Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.094.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nosite li sat?

Sviđanje je jedna stvar. Luda moda podnosi sve. Ovdje pričamo o nekim klasičnim pravilima za nosenje sata koji se lagano mogu naći na internetu. Cilj je da sat izgleda objektivno dobro na ruci (trećim nasumičnim osobama koje slučajno vide što se nosi ma ruci. Većina ne želi da im se ljudi smiju, ali po modi odjeće se može vidjeti da je nekima pažnja bitnija od svega)

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Sviđanje je jedna stvar. Luda moda podnosi sve. Ovdje pričamo o nekim klasičnim pravilima za nosenje sata koji se lagano mogu naći na internetu. Cilj je da sat izgleda objektivno dobro na ruci (trećim nasumičnim osobama koje slučajno vide što se nosi ma ruci. Većina ne želi da im se ljudi smiju, ali po modi odjeće se može vidjeti da je nekima pažnja bitnija od svega)

 To što tebi izgleda dobro, ne znači da i drugima izgleda dobro...

Ne bih više, o ukusima se ne raspravlja.... pogotovo u današnje vrijeme.

9 godina
offline
Nosite li sat?

Pohvalit ću 4R36 mehanizam u ovom Seiku, u pet/šest dana brza svega sedam sekundi, što je za sat tog cjenovnog ranga izrazito pohvalno. Naravno, nosio sam ga svaki dan, pa je i zato rezultat nešto bolji.

 

 

16 godina
offline
Nosite li sat?

Ne mogu se boriti s vjetrenjačama. Mogu samo dati prijedlog ili savjet.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Ne mogu se boriti s vjetrenjačama. Mogu samo dati prijedlog ili savjet.

 Također treba imati na umu i da je ta pozicija fotkanja dosta nezahvalna.

 

Evo primjera kod mene, Steeldive hommage na Rolex Submariner. Promjer: 41mm, lug to lug 48mm s tim da je endlink "muški" što mu daje još 2/3 milimetara. Zapešće mi je oko 16,2cm

 

Prva slika prikazuje kako to na ruci izgleda kad se ovako fotka iz zraka prema zapešću, druga slika u ogledalu prikazuje kako to zapravo izgleda na ruci.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Sviđanje je jedna stvar. Luda moda podnosi sve. Ovdje pričamo o nekim klasičnim pravilima za nosenje sata koji se lagano mogu naći na internetu. Cilj je da sat izgleda objektivno dobro na ruci (trećim nasumičnim osobama koje slučajno vide što se nosi ma ruci. Većina ne želi da im se ljudi smiju, ali po modi odjeće se može vidjeti da je nekima pažnja bitnija od svega)

 Nisi to nigdjhe na početku, u svom prvom postu definirao. Pričao si kako masu ljudi ima prevelike satove. Ja ti samo kažem da uzmeš u obzir da to možda njima nije preveliko. I možda se njima sviđša tako. Tj vjerojatno da im se to sviđa tako, jer ako im se ne sviđa mogli su izabrati da ne nose takav sat. A ovo što većina ljudi želi ili ne želi to je sad pak neka skroz druga sfera. Hrpu ljudi nije briga što misle treće osobe, hrpu ljudi jest briga...bilo kako bilo izbor sata im je takav kakav je, ne njima, nego nama svima, po nekim svojim mjerilima i kriterijima. Ja neću nositi sat ako mi se ne sviđa kako mi stoji, i ako mi nije ugodno ga nositi na ruci. A mišljenje trećih osoba, po pitanju sata, mi je apsolutno nebitno, nosim ga zbog sebe. AKo mi se sviđa oversize onda ću ga nositi, ako mi se sviđa neka malecka točkica - onda ću nositi njega. Možda mi se jedan sviđa mini, a drugi dan maxi...tko zna, ali i dalje ne vidim zašto bi ti, ja ili itko treći, slijedio neka klasična pravila koja se lako mogu naći na internetu ako mi se više sviđa neka druga dimenzija. Kome se sviđaju klasična pravila koja se lako mogu naći na internetu neka nosi po njima. Kome ne - neka nosi što i kako mu se sviđa.

Korny1603987 kaže...

Ne mogu se boriti s vjetrenjačama. Mogu samo dati prijedlog ili savjet.

 Točno tako...

MedO1337 kaže...
Korny1603987 kaže...

Ne mogu se boriti s vjetrenjačama. Mogu samo dati prijedlog ili savjet.

 Također treba imati na umu i da je ta pozicija fotkanja dosta nezahvalna.

 

Evo primjera kod mene, Steeldive hommage na Rolex Submariner. Promjer: 41mm, lug to lug 48mm s tim da je endlink "muški" što mu daje još 2/3 milimetara. Zapešće mi je oko 16,2cm

 

Prva slika prikazuje kako to na ruci izgleda kad se ovako fotka iz zraka prema zapešću, druga slika u ogledalu prikazuje kako to zapravo izgleda na ruci.

 

 

 Da, točno tako, zbog blizine okidanja na takvim fotkama puno satova izgleda na ruci veće no što su u stvarnosti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 12:54 (miki1981).
2 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Ne nosim (mada razmisljam o ponovnoj kupovini). Mobitel mi je nadomjestio i sat i budilicu. A imao sam prekrasan automatik Orient multiyear calendar (japanac)  plave boje...nije ga u gradu gdje zivim vise imao tko servisirati pa sam ga prestao nositi i na kraju negdje zagubio :)

10 godina
offline
Nosite li sat?

 

Upravo se i mladi ljudi koji su odrasli na mobitelima, tehnologiji itd, vraćaju ili otkrivaju čari nošenja ručnog mehaničkog sata.

 

Mobitel ima svoje prednosti, al nošenje sata je tradicija, ljubav i strast.

Slično kao i sa džepnim nožem.

 

dzg
16 godina
offline
Nosite li sat?

Sat je ostao jedini muški ukras. Pandan je ženskoj ogrlici. Ne nosimo minđuše, ne nosimo ogrlice. Imamo svi mi mobitele, ali zašto vaditi mobitel iz džepa ako imaš predivni sat na stotinku od očiju?

Satova ima raznih vrsta i namjena, raznih boja, veličina i stilova. Ima sve za svakoga, i za svaku priliku. Naravno nije lagano niti jeftino imati pristojnu kolekciju satova. Većina ima 1 ili 2 sata u kolekciji, ako uopće koriste sat.

 

Naravno ima mnogo ljudi koji se ne miču od kvarc satova i koji vide nas koji koristimo automatiku kao luđake jer zamisli sat primjerice kasni 15 sekundi na dan :-D A i tako sat stane ako ga ne koristiš 2 dana pa je ritual štimanje sata kada se ujutro stavlja.

 

14 godina
offline
Nosite li sat?

Imam jedan san martin.

 

Odličan je. za te pare savršen

Dirty dosen
16 godina
offline
Nosite li sat?

San Martin je car omjera kvalitete i cijene. Koliko dugo ostaje za vidjeti.

 

Htio bih da pokušaju napraviti sat kao Timex Marlin. Da imam i njihov dress sat.

14 godina
offline
Nosite li sat?
Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Nosite li sat?

eh...

 

evo malo svijetlije varijante, za razliku od ove gore, ipak dostupne:

 

https://www.creationwatches.com/products/seiko-prospex-299/seiko-prospex-save-the-ocean-blue-dial-automatic-divers-srpd21-srpd21k1-srpd21k-200m-mens-watch-22145.html

 

malo je skuplja ali dobivate i Ratio NATO 8 najlonsku plavu narukvicu...

 

i jedan Orient kvarc kronograf za 60 € - zadnji komad !!!

 

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-sporty-chronograph-black-dial-quartz-fku00004b0-mens-watch-18606.html

 

sasvim dobro i decentno izgleda, čak i za formalne prilike...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 18:00 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Nosite li sat?

Prijatelju, oprosti što ćeš se razočarati, ali kada naručuješ sa creationa onda se plaća i dostava. Dakle ukupna cifra je cca 35% viša od one koja piše u iznosu.

 Sat koji sam trebao platiti 82 eura, ukupno sam platio 111 euro.

EDIT: to se tiče satova jedan je 45 mm kućište (džinovske ruke treba imati), a drugi je 41mm. Oba sata su daleko prevelika za većinu ljudi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 18:45 (Korny1603987).
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

gle, na Seiku piše "Free DHL delivery to Croatia"...

 

ja to izgleda drugačije prevađam od tebe...

 

također, pisao sam pri kupnji svog Orienta, imaš dvije opcije:

 

dati da DHL plati PDV + njihove usluge, ali ti dođe za 5 dana iz Singapura..

 

ili standard, pa Carina u Hrvata, pa zajebancije i čekanje ili možda ga Carina propusti, ali opet čekanje...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Nosite li sat?

Hm... Sat je došao u rekordnom roku do mene. Mislim da sam odabrao da se odmah plate sve dadžine.

15 godina
offline
Nosite li sat?

Novi sat u kolekciji. Ref 49.9000.670/77.R782 ukoliko nekoga zanima.

 

Sve preporuke za sat.

 

Zenith Defy Zenith Defy
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Imam samo jednu kritiku sata. A to je odgovor na temeljno pitanje: "koliko je sati?".

Čitljivost sata je jedna od najgorih koje sam ikada vidio.

 

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
yox kaže...

Novi sat u kolekciji. Ref 49.9000.670/77.R782 ukoliko nekoga zanima.

 

Sve preporuke za sat.

 

 

Vidim da je Zenith nemam potrebe ni gledati cijenu 

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

ma ima potrebe, jer s 57.000 kn može doći i na 5700 $, a onda je to ipak razlika

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Nosite li sat?

Baš gledam što još Zenith ima u ponudi. Nije da ću ikada imati love da kupujem tu razinu satova, ali kronomaster i klasični elite satovi izgledaju i više nego pristojno.

Iako i oni vole proizvoditi prevelike satove za moj ukus.

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Slažem se, iako je uživo puno bolje - ima par slika na netu gdje se vidi. No to je "problem" samo kod crne verzije, odnosno kod svakog potpuno crnog sata. 

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Baš gledam što još Zenith ima u ponudi. Nije da ću ikada imati love da kupujem tu razinu satova, ali kronomaster i klasični elite satovi izgledaju i više nego pristojno.

Iako i oni vole proizvoditi prevelike satove za moj ukus.

 Ja kod satova skoro uvijek kupujem rabljene satove u full setu i kao nove, gdje je prvi kupac već izgubio dio vrijednosti (osim Rolexa itd.). Na taj način sam u 90% slučajeva satove prodao za istu cijenu koju sam kupio, nekad čak i više. 

Također, takav način kupovine mi omogućava da ne osjećam grižnju savjesti zbog visoke cijene, iz razloga što ako mi sat dosadi znam da novce nisam potrošio nego ih imam u drugom obliku (koji nije investicija ali pruža određenu zadovoljštinu). Naravno tu je uvijek rizik da se sat ošteti ili da bude ukraden. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 16:32 (yox).
9 godina
offline
Nosite li sat?

Kolekciju proširujem jednim funky G Shockom. Model napravljen na uzor onih u 90-ima, pa je kućište i remen "prljavo prozirno", a dimenzije su dobre i za malo zapešće. Nosi se kao kockica, ako ne i bolje zbog kraćeg remena.

 

Za 250 kuna, jako dobar find! Iznimno sam zadovoljan, a što ga duže gledam - ljepši je.

 

Full size fotka ovdje.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 18:33 (MedO1337).
2 godine
offline
Re: Nosite li sat?
Casio g-shock gbd-h1000
4 godine
offline
Re: Nosite li sat?
yox kaže...

Novi sat u kolekciji. Ref 49.9000.670/77.R782 ukoliko nekoga zanima.

 

Sve preporuke za sat.

 

 Maximalno sam pozitivno ljubomoran! Svaka cast na ulovu! Nadam se da si safato dobru cijenu 

14 godina
offline
Nosite li sat?

Pozdrav ekipa, žena mi za rođendan hoće kupiti Huaewei Watch GT3, ali me sada zanima jedna stvar o kojoj ne mogu naći ništa na internetu. Vidim da takav sat ima oznaku "Jupiter B19S" i "Jupiter B29S".

Ako mi netko može pomoći i reći koja je razlika između te 2 oznake bio bih mu zahvalan :)

16 godina
offline
Nosite li sat?

isti model jpt-b19 i jpt-b29, ali je dovoljno da su premjestili jednu žicu da ide drugom putanjom i onda su dodali broj 2 iz slova B.

Vizualno isti uređaji, sofverski također, ali male razlike "ispod haube".

 

U ovim situacijama bih odabrao noviju verziju B29 koja je vjerovatno koju kunicu skuplja.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2022 12:55 (Korny1603987).
11 godina
offline
Nosite li sat?

Pozdrav, trebam jedan savjet. Imam Nautica sat (ne znam točno model u ovom trenutku) koji je vodootporan. Potrebno mu je zamijeniti bateriju. Kupljen je u Watch Centru, no tamo su rekli obzirom da se radi o Nautica satu, mora ići u ovlašteni servis u Zagreb. Zanima je koliko je pametno/glupo odnesti sat nekom uraru, odnosno kolika je šansa da nešto sj***. Hvala na odgovoru.

14 godina
offline
Nosite li sat?

Mislim da je to rutinski postupak, iako sam ja bas jednu nauticu dobio sa jako gadnom ogrebotinom po staklu sa promjene baterije.

Dirty dosen
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice