T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.338.826
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
Ficolinja kaže...

Pitanje. U kvartu sam u Novom Zagrebu. SVi oko mene imaju optiku (zgrade,kuce) jedino nasa zgrada nema. Vjv 95% kvarta nam je pokrivano. Imamo jadnu 30 mbps brzinu. Sta raditi da nam uvedu optiku? U pitanju je zgrada sa 7 stanova i po planu HAKOMa je optika trebala bit davne 2021.  godine provedena. Nije jos..

 Postoji mogućnost da tko vodi zgradu nije pristao na izradu optike ili se nisu uspjeli dogovoriti ( ne žele kanalice po hodnicima, bužiri koji idu do stanova ne prohodni itd.. )

 Jel ima smisla zvat TCom i reci da se svi stanari slazu s uvodenjem? Iskreno ne mogu reci sa sigurnoscu, ali nekako mislim da se nitko ne bi zalio na bilokakvo busenje i slicno, susjedi su svi normalni..

Ficolinjo
14 godina
offline
T-Com Internet

Pa onda nek ih zove predstavnik stanara ili već netko... Vidite odma tko bi još uzeo, jer sumnjam da će nešto žurit za samo jednog pretplatnika.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Mali322 kaže...
Ma zamisli, prije 500 a sada čak 800...e pa neka ti je sa srećom i da potrošiš sav internet...

 htio sam to reći u kontekstu kako je speed port sranje a ovo je super stvar (ruter). I svatko ko može nek pređe na noviji. A ja nažalost svaki mj trošim dosta dosta neta

 Koji si dobio?Technicolor?

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...

 Koji si dobio?Technicolor?

 Da

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Da ne ispadne samo da kukam da i ja kažem nešto u vezi optike. S otoka Raba sam. I ja mislim da je Rab (za sada - ispravite me ako griješim) jedini otok koji ima optiku. I to ne cijeli otok nego samo dio. Ja spadam u taj dio. To je bilo prije 3 godine. HT je radio sve i  kooperanti.

 

Ima i Cres-Losinj 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

 

Ima i Cres-Losinj 

 Super. Evo sad i to znam. 

13 godina
offline
T-Com Internet

Krk također

LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Krk praktički nije otok :)

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Kak na FGA2233 odradit port forwarding?

Sve što ima je ovo info na ip adresi.

Btw

500/260 mi je na svim uređajima u kući stabilno prek wifi što se toga tiče sve 5.

U moj telekom app ne mogu dodati fiksnu liniju jer mi javlja kak je nešto pošlo po krivu kad ukucam broj tog rutera.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Već se pričalo o tome, navodno preko moj telekom app, sa manje ili više uspjeha.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Već se pričalo o tome, navodno preko moj telekom app, sa manje ili više uspjeha.

 Ne mogu dodat u moj telekom liniju, javlja grešku, kao broj rutera ne valja, a prekucao broj sa poleđine istog.

Smiješno 

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

0800 9000....

6 godina
online
Router preporuka

Pošto mi (nadam se) dolazi tehničar i trebao bi se prebaciti na "optiku", a vidim da su svi ovi novi routeri "zaključani" konačno sam nakon dugo vremena odlučio da je vrijeme da kupim svoju opremu (naravno tu je aktualna priča da će operateri morati dopustiti koištenje vlastite opreme) pa me zanima preporuka za neki dobar router (po mogućnosti da je što jednostavniji za konfiguraciju) sa mash opcijom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Router preporuka
renchy666 kaže...

Pošto mi (nadam se) dolazi tehničar i trebao bi se prebaciti na "optiku", a vidim da su svi ovi novi routeri "zaključani" konačno sam nakon dugo vremena odlučio da je vrijeme da kupim svoju opremu (naravno tu je aktualna priča da će operateri morati dopustiti koištenje vlastite opreme) pa me zanima preporuka za neki dobar router (po mogućnosti da je što jednostavniji za konfiguraciju) sa mash opcijom.

 Koje brzine trebaš, koliko uređaja i koji ti je budget?

 

Ja recimo volim Asus routere, koristio sam RT-N18U i sada imam TUF AX6000.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

0800 9000....

 

Uspio sam.

Ali, js sve što imam od opcija u moj telekom aplikaciji ili preko weba u moj telekom portal da promijenim naziv wifi mreže.

Apsolutno nikakve druge opcije nisu otključane.

Jel to moguće jbt?

Btw

Mene je dopao taj 2235 po softwareu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 21:13 (Silent horror1992).
3 godine
offline
Re: T-Com Internet

Pričamo već barem dva mjeseca o tome kako HT uklanja pristup routerima i sve opcije seli na moj telekom app i svim problemima oko toga i svi će to dobiti htjeli - ne htjeli

 

Koja je pozadina cijele te priče da rade tako, ne znam, to zna samo HT

 

Ak ti se ne sviđa, ili isključi WiFi na njihovom routeru i ubodi neki svoj mesh wifi ili zatraži bridge mode i stavi svoj vlastiti router na kojem moreš konfigurirati što god hoćeš :)

 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...

Pričamo već barem dva mjeseca o tome kako HT uklanja pristup routerima i sve opcije seli na moj telekom app i svim problemima oko toga i svi će to dobiti htjeli - ne htjeli

 

Koja je pozadina cijele te priče da rade tako, ne znam, to zna samo HT

 

Ak ti se ne sviđa, ili isključi WiFi na njihovom routeru i ubodi neki svoj mesh wifi ili zatraži bridge mode i stavi svoj vlastiti router na kojem moreš konfigurirati što god hoćeš :)

 

 

Ma ne čačkam ništa posebno po ruteru al volim složit portove za torrente da sam spojiv a ne ovako

Wifi je daleko bolji nego na speedport sranju, ne trebam bolji, samo eto, da mogu neke basic stvari posložit i port forwarding ali banana.

8 godina
offline
T-Com Internet

Moze li tko napisati koje opcije postoji sve putem Moj Telekom aplikacije ako se dobiva Technicolor ruter?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
maki040 kaže...

Moze li tko napisati koje opcije postoji sve putem Moj Telekom aplikacije ako se dobiva Technicolor ruter?

Samo one osnove. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 7:08 (Gale92).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
maki040 kaže...

Moze li tko napisati koje opcije postoji sve putem Moj Telekom aplikacije ako se dobiva Technicolor ruter?

Samo one osnove. 

 

Ja nemam ni osnovne haha

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

 

Ja nemam ni osnovne haha

  kako ono kažu: "Dok radi ne diraj". 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Silent horror1992 kaže...

 

Ja nemam ni osnovne haha

  kako ono kažu: "Dok radi ne diraj". 

 

Mislim da još nije u sustavu ažurirano da sam na optici.

Stoji kao da imam brzinu 30/5.

Ps dok se to vljd ažurira il šta već možda se pojavi.

6 godina
online
Re: Router preporuka

Znači tražim kvalitetan komad opreme koji će mi potrajati duže vremena  .. do nekih 200€ prihvatljivo. Minimum 4 LAN porta (5 ili 6 idealno), tri-band poželjno...Također što jednostavnije sučelje/podešavanje pošto nemam više živaca/vremena za preveliku zahebanciju s konfiguriranjem (znači portF, statičke addr, priority ..i sl. je ono što konfiguriram). Znači posložiti ga i zaboraviti da postoji :). 

Inače kuća je na tri etaže razvučeno kablovinje + 2 dodatna svitcha + NAS +smart sranja + ... u bitti pun k. uređaja s tendencijom stalnog rasta :).

Ovo mi je zapelo za oko do sada (nadam se da idem u dobrom smjeru.) : TP-Link Archer AXE75 i ASUS RT-AX86U Pro  .

Bio bi zahvalan na prijedlozima da ne gubim previše vremena u traženju.

 

 

11 godina
offline
T-Com Internet

evo meni je technicolor krepao nakon par dana, danas novi dosli postavit, rekli su neka novija verzija sad

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Router preporuka
renchy666 kaže...

Znači tražim kvalitetan komad opreme koji će mi potrajati duže vremena  .. do nekih 200€ prihvatljivo. Minimum 4 LAN porta (5 ili 6 idealno), tri-band poželjno...Također što jednostavnije sučelje/podešavanje pošto nemam više živaca/vremena za preveliku zahebanciju s konfiguriranjem (znači portF, statičke addr, priority ..i sl. je ono što konfiguriram). Znači posložiti ga i zaboraviti da postoji :). 

Inače kuća je na tri etaže razvučeno kablovinje + 2 dodatna svitcha + NAS +smart sranja + ... u bitti pun k. uređaja s tendencijom stalnog rasta :).

Ovo mi je zapelo za oko do sada (nadam se da idem u dobrom smjeru.) : TP-Link Archer AXE75 i ASUS RT-AX86U Pro  .

Bio bi zahvalan na prijedlozima da ne gubim previše vremena u traženju.

 

 

 Pogledaj i Asus Tuf AX6000, možda ti se svidi, meni djeluje bolje nego AX86U iako je Mediatek.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Joky007 kaže...

evo meni je technicolor krepao nakon par dana, danas novi dosli postavit, rekli su neka novija verzija sad

 meni je krepo sat vremena nakon postavljanja i to baš u petak popodne. 
Bio bez svega do ponedeljka. 

13 godina
offline
T-Com Internet

izgleda da je netko u centrali čačkao po mom DSLAM-u, naime od danas mi više nije međuprofil koji cilja 10dB nego je natrag na FR1 koji cilja 8dB marginu i shodno tome dobih nešto veću brzinu i milijardu CRC grešaka... ne znam zašto bi itko to išao dirati... ali evo molba ako je još netko ovdje u tim krugovima... javite se :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Itekako tehničari prčkaju po dslam-u, isti izvuču žicu van kod određenih korisnika koji im se privatno iz bilo kojih razloga ne sviđaju. Ma koliko bi bilo manje kvarova da ih oni sami ne izazovu ili spojem krivih žica ili jednostavnim izvlačenjem žica. U ovu tvrdnju sam se osobno uvjerio iz izvješća tehničara koji su radili na terenu za moju firmu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 14:45 (Rocki).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Rocki kaže...
Itekako tehničari prčkaju po dslam-u, isti izvuču žicu van kod određenih korisnika koji im se privatno iz bilo kojih razloga ne sviđaju. Ma koliko bi bilo manje kvarova da ih oni sami ne izazovu ili spojem krivih žica ili jednostavnim izvlačenjem žica. U ovu tvrdnju sam se osobno uvjerio iz izvješća tehničara koji su radili na terenu za moju firmu.

 Zaključak. Moramo s tehničarima bit dobri i uvijek ih ponudit kavom

4 godine
online
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Rocki kaže...
Itekako tehničari prčkaju po dslam-u, isti izvuču žicu van kod određenih korisnika koji im se privatno iz bilo kojih razloga ne sviđaju. Ma koliko bi bilo manje kvarova da ih oni sami ne izazovu ili spojem krivih žica ili jednostavnim izvlačenjem žica. U ovu tvrdnju sam se osobno uvjerio iz izvješća tehničara koji su radili na terenu za moju firmu.

 Zaključak. Moramo s tehničarima bit dobri i uvijek ih ponudit kavom

 Zadnji put sam imao jako dobro iskustvo s tehničarom. Dao mi je svoj broj mobitela i rekao da više ne zovem 0800 9000 nego izravno njega.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice