T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.365
|
čitano: 6.302.308
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
T-Com Internet

Ma kad će taj vektoring?

Ili će biti pušing rođo! Dok svi ne poludimo od čekanja.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Ivan35 kaže...

ja to već imam, tj. isprobao sam i radi,

 Spajao si se s svojim korisnickim imenom na jedno i netko drugi na drugo mjesto u hr? Vise neznam na sta mislis kad si "isprobao i radi" kad prakticki kroz 2-3 posta pises o 3 razlicite stvari.

ne, na jednoj lokaciji sam na routeru digao dvije-tri (više nisam isprobavao) pppoe konekcije (isti user/pass) i dobio dvije-tri različite javne ip adrese, to je i bilo pitanje od početka rasprave da li se može

 

Wontay kaže...

Dignute su dvije ppoe konekcije na istoj adsl liniji? 

 da

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

Zna li se kada ide najavljeno povecanje brzina fixnog interneta (specificno, optike sa sadasnje min brzine od 100mbita na najavljenih 200mbita)?

 Pa valjda dizu svima, koji imaju pocetnih 100Mbpa

Meni su podigli i besplatno 3 mjeseca.

Ne vjerujem da su samo meni podigli... stvarno mi je neugodno.. da obrisem ovaj post?

Mislim stvarno...

9 godina
online
Re: T-Com Internet
Ivan35 kaže...

ne, na jednoj lokaciji sam na routeru digao dvije-tri (više nisam isprobavao) pppoe konekcije (isti user/pass) i dobio dvije-tri različite javne ip adrese, to je i bilo pitanje od početka rasprave da li se može

 Na kojem to ispu si napravio?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

Ma kad će taj vektoring?

Ili će biti pušing rođo! Dok svi ne poludimo od čekanja.

 Mislim da je večini vectoring aktiviran. Ali profili još nisu pušteni u prodaju. Ako sve prođe dobro uskoro bi HT trebao izbaciti na tržište nove otvorene širokopojasne profile. Naravno svaka promjena mora proći javnu raspravu pa odobrenje HAKOMA pa to malo traje. 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Fanu kaže...

Zna li se kada ide najavljeno povecanje brzina fixnog interneta (specificno, optike sa sadasnje min brzine od 100mbita na najavljenih 200mbita)?

 Pa valjda dizu svima, koji imaju pocetnih 100Mbpa

Meni su podigli i besplatno 3 mjeseca.

Ne vjerujem da su samo meni podigli... stvarno mi je neugodno.. da obrisem ovaj post?

Mislim stvarno...

 

i nakon tih 3mj ti vracaju brzinu sa 200mbit na osnovnih 100mbit? ili ce 200mbit postati najmanja dostupna brzina na optici?

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Ivan35 kaže...

ne, na jednoj lokaciji sam na routeru digao dvije-tri (više nisam isprobavao) pppoe konekcije (isti user/pass) i dobio dvije-tri različite javne ip adrese, to je i bilo pitanje od početka rasprave da li se može

 Na kojem to ispu si napravio?

 

Može se na jednoj ADSL/VDSL liniji (dok je modem u bridgeu, ili ima aktiviran passthrough) podići više PPPoE konekcija - NE sa istim userom... Na Tcomu... Testirano...

 

Fanu kaže...
Jebodiah kaže...
Fanu kaže...

Zna li se kada ide najavljeno povecanje brzina fixnog interneta (specificno, optike sa sadasnje min brzine od 100mbita na najavljenih 200mbita)?

 Pa valjda dizu svima, koji imaju pocetnih 100Mbpa

Meni su podigli i besplatno 3 mjeseca.

Ne vjerujem da su samo meni podigli... stvarno mi je neugodno.. da obrisem ovaj post?

Mislim stvarno...

 

i nakon tih 3mj ti vracaju brzinu sa 200mbit na osnovnih 100mbit? ili ce 200mbit postati najmanja dostupna brzina na optici?

 nazad na 100, pitao sam...

Kublach
9 godina
online
Re: T-Com Internet
Kublach kaže...

Može se na jednoj ADSL/VDSL liniji (dok je modem u bridgeu, ili ima aktiviran passthrough) podići više PPPoE konekcija - NE sa istim userom... Na Tcomu... Testirano...

2 ip adrese i tcom je na istoj liniji napravio ta 2 korisnika ili si uzeo usera od frenda?

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

Zna li se kada ide najavljeno povecanje brzina fixnog interneta (specificno, optike sa sadasnje min brzine od 100mbita na najavljenih 200mbita)?

 Gdje je to objavljeno? A što je s nama koji dodatno plaćamo za 200 Mbit brzine? Hmm...

 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...
Fanu kaže...

Zna li se kada ide najavljeno povecanje brzina fixnog interneta (specificno, optike sa sadasnje min brzine od 100mbita na najavljenih 200mbita)?

 Gdje je to objavljeno? A što je s nama koji dodatno plaćamo za 200 Mbit brzine? Hmm...

 

 zvao me tcom tehnicar da zbog akcije povecanja brzine mjenjaju korisnicima routere za jace\novije modele 

i ja placam 200mbit optiku (ali koristim vlastiti router pa sam rekao tehnicaru da ne dolazi) - mislim da za nas nema nikakve akcije...

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...
Clarkec kaže...
Fanu kaže...

Zna li se kada ide najavljeno povecanje brzina fixnog interneta (specificno, optike sa sadasnje min brzine od 100mbita na najavljenih 200mbita)?

 Gdje je to objavljeno? A što je s nama koji dodatno plaćamo za 200 Mbit brzine? Hmm...

 

 zvao me tcom tehnicar da zbog akcije povecanja brzine mjenjaju korisnicima routere za jace\novije modele 

i ja placam 200mbit optiku (ali koristim vlastiti router pa sam rekao tehnicaru da ne dolazi) - mislim da za nas nema nikakve akcije...

 Aha... Meni je prije 2 tjedna uvedena optika pa se nadam da sam već dobio taj jači router. Ako stave 200 Mbit min brzinu onda nas treba bestplatno na 500 stavit jer plaćamo veću brzinu. Vidjet ćemo kako će se stvari odvijati...ali ja nisam čuo za tu akciju..

16 godina
offline
T-Com Internet

....e  jbg sad....

 

Znaci HT napada one s niskim brzinama.

Znaci Dark Vader opet mulja i napada.....

 

Visa sila.

Nije receno model koji dolaze? A da nesto ipak pitam....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
T-Com Internet

kolko sam upoznat osnovna brzina na optici ostaje i dalje 100mbit... jedina akcija je bila ( ili jos uvijek je ) promo 3mj. za korisnike osnovne brzine na 200mbit, nakon isteka 3mj. mogu birat povratak na osnovnu brzinu ili 200mbit uz dodatno placanje.

 

a tehnicari mjenjaju stare speedportove i huawei ont-ove koji podrzavaju brzine do 100mbita

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
masteratw0rk kaže...

kolko sam upoznat osnovna brzina na optici ostaje i dalje 100mbit... jedina akcija je bila ( ili jos uvijek je ) promo 3mj. za korisnike osnovne brzine na 200mbit, nakon isteka 3mj. mogu birat povratak na osnovnu brzinu ili 200mbit uz dodatno placanje.

 

a tehnicari mjenjaju stare speedportove i huawei ont-ove koji podrzavaju brzine do 100mbita

 Sada ćeš vidit smijeha kada uvedu da se 200mbit ne plaća više

7 godina
online
T-Com Internet

Bolje da porade na infrastrukturi, nego sto se preseravaju s tim akcijama 200/500mbps.. Dok im velika vecina korisnika ima mizerne brzine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 22:25 (Li0nHeart).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Li0nHeart kaže...

Bolje da porade na infrastrukturi, nego sto se preseravaju s tim akcijama 200/500mbps.. Dok im velika vecina korisnika ima mizerne brzine.

 Planovi su im veliki, a vidjeti ćemo realizaciju.

 

Objave o namjeri gradnje optičke mreže | Hrvatski Telekom d.d. (ht.hr)

5 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tu listu sam i ja vidio i malo sam razocaran..  Zivim na otoku Krku i nigdje spomena optici koji je najmnogoljudniji otok u hrv, lako pristupacan, dosta turisticki posjecen..

Dok tamo za Losinj i Rab vec imaju neke planove..

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Li0nHeart kaže...

Bolje da porade na infrastrukturi, nego sto se preseravaju s tim akcijama 200/500mbps.. Dok im velika vecina korisnika ima mizerne brzine.

 Planovi su im veliki, a vidjeti ćemo realizaciju.

 

Objave o namjeri gradnje optičke mreže | Hrvatski Telekom d.d. (ht.hr)

 Ma joj užasno me ljute, ta karta i planovi, povukli su optiku do nekih 1km od mene (Velika Gorica) i dalje ni makac. Baš sam "happy" svaki put kad sam u šetnji i vidim kutije od optike samo par minuta od moje ulice, a ja na 10mb/s iliti na 35 mb/s sa hibridnim routerom.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
aloevera13 kaže...

Tu listu sam i ja vidio i malo sam razocaran..  Zivim na otoku Krku i nigdje spomena optici koji je najmnogoljudniji otok u hrv, lako pristupacan, dosta turisticki posjecen..

Dok tamo za Losinj i Rab vec imaju neke planove..

 

Dud kaže...
zelenapaprika kaže...
Li0nHeart kaže...

Bolje da porade na infrastrukturi, nego sto se preseravaju s tim akcijama 200/500mbps.. Dok im velika vecina korisnika ima mizerne brzine.

 Planovi su im veliki, a vidjeti ćemo realizaciju.

 

Objave o namjeri gradnje optičke mreže | Hrvatski Telekom d.d. (ht.hr)

 Ma joj užasno me ljute, ta karta i planovi, povukli su optiku do nekih 1km od mene (Velika Gorica) i dalje ni makac. Baš sam "happy" svaki put kad sam u šetnji i vidim kutije od optike samo par minuta od moje ulice, a ja na 10mb/s iliti na 35 mb/s sa hibridnim routerom.

 Gledajući njihove planove, ja sam okružen optikom. Doslovno. Na svim stranama svijeta okolo mene ili već imaju optiku ili će ju dobiti prema tim planovima. Ja sam u sredini i - ništa. Najgore mi je da će optiku dobiti posve nove zgrade (2 izgrađene, 3. se dovršava, a 4. je tek dignuta do prizemlja) u kvartu. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 10:57 (zelenapaprika).
5 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tebi je onda jos gore nego meni, kod mene tu na Krku barem nitko nema optiku pa ajde lakse prebrodim to iako mi nije jasno da te planove za Losinj i Rab imaju koji su jako nepristupacni....

 

Tu se borim sa 20 mbps internetom, onaj vectoring me zainteresirao, ali necu puno dobiti od njega. 800 m sam od centrale tako da mozda neki mali pomak bude i to je to..

Doslovno bio bih zadovoljan sa brzinom interneta od barem 70 mbps . tu cim radi max tv+netko gejma ja ne mogu gejmat jer cemo i on i ja imati visok ping. mreza se preoptereti gotovo odma.

 

ova brzina je bila super prije 5 godina kada su je uveli i jos uvijek stojim na tih 20mbps

 

13 godina
offline
T-Com Internet

Rab i Pag imaju optiku vec bar 10ak godina ako me pamcenje dobro sluzi za drzavne istitucije. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
aloevera13 kaže...

Tebi je onda jos gore nego meni, kod mene tu na Krku barem nitko nema optiku pa ajde lakse prebrodim to iako mi nije jasno da te planove za Losinj i Rab imaju koji su jako nepristupacni....

 

 Na Lošinju neki imaju dosta velike brzine na VDSL-u, a neki i puno problema s vezom jer su kablovi nadzemni.

 

Koliko sam vidio, planovi za optiku se odnose na Mali Lošinj, koji je i administrativno središte.

 

Meni bi doma dobro došlo povećanje uploada sa sadašnjih 5 na nešto više. A i download bi mogli pojaćati. Ovo što imam, ima već 6 godina i to je također danas već premalo.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika....

 

 Na Lošinju neki imaju dosta velike brzine na VDSL-u, a neki i puno problema s vezom jer su kablovi nadzemni.

 

Koliko sam vidio, planovi za optiku se odnose na Mali Lošinj, koji je i administrativno središte.

 

Meni bi doma dobro došlo povećanje uploada sa sadašnjih 5 na nešto više. A i download bi mogli pojaćati. Ovo što imam, ima već 6 godina i to je također danas već premalo.

 Ako ti išta znači ja (na Rabu sam) sam se preporodio od kada su mi uveli optiku....
Imao sam onaj HibridBox do 100GB Max brzine.....

Al ovo je sad milina..... imam 200/150

4 godine
offline
T-Com Internet

Iz aktualnog cjenika posebnih ponuda:

"Od 25.02.2021. dostupna je ponuda MAX2 paketa uz aktivaciju Moj T aplikacije na optičkoj infrastrukturi bez ugovorne obaveze po cijeni od 143,20 kn bez PDV-a odnosno 179,00 s PDV-om. Paket sadrži : Jednu govornu liniju s neograničenim brojem minuta prema svim nacionalnim nepokretnim mrežama uključenim u mjesečnu naknadu i 1000 min prema nacionalnim mobilnim mrežama, neograničeni paket Internet prometa (pristup od 70/14 Mbit/s do 100/20 Mbit/s (uobičajena brzina 100/20) ovisno o tehničkim mogućnostima). Na navedenom paketu dostupna je promotivna ponuda Turbo Fast opcija"


Eto. Da mi je optika dostupna, ne bih ni trenutka razmišljao. Usluga kakvu trebam, bez ugovorne obaveze, cijena super.

 

Ali nema kod mene optike...

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2021 15:50 (zelenapaprika).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

a naknada za uključenje usluge?

i bnet/a1 je nudio uslugu bez UO, a za aktivaciju su tražili cca. 1000 kn (ne sjećam se točno), bez obzira što sam u tom trenutku bio njihov aktivni korisnik druge tarife, znači nikakvi radovi nisu bili potrebni, ni novi router, ništa

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Ivan35 kaže...

a naknada za uključenje usluge?

i bnet/a1 je nudio uslugu bez UO, a za aktivaciju su tražili cca. 1000 kn (ne sjećam se točno), bez obzira što sam u tom trenutku bio njihov aktivni korisnik druge tarife, znači nikakvi radovi nisu bili potrebni, ni novi router, ništa

  Nije pisalo ništa o tome u tom dijelu cjenika.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

Iz aktualnog cjenika posebnih ponuda:

"Od 25.02.2021. dostupna je ponuda MAX2 paketa uz aktivaciju Moj T aplikacije na optičkoj infrastrukturi bez ugovorne obaveze po cijeni od 143,20 kn bez PDV-a odnosno 179,00 s PDV-om. Paket sadrži : Jednu govornu liniju s neograničenim brojem minuta prema svim nacionalnim nepokretnim mrežama uključenim u mjesečnu naknadu i 1000 min prema nacionalnim mobilnim mrežama, neograničeni paket Internet prometa (pristup od 70/14 Mbit/s do 100/20 Mbit/s (uobičajena brzina 100/20) ovisno o tehničkim mogućnostima). Na navedenom paketu dostupna je promotivna ponuda Turbo Fast opcija"


Eto. Da mi je optika dostupna, ne bih ni trenutka razmišljao. Usluga kakvu trebam, bez ugovorne obaveze, cijena super.

 

Ali nema kod mene optike...

 

moze to jos bolje, tj imaju oni vise tih posebnih cijenika 

 

zadnje 3g placam 149kn taj max2 uz 200\100mbit

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2021 22:07 (Fanu).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...
zelenapaprika kaže...

Iz aktualnog cjenika posebnih ponuda:

"Od 25.02.2021. dostupna je ponuda MAX2 paketa uz aktivaciju Moj T aplikacije na optičkoj infrastrukturi bez ugovorne obaveze po cijeni od 143,20 kn bez PDV-a odnosno 179,00 s PDV-om. Paket sadrži : Jednu govornu liniju s neograničenim brojem minuta prema svim nacionalnim nepokretnim mrežama uključenim u mjesečnu naknadu i 1000 min prema nacionalnim mobilnim mrežama, neograničeni paket Internet prometa (pristup od 70/14 Mbit/s do 100/20 Mbit/s (uobičajena brzina 100/20) ovisno o tehničkim mogućnostima). Na navedenom paketu dostupna je promotivna ponuda Turbo Fast opcija"


Eto. Da mi je optika dostupna, ne bih ni trenutka razmišljao. Usluga kakvu trebam, bez ugovorne obaveze, cijena super.

 

Ali nema kod mene optike...

 

moze to jos bolje, tj imaju oni vise tih posebnih cijenika 

 

zadnje 3g placam 149kn taj max2 uz 200\100mbit

 Super. Svaka čast. Uz mali komentar: imaš ugovornu obavezu na 24 mjeseca, dok je 179 kuna bez ugovorne obaveze.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 12:57 (zelenapaprika).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav. Znam da je ovo tema uglavnom za fiksni internet, ali evo da ne otvaram novu temu, postavit cu pitanje ovdje. Naime imam kod HT-a neograniceni mobilni internet, nalazim se u Zagrebu, kvart Sveti Duh. Download max 16, upload isto tako. Sve sam pokusavao, od resetiranja mobitela do mjenjanja SIM utora u mobitelu. Mobitel je Xiaomi Redmi Note 9S. Moze li se nesto jos napravit?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Ja sam u subotu mjesec dana prije isteka ugovora ispregovarao umjesto dosadašnjih 179, 149kn za 50mbita flat 1000min prema mobitelima i neograničeno prima fiksnim, no ja u ništa ne vjerujem dok ne dobijem prvi račun

 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice