Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.095.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...
 Radije si ostavi za uspomenu.

Hvala brate.

Hoću, tako sam i pretpostavljao...

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
15 mjeseci
offline
Nosite li sat?

Pokusavam rijesiti stari sat ali cijena je ... huuuuh

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
HoceNece kaže...

Pokusavam rijesiti stari sat ali cijena je ... huuuuh

 Koji sat, što znači riješiti i koliko je to huuuuh?

4 godine
offline
Nosite li sat?

Da li je neko iz njemacke kupovao preko amazona a da se uvozi iz USA? Nasao sam neki Tissot, plaho mi se dopao  i kontam da ga narucim. Pise sa sa troskovima prevoza i uvoza nesto oko 400e sto je za nekih 200-400e jeftinije od najjeftinijeg u DE(nema ih puno u ponudi, svega na par mjesta sam nasao isti model). E da, pise da je prodavac Amazon USA to me bas zbunilo. Dal sem toga ima jos nekih troskova koje bi platio u DE? Ili je to to sto se tice cijene?

10 godina
offline
Nosite li sat?

Ako je USA bar koliko ja znam sigurno ces platiti debeo porez ili strasno skupu dostavu.

Tako je bar bilo sa par stvari koje sam ja pokusao naruciti a da su bile shipped iz USA.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Arctic Skies kaže...

Da li je neko iz njemacke kupovao preko amazona a da se uvozi iz USA? Nasao sam neki Tissot, plaho mi se dopao  i kontam da ga narucim. Pise sa sa troskovima prevoza i uvoza nesto oko 400e sto je za nekih 200-400e jeftinije od najjeftinijeg u DE(nema ih puno u ponudi, svega na par mjesta sam nasao isti model). E da, pise da je prodavac Amazon USA to me bas zbunilo. Dal sem toga ima jos nekih troskova koje bi platio u DE? Ili je to to sto se tice cijene?

 Da, imaš, porez i carinu, plus vrlo vjerojatno prilično skupu dostavu. Jedino što će možda već u toj skupoj dostavi biti uračunata porez i carina.

Već neko vrijeme je isplativost takvog naručivanja upitna. Zadnjih par godina već je za jako puno stvari neispativo zbog tih troškova. Barem za ono sve ono što sam ja gledao.

4 godine
offline
Re: Nosite li sat?
miki1981 kaže...
Arctic Skies kaže...

Da li je neko iz njemacke kupovao preko amazona a da se uvozi iz USA? Nasao sam neki Tissot, plaho mi se dopao  i kontam da ga narucim. Pise sa sa troskovima prevoza i uvoza nesto oko 400e sto je za nekih 200-400e jeftinije od najjeftinijeg u DE(nema ih puno u ponudi, svega na par mjesta sam nasao isti model). E da, pise da je prodavac Amazon USA to me bas zbunilo. Dal sem toga ima jos nekih troskova koje bi platio u DE? Ili je to to sto se tice cijene?

 Da, imaš, porez i carinu, plus vrlo vjerojatno prilično skupu dostavu. Jedino što će možda već u toj skupoj dostavi biti uračunata porez i carina.

Već neko vrijeme je isplativost takvog naručivanja upitna. Zadnjih par godina već je za jako puno stvari neispativo zbog tih troškova. Barem za ono sve ono što sam ja gledao.

 Hm pise mi da su import fees 60e, sat oko 300. Sto je gotov duplo jeftinije nego isti u Njemackoj. Sad dal ima jos kakvih troskova, ne razumijem bas. Pise da je prodavac Amazon US pa koliko vidim nema troskova slanja da se extra racunaju, sem ako hoces da stigne za 7 dana sto je nekih 12,62e. Et nisam pametan dal uzet.

16 godina
offline
Nosite li sat?

A pri tome i porez od 25% ? Računaj cijenu sata + dostava i onda taj zbroj množi s 1.25 i još koju kunu za poštu.

Kada sam naručivao s creationwatches cijena je bila cca 33% veća od one koja je pisala kao početna cijena.

6 godina
offline
Nosite li sat?

Zna li netko relativno pristupačan brend poput Zeppelin satova, da ima kupolasto staklo i puno detalja (minijaturnih crtica na rubu ekrana)? 

Kad se ne mogu bolje izraziti :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Arctic Skies kaže...
miki1981 kaže...
Arctic Skies kaže...

Da li je neko iz njemacke kupovao preko amazona a da se uvozi iz USA? Nasao sam neki Tissot, plaho mi se dopao  i kontam da ga narucim. Pise sa sa troskovima prevoza i uvoza nesto oko 400e sto je za nekih 200-400e jeftinije od najjeftinijeg u DE(nema ih puno u ponudi, svega na par mjesta sam nasao isti model). E da, pise da je prodavac Amazon USA to me bas zbunilo. Dal sem toga ima jos nekih troskova koje bi platio u DE? Ili je to to sto se tice cijene?

 Da, imaš, porez i carinu, plus vrlo vjerojatno prilično skupu dostavu. Jedino što će možda već u toj skupoj dostavi biti uračunata porez i carina.

Već neko vrijeme je isplativost takvog naručivanja upitna. Zadnjih par godina već je za jako puno stvari neispativo zbog tih troškova. Barem za ono sve ono što sam ja gledao.

 Hm pise mi da su import fees 60e, sat oko 300. Sto je gotov duplo jeftinije nego isti u Njemackoj. Sad dal ima jos kakvih troskova, ne razumijem bas. Pise da je prodavac Amazon US pa koliko vidim nema troskova slanja da se extra racunaju, sem ako hoces da stigne za 7 dana sto je nekih 12,62e. Et nisam pametan dal uzet.

 E sad to bi trebao netko s iskustvom sad nedavnim. Ja sam doživio da mi na tu cijenu zaračunaju još PDV i carinski postupak. Ali to je bilo negdje pred cca pola godine.
Tako da neću baš garantirati da je to i dalje točno. Ali ta razlika u cijeni mi je isto čudna, gotovo nikad ne naiđem na takve razlike. Kad sam i uspoređivao cijene, pa i satova, bila je puno puno manja razlika za modele koje sam gledao.

 

Da nije to kao neki od od onih falših SSD-ova, od puno TB-a, sa Amazona. Čak i ne samo sa Amazona, nego je i seller baš Amazon. Ali svejedno su fake.

 

Uglavnom, da, nisam pametan što bi preporučio. Ništa sa Amazona US još nisam morao reklamirati, pa ne znam kako ide ta situacija, a i zadnjih par godina najčešće sa .de uzimam, ili co.uk. iako ni taj nisam još imao potrebe isprobati od nakon brexita.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 14:35 (miki1981).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
love2ml86 kaže...

Zna li netko relativno pristupačan brend poput Zeppelin satova, da ima kupolasto staklo i puno detalja (minijaturnih crtica na rubu ekrana)? 

Kad se ne mogu bolje izraziti :D

 Hm, ako te ja dobro razumijem onda probaj googlati domed chronograph. Pa traži...

Ovako nmapamet ne, ne znam za ni jednog, a isto tako i relativno pristupačan je...pa... relativan pojam 

 

10 godina
offline
Nosite li sat?

Pred koju godinu sam imao neki Beurer sat, imao je BT sa funkcijom dojave poziva, poruka i sl. Znači ne smart. Sa takvom sam željom kupio Casio G-Steel GST B400 al on BT ima samo da se preko aplikacije na mobitelu mogu odradit postavke. 

 

Zanima me znači neki klasičan sat, tipa tog Steel Casia, ali ne smart watch, ne neki golemi gumeni gshock i ne sportski sat. 

 

Tražim li puno? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
6 godina
offline
Nosite li sat?

Imam Seiko sat od pokojnog starog, navodno se ne može popraviti kako su mi rekli u jednom servisu, mislite da bi imalo smisla javiti se nekom YT kanalu koji se bavi popravcima ako bi im bilo zanimljivo (s obzirom da često znam vidjeti da popravljaju ono što su servisi odbili popraviti)?

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Sve se može popraviti kolega, u krajnjem slučaju zamijeniti cijeli mehanizam koji na Seiku vjerojatno nije skup.

Preporučam ti urara Kočiša iz Đakova (potrazi broj na Googleu), objasniš mu situaciju i pošalješ sat poštom. Vrijedi zezanja jer čovjek voli to što radi i svakom satu pristupi s ljubavi.

Ako si pak iz Zagreba, samo otiđi kod drugog urara. Ima ih nekoliko u ZG-u specijaliziranih za Seiko.
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

 

Ima ih puno kojima je BT isto samo za postavljanje. Imam već 3 Casia, nemam problema imat i četvrti al me zanimalo dal još koji brand ima nešto slično. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Bilo je nekih Skagena, ali...

 

baterija im traje 3-4 mj ?!?!

 

govorimo o analognim meha-kvarcnim satovim s BT povezivošću radi podešenje točnog vremena i obavijesti s mobitela...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
gocc01 kaže...

 

Ima ih puno kojima je BT isto samo za postavljanje. Imam već 3 Casia, nemam problema imat i četvrti al me zanimalo dal još koji brand ima nešto slično. 

Garmin vivomove ili withings? To su hibridni satovi (guglaj za još modela)... Ako baš želiš klasičan bez ekrana onda festina/jaguar connected

16 godina
online
Nosite li sat?

Ako netko zeli Rolex jeftino (ili barem dovoljno dobru kopiju da zavara sluzbenog zastupnika), od jucer moze slati ponudu na Carinsku upravu, podrucni ured Split:

ROLEX GMT Master II, rabljen, 1 kom.

Početna cijena: 4.000,00 EUR + davanja (carina 4,5 % + PDV)

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2023 5:26 (Veliki Brat).
16 godina
offline
Nosite li sat?

Veoma dobri fake Rolexi se nađu za nekih 600-700 Eura ako se ne varam. Razlika između kopije i originala su veoma sitne zadnjih desetak godina.

10 godina
offline
Nosite li sat?

 

 

Zakaj nositi krivotvorine.?

Nešt kaj izgledom vuče na original, a kada otvoriš, ispod toga je jadac.

 

Rađe za te novce, kaj bi dali za fejk, nađite nekaj original.

 

dzg
16 godina
offline
Nosite li sat?

Iskreno mene boli briga. Nisam moralist, nemam unutarnje nemire. Ali opet ja sam jeftina duša koja nosi sat za manje od 200 eura, San Martin SN004-G.

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Nazalost nije moj sat, nego frendov. Ali je jednostavno predobar da ga ne podijelim :)
Savrsenstvo kako izgleda uzivo i jako je dobar osjecaj imat ga na ruci. Zenith Defy El Primero 21.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2023 15:43 (emerik).
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
emerik kaže...

Nazalost nije moj sat, nego frendov. Ali je jednostavno predobar da ga ne podijelim :)
Savrsenstvo kako izgleda uzivo i jako je dobar osjecaj imat ga na ruci. Zenith Defy El Primero 21.

 Not a fan

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
quickr kaže...
emerik kaže...

Nazalost nije moj sat, nego frendov. Ali je jednostavno predobar da ga ne podijelim :)
Savrsenstvo kako izgleda uzivo i jako je dobar osjecaj imat ga na ruci. Zenith Defy El Primero 21.

 Not a fan

 Sve ok, svatko ima drugaciji ukus.

10 godina
offline
Nosite li sat?

 

 

Ne radi se samo o ukusu, dizajnu...satoljupci se isto tako pitaju što je je ispod haube, kvaliteta izrade, ukoliko je serija izrađen, dostupnost, tradicija....

 

dzg
16 godina
offline
Nosite li sat?

Za mene sat mora biti veoma lako čitljiv. Nikako ne mogu provariti ove satove s 1001 stvari koje se vide u pozadini. Vidiš sve osim kazaljki.

 

I druga stvar, sat mora biti što manji, 38mm dial maximum.

13 godina
offline
Nosite li sat?

Ovo je više moj đir

 

AVI-8, britanska marka, svi satovi vuku tematiku iz povijesno važnih aviona te imaju nekakav avio-motiv graviran sa donje strane

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Vidio sam nešto slično, samo se radilo o njemačkim avionima iz ww2. Inače obožavam njemačku, sovjetsku i talijansku avijaciju toga doba.

6 godina
offline
Re: Nosite li sat?
quickr kaže...

Ovo je više moj đir

 

AVI-8, britanska marka, svi satovi vuku tematiku iz povijesno važnih aviona te imaju nekakav avio-motiv graviran sa donje strane

Dosta kvalitetna fashion marka, podsjeća me naglaskom na avijaciju malo na Zeppelin satove (iako je drukčiji stil ofc).

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 0:54 (love2ml86).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice