T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.096
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Ako si kasnio sa plaćanjem računa, mijenjao vlasnika ili slično, moguće da ti je stavljen WG flag koji samo treba maknuti - nije potreban tehničar. Ali to je nešto što se riješi u 5 sekundi sa prijavom smetnje (SZK ne može maknuti flag, ali SMC na koje dolazi kartica smetnje prije tehničara može).

Nekad isto i DNS zna zezati - toliko puno puta sam imao problem sa DNSom da samo koristim Google-ov public DNS 8.8.8.8 / 8.8.4.4, nakon toga nikad nisam više imao uskličnik pored Interneta - probaj podesiti DNS server (može čak i Cloudfareov 1.1.1.1 / 1.0.0.1) i vidi ako još imaš problem; ako imaš, onda prijavi smetnju.

Vrijedi isto pokušati i ipconfig /flushdns kroz Command Prompt.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ima li netko info o FWA? Zadnje što je objavljeno još na predstavljanju je da planiraju do kraja godine pustit u ponudu, al osim toga ništa!?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kao i većina stvari kod njih - predstave prije svih nešto da pokažu kako su wauuuu i onda ništa. Pojeo vuk magare...
Primjer je i taj famozni 5G - mi smo najveći, naj ovo naj ono a 99% 5G-a im je DSS.

Da ne pričam kako je nedavno govora bilo da će u budućnosti pustiti u pogon "5G+" na 26GHz. Kakav mrtvi 5g+, običan 5g samo na višoj frekvenciji koja omogućuje veći bandwidth...
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

o čemu ti pričaš da mi je znati, evo ti jedan klasični speed test odrađen preko 5G mreže Hrvatskog Telekoma.... uživaj

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Očigledno o nečemu o čemu nemaš pojma.
Prouči što znači DSS i brzine koje nudi.
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
the chosen one07 kaže...
Očigledno o nečemu o čemu nemaš pojma.
Prouči što znači DSS i brzine koje nudi.

 oh da ti si jedan od onih koji bi 10gb brzinu u startu, a trenutno nemaš vrlo vjerojatno ni onih 100mbps?? oprostite vaša visosti što 1+ gb brzine za vas je slabo. Ja se ispričavam na svojem neznanju jer ipak ne koristim te brzine za surfanje na wc-u. Eto primi moje isprike na vašem profesionalizmu. ;)

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Osobno, mene odlično služi i 4G na lokacijama di boravim tokom godine što se tiče brzine tako da slobodno se samozadovoljavaj sa speedtestom 1Gbit+.

Probavne smetnje dobim od marketinških naklapanja od telekoma o brzinama, latencijama ovome onome... Da, bude tako kada će biti punokrvna 5G mreža, a do tada prodaju muda pod bubrege...

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
the chosen one07 kaže...
Osobno, mene odlično služi i 4G na lokacijama di boravim tokom godine što se tiče brzine tako da slobodno se samozadovoljavaj sa speedtestom 1Gbit+.

Probavne smetnje dobim od marketinških naklapanja od telekoma o brzinama, latencijama ovome onome... Da, bude tako kada će biti punokrvna 5G mreža, a do tada prodaju muda pod bubrege...

 Klasični odgovor, čak i kada ti se pokaže dokaz brzine i dalje svoje se trpa. Koristim 5G za svoju svakodnevnu uporabu i kroz svoje vlastito iskustvo korištenja usluge. Kada si zadovoljan sa svojih 4G onda nemoj pričati gluposti o 5G koju ni ne koristiš. Hvala, uživaj u VDSL-u 30 mbps-a. ako su ti i to omogućili. Sreća pa sam se maknuo od tih gluposti  DSL-VDSL. Kamo sreće da svuda budu u stanju stavit optiku i 5G. Ljudi su danas sretni kada dobiju 100+ mbps, ali uvijek ima onih koji bi 10gb brzinu bez da takav isti paket je omogućen na optici. Mislim želje su ti super, imaš entuzijazam za budućnost ali opet realnost je da nije tako loše kako kažeš. Većina ljudi dala bi bubreg za 200mbps brzinu interneta. Ali cijenim tvoj način kočoperenja za boljim brzinama. Bilo je lijepo s tobom razmjeniti mišljenje. Kao korisnik 5G mreže samo sam htio podjelit dio iskustva i to je to. Sa svakodnevnim korištenjem više nego zadovoljan, odlična zamjena za spori vdsl :)

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dokaz brzine 🤣🤣
Super, na par tornjeva sa upaljenim DSS-om kao što sam ti ranije napomenuo. Prouči malo tematiku jer mi se stvarno ne da trošiti energija na objašnjavanje.

Pitanje je bilo od kolege di je FWA omogućen pa daj please odgovori. Thnx.
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Mogu govorit iz svog iskustva. Koji on uređaj za spajanje koristi, koji su uvjeti za spajanje itd. to ne znam niti ulazim u to jer kako ovisi do bazne stanice tako ovisi i o uređaju koji se koristi niti kojeg operatera koristi što je jako bitno napomenuti a ne kasnije da dođe i kaže Telemach. Eto ukratko što se tiče Osijeka pokrivenost je jako dobra te svakih 300 do 350metara je bazna stanica aktivna, govorim za Tmobile HT operater, uređaj Xiomi Mi 11 5G. Ali uvijek će mi biti zanimljiv pristup ljudi koji se bune bez da koriste uslugu, ali dobro ti mi zvučiš kao jedan lik koji je stalno kukao u vezi MAXtv-a prije 10 godina na forumu. Uglavnom tebe bi trebali zaposlit kao voditelja projekata u THT-u. entuzijazam ti je veći nego cijeli budžet Hrvatskog Telekoma. Ali svakako hvala na tvojim detaljnjim objašnjenjima. Samo se nadam da nisi jedan od onih kojeg muči količina zračenja baznih stanica pa kasnije bude joj nema signala. Uglavnom sada shvaćam tvoju potrebu pisanja kako mreža koja je tek stvorena za izgradnju po tebi odmah mora biti savršena te mora imati ono što ni zemlje vani koje su malo više razvijene pa nemaju za ponudit ono što ti tražiš. Ali eto najbitnije da iz tvoga iskustva to ništa ne valja. ;)

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Dingrawr kaže...

Eto ukratko što se tiče Osijeka pokrivenost je jako dobra te svakih 300 do 350metara je bazna stanica aktivna, govorim za Tmobile HT operater, uređaj Xiomi Mi 11 5G.

 Koje frekvencije taj mobitel koristi za spajanje na 5G mrežu? Ne mislim pritom na ono što piše u specifikacijama mobitela, nego stvarne frekvencije. Očitaj, pa javi. Zanima me.

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Dingrawr kaže...

Eto ukratko što se tiče Osijeka pokrivenost je jako dobra te svakih 300 do 350metara je bazna stanica aktivna, govorim za Tmobile HT operater, uređaj Xiomi Mi 11 5G.

 Koje frekvencije taj mobitel koristi za spajanje na 5G mrežu? Ne mislim pritom na ono što piše u specifikacijama mobitela, nego stvarne frekvencije. Očitaj, pa javi. Zanima me.

 

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Dingrawr kaže...
zelenapaprika kaže...
Dingrawr kaže...

Eto ukratko što se tiče Osijeka pokrivenost je jako dobra te svakih 300 do 350metara je bazna stanica aktivna, govorim za Tmobile HT operater, uređaj Xiomi Mi 11 5G.

 Koje frekvencije taj mobitel koristi za spajanje na 5G mrežu? Ne mislim pritom na ono što piše u specifikacijama mobitela, nego stvarne frekvencije. Očitaj, pa javi. Zanima me.

 

 Ako ja dobro čitam ova sitna slova, to su sve frekvencije za 4G/LTE. 800, 1800, 2100 i 2600 MHz.

 

Piše ti i 5G NR NSA: "5G NSA is a solution for 5G networks where the network is supported by the existing 4G infrastructure."


"The “Non-Stand Alone” (NSA) architecture, where the 5G Radio Access Network (AN) and its New Radio (NR) interface is used in conjunction with the existing LTE and EPC infrastructure Core Network (respectively 4G Radio and 4G Core), thus making the NR technology available without network replacement."

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 20:41 (zelenapaprika).
10 godina
offline
T-Com Internet

Večeras na službenom chatu pitam za maxtv na drugom televizoru...nakon provjere, teta veli može, ali će vam brzina pasti na 5/256...odustajem do daljnjeg.

https://www.speedtest.net/result/12372039340.png

 

E sad mene zanima da li je pad brzine samo u trenucima istovremenog gledanja oba televizora ili trajno?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 21:48 (paor).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

5/256? Ne razumijem ove brojke uopće, pogotovo sa priloženim speedtestom.

 

Po ovom speedtestu imaš 35/14.

Sve ovisi ako koristiš SD ili HD maxtv. SD uzima 4-5 Mbit/s, HD uzima 8-10 Mbit/s.

Ta brzina ti se oduzima kada god ti je maxtv upaljen - vidim da si na otvorenom profilu, tako da će ti download uvijek pasti kada god upališ jedan ili oba maxtv-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 22:29 (Tremmert).
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Sa tih tornjeva ti se i dalje odašilje signal 4G samo što su na tim postojećim lokacijama dodali 5G čokoladice za prijem. Šaljem sliku kao prikaz na što mislim.

A na ovom linku možeš si provjeriti točne lokacije baznih stanica što za 5G što za 4G... http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/RadijskePostaje

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 22:40 (Dingrawr).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

5/256? Ne razumijem ove brojke uopće, pogotovo sa priloženim speedtestom.

 

Po ovom speedtestu imaš 35/14.

Sve ovisi ako koristiš SD ili HD maxtv. SD uzima 4-5 Mbit/s, HD uzima 8-10 Mbit/s.

Ta brzina ti se oduzima kada god ti je maxtv upaljen - vidim da si na otvorenom profilu, tako da će ti download uvijek pasti kada god upališ jedan ili oba maxtv-a.

Hvala

Imam ugovorenu brzinu download 10 MB, a ostatak mi valjda daje hibridbox (speedtest screen). Koristim SD maxtv.

U stvari ovakav je bio odgovor:

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 22:55 (paor).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
paor kaže...
Tremmert kaže...

5/256? Ne razumijem ove brojke uopće, pogotovo sa priloženim speedtestom.

 

Po ovom speedtestu imaš 35/14.

Sve ovisi ako koristiš SD ili HD maxtv. SD uzima 4-5 Mbit/s, HD uzima 8-10 Mbit/s.

Ta brzina ti se oduzima kada god ti je maxtv upaljen - vidim da si na otvorenom profilu, tako da će ti download uvijek pasti kada god upališ jedan ili oba maxtv-a.

Hvala

Imam ugovorenu brzinu download 10 MB, a ostatak mi valjda daje hibridbox (speedtest screen). Koristim SD maxtv.

U stvari ovakav je bio odgovor:

 

 Nece se na tu brzinu smanjit lol. Napisao ti je koliko ce ti past. Znaci na to sto mjeris, idealno nekih 8mb u downloadu za HD signal i 4.5 mb za SD signal. Jedini problem koji ti se moze dogodit jer da ti profil promjene radi zastite po 2 maxtv kanala pa dignu marginu pa se sve malo ispretumba, ali sigurno nebudes imao 5/512kb rofl. Osim ako te ona ne misli prebacit na adsl2 radi maxtv, a ako je tako, treba joj zabranit pristup chatu :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 22:59 (sandokan111).
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
paor kaže...
Tremmert kaže...

5/256? Ne razumijem ove brojke uopće, pogotovo sa priloženim speedtestom.

 

Po ovom speedtestu imaš 35/14.

Sve ovisi ako koristiš SD ili HD maxtv. SD uzima 4-5 Mbit/s, HD uzima 8-10 Mbit/s.

Ta brzina ti se oduzima kada god ti je maxtv upaljen - vidim da si na otvorenom profilu, tako da će ti download uvijek pasti kada god upališ jedan ili oba maxtv-a.

Hvala

Imam ugovorenu brzinu download 10 MB, a ostatak mi valjda daje hibridbox (speedtest screen). Koristim SD maxtv.

U stvari ovakav je bio odgovor:

 

 Aha sada je jasnije, hibrid je druga stvar i nema garantiranu brzinu.

U toj situaciji, da, kada potrošiš promet na hibridu, imati ćeš samo 4 po fiksnoj liniji, jer morat će ti to smanjiti zbog maxtv-a; ako ti je maksimala tu oko 10-15, ne može se pustiti 10 i još 2 maxtv-a, jer linija neće biti stabilna, zato mora smanjenje radi toga (sad više-manje nagađam jer ne znam parametre linije, speedtest ti pokazuje brzinu i preko mobilnog dijela, ali ti ne govori o maksimalama na fiksnom dijelu o kojima maxtv ovisi, jer maxtv ne radi preko mobilnog dijela).

 

Realno, ako imaš dobru brzinu preko hibrida, nećeš ni osjetiti, no ako nekada ovisiš o fiksnoj brzini npr. mobilna brzina padne zbog zagušenosti bazne stanice (ili ako potrošiš mjesečni promet), onda da, 4 će ti biti brzina na fiksnom dijelu.

Moguće da ti daju profil za zaštitu maxtv-a kako je kolega sandokan111 spomenuo.

No ako ti se pusti otvoreni profil, onda će ti biti situacija kako sam originalno spomenuo - trenutna brzina će ti biti što bliže maksimali (neovisno o tome da li ti je ugovoreno 4Mb ili ne), te će brzina isto moći ovisiti o tome koliko je maxtv prijemnika upaljeno i koliku brzinu hvataš preko mobilnog dijela na hibridu.

13 godina
online
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
paor kaže...
Tremmert kaže...

5/256? Ne razumijem ove brojke uopće, pogotovo sa priloženim speedtestom.

 

Po ovom speedtestu imaš 35/14.

Sve ovisi ako koristiš SD ili HD maxtv. SD uzima 4-5 Mbit/s, HD uzima 8-10 Mbit/s.

Ta brzina ti se oduzima kada god ti je maxtv upaljen - vidim da si na otvorenom profilu, tako da će ti download uvijek pasti kada god upališ jedan ili oba maxtv-a.

Hvala

Imam ugovorenu brzinu download 10 MB, a ostatak mi valjda daje hibridbox (speedtest screen). Koristim SD maxtv.

U stvari ovakav je bio odgovor:

 

 Nece se na tu brzinu smanjit lol. Napisao ti je koliko ce ti past. Znaci na to sto mjeris, idealno nekih 8mb u downloadu za HD signal i 4.5 mb za SD signal. Jedini problem koji ti se moze dogodit jer da ti profil promjene radi zastite po 2 maxtv kanala pa dignu marginu pa se sve malo ispretumba, ali sigurno nebudes imao 5/512kb rofl. Osim ako te ona ne misli prebacit na adsl2 radi maxtv, a ako je tako, treba joj zabranit pristup chatu :)

 napisala je da ce se brzina smanjiti na 4mbita.

a ne za 4 mbita. barem ja to tako citam.

 

po tome je to jaaaako sporo... 

7 godina
offline
T-Com Internet

Ne pročitam sve odgovore a pravim se pametan..Sam cu se ispratiti

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 11:04 (Orwandill).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

napisala je da ce se brzina smanjiti na 4mbita.
a ne za 4 mbita. barem ja to tako citam.

 Pa to sam i napisao. Tebi se pomjesalo da se brzina smanjuje za 4.5 i 8 radi maxtva jos.

Al ono sto sam previdio je da je preko hibrida tako da brzina s speedtesta je bila mobilna, tako da ce joj vjerojatno fixna past na ono sto je ova u chatu spomenila, tako da isprike onome na chatu :)

10 godina
offline
T-Com Internet

pozdrav 22.10 petak  predan zahtjeev za optiku likovi dosli odma u pon kopat ulicu za optiku i evo mj dana proslo jos me nisu spojili koliko moram jos cekat iskusva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ice45 kaže...

pozdrav 22.10 petak  predan zahtjeev za optiku likovi dosli odma u pon kopat ulicu za optiku i evo mj dana proslo jos me nisu spojili koliko moram jos cekat iskusva?

Sto kazu agenti na slusalici?

 

Koliko znam, ako je optika tek postavljena, a nije provedena do kucanstva, moze biti i vise od 30 dana. Posto je tebi vec toliko proslo, salji mail (da dobijes pisano)

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Meni su prokopali ulicu i spojili susjedima. Jučer im se javio i ja za optiku pa mi prvo rekli da ide usluga i spajanje preko parice, pa se onda odradi uvođenje optike u roku 90 dana.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
all_or_nothing kaže...

3600 u uploadu i 30-ak u downu.

tih 3600 zte ni ne poništi nakon reseta, tako da ih ni ne mogu baš ispratiti. evo sam još jednom rebootao ruter, sve isto, brzina ista.

szk, nema druge.

nekom će prisjesti radna nedjelja. 😀

 zgodni su ovi iz t-coma.

 

od nedjelje zovem jednom dnevno, danas četvrti put za ovaj kvar. 😀

u ponedjeljak je odgovor gospodina bio da gospodična iz call centra u nedjelju nije prijavila kvar u sustav, sad će on to... u utorak je neki drugi lik ustanovio da je netko zatvorio obje kartice s nalogom tehničkoj podršci. dobro, sad će on to odmah odraditi i to sa napomenom hitno, uz isprike. u srijedu mi se mlada dama kune da je eto baš ona prijavila kvar jer ovi prije nje nisu uspjeli, valjda nisu znali kako. 

danas mi jedna obećala da će tehničar doći u subotu poslije podne. 

 

ali ženo, trebam samo nekog pametnog da vrati 8b profil i ne treba mi nitko dolaziti, ne trebam otvoreni profil, kurce-palce, sve mi je radilo bez greške i sa žnj paricom, spoji me sa tehničkom službom druge razine, vratite u zte firmware koji je i bio prije čačkanja sa otvorenim profilom, pustite 8b 30\4 i ja nemam crc errora ni desinhronizacija. ne dirajte ništa, molim vas.

 

i kaže ona na to da možda neće stići tehničar u subotu, pa će tek iza nedjelje.

😮

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
All or nothing , cijena outsource-a... A i nekako imam osjećaj da je nekvalitetna komunikacija između njihovih odjela i djelatnika....

Ponekad je ono kaj oni izvode toliko loše da neznaš jel bi se smijal ili plakal... Ja prijavim grešku u mojtelekom profilu ( krivi prikaz dokumenata, datuma i sl ), drugi dan zove tehničar iz outsource tvrtke i kaže da će sada doći do mene jer ima prijavljenu smetnju na liniji. Ja mu kažem da je linija ok i da sam ja prijavio problem sa mojtelekom profilom. Tehničar tada održi nerazumljivi monolog i prekine poziv. Za par minuta stiže sms da je smetnja otklonjena. Ja zovem 08009000 i pitam za detalje zatvaranja smetnje koja nije riješena, djelatnik szk opet otvara isti smetnju, za vuru zove isti tehničar i pita kaj je sad. Ja mu nanovo objašnjavam da je sa linijom sve ok te da ja nisam prijavio problem sa linijom nego greške u mojtelekom profili. Tehničar opet prekida poziv, i onda par tjedana stoji u mojtelekom profilu ( rubrika prijavljene smetnje ) da je linija na monitoringu. I nakon toga zatvore smetnju, ja zovem i pitam za ono kaj sam prijavio, tip kaže da su monitoring liniju i da je sve ok. Ja mu velim da nisam prijavio problem na liniji nego na profilu, tip opet otvori novu smetnju, i to se sve ponavlja ukrug od srpnja ove godine. Pisao sam i prigovorima, dobio smanjenje računa i mogućnost da raskinem ugovor bez penala ako nisam zadovoljan uslugom.

Imam i njihovu mesh uslugu, i ponekad se desi da mojtelekom android aplikacija nevidi uređaje osim onih koji su spojeni direktno na ruter, i onda te uređaje nemogu administrirati. I naravno, oni otvore smetnju, i zove tehničar, i donese drugi mesh, zatvori smetnju, za par dana opet isto, opet dolazi tehničar, ja mu objašnjavam da je loša mojtelekom aplikacija i da to što on donosi nove mesh-ove neće popraviti apk, a on veli da drugo nemre poduzeti.... I tako u krug mjesecima.

Imao sam i problem sa linijom, pala drastično brzina i szk me uvjeravala da moja linija nemože bolje. Ja prijavljivao takvu smetnju, oni zatvarali smetnju, ja pisao prigovore ali nije bilo efekta. Obratio sam se sudskom vještaku za telekomunikacije koji mi je dao korisne savjete, a i kolega sandokan me također vrlo kvalitetno savjetovao u kojem smjeru gađati ht. Nakon toga je ht poslao dvije outsource tvrtke na teren, jedni su mijenjali stare zahrđale ormariće u kojima nadzemni vod prelazi u podzemni a druga ekipa je riješila problem oborinskih voda na jednom raskrižju gdje se ta voda ulijevala u tk šahtove.

Uglavnom, sa szk i njihovom tehničkom službom je alan ford show.... Nažalost, njima je lakše otkantati korisnika nego popraviti problem i reagiraju jedino ako ih se nagazi tužbom, vještacima, hakomom i sl....

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
all_or_nothing kaže...
all_or_nothing kaže...

3600 u uploadu i 30-ak u downu.

tih 3600 zte ni ne poništi nakon reseta, tako da ih ni ne mogu baš ispratiti. evo sam još jednom rebootao ruter, sve isto, brzina ista.

szk, nema druge.

nekom će prisjesti radna nedjelja. 😀

 zgodni su ovi iz t-coma.

 

od nedjelje zovem jednom dnevno, danas četvrti put za ovaj kvar. 😀

u ponedjeljak je odgovor gospodina bio da gospodična iz call centra u nedjelju nije prijavila kvar u sustav, sad će on to... u utorak je neki drugi lik ustanovio da je netko zatvorio obje kartice s nalogom tehničkoj podršci. dobro, sad će on to odmah odraditi i to sa napomenom hitno, uz isprike. u srijedu mi se mlada dama kune da je eto baš ona prijavila kvar jer ovi prije nje nisu uspjeli, valjda nisu znali kako. 

danas mi jedna obećala da će tehničar doći u subotu poslije podne. 

 

ali ženo, trebam samo nekog pametnog da vrati 8b profil i ne treba mi nitko dolaziti, ne trebam otvoreni profil, kurce-palce, sve mi je radilo bez greške i sa žnj paricom, spoji me sa tehničkom službom druge razine, vratite u zte firmware koji je i bio prije čačkanja sa otvorenim profilom, pustite 8b 30\4 i ja nemam crc errora ni desinhronizacija. ne dirajte ništa, molim vas.

 

i kaže ona na to da možda neće stići tehničar u subotu, pa će tek iza nedjelje.

😮

 

bunker kaže...
All or nothing , cijena outsource-a... A i nekako imam osjećaj da je nekvalitetna komunikacija između njihovih odjela i djelatnika....

Ponekad je ono kaj oni izvode toliko loše da neznaš jel bi se smijal ili plakal... Ja prijavim grešku u mojtelekom profilu ( krivi prikaz dokumenata, datuma i sl ), drugi dan zove tehničar iz outsource tvrtke i kaže da će sada doći do mene jer ima prijavljenu smetnju na liniji. Ja mu kažem da je linija ok i da sam ja prijavio problem sa mojtelekom profilom. Tehničar tada održi nerazumljivi monolog i prekine poziv. Za par minuta stiže sms da je smetnja otklonjena. Ja zovem 08009000 i pitam za detalje zatvaranja smetnje koja nije riješena, djelatnik szk opet otvara isti smetnju, za vuru zove isti tehničar i pita kaj je sad. Ja mu nanovo objašnjavam da je sa linijom sve ok te da ja nisam prijavio problem sa linijom nego greške u mojtelekom profili. Tehničar opet prekida poziv, i onda par tjedana stoji u mojtelekom profilu ( rubrika prijavljene smetnje ) da je linija na monitoringu. I nakon toga zatvore smetnju, ja zovem i pitam za ono kaj sam prijavio, tip kaže da su monitoring liniju i da je sve ok. Ja mu velim da nisam prijavio problem na liniji nego na profilu, tip opet otvori novu smetnju, i to se sve ponavlja ukrug od srpnja ove godine. Pisao sam i prigovorima, dobio smanjenje računa i mogućnost da raskinem ugovor bez penala ako nisam zadovoljan uslugom.

Imam i njihovu mesh uslugu, i ponekad se desi da mojtelekom android aplikacija nevidi uređaje osim onih koji su spojeni direktno na ruter, i onda te uređaje nemogu administrirati. I naravno, oni otvore smetnju, i zove tehničar, i donese drugi mesh, zatvori smetnju, za par dana opet isto, opet dolazi tehničar, ja mu objašnjavam da je loša mojtelekom aplikacija i da to što on donosi nove mesh-ove neće popraviti apk, a on veli da drugo nemre poduzeti.... I tako u krug mjesecima.

Imao sam i problem sa linijom, pala drastično brzina i szk me uvjeravala da moja linija nemože bolje. Ja prijavljivao takvu smetnju, oni zatvarali smetnju, ja pisao prigovore ali nije bilo efekta. Obratio sam se sudskom vještaku za telekomunikacije koji mi je dao korisne savjete, a i kolega sandokan me također vrlo kvalitetno savjetovao u kojem smjeru gađati ht. Nakon toga je ht poslao dvije outsource tvrtke na teren, jedni su mijenjali stare zahrđale ormariće u kojima nadzemni vod prelazi u podzemni a druga ekipa je riješila problem oborinskih voda na jednom raskrižju gdje se ta voda ulijevala u tk šahtove.

Uglavnom, sa szk i njihovom tehničkom službom je alan ford show.... Nažalost, njima je lakše otkantati korisnika nego popraviti problem i reagiraju jedino ako ih se nagazi tužbom, vještacima, hakomom i sl....

 Nešto je gadno otišlo ukrivo... Imao sam kvarove na linijama i to su rješavali brzo. Najduže za dan i pol.

 

Međutim, dio s administrativnim prodacima o korisniku njima je (HT-u) strahovit problem. Meni su zeznuli jedan podatak za EVO TV, pisao sam im i zvao ih i mislio da je sve ok, sve dok ovoga ljeta na 0800 9000 agentica nije iščitala stari podatak. :-) Srećom, pogrešan podatak nije stvorio probleme, ali strši. :-)

 

Najveći užas u HT-u je totalna nebriga za TLS protokol prema Webmailu i njihovim mail servierima. Koriste neku starudiju TLS 1.0 ili TLS 1.1, dok je cijeli svijet već otišao na TLS 1.2 (uz najnoviij TLS 1.3) i s tim ništa živo nije kompatibilno. Tko još koristi HT-om mail? A mora se... Iz nekih povijesnih razloga. Zato se gmail ne želi spojiti na njih da posrče mail, nego se mail mora forwardirati s HT-a na gmail. Thunderbird klijent za mail zahtijeva da se uđe u njegove postavke i da se eksplicitno navede da se koriste stari TLS protokoli koje više nitko ne živ ne koristi jer su nesigurni. Pisao sam HT-u, zvao ih... Ma ništa... Evo screenshota da je sve i dalje po starom.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...
......................
Uglavnom, sa szk i njihovom tehničkom službom je alan ford show.... Nažalost, njima je lakše otkantati korisnika nego popraviti problem i reagiraju jedino ako ih se nagazi tužbom, vještacima, hakomom i sl....

Samo srece treba, naici ces na kvalificirane ljude.

Samo molim, sto skromno imam paket, da ne zblesavi, pa da ih moram zvati. Neizvjesnost je to, na koga cu naletjeti.

14 godina
offline
T-Com Internet

ok, sterao sam u onu stvar službu i službenicu za korisnike, baš bio na knap kad mi je rekla da me sustav nije registrirao da sam prijavljivao kvar i da me neće spojiti s nekim tko zna ni sa nadređenim, otišao na chat, iskalio bijes na chatbotu i čuda li, za 15-ak minuta me zove lik i u narednih 10-ak minuta riješimo naš problem.

 

sve opet radi, kako je i radilo. bez greške. 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 2 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice