizmom, na originalnoj kožnoj narukvici teži 70 grama, a na silikonskoj, na kojoj ga inače nosim, 71 gram. Tako da taj vjerojatno nije ništa teži, ili ništa bitno teži.

 

ALVIN kaže...

Baš sam bacio pogled na ovaj video 

 gdje lik koji ima zglob moje veličine, ali manje plosnat, isprobava sat od 37mm na više remenova, i to meni izgleda mrvicu premalo, narukvica ga malo povećava ali.... Za biznis i svečani stil je ok.

Ha čuj, nekad su se nosili mali satovi - ta veličina dolazi iz prošlosti (a ne da je nužno namijenjena ljudima s tankim rukama).

 

Ja nekad zbog Bernyja doživim mini šok, ali sat ne nosim doma, nego kad idem nekamo, a onda se obično žurim (toliko da sam prisiljen uzeti kvarcni sat, jer ne stignem navinuti i podesiti automatik) pa se ne stignem premišljati, a onda poslije je OK, kad taj inicijalni šok popusti.  Ako izdaju taj model u 39-40 mm (ili neki slični, samo s logom, bez natpisa Berny), definitivno ću ga kupiti.  Brijem da njih sad muči to što se ljudi nećkaju zbog natpisa Berny, a ako stave samo logo, onda drugi ne znaju o kojoj marki je riječ. Zbilja ne kužim te kineze - ko da im je bio problem, prije pokretanja marke, pitati ljude koji govore engleski kako im se čini naziv kojeg su odabrali.

 

ALVIN kaže...

Ako uzmem ići ću na 39-41mm veličinu analognog sata, svakako čekam 11.11. na aliju....i taj VH31 mehanizam će se ubuduće valjda više upotrebljavati. 

Da, iz "dana u dan" pojavljuju se novi modeli s VH31 mehanizmom. Lako moguće je da će se s njim dogoditi isto što i s NH35 i VK64 - da se skoro podrazumijeva da određen tip sata ima neki od tih mehanizama.

 

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Dodinho kaže...

 Koji je ovo model na drugoj slici?

DW-5600BB-1. Klasična G-Shock kocka, jedine promjene u odnosu na onu osnovnu verziju su taj negativan ekran, manje natpisa sprijeda, i plastična kopča-buckle umjesto metalne na remenu.
Ima za oko 2€ na aliju remena sa metalnom kopčom za njega, kome je to bitno.

mbaksa kaže...

To je nažalost priroda nezaštićenog titanija. Na svakome je da si odluči što mu je važnije. Meni osobno, zbog toga što imam osjetljiviju kožu, važnije je da je sat lagan, da mi ne navlači ili ne grebe kožu, a zbog toga mi je upravo taj Bernyjev najugodniji za nositi (kad neki drugi sat stavim na silikonsku narukvicu, ona malo navlači kožu, nato narukvice znaju biti nešto grublje i nisu fleksibilne, a kožne ne želim jer želim imati mogućnost čestog pranja sata). U ovom cjenovnom rangu sve je kompromis. Ako si spreman platiti višestruko više, možeš kupiti titanijski sat neke druge firme, sa zaštitnim premazom, recimo imaš Citizenove "super titanium" satove koje je teško ogrebati, ali ih zato i platiš barem nekoliko stotina eura.

 

Ovisi od stakla do stakla - valjda od njegove debljine, a definitivno od AR premaza. Recimo bijela Pagani Daytona je malo mutnjikava - čini se da je safirno staklo dosta debelo i onda, valjda zbog bijelog lica, previše svjetla se reflektira natrag prema staklu i pretpostavljam da tu onda dolazi do još puno refleksija koje smanjuju čitljivost. To se ne događa kod ovog zelenog Bernyja. Naravno, refleksije okoline bit će uočljivije jer je tamno lice. Imam jedan Guanqin sa srebrnkasto-bijelim licem, s mineralnim staklom, i to čini se dosta tankim, a kod njega je vidljivost lica odlična, refleksije minimalne. Rado bih da je takva vidljivost i kod ovih satova. Nemam iskustva s plastičnim "staklima". lako moguće da se bolje nose s refleksijama, pogotovo ako imaju antireflektivni premaz (a i s otiscima prstiju, ako imaju oleofobni premaz).

 

Opet - sve to ti je kompromis. Ako hoćeš staklo koje ne možeš ogrebati, onda će biti slabije prozirno, jače reflektivno. Kod kineskih satova baš i nemaš neki izbor - ako kupuješ jeftiniji sat, najčešće dobit ćeš mineralno ili obično staklo, a ako kupuješ skuplji, onda safirno. Gotovo da i nema satova s plastičnim "staklom".

 

Jedino što je bitno je da se tebi sviđa. Meni osobno bilo je bitno da na njemu ne piše Berny i to je presudilo (bilo bi mi prihvatljivo i da nema ništa ako na donjem dijelu lica ne bi bilo teksta, no ovako kako je mi je super, jer mi je logo OK i on izbalansira dvije linije teksta na donjem dijelu lica) - da je pisalo Berny (kao na starijoj izvedbi), ne bih ga kupio.

 

Moj 40 mm Escapement Time, s Miyotinim kvarcnim kronograf mehanizmom, na originalnoj kožnoj narukvici teži 70 grama, a na silikonskoj, na kojoj ga inače nosim, 71 gram. Tako da taj vjerojatno nije ništa teži, ili ništa bitno teži.

 

Ha čuj, nekad su se nosili mali satovi - ta veličina dolazi iz prošlosti (a ne da je nužno namijenjena ljudima s tankim rukama).

 

Ja nekad zbog Bernyja doživim mini šok, ali sat ne nosim doma, nego kad idem nekamo, a onda se obično žurim (toliko da sam prisiljen uzeti kvarcni sat, jer ne stignem navinuti i podesiti automatik) pa se ne stignem premišljati, a onda poslije je OK, kad taj inicijalni šok popusti.  Ako izdaju taj model u 39-40 mm (ili neki slični, samo s logom, bez natpisa Berny), definitivno ću ga kupiti.  Brijem da njih sad muči to što se ljudi nećkaju zbog natpisa Berny, a ako stave samo logo, onda drugi ne znaju o kojoj marki je riječ. Zbilja ne kužim te kineze - ko da im je bio problem, prije pokretanja marke, pitati ljude koji govore engleski kako im se čini naziv kojeg su odabrali.

 

Da, iz "dana u dan" pojavljuju se novi modeli s VH31 mehanizmom. Lako moguće je da će se s njim dogoditi isto što i s NH35 i VK64 - da se skoro podrazumijeva da određen tip sata ima neki od tih mehanizama.

 

 Safir vidljivost prolazi, kritičnija mi je ta završna obrada sata i remena. Te ogrebotine se koliko sam po slikama primjetio na ovome vide skoro kao da kredom pišeš po školskoj ploči, malo preuveličavam ali su dosta vidljive. Nisu to one tanke jedva vidljive ogrebotine kao na poliranom čeliku ? Šta je to neki mate sloj preko titanija ili ? Hoće li se taj case ogrebati uz drveni stol, ili plastični, nije valjda toliko osjetljivo ? Citizen Garrison field je kvalitetniji svakako ali i on ima par detalja koji mi nisu baš po volji. Sve su kompromisi, kao što kažeš. Escapement Time od 40mm, da to sam i mislio da ima oko 70g, ma to mi je rizična težina za sat bez metalne narukvice, nakon Casio Duro bih išao na nešto udobnije, lakše, stabilnije na ruci.

 

Uzeo bih prije plavi Berny, ili zeleni, jer na crnom su oznake sati malo tamnije, to nisam odmah skužio. A ona druga 37mm verzija osim natpisa ''Berny'' ima i do pola vidljive kazaljke, donja polovica se stapa sa crnom pozadinom sata, što ipak kvari preglednost. Meni su dobri oni casual tipovi satova koji imaju kazaljku minuta drugačiju bojom nego kazaljku sati, lakše u brzini skužiš vrijeme, ekstremno pregledno, kao npr. Citizen Ecodrive AW5000-16L.

 

Oko Bernija mi je još i dvojba da li sa titanium narukvicom ili bez, jer nije ni ista cijena, a nisam ni naviknut nositi narukvice i zveckati dodirujući često stol i sl. s njom. Njihov najlonski remen mi čak izgleda iskoristiv, nije neki najjeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 16:28 (ALVIN).
16 godina
offline
Nosite li sat?

Ja sam veliki ljubitelj brandova San Martin, Seestern, Sea-gull i Sugess.  (Sasvim su slučajno svi na prvo početno slovo S)

16 godina
offline
Nosite li sat?

Šta je 11.11 na alibabi?? Narodno veselje neko?

16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...
Safir vidljivost prolazi, kritičnija mi je ta završna obrada sata i remena. Te ogrebotine se koliko sam po slikama primjetio na ovome vide skoro kao da kredom pišeš po školskoj ploči, malo preuveličavam ali su dosta vidljive. Nisu to one tanke jedva vidljive ogrebotine kao na poliranom čeliku ?

Zagrebanoo više izgleda kao zaglađena površina (rekao bih da s s ovom usporedbom pisanja kredom po školskoj ploči dosta dobro to ilustrirao). Znači, originalna površina sata je mat, izgleda slično kao pjeskareni čelik, a kad to ogrebeš, dobiš glatku crticu ili površinu, koja više izgleda ko obični, zaglađeni (polirani?) metal. Reklo bi se da je efekt kontra od toga nego kad zagrebeš polirani čelik. Ne znam kako je kad zagrebeš pjeskareni čelik, jer nemam takav sat.

 

ALVIN kaže...
Šta je to neki mate sloj preko titanija ili ?

Ne. Jednostavno goli, ali pjeskareni (a ne polirani) titanij. Meni pjeskareno (površinu "bombardiraju" pijeskom pa nastane takva fizički matirana površina - potraži sandblasting na YouTubeu) lijepo izgleda kod field satova (izgleda sirovo, utilitarno) tako da, da ovaj Berny nije titanijski, nego od nehrđajućeg čelika, svejedno bih htio da je pjeskaren, da dobi tu mat površinu.

 

ALVIN kaže...
Hoće li se taj case ogrebati uz drveni stol, ili plastični, nije valjda toliko osjetljivo ?

Mislim da nije baš toliko osjetljivo, ako kako čovjek s narukvicom dolazi u kontakt sa svim i svačim, relativno brzo će pokazivati tragove habanja. Nije da će to ljudi oko tebe uočavati. Narukvica se inače može promijeniti ili zamjeniti recimo za dvodijelni ili nato najlonski remenac.

 

ALVIN kaže...
Escapement Time od 40mm, da to sam i mislio da ima oko 70g, ma to mi je rizična težina za sat bez metalne narukvice, nakon Casio Duro bih išao na nešto udobnije, lakše, stabilnije na ruci.

Valjda kako kome paše. Meni je tih 70 g (s narukvicom) OK za silikonsku ili najlonsku narukvicu. Steeldive Cpt. Willard je problematičan - na silikonskoj narukvici s dosta rupa (isti model na kakvoj imam Escapement Time) teži oko 112 g i to je nezgodno nositi - jako je "top heavy", odnosno osjećaš da ta narukvica nema dovoljnu masu ni čvrstoću za tu mrcinu od glave sata. No ni njegova metalna narukvica nije baš nešto, tako da ga ipak radije nosim na silikonskoj, ili eventualno dvodjelnoj najlonskoj.

 

Ako uspoređujem Escapement Time na silikonskoj, kad ima oko 70 grama, i mehanički Pagani Design (model sličan Submarineru) koji s metalnom narukvicom ima 149 grama - ugodnije mi je nositi sat mase oko 70 grama na silikonu.

 

ALVIN kaže...
Uzeo bih prije plavi Berny, ili zeleni, jer na crnom su oznake sati malo tamnije, to nisam odmah skužio.

Jesi siguran u to? A da nije možda stvar u fotografiji, u ekspoziciji. Ne znam kako je s plavim, a za zeleni mogu reći da je čitljivost odlična.

 

ALVIN kaže...
A ona druga 37mm verzija osim natpisa ''Berny'' ima i do pola vidljive kazaljke, donja polovica se stapa sa crnom pozadinom sata, što ipak kvari preglednost.

Taj sat je više šminkerski. 

 

ALVIN kaže...
Meni su dobri oni casual tipovi satova koji imaju kazaljku minuta drugačiju bojom nego kazaljku sati, lakše u brzini skužiš vrijeme, ekstremno pregledno, kao npr. Citizen Ecodrive AW5000-16L.df

Zanimljivo rješenje. Ali s druge strane, možda čak i malo previše iskače, tako da mi je jasno zbog čega malokoji proizvođač koristi takvo rješenje.

 

ALVIN kaže...
Oko Bernija mi je još i dvojba da li sa titanium narukvicom ili bez, jer nije ni ista cijena, a nisam ni naviknut nositi narukvice i zveckati dodirujući često stol i sl. s njom. Njihov najlonski remen mi čak izgleda iskoristiv, nije neki najjeftiniji.

Dobro se odluči, jer bi te naknadna kupnja narukvice dosta više koštala nego razlika u cijeni. A najlonski remen si uvijek lako možeš kupiti (ni ne moraš od Bernyja). Obično je praksa upravo to - praktički uvijek se kupuje sat s originalnom metalnom narukvicom, da imaš narukvicu koja točno paše na taj sat, a s remencima se možeš zafrkavati i mijenjati ih koliko hoćeš i ako si kupio sat s metalnom narukvicom (samo si moraš kupiti i onaj špičasti alatić za skidanje metalne narukvice). Od šest satova koje imam, za četiri imam originalnu metalnu narukvicu -  dva sam ostavio na njoj (jedan od njih je taj Berny), na druga dva stavio sam silikonsku narukvicu. Dva sata su došla s kožnim remencima (Escapement Time sam stavio na silikonsku narukvicu, a drugi na dvodijelnu najlonsku narukvicu jer je retro izgleda). Još u ladici imam četiri nato narukvice, sedam dvodijelnih najlonskih i dvije silikonske - sve s quick releaseovima (imam i quick release štihte za nato narukvice) tako da ovim satovima koje nemam na metalnim narukvicama mogu lako mijenjati izgled. Ali Bernyja i dalje držim na titanijskoj narukvici (koju sam kupio naknadno, jer prilikom kupovanja sata nisam uočio da je dostupan i na toj metalnoj narukvici, a ona za prethodnu generanciju bila je smeće) - metal, a 70 grama.

 

Ako narukvicom moraš dodirivati stol, problem možda leži negdje drugdje - možda sat nosiš prenisko (probaj nositi iznad zgloba), možda sjediš na stolcu s neadekvatnim naslonima za ruke, možda ti je stol previsok. Također, ako zapešća baš moraš držati na stolu, kupiš si veliku podlošku za periferiju - imaš ih platnenih, imaš ih od plastike, PVC-a, čegaveć.

 

Al ono, tvoji su novci - štogod da kupiš, nadam se da ćeš biti zadovoljan. 

 

Wiz3m4n kaže...

Šta je 11.11 na alibabi?? Narodno veselje neko?

Sudeći prema tvom avataru, čini se da si predugo bio na pustom otoku.  Svake godine, 11.11. (Singles day) na AliExpressu su velike akcije. AliExpress ima velike akcije obično za svako godišnje doba, ali ova za 11.11. je najveća, najpopularnija, ljudi si zapune košarice i čekaju 11.11. pa onda se raspištolje.

 

Mada, nekako mi se čini da ove godine to neće biti baš tako izraženo, jer u zadnje vrijeme i ove druge akcije sa Super Dealovima znaju ispasti dosta povoljne, ali vidjet ćemo. Treba se strpjeti još malo više od tjedan dana - moglo bi se isplatiti.

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Hvala na objašnjenju, svako od nas si mora napraviti jedan otok sreće 

3 godine
offline
Nosite li sat?

Jel se ocekuju negdje kod nas popusti kakvi ovaj mjesec? Gledam si Seiko SSK001 GMT, ali ne znam odakle je najpovoljnije naruciti.

 

Nasao sam ga samo ovdje https://www.satovi.com/katalog?query=ssk001

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...

 

 

 

Dobro se odluči, jer bi te naknadna kupnja narukvice dosta više koštala nego razlika u cijeni. A najlonski remen si uvijek lako možeš kupiti (ni ne moraš od Bernyja). Obično je praksa upravo to - praktički uvijek se kupuje sat s originalnom metalnom narukvicom, da imaš narukvicu koja točno paše na taj sat, a s remencima se možeš zafrkavati i mijenjati ih koliko hoćeš i ako si kupio sat s metalnom narukvicom (samo si moraš kupiti i onaj špičasti alatić za skidanje metalne narukvice). Od šest satova koje imam, za četiri imam originalnu metalnu narukvicu -  dva sam ostavio na njoj (jedan od njih je taj Berny), na druga dva stavio sam silikonsku narukvicu. Dva sata su došla s kožnim remencima (Escapement Time sam stavio na silikonsku narukvicu, a drugi na dvodijelnu najlonsku narukvicu jer je retro izgleda). Još u ladici imam četiri nato narukvice, sedam dvodijelnih najlonskih i dvije silikonske - sve s quick releaseovima (imam i quick release štihte za nato narukvice) tako da ovim satovima koje nemam na metalnim narukvicama mogu lako mijenjati izgled. Ali Bernyja i dalje držim na titanijskoj narukvici (koju sam kupio naknadno, jer prilikom kupovanja sata nisam uočio da je dostupan i na toj metalnoj narukvici, a ona za prethodnu generanciju bila je smeće) - metal, a 70 grama.

 

Ako narukvicom moraš dodirivati stol, problem možda leži negdje drugdje - možda sat nosiš prenisko (probaj nositi iznad zgloba), možda sjediš na stolcu s neadekvatnim naslonima za ruke, možda ti je stol previsok. Također, ako zapešća baš moraš držati na stolu, kupiš si veliku podlošku za periferiju - imaš ih platnenih, imaš ih od plastike, PVC-a, čegaveć.

 

Al ono, tvoji su novci - štogod da kupiš, nadam se da ćeš biti zadovoljan. 

 

 Korisne info oko materijala tog Berny titanium sata, hvala.

 

Escapement Time od 40mm, koji spominješ, je li to neki pilotski-field sat sa brušenim case i kolika mu je debljina ?

Uspio sam iskopati link preko reddita na aliexpress za neki pilotski 40mm LINK, 387 kuna, sa onim VH31 mehanizmom. Čak piše da je titanium, ali rekao bih da je titanium samo pozadi ovako sudeći po boji. Radije bih da nije poliran, ali ok, vidjet ću. Ovo je valjda taj sat na youtube

. Izrađuje ga Mysterious Code.

 

Berny 37mm, da, crni ima sivkaste brojke

Preslušao sam dosta youtube videa za taj sat. Možda te sive brojke i nisu mana, jer time kazaljke dosta više upadaju u oči kao što se vidi na tom videu, hmmm, šta je bolje ovisi vjerovatno o uvjetima osvijetljenja. Plavi ima očito svijetlije, bijele brojke. Inače je relativno popularan, s obzirom da ima dosta recenzija. A još više recenzija ima Quartz diver od Addiesdive, 40-41 mm, preslušao sam ih isto masu, i sat je hvaljen, bez neke mane, lijepo izgleda. I to ima za manje od 300 kn. Ali ne volim sat sa lećom nad datumom, i deblji je od Casio Duro za milimetar. Možda uzmem zeleno crni (''Kermit'' boju). Manji diveri mi dobro izgledaju, težina mu je zato vrlo blizu onoj od Duro koja mi se ne sviđa. 

 

Da, ona druga verzija Berny 37mm je više šminka, ali ok.

A šminka, odnosno sjaj, mi malo kvari i dojam ovog sata koji mi je zasad vjerovatno prvi kandidat za kupovinu. Pagani Design model PD-1765 LINK oko 400kn. Dvije trgovine ga imaju po toj cijeni, i malo preostalih komada, ima ga i još valjda matična pagani stranica na aliju, ali tamo je preko 600kn. Naravno VH31 mehanizam, traženih 40mm, tanak samo 10mm, 61 gram uz kožnu narukvicu, koju treba malo namazati jer je navodno kruta dok se ne iznosi. Sviđa mi se preglednost, i brutalno uočljive kazaljke. Na reditu su se složili da je ovo vjerovatno imitacija sata Oris Big Crown. Youtube nudi samo 2 reklamna videa za taj pagani LINK za youtube.

 

Na ovom videu 

sam saznao da meha-quartz mehanizam ima i sa kronografom, a bateriju se procijenjuje na godinu duže, dakle 3g. Kronograf verzije satova ne volim, ali kod ovog LINK Pagani Design model PD-1708, je taj kronograf neupadljiv, a glavne kazaljke su ful uočljive. 38mm promjer, i brušen case. Odmah bi mu zamjenio tu mesh narukvicu jer mi ne pašu stilu. Cijena 638 kn.

 

EDIT: Ovaj zadnji sat LINK po 380kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2023 8:14 (ALVIN).
13 godina
online
Re: Nosite li sat?
LLAMABOY kaže...

Bratić dobio od ekipe za momačku - Orient RA-AA0811E Kamasu Mako III

 

 

 Ovo me baš obradovalo da je ekipa uzela nešto pošteno 

 

Inače se za takve prigode kupuju Tommy Hilfiger ili Police drlozi 

16 godina
offline
Nosite li sat?

A najgore je kada kupuju žene. Vidio sam već to. Kupe "zlatni sat", a ono teški šrot. Kupuju jednako loše i za muške i za druge žene. Ne mogu shvatiti da nije sve u izgledu, da je nešto i u samom brandu i samim specifikacijama, veličini sata također.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Shaka111 kaže...
LLAMABOY kaže...

 

 Ovo me baš obradovalo da je ekipa uzela nešto pošteno 

 

Inače se za takve prigode kupuju Tommy Hilfiger ili Police drlozi 

 U potpunosti se slažem.

 

Nakon što smo se dogovorili da će poklon biti sat, samo sam čekao da netko predloži takve satove.

Hvala Bogu, jedan dečko baš voli satove i modu pa je poslao link za ovaj sat. Čim sam vidio riječ Orient u linku odmah sam rekao može. 

Uživo je još ljepši.

 

 

Na konto Police, Diesel i ostalih satova tog tipa......mislim da bi se znanstvenim istraživanjem vrlo lako dokazala korelacija samostalnog kupovanja takvih satova (znači ne dobivenih na poklon) s razinom krkanstva.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

A najgore je kada kupuju žene. Vidio sam već to. Kupe "zlatni sat", a ono teški šrot. Kupuju jednako loše i za muške i za druge žene. Ne mogu shvatiti da nije sve u izgledu, da je nešto i u samom brandu i samim specifikacijama, veličini sata također.

 Nije sat, ali....

 

Ja: zašto si uzela ovaj laptop?

Ženska: htjela sam bijeli laptop, baš mi se uklapa u sobu.

Ja: *suprised Pikachu face*

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...
Escapement Time od 40mm, koji spominješ, je li to neki pilotski-field sat sa brušenim case i kolika mu je debljina ?

Ovaj. 11,5 mm (šubler kaže 11,3 mm). Ima Miyotin mehanizam, nedavno mi je baterija otišla, 3 godine od kupnje (ali u međuvremenu sat je stao par puta, prvi put nekad nakon 2 godine).

 

ALVIN kaže...
Uspio sam iskopati link preko reddita na aliexpress za neki pilotski 40mm LINK, 387 kuna, sa onim VH31 mehanizmom. Čak piše da je titanium, ali rekao bih da je titanium samo pozadi ovako sudeći po boji. 

Ne mora biti. Problem je što ne navode masu. Ja bih pretpostavio da mu je i kućište od titanija, jer bih od poliranog čelika očekivao sjajnije, svjetlije kućište. Osim toga, pogledaj kako je to polirano - ne izgleda baš fino polirano kako inače čelična kućišta poliraju. Ali eto, ne znaš dok ne kupiš.

 

ALVIN kaže...
Berny 37mm, da, crni ima sivkaste brojke 
 Preslušao sam dosta youtube videa za taj sat. Možda te sive brojke i nisu mana, jer time kazaljke dosta više upadaju u oči kao što se vidi na tom videu, hmmm, šta je bolje ovisi vjerovatno o uvjetima osvijetljenja. Plavi ima očito svijetlije, bijele brojke.

Sad sam baš malo pažljivije pogledao svoj, zeleni - nema skroz bijele brojke, ali čini mi se da ima svjetlije od te crne varijante (osim ako kamera ne vara). Uglavnom, meni je ovo kako je na zelenom optimalno, jer su brojke i dalje vrlo vidljive, a snježno bijeli rubovi kazaljki odvajaju ih od bjelkastih brojki i kruga. Dobro je da brojke nisu svjetlije jer bi onda sat bio slabije čitljiv.

 

ALVIN kaže...
A još više recenzija ima Quartz diver od Addiesdive, 40-41 mm, preslušao sam ih isto masu, i sat je hvaljen, bez neke mane, lijepo izgleda. I to ima za manje od 300 kn. Ali ne volim sat sa lećom nad datumom, i deblji je od Casio Duro za milimetar.

I meni je leća za datum išla na živce, ali pregrizao sam jer sam htio ovaj sat (uzeo sam prvu varijantu, Steel black blue varijantu - s crnim bezelom, crnim licem koje se prelijeva u plavu boju - iliti James Camerom presijavanje  - i običnom/oyster metalnom narukvicom - htio sam jubilee narukvicu, ali ovaj kojeg sam naručio šalju iz Češke i bio je jeftiniji, pa je to presudilo). I mogu ti reći da mi leća više nimalo ne smeta. Navikne se čovjek. Dapače - to mi je jedini sat s lećom i zapravo mu leća daje dodatnu zanimljivost! Eto, nešto što sam dotad doživljavao kao manu, sad čak doživljavam kao nešto pozitivno.  Jedino se moram požaliti na bezel - dosta back-playa, a i nije točno zarotiran. Ali lijepo izgleda.

 

Što se tiče navedenog Addiesdivea, i ja sam ga razmišljao kupiti, ali sam ga isključio jer nema safirno staklo. A i htio sam automatik i nisam htio prešanu kopču. Kod tog Addiesdivea smetalo me i to što plava varijanta zapravo dosta vuče na ljubičasto, crna je dosadna, a već imam dva zelena sata.

 

ALVIN kaže...
Pagani Design model PD-1765 LINK oko 400kn. Dvije trgovine ga imaju po toj cijeni, i malo preostalih komada, ima ga i još valjda matična pagani stranica na aliju, ali tamo je preko 600kn. Naravno VH31 mehanizam, traženih 40mm, tanak samo 10mm, 61 gram uz kožnu narukvicu, koju treba malo namazati jer je navodno kruta dok se ne iznosi. Sviđa mi se preglednost, i brutalno uočljive kazaljke. Na reditu su se složili da je ovo vjerovatno imitacija sata Oris Big Crown.

Pagani dizajn u pravilu ništa ne dizajnira, samo fotokopira.  I tu i tamo pomiješa detalje s više fotokopija - to je valjda vrhunac njihovog "dizajniranja". Zgodan sat. Coin bezel mi doduše više liči na Rolex, nego Oris.

 

ALVIN kaže...
Na ovom videu 
 sam saznao da meha-quartz mehanizam ima i sa kronografom, a bateriju se procijenjuje na godinu duže, dakle 3g.

To su ti kruške i jabuke. Naime, VH31 je quartz koji u sekundi kazaljku pomakne 4 puta, umjesto 1 (kao kod klasičnih quartzova). VK63 i VK64 nemaju veze s tim - oni su u Mehaquartz "katagoriji" zato jer imaju mehaničku štopericu, znači kombinacija klasičnog kvarcnog (VK63 ima male sekunde pri 1 Hz, VK64 uopće nema sekunde) za vrijeme i mehaničkog mehanizma za štopericu.

 

ALVIN kaže...
Na ovom videu 
 sam saznao da meha-quartz mehanizam ima i sa kronografom, a bateriju se procijenjuje na godinu duže, dakle 3g. Kronograf verzije satova ne volim, ali kod ovog LINK Pagani Design model PD-1708, je taj kronograf neupadljiv, a glavne kazaljke su ful uočljive. 38mm promjer, i brušen case. Odmah bi mu zamjenio tu mesh narukvicu jer mi ne pašu stilu.

Izgledom pomalo sliči mom Escapement Timeu. Tako da, meni se sviđa. Kao ni tebi, ni meni se ne sviđa njegova narukvica.

 

 

 

16 godina
offline
Nosite li sat?

Meni se jako sviđaju crni Lorier Neptune i crni Baltic Aquascaphe.  Oba su doduše preko 700 EUR kada dođu na tlo Hrvatske. Nisam vidio nikakve pokušaje kineza da rade homage od istih.  

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...
ALVIN kaže...
Escapement Time od 40mm, koji spominješ, je li to neki pilotski-field sat sa brušenim case i kolika mu je debljina ?

Ovaj. 11,5 mm (šubler kaže 11,3 mm). Ima Miyotin mehanizam, nedavno mi je baterija otišla, 3 godine od kupnje (ali u međuvremenu sat je stao par puta, prvi put nekad nakon 2 godine).

 

ALVIN kaže...
Uspio sam iskopati link preko reddita na aliexpress za neki pilotski 40mm LINK, 387 kuna, sa onim VH31 mehanizmom. Čak piše da je titanium, ali rekao bih da je titanium samo pozadi ovako sudeći po boji. 

Ne mora biti. Problem je što ne navode masu. Ja bih pretpostavio da mu je i kućište od titanija, jer bih od poliranog čelika očekivao sjajnije, svjetlije kućište. Osim toga, pogledaj kako je to polirano - ne izgleda baš fino polirano kako inače čelična kućišta poliraju. Ali eto, ne znaš dok ne kupiš.

 

ALVIN kaže...
Berny 37mm, da, crni ima sivkaste brojke 
 Preslušao sam dosta youtube videa za taj sat. Možda te sive brojke i nisu mana, jer time kazaljke dosta više upadaju u oči kao što se vidi na tom videu, hmmm, šta je bolje ovisi vjerovatno o uvjetima osvijetljenja. Plavi ima očito svijetlije, bijele brojke.

Sad sam baš malo pažljivije pogledao svoj, zeleni - nema skroz bijele brojke, ali čini mi se da ima svjetlije od te crne varijante (osim ako kamera ne vara). Uglavnom, meni je ovo kako je na zelenom optimalno, jer su brojke i dalje vrlo vidljive, a snježno bijeli rubovi kazaljki odvajaju ih od bjelkastih brojki i kruga. Dobro je da brojke nisu svjetlije jer bi onda sat bio slabije čitljiv.

 

ALVIN kaže...
A još više recenzija ima Quartz diver od Addiesdive, 40-41 mm, preslušao sam ih isto masu, i sat je hvaljen, bez neke mane, lijepo izgleda. I to ima za manje od 300 kn. Ali ne volim sat sa lećom nad datumom, i deblji je od Casio Duro za milimetar.

I meni je leća za datum išla na živce, ali pregrizao sam jer sam htio ovaj sat (uzeo sam prvu varijantu, Steel black blue varijantu - s crnim bezelom, crnim licem koje se prelijeva u plavu boju - iliti James Camerom presijavanje  - i običnom/oyster metalnom narukvicom - htio sam jubilee narukvicu, ali ovaj kojeg sam naručio šalju iz Češke i bio je jeftiniji, pa je to presudilo). I mogu ti reći da mi leća više nimalo ne smeta. Navikne se čovjek. Dapače - to mi je jedini sat s lećom i zapravo mu leća daje dodatnu zanimljivost! Eto, nešto što sam dotad doživljavao kao manu, sad čak doživljavam kao nešto pozitivno.  Jedino se moram požaliti na bezel - dosta back-playa, a i nije točno zarotiran. Ali lijepo izgleda.

 

Što se tiče navedenog Addiesdivea, i ja sam ga razmišljao kupiti, ali sam ga isključio jer nema safirno staklo. A i htio sam automatik i nisam htio prešanu kopču. Kod tog Addiesdivea smetalo me i to što plava varijanta zapravo dosta vuče na ljubičasto, crna je dosadna, a već imam dva zelena sata.

 

ALVIN kaže...
Pagani Design model PD-1765 LINK oko 400kn. Dvije trgovine ga imaju po toj cijeni, i malo preostalih komada, ima ga i još valjda matična pagani stranica na aliju, ali tamo je preko 600kn. Naravno VH31 mehanizam, traženih 40mm, tanak samo 10mm, 61 gram uz kožnu narukvicu, koju treba malo namazati jer je navodno kruta dok se ne iznosi. Sviđa mi se preglednost, i brutalno uočljive kazaljke. Na reditu su se složili da je ovo vjerovatno imitacija sata Oris Big Crown.

Pagani dizajn u pravilu ništa ne dizajnira, samo fotokopira.  I tu i tamo pomiješa detalje s više fotokopija - to je valjda vrhunac njihovog "dizajniranja". Zgodan sat. Coin bezel mi doduše više liči na Rolex, nego Oris.

 

ALVIN kaže...
Na ovom videu 
 sam saznao da meha-quartz mehanizam ima i sa kronografom, a bateriju se procijenjuje na godinu duže, dakle 3g.

To su ti kruške i jabuke. Naime, VH31 je quartz koji u sekundi kazaljku pomakne 4 puta, umjesto 1 (kao kod klasičnih quartzova). VK63 i VK64 nemaju veze s tim - oni su u Mehaquartz "katagoriji" zato jer imaju mehaničku štopericu, znači kombinacija klasičnog kvarcnog (VK63 ima male sekunde pri 1 Hz, VK64 uopće nema sekunde) za vrijeme i mehaničkog mehanizma za štopericu.

 

ALVIN kaže...
Na ovom videu 
 sam saznao da meha-quartz mehanizam ima i sa kronografom, a bateriju se procijenjuje na godinu duže, dakle 3g. Kronograf verzije satova ne volim, ali kod ovog LINK Pagani Design model PD-1708, je taj kronograf neupadljiv, a glavne kazaljke su ful uočljive. 38mm promjer, i brušen case. Odmah bi mu zamjenio tu mesh narukvicu jer mi ne pašu stilu.

Izgledom pomalo sliči mom Escapement Timeu. Tako da, meni se sviđa. Kao ni tebi, ni meni se ne sviđa njegova narukvica.

 

 

 

 Zaboravih pitati kako je sada za nametima, dodatnim trškovima dostave sa alija ? Obično od tamo naručujem samo sitnice ispod 160kn. A mobitele sam DHL-om bez dodatnih troškova.

------

To bi bilo ok za prvu bateriju da ode nakon 2-3 godine, jer tko zna koliko je stajala po skladištima i koje je kineske kvalitete. Obično je znak da baterija crkava tako što kazaljka krene da se pomiče svake 2 sekunde.

 

Ja bih rado taj neki sa bezelom u boji, ali ti ronilački su svi dosta teški, vjerovatno nestabilni na ruci iako su manji od Casio Duro. Isto važi za homage Omege ili Daytone LINK

Poneki model je pregledan unatoč kronografu....za tvoj model, da, black blue varijanta izgleda dobro i zanimljivo, a nije pretjerano ili neozbiljno bojom.

 

PD-1765 s coin bezelom, naletio sam na isti kojem su stavili drugačije kazaljke i dial (i remen), te ga reklamiraju pod biznis odijelo sat. A model koji mislim kupiti baš te kazaljke i dial čine da izgleda casual, ali ima lagano taj poslovni look izvana. Još bolje ako ima taj detalj Rolexa  :)

 

VK63 i VK64 nisam detaljnije provjeravao, možda sam na videu pomješao kazaljke sekundi i štopericu u pokretu.

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...
Zaboravih pitati kako je sada za nametima, dodatnim trškovima dostave sa alija ? Obično od tamo naručujem samo sitnice ispod 160kn. A mobitele sam DHL-om bez dodatnih troškova. 

Vrijednost narudžbe do 150 eura (bez PDV-a) - AliExpress prikuplja PDV, znači priikom plaćanja AliExpressu odmah platiš i PDV. Dalje nema troškova (carinska stopa se ne obračunava) - obično doma dostavi Overseas, barem ako nije riječ o najjeftinjim sitnicama, a da ne iskombiniraju pakete.

 

Vrijednost narudžbe preko 150 eura - AliExpressu plaćaš cijenu bez PDV-a, a onda ti naša pošta/carina zaračunaju PDV i eventualno carinsku stopu, te to iskustvo još platiš 2,46 eura.

 

ALVIN kaže...
Ja bih rado taj neki sa bezelom u boji, ali ti ronilački su svi dosta teški, vjerovatno nestabilni na ruci iako su manji od Casio Duro. Isto važi za homage Omege ili Daytone LINK

Ono kad se pojavio na tržištu, ako se ne varam, crvena varijanta mogla se kupiti za nekih 76 eura, ako me sjećanje ne varam. Mene bi žuljalo dati preko 80 eura za taj sat, jer na kraju krajeva - klasični mehaquartz kronograf - Pagani iskorištava lansiranje Moonswatcha.

 

Što se tiče težine, ja se već dugo nećkam oko Steeldive, Addiesdive ili Heimdallr Tune, Monstera ili paka, ali veliičina, pogotovo debljina, mi se nikako ne sviđaju. 12 mm je uvrh glave i radije bih da je manje, a ovi idu u drugu krajnost.

16 godina
offline
Nosite li sat?

Momci jesam li ja ovdje jedini koji volim gilt, odnosno zlatne detalje na pozadini sata ili na kazaljkama? Gledam unatrag i ispada da samo jedan sad u zadnjih 15 godina nije imao zlatne kazaljke.

Čak i kada je čisto bijeli "lume" na kazaljkama volim da je oko toga zlatni obrub.

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...

 

ALVIN kaže...
Ja bih rado taj neki sa bezelom u boji, ali ti ronilački su svi dosta teški, vjerovatno nestabilni na ruci iako su manji od Casio Duro. Isto važi za homage Omege ili Daytone LINK

Ono kad se pojavio na tržištu, ako se ne varam, crvena varijanta mogla se kupiti za nekih 76 eura, ako me sjećanje ne varam. Mene bi žuljalo dati preko 80 eura za taj sat, jer na kraju krajeva - klasični mehaquartz kronograf - Pagani iskorištava lansiranje Moonswatcha.

 

Što se tiče težine, ja se već dugo nećkam oko Steeldive, Addiesdive ili Heimdallr Tune, Monstera ili paka, ali veliičina, pogotovo debljina, mi se nikako ne sviđaju. 12 mm je uvrh glave i radije bih da je manje, a ovi idu u drugu krajnost.

 Dobro je ovo za AliExpress. btw. ni ja ne očekujem 11.11. jeftinije od onog na super dealu. Čak se mislim naručiti ranije, da izbjegnem gužve ili da ne nestane tih satova, pošto su to izgleda zadnji preostali, više ne rade taj moj model, a imaju ga u samo dvije trgovine, i ipak ga nema na službenoj Pagani aliexpress trgovini.

 

Crvena varijanta (verzija 5), dobro izgleda, sportska elegancija, ali markeri su teško uočljivi. Mislim da sam vidio da je V4 verzija ili neka druga, bila dosta tanja, ispod 12 mm.

Tune izgledaju moćno, e sad kakve su na ruci, to je pitanje...

taj primjerak na videu ima neke nesavršenosti, ali dole je dosta širi nego gore, pa mu to možda daje na stabilnosti.
ovaj od Addiesdive mu je izgleda bolji.

 

Pagani model: PD-1689 LINK je spomenuti koji ima mislim isti case kao onaj koji mislim kupiti. Na youtube ima čak nekoliko recenzija. (Homage je od Rolex Cellini). Poslovan, elegantan, malo pati od čitljivosti, ali na nekim remenovima stvarno predobro izgleda. I ono najvažnije za mene, case mu je ok. Ali zamisli šta su napravili u ovoj poslovnoj verziji, stavili zakrivljene spring barove, koje se mora prebacivati u druge strapove, bezveze. Ima single dome kristal koji malo distorzira pogled na dial pod ekstremnim kutevima, ali i pospješuje nepoželjnu refleksiju, - AR coatingu je time otežan posao. Kaže u recenziji da su mu draža double dome stakla (zakrivljena s jedne i druge strane), ili potpuno ravna. Evo ta dobra youtube recenzija:

 

Iako preferiram crne diale ovdje se mislim uzeti čak taj svijetlo plavi (zeleni ne bih zbog crnih dijelova kazaljki koji su slabije uočljivi). Mislim da je dovoljno kontrasta prema brojevima i kazaljkama. Tom bojom je više casual i vedriji. A dobro dođe da imam i jedan smeđi remen. Mana crnog diala je da se otisci, prašina i zaprljanja stakla više vide. A koji imaju uočljivije refleksije crni ili svijetliji dial ?   Za očekivat je i da ovaj ima single dome kristal. Casual verzija: 

Korny1603987 kaže...

Momci jesam li ja ovdje jedini koji volim gilt, odnosno zlatne detalje na pozadini sata ili na kazaljkama? Gledam unatrag i ispada da samo jedan sad u zadnjih 15 godina nije imao zlatne kazaljke.

Čak i kada je čisto bijeli "lume" na kazaljkama volim da je oko toga zlatni obrub.

 Zlatni detalji meni djeluju previše poslovno, i vrište na luksuz, što ne volim, i nije mi u stilu. Ako su baš toliko sitni detalji kao samo rubovi kazaljki, možda bi mi to moglo proći.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 7:29 (ALVIN).
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
A kad su već sami hommage drugih satova.
16 godina
offline
Nosite li sat?

Nikad mi neće biti jasno zašto se za kopije govori hommage. Zna se što je hommage, a što je kopija.

Gledam te!
16 godina
offline
Nosite li sat?

Kopija je Rolex za 500 dolara na kojem piše Rolex i koji se trudi biti što vjernija kopija Rolexu. (Teško danas i profići vide razliku)

 

Kada San Martin napravi neke svoje verzije Tudora ili Rolexa to nisu kopije jer nisu 1/1 satovi, iako uzimaju 90% bitnih elemenata sata. To je dakle "homaž". Ne varaju niti kupca niti slučajnog promatrača. Po tebi su svi slični satovi kopije, što ne drži vodu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2023 20:19 (Korny1603987).
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Onda niti Nika tenisice s bucmastim swoosh-em nisu kopija nego hommage. Meni to i dalje nema smisla.

Da bi bio hommage trebas imati nesto svoje.

Proizvodjac koji uzme tudji mehanizam, smucka deset razlicitih vizualnih elemenata, stavi Loonmoon ime i nastanca nekoliko desetina tisuca komada i dalje nije hommage. Ima li ijedan od tih kineskih satova neki svoj model ili su sve sto proizvode samo omaži?

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Imaju. Pogledaj primjerice San Martin i naći ćeš i njihove originale, ali najveću zaradu imaju od homage satova. Svi bi oni imali originale da su u tome najveće pare.

12 godina
offline
Nosite li sat?

Evo ako nekoga zanima ovaj sat, dao bi ga povoljno. Jednom nošen u lipnju i to je to. Ambalaža, račun , garancija itd u watch a porter

16 godina
offline
Nosite li sat?

Modni sat baš i nije ono što ljudi s ove podgrupe gledaju.

13 godina
offline
Nosite li sat?

Stigao Pagani koji mi je ok. Iskreno, volio bi da je nekako više srebrni nego bijeli.

 

I prije par dana stigao Steeldive SD1970. Oduševljen za te pare. Lume me najviše iznenadio.

 

 

A što se tiče satova modnih brandova i sličnih, sa ženskima je pogotovo teško diskutirati oko toga. Neki dan pričam sa par kolegica, isto tako. Ova gleda kupiti dečku Diesela od 10cm promjera, druga gleda Hilfiger i slične.

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...
Dobro je ovo za AliExpress. btw. ni ja ne očekujem 11.11. jeftinije od onog na super dealu. Čak se mislim naručiti ranije, da izbjegnem gužve ili da ne nestane tih satova, pošto su to izgleda zadnji preostali, više ne rade taj moj model, a imaju ga u samo dvije trgovine, i ipak ga nema na službenoj Pagani aliexpress trgovini.

Ako ga nisi kupio do sad, onda ti ga nema baš smisla sad kupovati, jer ćeš ga platit barem nekih 4 eura više, jer sad nema ono 2 eura popusta za svakih 20 eura potrošenih. Onda radije pričekaj 11.11.

 

ALVIN kaže...
Tune izgledaju moćno, e sad kakve su na ruci, to je pitanje...
 taj primjerak na videu ima neke nesavršenosti, ali dole je dosta širi nego gore, pa mu to možda daje na stabilnosti. 
 ovaj od Addiesdive mu je izgleda bolji.

To je Cpt. Willard, imam Steeldiveov zeleni. Moj, srećom, nema problema s krunicom. Imao je par kakti ogrebotina na metalnoj narukvici (više je izgledalo kao pohabana površina nego ogrebotina), ali kako ga ne nosim na narukvici, to mi nije predstavljalo problem. I bezel je bilo užasno teško okrenuti. Onda sam ga našpricao WD-om i sad je OK. Super mi je taj sat, samo bih volio da je milimetar-dva tanji i da je dosta lakši.

 

Tuna je ovo (htio bih ga baš na engineer narukvici - ovoj s pet linkova), monster je ovo, pak je ovo.

 

ALVIN kaže...
Pagani model: PD-1689 LINK je spomenuti koji ima mislim isti case kao onaj koji mislim kupiti. Na youtube ima čak nekoliko recenzija. (Homage je od Rolex Cellini). Poslovan, elegantan, malo pati od čitljivosti, ali na nekim remenovima stvarno predobro izgleda. I ono najvažnije za mene, case mu je ok. Ali zamisli šta su napravili u ovoj poslovnoj verziji, stavili zakrivljene spring barove, koje se mora prebacivati u druge strapove, bezveze.

Meni bi već to bilo dovoljno da ga prekrižim, jer si ne bih htio tako komplicirati život.

12 godina
offline
Nosite li sat?

Rijesio kesu,Rolex Explorer 2016G 39mm, ref 214270.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 22:55 (XVII Mini).
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...

 

ALVIN kaže...
Tune izgledaju moćno, e sad kakve su na ruci, to je pitanje...
 taj primjerak na videu ima neke nesavršenosti, ali dole je dosta širi nego gore, pa mu to možda daje na stabilnosti. 
 ovaj od Addiesdive mu je izgleda bolji.

To je Cpt. Willard, imam Steeldiveov zeleni. Moj, srećom, nema problema s krunicom. Imao je par kakti ogrebotina na metalnoj narukvici (više je izgledalo kao pohabana površina nego ogrebotina), ali kako ga ne nosim na narukvici, to mi nije predstavljalo problem. I bezel je bilo užasno teško okrenuti. Onda sam ga našpricao WD-om i sad je OK. Super mi je taj sat, samo bih volio da je milimetar-dva tanji i da je dosta lakši.

 

Tuna je ovo (htio bih ga baš na engineer narukvici - ovoj s pet linkova), monster je ovo, pak je ovo.

 

ALVIN kaže...
Pagani model: PD-1689 LINK je spomenuti koji ima mislim isti case kao onaj koji mislim kupiti. Na youtube ima čak nekoliko recenzija. (Homage je od Rolex Cellini). Poslovan, elegantan, malo pati od čitljivosti, ali na nekim remenovima stvarno predobro izgleda. I ono najvažnije za mene, case mu je ok. Ali zamisli šta su napravili u ovoj poslovnoj verziji, stavili zakrivljene spring barove, koje se mora prebacivati u druge strapove, bezveze.

Meni bi već to bilo dovoljno da ga prekrižim, jer si ne bih htio tako komplicirati život.

 Da, ta verzija sa zakrivljenim spring barom ne dolazi u obzir, a još je i dial slabije čitljiv. Praktički sam odlučio da uzimam plavog PD-1765 

Ako me iznenadi akcija možda uzmem i PD-1718 crna ''Panda'' kronograf, iako je i ovih 516kn dobra cijena. LINK  Pregledna, a debljina je sitno ispod 13mm, težina mi je iznad željene granice, sa običnim najlonskim remenom je 80g. Hvale ma završnu obradu, kao možda i najbolji Pagani do sada, komplet brušena narukvica također pohvaljena.

Ima i tanjih kronografa, ali mi nisu pregledni PD-1644. Iste dimenzije ali dosta pregledniji je drugi Daytona homage PD-1727, bijeli, LINK ali taj nema obojani bezel, cijeli sat je poliran.

 

Cpt.Willard mi od svih tih velikih i teških koje si nabrojao izgleda najbolje, a ima i najbolje dimenzije. Pretpostavljam da ga nema u Quartz verziji...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 9:16 (ALVIN).
12 godina
offline
Nosite li sat?

Stigla vekerica, Seiko SRPH89K1. Sutra uraru da skrati remen i to je to.

 

Do sada nosio Sectora, malo koji dan da mi nije došao na ruku, zaboravio sam broj i modela, ali je fakat ko radni konj. Star točno 10 godina i samo jednom zamjenio bateriju - bomba sat za tadašnjih 1000kn. 

 

edit: seiko nije crni, slabo se vidi na fotkama jer je mračnije, nego je tamno zeleni.

 

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 18:24 (Apachy).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice