T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.457
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Imam i ja probleme. Samo su mi bez najave povecali brzinu sa ugovorene 50/10, na max, ponekad 50/20 pa do 80/40, ali je veza nestabilna. Puca svakih sat vremena. Instalacija po kuci je ok.
Na 50/10 je bila fikska i stalno ista
Evo statusa od danas ujutro. Zvao sam i doc ce tehnicar ali sumnjam da bude nesto dobio smanjivanjem brzine jer je sad trenutno 50/30 i opet je dsl link iskocio i vratio se za minutu.
Na drugom forumu sam procitao ovo:
Slijedi polagana aktivacija svim korisnicima max brzina.

Svaki put kada na istom kabelu do fttca, nekom vašem susjedu puste i aktiviraju max, tih par sek može doći do pucanja i re-sinkronizacije, ili da automatika kada više njima pusti max radi svima re-sinkronizaciju i dolazi do pucanja.

To je u ovom prijelaznom razdoblju normalno, ako zovete i prijavite samo vam povise marginu, ide "sigurni profil" i dobivate manju brzinu.

Koja opet može pucati jer kod vektoringa i gfasta kod većeg uklj max brzina većem broju na istom fttcu dolazi do resinkronizacije brzina svima da svima bude stabilno.

Strpite se i ne prijavljujte bez veze pucanja u periodu do 30.9


Sto mislite?

Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
ivanm75 kaže...


Svaki put kada na istom kabelu do fttca, nekom vašem susjedu puste i aktiviraju max, tih par sek može doći do pucanja i re-sinkronizacije, ili da automatika kada više njima pusti max radi svima re-sinkronizaciju i dolazi do pucanja.

To je u ovom prijelaznom razdoblju normalno, ako zovete i prijavite samo vam povise marginu, ide "sigurni profil" i dobivate manju brzinu.

Koja opet može pucati jer kod vektoringa i gfasta kod većeg uklj max brzina većem broju na istom fttcu dolazi do resinkronizacije brzina svima da svima bude stabilno.

 Ne bih rekao jer u mojoj ulici je desetak susjeda dobilo otvoreni profil, odlične brzine i nitko nema problema.

Raspitao sam se.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Bok. Može mi netko malo pojasniti ovu priču oko povećanja brzine.

Imam max2 paket i brzinu cca 50, profil 17a, spojen sam na fttc ormarić. Agent szk ht-a mi kaže da će mi unutar slijedećih 24 h pustiti dinamički profil ali da je to profil koji se odnosi na ograničenje brzine te da ja to neću nigdje moći vidjeti jer će u sučelju rutera i dalje pisati 17a koji se odnosi na moj adsl profil te da ću samo po većoj brzini znati da sada imam taj otvoreni dinamički profil koji se odnosi na max brzinu koju mogu postići na mojoj bakrenoj parici...

Jel to sve tako ili sam ja nešto krivo shvatio, vidim da u temi spominjete neki 35b profil, pa ako netko ima volje da mi to pojasni....

 Par caki, manje važnih ali samo da stojimo na istom:

17a profil definitivno nije ADSL profil, to je sve VDSL.

Ako si na FTTCu, znači da imaš mogućnost vectoringa, ali ne nužno i mogućnost supervectoringa. Za to ti treba nova ploča u FTTCu koja to podržava.

Ne znam šta ti agent SZK baljezga, ako vidiš i sada parametre linije u modemu, vidjet ćeš ih i nakon promjene na otvoreni profil. Ono što će te zanimati je trenutna brzina, tj. biti će ti blizu maksimale. Znači jedino što ti "ograničava" brzinu je maksimala, koja neće biti veća sve dok ti ne ugrade supervectoring ploču u FTTC i tamo te prespoje.

 

Supervectoring = 35b profil

ivanm75 kaže...
Imam i ja probleme. Samo su mi bez najave povecali brzinu sa ugovorene 50/10, na max, ponekad 50/20 pa do 80/40, ali je veza nestabilna. Puca svakih sat vremena. Instalacija po kuci je ok.
Na 50/10 je bila fikska i stalno ista
Evo statusa od danas ujutro. Zvao sam i doc ce tehnicar ali sumnjam da bude nesto dobio smanjivanjem brzine jer je sad trenutno 50/30 i opet je dsl link iskocio i vratio se za minutu.
Na drugom forumu sam procitao ovo:
Slijedi polagana aktivacija svim korisnicima max brzina.

Svaki put kada na istom kabelu do fttca, nekom vašem susjedu puste i aktiviraju max, tih par sek može doći do pucanja i re-sinkronizacije, ili da automatika kada više njima pusti max radi svima re-sinkronizaciju i dolazi do pucanja.

To je u ovom prijelaznom razdoblju normalno, ako zovete i prijavite samo vam povise marginu, ide "sigurni profil" i dobivate manju brzinu.

Koja opet može pucati jer kod vektoringa i gfasta kod većeg uklj max brzina većem broju na istom fttcu dolazi do resinkronizacije brzina svima da svima bude stabilno.

Strpite se i ne prijavljujte bez veze pucanja u periodu do 30.9


Sto mislite?

 Ako ti puca, a prije otvorenog profila ti je bilo stabilno - treba ti FR otvoreni profil (tj. taj "sigurni" profil koji si spomenuo) staviti, za to ti ne treba tehničar nego SMC koji to riješi.

 

Ovo da ti puca kada prebacuju druge korisnike na otvoreni profil je glupost čista. Profili se toliko često mijenjaju da bi to svima stalno pucalo da je tako, svi bi prijavljivali smetnje i žalili se na to. Jedna stvar koja se već zna je da ako si na supervectoring ploči i da si na toj ploči spojen, te da neki drugi korisnik je na toj istoj ploči, i pušten mu je 35b profil, a nema novi Speedport modem, to može stvarati probleme drugim korisnicima na ploči.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hvala vam. Znaci da mi tehnicar ogranici na manju brzinu?
Galaxy S10e
16 godina
offline
T-Com Internet

Da li je Factory Reset rutera preko sucelja u samom ruteru i fizicki Reset izvana (iglicom u rupu) ista stvar ili nije?

Ako nije koje je "bolje"?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Da li je Factory Reset rutera preko sucelja u samom ruteru i fizicki Reset izvana (iglicom u rupu) ista stvar ili nije?

Ako nije koje je "bolje"?

 Ako gledaš po mobitelima, nije ista stvar.

Pa taj Factory reset bi mu onda pobrisao i firmware, ne ? Clear all ?>yes 

nisam siguran ali nikada to na routeru nisam radio iako znam da se može..

 

netko bolje obaviješten ti možda bolje objasni..

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
djigibao kaže...

Da li je Factory Reset rutera preko sucelja u samom ruteru i fizicki Reset izvana (iglicom u rupu) ista stvar ili nije?

Ako nije koje je "bolje"?

 Ako gledaš po mobitelima, nije ista stvar.

Pa taj Factory reset bi mu onda pobrisao i firmware, ne ? Clear all ?>yes 

nisam siguran ali nikada to na routeru nisam radio iako znam da se može..

 

netko bolje obaviješten ti možda bolje objasni..

 Ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
ivanm75 kaže...
Hvala vam. Znaci da mi tehnicar ogranici na manju brzinu?

 Puno više informacija o tome sam napisao ovdje: https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/6385933.aspx

Ali ukratko - da.

 

Edit: u tom postu možeš ignorirati ovo za PVCove i limitiranjem brzina kroz njih jer to se jedno jako kratko vrijeme radilo kada su otvoreni profili tek došli, sada se više ne limitira ništa kroz PVCove.

Zaporožac kaže...

 Pa taj Factory reset bi mu onda pobrisao i firmware, ne ? Clear all ?>yes 

nisam siguran ali nikada to na routeru nisam radio iako znam da se može..

 

netko bolje obaviješten ti možda bolje objasni..

 Haha ne, factory reset samo ponovno diže sve HDM akcije sa nadzora i vuče sve podatke ponovno koji su na nadzoru, ne briše firmware 

Ugl. koristi se kada želiš biti siguran da ćeš povući sve najnovije podatke sa nadzora i da će sve biti na modemu ažurno sa podacima iz nadzora.

Jedina mana je što ti briše sve port forwarding/triggering opcije koje si postavio, te ako si mijenjao wifi naziv mreže i/ili password - to sve vraća na ono što je u nadzoru (SZK ti to može ažurirati na što želiš ili možeš i sam kroz mobilnu aplikaciju pa ako često radiš factory resetove da ne trebaš nanovo uvijek konfigurirati wifi), isto factory briše i sve postavke za video nadzor ako imaš koji postavljen, pa ljudi koji prijavljuju smetnju često specificiraju da im se nipošto ne radi factory reset upravo zbog toga

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 13:17 (Tremmert).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Planiram zamijeniti komplet kabel od ormarica do routera, mogu ih tad traziti da mi propuste opet vecu brzinu?
Galaxy S10e
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Ako si već na otvorenom profilu, ne trebaš misliti o tome jer ako ti zamjena tog kabela poveća maksimalu, otvoreni profil će ti isto tako povisiti i trenutnu brzinu jer će automatski i margina biti veća. 

Ako još nisi, možeš ih i tada tražiti, sve je na tebi kako želiš

 

No ako misliš na to da te sada stave na jedan od FR profila radi stabilnosti, pa da te onda vrate na regularni otvoreni profil kada zamjeniš kabel - možeš i to napraviti isto tako, da

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bum vidio kad lik dođe k meni doma.
Jel ok zalemiti paricu ako je nemam s cim zakrinpati?
Imam klijesta na poslu ali ih nemogu do vikenda posuditi, imam onih rj11 utikaca pa bi spojio da nije sfrkano. Jel ok zalemiti diskretno 2 zice od parice il da ostavim zafrkano?
Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

@Tremmert

 

Oprosti na quoteu, neznam ga reducirati, ne znam tko ili sto je to SMC? Nisam te struke.

Hvala.

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 16:50 (ivanm75).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tremmert, hvala.

Do jučer sam imao brzinu 50 a od jutros mjerim 80 do 90, što znači da su neke promjene odrađene.

Da li ja igdje mogu vidjeti da li sam na supervectoringu i da imam sada taj 35b profil ? U sučelju modema ( speedport smart , onaj koji se daje uz mesh uslugu ) i dalje piše 17a.
10 godina
offline
T-Com Internet

Što je uopće i bilo sa idejom da Odašiljači i veze počnu gradit nekakvu infrastrukturu, ako se ne varam, postojala je neka takva ideja..

Čini mi se da su i neke lokalne jedinice županije same tražile također nešto slično oko gradnje nove infrastrukture na svom području..Naravno sve subvencionirano iz europskih fondova.

Pa se tcom pobunio da ne treba to, kad već oni imaju infrastrukturu..E pa lijepa im je.

Nisam baš pratio ali postojala je neka priča o navedenom prije nekoliko godina.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Nek me neko prosvijetli, zašto su toliko čekali s tim vektoringom?

Prestali su s FTTC ekspanzijom prije skoro dvije godine i okrenuli se optici.

Čini mi se da su komotno mogli krenut u vektoring prije godinu dana.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...

Što je uopće i bilo sa idejom da Odašiljači i veze počnu gradit nekakvu infrastrukturu, ako se ne varam, postojala je neka takva ideja..

Čini mi se da su i neke lokalne jedinice županije same tražile također nešto slično oko gradnje nove infrastrukture na svom području..Naravno sve subvencionirano iz europskih fondova.

Pa se tcom pobunio da ne treba to, kad već oni imaju infrastrukturu..E pa lijepa im je.

Nisam baš pratio ali postojala je neka priča o navedenom prije nekoliko godina.

 

Odašiljači i veze grade optičku infrastrukturu između gradova tzv. Agregacijska mreža koja povezuje gradove i županije. Rekli su da će ujedno tim projektom spojiti javne ustanove u pojedinim područjima. Što se tiće kućanstava tu ulogu igraju lokalne jedinice u suradnji sa operatorima i EU sredstvima. Ali samo oni koji su odabrani u prethodnom krugu dodjele sredstava pošto EU sredstva koja su dobivena nisu bila dostatna za sve. Sad je u pripremi novi dokument Vlade koji će obuhvačati novi krug subvencija za gradnju NGA infrastruktrure u područjima gdje ne postoji komercijalni interes operatera. Ima tu negdje na forumu tema ONP (Okvirni nacionalni program za razvoj širokopojasne nfrastrukture) gdje je sve objašnjeno. 

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
ivanm75 kaže...

@Tremmert

 

Oprosti na quoteu, neznam ga reducirati, ne znam tko ili sto je to SMC? Nisam te struke.

Hvala.

 SMC su ti oni tzv. "ljudi na centrali", odnosno ljudi koji rade u uredima i softverski rade promjene na centralama u smislu profila, konfiguracija (nadzora, PVCa, ...), nadzora općenito.

Ako si ikad imao tehničara koji je zvao nekoga za pomoć na terenu, bilo za informacije ili nekakvu konfiguracijsku promjenu - to je tehničar zvao SMC

bunker kaže...

Tremmert, hvala.

Do jučer sam imao brzinu 50 a od jutros mjerim 80 do 90, što znači da su neke promjene odrađene.

Da li ja igdje mogu vidjeti da li sam na supervectoringu i da imam sada taj 35b profil ? U sučelju modema ( speedport smart , onaj koji se daje uz mesh uslugu ) i dalje piše 17a.

 Ako ti u sučelju još piše 17a, onda nisi na supervectoringu. Da ti piše 35b, onda znaš da si na supervectoringu.

Sad je pitanje da li na tvom FTTCu ima supervectoring ploča - ako ima, inače automatski počinju prebacivati sve korisnike na nju, pa je pitanje vremena kada ćeš doći na red.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tremmert, a ovo povećanje brzine sa 50 na 90 je neka međufaza ili kaj ?
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

To povećanje ti je upravo taj otvoreni profil.

Otvoreni profil ti daje maksimalno što ti linija može dati, barem sa tvojom trenutnom situacijom na 17a vectoringu.

Ako/kada te prebace na supervectoring, ta brzina će prelaziti i 100.

 

Ne znam ako bi to nazvao "međufazom" jer imaš otvorene profile i na običnim, lokalnim centralama gdje nema vectoringa, te je taj otvoreni profil najbolje što korisnici na toj centrali mogu imati (barem za sada), jer nisu na FTTCu koji podržava vectoring za još veće brzine.

13 godina
offline
T-Com Internet

Što očekivati, čemu se nadati.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Kao prvo isprike moderatorima mislim da je ovo prava tema a ne ona u kojoj sam bio postao!!!

 

---

 

Slika parice je ispod. Imam par pitanja.

 

1.  Zašto je sad Data Path Fast/Fast, prije je pisalo nešto drugo, mislim da interleaved?

2.  Zašto je Noise Margin(Up/Down) ispod 6db za down i dali ima to ikakve veze i je li to nestabilna linija?

3.  Što znači Interleave Depth(Up/Down) i int. Delay? Mislim da mi to prije nije bilo u ruteru ali se možda varam...

4.  Ovo profil 17a čitao sam da ima i 8b i 35b pa koje je najbolje i zašto imam baš 17a?

5. Kakva je linija općenito ovako po podatcima?? Je li dobra i jeli se može očekivati neko poboljšanje još?

 

Znam da su uveli otvoreni profil pa zato i pitam...

 

HVALA!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pozz
Evo i na Pagu poceli otvarati profile jucer mi brzina skocila sa 35/4 na 50/7
Profil je jos 8b reko mi frend tehnicar da ce mi ubrzo promjenit moj stari ZTE u Speedport PLUS i stavit 17a i da mogu ocekivat oko 65/15 buduci da sam oko 800 m od centrale
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...

Što je uopće i bilo sa idejom da Odašiljači i veze počnu gradit nekakvu infrastrukturu, ako se ne varam, postojala je neka takva ideja..

Čini mi se da su i neke lokalne jedinice županije same tražile također nešto slično oko gradnje nove infrastrukture na svom području..Naravno sve subvencionirano iz europskih fondova.

Pa se tcom pobunio da ne treba to, kad već oni imaju infrastrukturu..E pa lijepa im je.

Nisam baš pratio ali postojala je neka priča o navedenom prije nekoliko godina.

 Pogledaj temu o Telemachu. Tamo sam dao 2-3 linka o tome. Prva najava je bila 2012. 2015. se HT pobunio da zašto OiV želi graditi optičku infrastrukturu kada HT to može napraviti jeftinije. 2020. OiV su dobili iz fondova preko 800 milijuna kuna za gradnju optilke infrastrukture, a ove godine je ponovno izašao članak o tome kako će OiV započeti graditi optičku infrastrukturu. Jedan forumaš piše da to nema veze s krajnjim korisnicima (privatnim osobama) nego da je to za državne ustanove tipa bolnica, domova zdravlja i sl. Nemam pojma za koga je, ali kao što se vidi iz novinskih članaka, priča traje gotovo 10 godina.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
Pozz
Evo i na Pagu poceli otvarati profile jucer mi brzina skocila sa 35/4 na 50/7
Profil je jos 8b reko mi frend tehnicar da ce mi ubrzo promjenit moj stari ZTE u Speedport PLUS i stavit 17a i da mogu ocekivat oko 65/15 buduci da sam oko 800 m od centrale

 To je točno moj slučaj. Samo što su mi na 0800 9000 rekli da mi neće mijenjati ZTE u Speedport. Sada je profil 8b.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Daliboris kaže...

Kao prvo isprike moderatorima mislim da je ovo prava tema a ne ona u kojoj sam bio postao!!!

 

---

 

Slika parice je ispod. Imam par pitanja.

 

1.  Zašto je sad Data Path Fast/Fast, prije je pisalo nešto drugo, mislim da interleaved?

2.  Zašto je Noise Margin(Up/Down) ispod 6db za down i dali ima to ikakve veze i je li to nestabilna linija?

3.  Što znači Interleave Depth(Up/Down) i int. Delay? Mislim da mi to prije nije bilo u ruteru ali se možda varam...

4.  Ovo profil 17a čitao sam da ima i 8b i 35b pa koje je najbolje i zašto imam baš 17a?

5. Kakva je linija općenito ovako po podatcima?? Je li dobra i jeli se može očekivati neko poboljšanje još?

 

Znam da su uveli otvoreni profil pa zato i pitam...

 

HVALA!

 odgovorio sam ti tu https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/6413461.aspx

15 godina
offline
T-Com Internet

Ovo mi je trenutno stanje i na 8B sam profilu te mi ponekada zna na maxtvu freezati slika ali kad resetiram router opet bude dobro.

Dali mogu ja zatražiti 17a profil, brzina bi mi bila veća ali kakvo bi mi stanje bilo sa maxtvom, vjerojatno gore?

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
T-Com Internet

Puno zanimljivih činjenica i planova.

 

Međutua, kako bi rekli u Večernjoj školi, ekipa ovdje na forumu piše da A1 na kabelu nudi do 1 gigabita. Telemach je također vrlo angažiran na širenju optike do 2 gigabita.

 

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/boris-drilo-brzina-nase-5g-mreze-u-osijeku-sada-je-1-5-gbps-15102819

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Baš mi je ovo leglo. Prekjučer novi ugovor, dan poslje novi ruter Speedport Plus.

Pogledam ja fino transmission mode i kaže sada, VDLS2-35B Annex B.

Jel' to supervectoring sad meni uključen preko FTTC-a? Brzina otišla sa 50 Mbps na 130 Mbps.

Ultrahappy sam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 18:36 (TrekkieDoctor).
 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
TrekkieDoctor kaže...

Baš mi je ovo leglo. Prekjučer novi ugovor, dan poslje novi ruter Speedport Plus.

Pogledam ja fino transmission mode i kaže sada, VDLS2-35B Annex B.

Jel' to supervectoring sad meni uključen preko FTTC-a? Brzina otišla sa 50 Mbps na 130 Mbps.

Ultrahappy sam.

 

Da. Supervectoring. Ako je vjerovat HT-ovoj tablici ovisnosti brzine o duljini nalaziš se između 400 i 450m od fttc-a. Rekli su da će nove korisnike odmah bacati na 35b a ostale polagano kasnije. Ja cekam da krenu kod mene prebacivati jer sam se predbiljezio kao stari korisnik da sam zainteresiran. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 20:14 (froxie24).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

 Nemam pojma za koga je, ali kao što se vidi iz novinskih članaka, priča traje gotovo 10 godina.

 Da, eto 10 godina.

Zato i imamo kad se Europa uzme u obzir najskuplji internet i najlošije stojimo kad je pristupačnost u pitanju..

Ali bolji smo od izvan EU recimo Albanije..

 

Vjerojatno se hrvatski tcom ponosi sa tom činjenicom.

Kao i ovi što ovdje zdušno brane firmu. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice